Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 10:42   #41
Quote:
Iadassin kaže: Pogledaj post
Radim listu gradova 1991. za Hrvatsku i BiH nema problema, ali molim pomoć za sve ostale republike znači broj stanovnika općine i naseljenog mjesta iz popisa 1991.
Slovenija: Ljubljana, Maribor
Srbija: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Subotica
Crna Gora: Podgorica
Kosovo: Priština, Prizren
Podaci za naseljena mesta Srbije sa vise od 50 hiljada stanovnika, godina 1991. (stara metodologija popisa)

Beograd 1163602
Novi Sad 179626
Nis 175391
Kragujevac 147305
Subotica 100386
Zrenjanin 81316
Pancevo 72793
Cacak 70475
Smederevo 63884
Leskovac 62053
Valjevo 59016
Krusevac 58808
Kraljevo 57926
Sabac 54637
Uzice 53607
Vranje 51818
Novi Pazar 51749

Po opstinama sa vise od 80 hiljada stanovnika,1991.

Podrucje 10 gradskih opstina Beograda 1265404
Novi Sad 265464
Nis 248086
Kragujevac 180084
Leskovac 161986
Subotica 150534
Krusevac 138111
Zrenjanin 136778
Kraljevo 125772
Pancevo 125261
Sabac 123633
Cacak 116808
Smederevo 115617
Valjevo 98226
Sombor 96105
Loznica 86875
Vranje 86518
Sremska Mitrovica 85328
Novi Pazar 85249
Pozarevac 84678
Uzice 82723
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:20   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tko vas hipnotizira sa ovim glupostima?
Devojka ima pravo na svoje misljenje, mozda je ono suprotno mom i tvom ali opet...


Glupost je oglasavanje ovog lika iznad ovog tvog posta...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 15:25   #43
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Pratiš li srpsku manjinu u RH? Očekuješ li porast ili pad broja iz 2001. i u kojim razmjerima?
To ce zavisiti od broja Srba koji su se na popisu 2001. eventualno deklarisali kao neopredeljeni. Ovako gledano,ako uzmemo u obzir da godisnje izgube i do 3 hiljade stanovnika prirodnim putem,kao i to da je migracioni saldo Hrvatske sa Srbijom u proteklih devet godina negativan (oko 10 hiljada vise iseljenih za Srbiju nego useljenih),mogao bih jedino ocekivati drastican pad srpske populacije u HR na nivo od 155-160 hiljada. Medjutim,na taj broj treba dodati vise hiljada povratnika koji su ostali u zivotu ili se nisu opet odselili iz HR,kao i broj tih neizjasnjenih koji su sada spremni reci da su Srbi,pa bi brojka mogla da se popne na nekih 175-180 hiljada. No,videcemo, tesko je reci koliko brzo tece asimilacija Srba u HR. U gradskim naseljima Hrvatske svakako ocekujem pad broja Srba.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:46   #44
Quote:
somersby11 kaže: Pogledaj post
2011:

Slovenija:

Bosnjaci i Bosanci ce preci Hrvate na popisu 2011 i bit ce najbrojnija manjina u Sloveniji.Ukupno Bosnjaka,Bosanaca i Muslimana.Muslimana ce biti veoma malo, jer ce preko 90% ljudi se podjeliti na Bosnjake i Bosance.Ukupno oko 60 000 Bosnjaka i Bosanaca.Ostalo nije vazno.Srbi ce padati u Sloveniji a ne rasti


Hrvatska:
Broj Hrvata ce procentualno narasti.Broj ce im biti smanjen pa vidim 3,922 miliona Hrvata ovdje.Srba ce biti oko 200 000.Iako ce biti jos vise podjeljeniji oko pravoslavne crkve.Broj nekih Hrvata Islamske vjere bit ce 11 000.Od tog broja njih 3000 ce biti Romi iz Slavonije i Zagorja.Oko 8000 ce biti Bosnjaka, ali ne vise.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj ce biti oko 40 000 na popisu 2011.Ostalo me ne zanima licno


Srbija:Za jednu ''vodecu ''drzavu u regiji a da nema para za popis stanovnistva, a ima za ravnogorski pokret.To je sramota nevidjena.No, blamiranje i sramota im leze, posebno zadnji popis 2002.Sto se tice ovog popisa 2011, koji ce biti podaleko

Srba 6.044 miliona
Bosnjaka 150 000
Muslimana 7000

Opcina Tutin:Istocni Mojstir ce i dalje biti Srpsko selo.Pope ce imati Bosnjacku vecinu.Jos jedno naselje ce imati Bosnjacku vecinu na popisu 2011.Procentualno broj Bosnjaka ce narasti, a Muslimani ce biti svedeni na minimume dole, u fazi izumiranja tamo.Odavno postoji katedra za Bosanski jezik u Tutinu i promjenjene su ulice, tako \broj Muslimana ce pasti za duplo procentualno u odnosu na 2002 godinu

Opcina Nova Varos.Broj Bosnjaka ce porasti.Posebno u gradu Novom Varosu.Opcina ce pasti na ispod 18 000 stanovnika prema popisu 2011.Moguc je i veci pad.Najvise ce pasti Srbi, ali i Bosnjaci.Procentualno Bosnjaka ce biti manje, ali ne mnogo manje

Opcina Priboj:Iseljavanje i los natalitet Bosnjaka ce uciniti svoje.Vidim oko 21% Bosnjaka i Muslimana, ali ne vise.Broj Srba ce procentualno narasti.Najveca migracija ka Sarajevu je iz Pribojskog kraja, dok Sjenicki Bosnjaci odlaze dijelom i ka Pazaru.Pribojski uglavnom idu za Bosnu

Opcina Prijepolje.Bosnjaci su pozitivan narod u ovoj opcini.Srba pak nisu.Bosnjaci su daleko mladji u Prijepolju.Srbi pak nisu.Bosnjaci imaju danas pravo na Bosanski jezik u Prijepolju, kojeg jos uvijek nemaju u Novoj Varosi i Priboju.Otvorena je zenska medresa i neke cinjenice su jos bolje za Bosnjake ovdje.Bosnjaka 37%,Muslimana 4%.Srba 58% I Ostalih 1% ovdje


Opcina Novi Pazar:

Grad Novi Pazar 58 595-60 000 stanovnika
Bosnjaka u opcini Novi Pazar oko 77 000
Srba oko 17 000, moguce je manje
Srbi uglavnom padaju u manjim planinskim selima, posebno Rogoznoj, gdje moguce nestajanje nekih sela tipa Javor.Ocekujem veci broj procentualno Bosnjaka u selu Postijenje, gdje doseljen dobar dio Bosnjaka.Cujem se se s nekim Bosnjaka, koji imaju rodbine dole, pa me obavjeste.Imate vijest, pa cekajte je dalje.Procentualno u opcini

Bosnjaka 80%
Srba 20%


Opcina Sjenica.Depopulacijska.Grad Sjenica ce preci vise od 1/2 stanovnistva opcine Sjenica na popisu 2011.Procentualno malo manji pomak Bosnjaka.Bosnjaka 77%.Srba 23%





Makedonija:Malo veci porast Bosnjaka, bit ce ih preko 20 000.Pad Srba.Kako visok mortalitet, tako i asimilacija u Makedonce.Islamske vjere 35%.Krscanske vjere 62%.Ostali i ateisti 3% na popisu 2011.Opet, ne zanima me toliko da naklapam o Makedoniji.Kumanovo ce biti drugi najveci grad u zemlji na popisu 2011.Porast i Tetova, ali pad Bitolja u stanovnistvu,kao gradovi


Kosovo:

Popis ce biti najvazniji i najdetaljniji od svih zemalja, jer ce Eu stat nadzirati popis, za razliku od Srbijanskog popisa 2002, koji je na Srpsku ruku izveden.Vec se panika fata, ali dobro

Pristina.Imat ce oko 200 000-275 000 stanovnika kao grad.Nekih 70% Caglavice je danas katastarski zavrsilo u sastavu grada Pristine kao i bezbroj ostalih sela.Pristina nema 600 000 stanovnika, da se razumijemo.Drugi grad Prizren s oko 120 000 stanovnika na popisu 2011


Stanovnistvo na popisu 2011
Srba juzno od Ibra 51 000
Srba sjeverno od Ibra 59 000

Ukupan broj Srba na Kosovu 110 000
Ukupan broj Srba u Mitrovici 19 000
Ukupan broj Srba u Gracanici oko 9000
Enklave cine ostatak

Bosnjaka 34 000
Najvise na prostoru Prizrenske regije oko 19 000
Ostatak u Vitomirici, Dobrusi i gradovima

Albanaca 2.017 miliiona

Natalitet+Doseljavanje iz Srbije i Crne Gore, kao donekle zapad
Neki kazu da ''Siptara'' ima 1.2 miliona na Kosovu, ali vidjet cemo ko je pogodio, a ko nije

Sto se tice Goranske regije i Gore

U 4 Sela bit ce procentualno dosta Bosnjaka.Restelica ce imati manje Srba, ali ima sela gdje ce biti Pro Srba medju Gorancima.Lijep rast Bosnjaka ovdje, ali nece ciniti vecinu.Vecinu ce i dalje ciniti Goranci, ali bit ce zavidan broj Bosnjaka

Hrvata ce biti oko 1000, ali ne vise.

Crna Gora:
Podgorica raste u stanovnistvu i dalje.Oko 145 000 u gradu na popisu 2011
Tuzi ce procentualno imati daleko vise Bosnjaka, na ustrb Crnogoraca i Muslimana.Bosnjaka ce u Tuzima biti 28%,Muslimana i Crnogoraca dodatnih 8%.Albanaca ce biti nesto oko 62%, A Ostali se nece izjasniti


Plavosnjaka 55%,Muslimana 3%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Rozajeosnjaka 84%,Muslimana 3%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Bijelo Poljeosnjaka 34%,Muslimana 6%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Bar:Islamske vjere preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 27,5% Islamske vjere
Ulcinj daleko veci procent Bosnjaka nego na popisu 2003


Ukupno:

Srba 27%
Crnogoraca 48%
Bosnjaka 13%
Muslimana 2%
Ostalih 4%
Albanci 5%

I to je to za Crnu Goru


Potpisano na datum 11/1/2011
jack pogledaj sta si napisao za opstinu novu varos. citiram:
broj bosnjaka ce porasti , da bi u sledecoj recenici napisao: broj bosnjaka ce pasti, a u trecoj: pasce ali samo u procentima. daj covece slozi mozak
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:01   #45
Taman, pomislih da se odmorim od ove teme.Dolazi Cvekla pacenik i pocinje svoj show.Ako niste zavrsili visu kozarsku skolu na Tasmajdanu, ili ako imate i srednju skolu.Dovoljno je citati izmedju redova

1)Broj Bosnjaka ce porasti.Sto znaci da ce biti manje Muslimana.2)Broj Bosnjaka ce se smanjiti ukupno, znaci u odnosu na stanovnistvo doticne opcine.3)Broj Bosnjaka ce totalno pasti procentualno.Sto se slaze s tackom 2.Vidis, ja koristim malo slozenijie recenice, a ti drobis kao Pavlov pas, cim ja dodjem i nesto napisem.To se uci o pocetnim kursevima Sociologije a moze i Psihologije, ali nije vazno.No, kad si vec izvadio ovu temu iz naftalina, ili gore je bacas

Sad ja znam da se lagano znojite, probava vas fata.Ne znate ni sami sta vise od muke da napisete, pa se fatate tog.No, vidis.Sve sam vam napisao.A, kako sam isao i polagao ispite na faksu davno.Moji novi ispiti pocinju 1/4.Nek mi je srecan i taj datum, kad cu poloziti sve ispite.Zbog toga sam vam dao i direktnu prognozu za sve drzave, gradove, broj stanovnika.Jedino sto vam jos nisam dao je gustinu naseljenosti, ali nema veze.Posebno mi se svidja ovaj proljetni rok od 1/4.Tu ce biti dosta popisa i drzava koje ce imati popis.Srecom ja sam vec dao cifre za drzavu.Pa, cemo vidjeti ko ili sta.Jos samo oko 76 dana do popisa.Pa, kad pocne Noina arka da se baca lijevo i desno.Nemojte samo reci da je namjesten popis ili sta vec

Hvala

Drzi se teme o Demografiji Srbije.I prozivajte me dan poslije popisa
somersby11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 23:09   #46
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
To ce zavisiti od broja Srba koji su se na popisu 2001. eventualno deklarisali kao neopredeljeni. Ovako gledano,ako uzmemo u obzir da godisnje izgube i do 3 hiljade stanovnika prirodnim putem,kao i to da je migracioni saldo Hrvatske sa Srbijom u proteklih devet godina negativan (oko 10 hiljada vise iseljenih za Srbiju nego useljenih),mogao bih jedino ocekivati drastican pad srpske populacije u HR na nivo od 155-160 hiljada. Medjutim,na taj broj treba dodati vise hiljada povratnika koji su ostali u zivotu ili se nisu opet odselili iz HR,kao i broj tih neizjasnjenih koji su sada spremni reci da su Srbi,pa bi brojka mogla da se popne na nekih 175-180 hiljada. No,videcemo, tesko je reci koliko brzo tece asimilacija Srba u HR. U gradskim naseljima Hrvatske svakako ocekujem pad broja Srba.
OK, hvala, dakle tu nam se negdi vrti procjena.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:24   #47
Quote:
somersby11 kaže: Pogledaj post
Taman, pomislih da se odmorim od ove teme.Dolazi Cvekla pacenik i pocinje svoj show.Ako niste zavrsili visu kozarsku skolu na Tasmajdanu, ili ako imate i srednju skolu.Dovoljno je citati izmedju redova

1)Broj Bosnjaka ce porasti.Sto znaci da ce biti manje Muslimana.2)Broj Bosnjaka ce se smanjiti ukupno, znaci u odnosu na stanovnistvo doticne opcine.3)Broj Bosnjaka ce totalno pasti procentualno.Sto se slaze s tackom 2.Vidis, ja koristim malo slozenijie recenice, a ti drobis kao Pavlov pas, cim ja dodjem i nesto napisem.To se uci o pocetnim kursevima Sociologije a moze i Psihologije, ali nije vazno.No, kad si vec izvadio ovu temu iz naftalina, ili gore je bacas

Sad ja znam da se lagano znojite, probava vas fata.Ne znate ni sami sta vise od muke da napisete, pa se fatate tog.No, vidis.Sve sam vam napisao.A, kako sam isao i polagao ispite na faksu davno.Moji novi ispiti pocinju 1/4.Nek mi je srecan i taj datum, kad cu poloziti sve ispite.Zbog toga sam vam dao i direktnu prognozu za sve drzave, gradove, broj stanovnika.Jedino sto vam jos nisam dao je gustinu naseljenosti, ali nema veze.Posebno mi se svidja ovaj proljetni rok od 1/4.Tu ce biti dosta popisa i drzava koje ce imati popis.Srecom ja sam vec dao cifre za drzavu.Pa, cemo vidjeti ko ili sta.Jos samo oko 76 dana do popisa.Pa, kad pocne Noina arka da se baca lijevo i desno.Nemojte samo reci da je namjesten popis ili sta vec

Hvala

Drzi se teme o Demografiji Srbije.I prozivajte me dan poslije popisa
sto se nerviras poturice klosarska.toliko me nerviras da cu te prebiti ko majmuna sivonjo jedan.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:26   #48
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
To ce zavisiti od broja Srba koji su se na popisu 2001. eventualno deklarisali kao neopredeljeni. Ovako gledano,ako uzmemo u obzir da godisnje izgube i do 3 hiljade stanovnika prirodnim putem,kao i to da je migracioni saldo Hrvatske sa Srbijom u proteklih devet godina negativan (oko 10 hiljada vise iseljenih za Srbiju nego useljenih),mogao bih jedino ocekivati drastican pad srpske populacije u HR na nivo od 155-160 hiljada. Medjutim,na taj broj treba dodati vise hiljada povratnika koji su ostali u zivotu ili se nisu opet odselili iz HR,kao i broj tih neizjasnjenih koji su sada spremni reci da su Srbi,pa bi brojka mogla da se popne na nekih 175-180 hiljada. No,videcemo, tesko je reci koliko brzo tece asimilacija Srba u HR. U gradskim naseljima Hrvatske svakako ocekujem pad broja Srba.
I u čemu je tu problem ????? Očekuješ li možda porast broja Hrvata u Srbiji ???Kako teče asimilicaija Hrvata u Srbiji??
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:57   #49
Talking

Jes zajeban ovaj Gedzovan.Zivi u tolikom ''velegradu'' a ne zna se covjek izrazavati.Sta ti je pojam nepismenosti, pomislio bih covjek da je Cvekla iz Zajecara, a mozda je i odatle, ko ce ga znati.A, ne u velelepnom Beogradu, toliko biblioteka, a ovaj se ne zna ni izrazavati.Sto je cudno ovdje izgleda prije cu ja dobiti ban, jer svi Srbi na ovom forumu su zakonski zasticeni.Nesto kao copyright

Ove godine su Izbori u Srbiji gdje ce vam Rasim i Suljo dobiti samar od Zukorlije.Ocekujte nastavak mini serije Esmeralde.Meksicka sapunica.Prosla serija je zavrsila kad Srbi bjeze iz Prizrena, a veseo narod ih casti lijepim rijecima

Da zna Cekla, pardon Cveklic, iako je mali pisao 1999, ali bolje ista nego nista

http://www.youtube.com/watch?v=_DtqWqW_Mz0

http://www.youtube.com/watch?v=uG-HTkmqRiY

Ovog puta Serija Esmeralda ce se snimati u Novom Pazaru.Glavni reziser Muftija Zukorlija, veseljak.Radnja se desava isto kao u Prizrenu.Kolona kola i stara granica kod herojskog sela Kladnica gdje i bila ona stara 1912 Medja, jedna i jedina.Slobodno Kosovo je jos uvijek slobodno.Kad dodje do Sandzaka.Imat ces priliku da se iskazes, ovi Prizrenski junaci se nesto ne pokazase.Serija ce se snimati uskoro.Kazu donacije za projekt 57 Islamskih zemalja, Davutoglu, Europska unija i zahvalni narod Raske, novog Srpskog pogranicnog grada

A, eto.Savjetujem svima da odgledaju junastvo doticnih ljudi i junacko Srpsko pakovanje zaliha i namirnica i odlazak u lijepi BEOGRAD
somersby11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:50   #50
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
I u čemu je tu problem ????? Očekuješ li možda porast broja Hrvata u Srbiji ???Kako teče asimilicaija Hrvata u Srbiji??
Problema nema,samo sam odgovorio na pitanje koje mi je Modern Gent lepo postavio. Sto se broja Hrvata u Srbiji tice,tu postoji identicna veza sa stanjem Srba u Hrvatskoj u pogledu demografske slike.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:40   #51
Quote:
somersby11 kaže: Pogledaj post
Jes zajeban ovaj Gedzovan.Zivi u tolikom ''velegradu'' a ne zna se covjek izrazavati.Sta ti je pojam nepismenosti, pomislio bih covjek da je Cvekla iz Zajecara, a mozda je i odatle, ko ce ga znati.A, ne u velelepnom Beogradu, toliko biblioteka, a ovaj se ne zna ni izrazavati.Sto je cudno ovdje izgleda prije cu ja dobiti ban, jer svi Srbi na ovom forumu su zakonski zasticeni.Nesto kao copyright

Ove godine su Izbori u Srbiji gdje ce vam Rasim i Suljo dobiti samar od Zukorlije.Ocekujte nastavak mini serije Esmeralde.Meksicka sapunica.Prosla serija je zavrsila kad Srbi bjeze iz Prizrena, a veseo narod ih casti lijepim rijecima

Da zna Cekla, pardon Cveklic, iako je mali pisao 1999, ali bolje ista nego nista

http://www.youtube.com/watch?v=_DtqWqW_Mz0

http://www.youtube.com/watch?v=uG-HTkmqRiY

Ovog puta Serija Esmeralda ce se snimati u Novom Pazaru.Glavni reziser Muftija Zukorlija, veseljak.Radnja se desava isto kao u Prizrenu.Kolona kola i stara granica kod herojskog sela Kladnica gdje i bila ona stara 1912 Medja, jedna i jedina.Slobodno Kosovo je jos uvijek slobodno.Kad dodje do Sandzaka.Imat ces priliku da se iskazes, ovi Prizrenski junaci se nesto ne pokazase.Serija ce se snimati uskoro.Kazu donacije za projekt 57 Islamskih zemalja, Davutoglu, Europska unija i zahvalni narod Raske, novog Srpskog pogranicnog grada

A, eto.Savjetujem svima da odgledaju junastvo doticnih ljudi i junacko Srpsko pakovanje zaliha i namirnica i odlazak u lijepi BEOGRAD
stvarno si neunistiv covece ,treba te predloziti za nobelovu nagradu, samo ti piskaraj, i ako mozes nesto da mi napises koce biti vecina u mostaru 2011 godineratujemo na ovom forum vec pet meseci ,vreme je da zakopamo ratne sekire, jer se slazes, malo da sirimo bratstvo i jedinstvo . treba da se postujemo i slazemo a ne da se svadjamo ko cigani.

Zadnje uređivanje cveklabgd : 15.01.2011. at 12:51.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:51   #52
i njofricu sam zaboravio , on je neunistiv takodje i zamolio bi te njofrica da svako vece pre spavanja, da nam prospes neki vicic da lakse zaspimo
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:27   #53
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
i njofricu sam zaboravio , on je neunistiv takodje i zamolio bi te njofrica da svako vece pre spavanja, da nam prospes neki vicic da lakse zaspimo

citat:

"Srbi su *********** narod koji k***a 'de stigne !

Znam da su se, čim su videli ovaj naslov, obradovali Adem1, iwo i njima slični ali ova tema nema veze ni sa Šiptarima, ni sa Rvatima, ni sa Dukljanima iz Cetinja nego sa nama, Srbima i zato molim dotične forumaše sa Kosova i susednih republika da mi ne daju bone.

Gledam juče u Guči, đubre na sve strane-haos ! Džabe je Dulić postavio one lepe kontejnere sa natpisom "Očistimo Srbiju" ali oni su bili više nego poluprazni a oko njih đubre na sve strane. Nikad mi neće biti jasno kako mogu tako ljudi da bacaju otpatke i đubre gde stignu a kanti i kontejnera ima na sve strane i oni stoje prazni i poluprazni. Kako tako ljudi nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje ? Pazi, ajde kada su kante pune ili kad ih nema pa u tom slučaju obični ljudi nisu toliko krivi nego komunalne vlasti mada i u tom slučaju nije uopšte teško da se prošetaš do druge kante, ali ovo-kante i Dulićevi kontejneri prazni ili nešto malo đubreta ima u njima a đubre na sve strane-bukvalno na svakom koraku. Ne znam šta je problem da se otpadak baci u kantu a ne na ulicu ili put. Stvarno smo nekulturan narod da je to katastrofa ! A Idimigavidimiga je pričao 1. maja kako je sa ponosom odvezao sina na uranak na Košutnjak i kako je sve to divno, krasno, lepo....jeste ali isti ti prvomajci su napravili haos na Košutnjaku od đubreta. Prikazivali su na TV-u kako su kontejneri na Košutnjaku, koji su bili dovezeni specijalno za tu priliku 2. maja bili poluprazni ali je zato otpada bilo na sve strane po šumi. Lepo je nama 1 nastavnica pričala u školi da nisu oni što odnose đubre đubretari nego su đubretari oni koji to đubre bacaju gde god stignu-na sve strane ! "

izvor teksta:
http://forum.krstarica.com/showthrea...**a-de-stigne-!

Vidiš interesantno nije vic , ali kod nas je sve čisto
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:34   #54
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
citat:

"Srbi su *********** narod koji k***a 'de stigne !

Znam da su se, čim su videli ovaj naslov, obradovali Adem1, iwo i njima slični ali ova tema nema veze ni sa Šiptarima, ni sa Rvatima, ni sa Dukljanima iz Cetinja nego sa nama, Srbima i zato molim dotične forumaše sa Kosova i susednih republika da mi ne daju bone.

Gledam juče u Guči, đubre na sve strane-haos ! Džabe je Dulić postavio one lepe kontejnere sa natpisom "Očistimo Srbiju" ali oni su bili više nego poluprazni a oko njih đubre na sve strane. Nikad mi neće biti jasno kako mogu tako ljudi da bacaju otpatke i đubre gde stignu a kanti i kontejnera ima na sve strane i oni stoje prazni i poluprazni. Kako tako ljudi nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje ? Pazi, ajde kada su kante pune ili kad ih nema pa u tom slučaju obični ljudi nisu toliko krivi nego komunalne vlasti mada i u tom slučaju nije uopšte teško da se prošetaš do druge kante, ali ovo-kante i Dulićevi kontejneri prazni ili nešto malo đubreta ima u njima a đubre na sve strane-bukvalno na svakom koraku. Ne znam šta je problem da se otpadak baci u kantu a ne na ulicu ili put. Stvarno smo nekulturan narod da je to katastrofa ! A Idimigavidimiga je pričao 1. maja kako je sa ponosom odvezao sina na uranak na Košutnjak i kako je sve to divno, krasno, lepo....jeste ali isti ti prvomajci su napravili haos na Košutnjaku od đubreta. Prikazivali su na TV-u kako su kontejneri na Košutnjaku, koji su bili dovezeni specijalno za tu priliku 2. maja bili poluprazni ali je zato otpada bilo na sve strane po šumi. Lepo je nama 1 nastavnica pričala u školi da nisu oni što odnose đubre đubretari nego su đubretari oni koji to đubre bacaju gde god stignu-na sve strane ! "

izvor teksta:
http://forum.krstarica.com/showthrea...**a-de-stigne-!

Vidiš interesantno nije vic , ali kod nas je sve čisto
bio sam ove godine u guci i nismo se treznili,rokali smo rakiju ,slaninu i svadbarski kupus.provod do jaja.dodji njofra malo, pa nisu ludi slovenci sto dolaze u beograd da se vesele, cak ima i dosta hrvata koji dolaze. daje kod vas dobro nebi ljudi dolazili kod nas u provod.
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 15:11   #55
Quote:
cveklabgd kaže: Pogledaj post
bio sam ove godine u guci i nismo se treznili,rokali smo rakiju ,slaninu i svadbarski kupus.provod do jaja.dodji njofra malo, pa nisu ludi slovenci sto dolaze u beograd da se vesele, cak ima i dosta hrvata koji dolaze. daje kod vas dobro nebi ljudi dolazili kod nas u provod.
A tebi je sve u rakiji, kupusu, slanini, pijančevanju...?

Ne znam onda zašto Hrvatsku godišnje posjeti preko 10 milijuna turista.

A ne dolaze radi rakije, kupusa, slanine...
Pavlekic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 06:24   #56
Smile

Prvo bih naglasio da sam veoma razocaran ovom temom, jer nisam stvarno ocekivao da cu morati vaditi ovu temu iz naftalina.Obicno ne pisem na ovom forumu, jer za 3 dana sam vise procitao literature od pola ovih nazovi forumasa.Ali, sticajem okolnosti, a posebno sto vidim da je tema isuvise jadna, da iko komentarise na nju.Odlucih da napisem ponovo sta.Nisam otvorio temu ovu, da me ne optuze za spamiranje, ali uvijek se nadje nesto


Bas zbog tih plitkih likova tipa Pfc i ostali sam dolazio u neke susrete teze vrste, s raznoraznim Niksickim korpusima, samozvanim statisticarima i prognozerima koje sam vec skoro deceniju razbijao u svakom pogledu.No, vrijeme prolazi i to je jedina pozitivna stvar ovdje.Ako je danas kraj Januara, necu morati da slusam konstantna price i laprdanja, tipa ovo i ono, koje slusam vec par godina




Da, ponovim gradivo

Slovenijaosnjaci+Bosanci drugi narod u Sloveniji.Pad broja Hrvata.Srbi ce biti isto kao i zadnjeg popisa.Povecanje broja Bosnjaka u Ljubljani i Izoli.Broj Bosnjaka+Bosanaca i ostalih bit ce oko 50 000.Islamske vjere ce biti cirka preko 60 000+ na popisu 2011 godine, sto ce biti porast od preko 13 000.U odnosu na popis 2001


Hrvatska.Beznacajno.Pad Srba.Hrvata oko 3.922.Njihov broj ce se ustaliti, nece vise rasti.Bit ce daleko manje Hrvata Islamske vjere.Zadnji put nekih pola Roma i Bosnjaka su se pisali Hrvatima, ali sad ce biti manje.Povecanje Islamske vjere.Posebno u Puli i Rijeci, te nekim gradovima Istre.Nece doci do veceg povecanja Islamske vjere.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj oko 40 000



Bosna.Bosnjaka je sad preko 52%., s tendencijom da ce do polovine 2012 biti 53% stanovnistva.Svaki dan koji prolazi, jedino se mijenja homogena slika u korist Bosnjaka u okviru Bosne.Popis u ''Rs''?Moguce, Dodiku se zuri da ovjeri ono malo jada, sto ima, nakon sto je prodao Telekom, i sve firme.Nema se para, a ni industrije.Opet, broj Srba u tom dijelu nece i ne moze biti veci od miliona, bajke o 1.5 miliona Srba dole su bas to.Bajke.Kazem,, moze iako ce biti vece blamiranje.Nijedna drzava nece priznati takvo sta.Ustav Brcko distrikta kaze da je potrebno 2/3 zastupnika da se zakon odrzi tamo.Sto znaci, ako bude popisa, imat ce De Iure i De facto, izolovanu Banjalucko-Istocno Bosansku enklavu.Tamo gdje bude velika rupa na podrucju Brckog, ce Dodik vjesto Srbovanjem zamagliti, i uljepsati situaciju



Kosovo ce imati popis 2011 nakon 30 godina od zadnjeg popisa

Gradovi preko 100 000 stanovnika:
Prizren
Pristina

Prizren po meni danas ima oko 131 000 stanovnika u gradu.Prizren ima takodjer 400 Srba i oko 18 000 Bosnjaka, posebno u Prizrenskoj zupi, Recane i okolica.Srbi ce biti podijeljeni u Zacu i Gorazdevcu na Srbe i Crnogorce, a svaki treci ce ovdje izaci na popis.Ocekujem da budu popisani Srbi po enklavama oko 1/3 izlaznosti, mozda negdje cak i apsolutna vecina ce biti popisana, primjer Velike Hoce.A, sto se tice ostalog dijela.Kosovo je priznato od 74 drzave+Eustat, a u Eustatu imas par drzave koje nisu priznale.S, tim informalno skace i rast broj priznanja naprimjer Kosova.Naravno, ako skopcamo da 10 od 11 drzava Caricoma je reklo priznati Kosovo, i jos par tih drzava.Tu ipak drzavu kao i Palestinu priznaje i priznat ce uskoro vecina svijeta


Podujevo ima danas oko 40 000 stanovnika, s tendencijom povecanja
Vucitrn takodjer ima oko 40 000 stanovnika

Preko 50 000 stanovnika ce imati Ferizaj, Mitrovica, Pec, Pristina, Gnjilane,Djakovica i Prizren.Velike su sanse da Podujevo bude blizu tog cilja.Vucitrn takodjer se raste i razvija, tako moguce je ovdje veliko iznenadjenje.Kacanik ce prebaciti 10 000 stanovnika


Stanovnistvo:Pa, ja mislim da ce biti ovako

Bosnjaka 33 000 oko 18 000 u Prizrenu.Ostatak na podrucju Vitomirice,Dobruse i par ostalih sela.Nesto malo po gradovima

Albanaca izmedju 1.92 miliona-2.11 miliona.Pricalo se medju ovakvim ekspertima tipa Pfc, a slusao sam od naprednog foruma ''Krstarice'' i ostalih eksperata da ''Siptara'' tamo ima milion ili sta vec, ali ja ostajem po ovim ciframa.Inace, zadnji popis Srbije 2002 nije bio priznat od Eustata zbog nedostatka posmatraca na terenu, pa jedini lazni popis je onaj iz Srbije 2002


Srbija.Ko ce da daje prognozu, kad imaju pare za cetnicki pokret a nemaju pare za popisa.Evo, vidim Turci uzeli Jat, pa svaki dinar od danas ko leti, a vecina Srba ne zna sta je avion.Pare dolaze u Stambul.Ko kaze da Otomansko carstvo nije tu.Pa, opet se puni proracun u Stambulu, makar onaj ko zeli da leti iz Beograda.A, za popis 2011.Imamo ovdje dva tri samozvana eksperta tipa Cvekla, Luki i ovaj Pfc.Posebno je onaj Cvekla veoma smijesan lik.Mogu nesto vise da kazem o ovom popisu, ali sve sam vec rekao.A, ne pise mi se toliko


Crna Gora


Pa, sad da se vratimo ovoj drzavi.Posebno jer nece biti popisa tamo u Oktobru..A, ako ne bude para, mozda iduce godine


Izmedju 85-95% Bosnjaka ce se izjasniti kao Bosnjaci sad.Na proslom popisu 2003 taj procent je iznosio 66%.Ovog puta izjasnjavanje ce biti daleko pozitivnije po Bosnjake.Muslimana ce biti malo, u okviru statisticke greske.Do 2021 godine oni ce nestati iz Crne Gore trajno.Sad ih odrzava samo relik iz proslost, i par zagrizenih komunjara, ali to ce sve biti izbrisano.Bosnjaka ce procentualno biti oko 10% sad.Muslimana daleko manje


Podgorica.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.I jedan dio Crnogoraca Islamske vjere ce se pisati Bosnjacima sad.Povecan broj Roma u Podgorici.Smanjenje broja Srba u Podgorici.Povecanje broja Crnogoraca u Podgorici.Povecanje broja Bosnjaka u Tuzima kraj Podgorice.Smanjenje broja Muslimana i Crnogoraca Islamske vjere dole.Sto se tice religije u samim Tuzima.Bit ce sad nekih 52% Islamske vjere i oko 48% Katolika



Berane.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.Smanjenje broja Bosnjaka u odnosu na 2003 godinu.Nece toliko biti izrazena fluktacija izmedju Srba i Crnogoraca dole


Bijelo Polje.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba

Ulcinj.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti skoro 2000 na ovom popisu ili duplo vece povecanje.Broj Bosnjaka ce biti daleko vece posebno u naselju Donji Stoj kraj Ulcinja.Smanjenje broja Srba.Povecanje Crnogoraca.Islamske vjere 74% na popisu 2011


Bar.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba.Povecanje procenta Islamske vjere koje ce preci preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 je bilo 27,5% Islamske vjere.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti izmedju 6000-7000.Daleko ce biti bolja situacija posebno u selu Pecurice, koje je jos vise naseljeno od Rozajskih Bosnjaka.Za par decenija i do 2050 godina ovo ce biti Islamska luka, Muslimanski grad, i vrijeme jednostavno radi za Islam ovdje i za Bosnjake..Srbi ce se kasnije vise cijepati, pa sigurno je moguca i opcina Sutomore, cemu se nadam.Tada ce Bar do 2030 biti Muslimanski



Makedonija.Jedna lijepa Turska drzava na jugu Balkana.Ocekujem porast Bosnjaka.Smanjenje broja Srba.Smanjenje pravoslavnih.Povecanje Islama




I, zamolio bih dezurne Srbe s ovog foruma, i ostale eksperte i spamere.Da lijepo odrzavaju ovu temu finom i cistom.Da, ja ne moram doci ponovo krajem Februara i dizem ovu temu iz naftalina ponovo.Nije posteno prema meni, ali bas zbog tih proziva.Jedva cekam popis.Posebno Crne Gore


Srecom popis u Crnoj Gori krece za 2 mjeseca.Nije za 4 godine pa da moram godinama slusati price.Nije za 2 godine.A, evo.Proci ce i to, nadam se sto brze.Pa, cemo vidjeti.A, vidjet cemo za 2 mjeseca.Ko je ekspert, a ko nije.Pazi sad, ako slucajno pogodim.Nemojte reci da je sve namesteno, da nista ne valja, i da ja imam nekog potplacenog u tim statistickim zavodima.


somersby11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:57   #57
"Bar islamska luka..."

"Makedonija turska drzava..."


E Jack...Nek' si ti nama "pocistio temu" kako rece


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:26   #58
Quote:
somersby11 kaže: Pogledaj post

Hrvatska.Beznacajno.Pad Srba.Hrvata oko 3.922.Njihov broj ce se ustaliti, nece vise rasti.Bit ce daleko manje Hrvata Islamske vjere.Zadnji put nekih pola Roma i Bosnjaka su se pisali Hrvatima, ali sad ce biti manje.Povecanje Islamske vjere.Posebno u Puli i Rijeci, te nekim gradovima Istre.Nece doci do veceg povecanja Islamske vjere.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj oko 40 000
wtf?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:27   #59
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 13:47   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
wtf?
Ajeti u Kuranu cesto medjusobno negiraju jedan drugi...

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.