Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2024., 12:46   #1
Zrenje mesa

Za "komoru za zrenje" potrebno je regulirati temperaturu od 0-10 °C. Veličina bi bila 2x2x2,5 m. Postoji li nešto kao "mini klima" ili "mini frižider" za postići željenu temperaturu?
Postotak vlage zanemarite. To će se riještiti ovlaživačem zraka i odvlaživačem.
Može li uopće "obična" klima postići temperaturu kao frižider?
sinisabujas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 18:19   #2
nemoj molim te ni slucajno ici preko 5C jer ce ti se meso usmrditi, postoji jako fina granica izmedju mirisa ageanog i pokvarenog mesa i puno puta ce ti netko reci da se radi o mirisu dry agea, ali zeludac ce ti uvijek znati istinu

sto se tice tvojeg pitanja, mislim da klima tesko moze postici temperaturu kao frizider, osim ako se ne radi o nekoj bas suludo dobroj klimi
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 12:37   #3
Hvala. Mislio sam na pršut i pancetu. Tu je temperatura zrenja oko 14°C. Problem je što soljenje treba biti na 4°C.
sinisabujas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 23:02   #4
Uzmeš frižider i ovo https://www.svezapivo.hr/proizvod/259
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 14:33   #5
Da, na netu ima hrpu toga o pretvaranju frižidera u ono što meni treba. Ali kada staviš sve to u frižider (ovlaživačem zraka, odvlaživač zraka, malu grijalicu, kablove , senzore itd.) ostaje malo mjesta za meso.
Zbog toga bih napravio ovo o ćemu govoriš, ali većih dimenzija. Nešto kao ovo: https://www.youtube.com/watch?v=9FXZ1kbibbo
Jedino me interesira prikazana klima. Da li je to ova "obična" ili neka posebna izvedba?
sinisabujas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 23:04   #6
Pa to je obična prozorska klima, nisam to baš viđao da ima kod nas.
Recimo kolega koji ima pivovaru na filipinima u kontejneru je napravio baš ovako sve isto kao fermentacijsku prostoriju gdje održava temperaturu na 19 i isto tako kao cold room gdje drži pivo u kegovima od kojih su neki direkt spojeni na točionik sa druge strane. ta soba je na 6-7 stupnjeva. samo njemu ne trebaju ovlaživaći i odvlaživać zraka, a ni grijalica bogami hehe
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.