Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2004., 14:17   #81
Quote:
Clea kaže:

ovo nije tema, ženo
..sta vas to tako smeta , pa zena sjedi na dvije stolice ..boze moj.. ni prva ni zadnja..

past ce kad-tad
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 15:09   #82
Quote:
Cro-cutie kaže:
Vikat ću jer očito je da ne čitaš prije nego držiš lektaturu.

Drugo, ak si čitala, rodila sam se u Kanadi, otišla prošle godine živjeti u Zagrebu. Imala posao. Plaćala porez - a primila 50% manje plaće. Znaći, radila sam 6 mjeseci. Od tog termina - dobila 3 mjeseca plaće. Radila đabe za poduzeće 3 mjeseca. I još do dan danas - nisam vidjela tu plaću. Ja nisam išla u školu 22 godine da mogu raditi za nekog kradljivca besplatno. I taj razlog je konačno donio moju odluku za povratak u Canadu.

Treće, ja imam svoju vlastitu zemlju u HR. Imam stan u Zg (gdje mi stari plaća porez - a živi u Kanadi), a drugi stan na Braču (gdje ja plaćam porez - a kako sam već rekla - živim ovdje).

Četvrto, nisi nikada bila u Kanadi (sumnjam - jer nebih izjavila ovak glupi komentar). Ak nisi znala - Kanada je već po četvrti put ove godine najpovoljnija zemlja za živjeti. A tvoj glupi komentar o Kanađanima bih se isto mogao usporedit sa glupim komentarima koje čujem od strance da su Hrvati fašišti. Kajgod.
Prvo, nauči pravila ponašanja.
Drugo, napiši bukvica, a ne lektaturu- što je to, nešto novo izvedeno iz engleskog ili hrvatskog jezika ili englesko-hrvatski jezik.
Treće, kako bi ja došla da si ti lani živjela u Zagrebu, gdje bi ja to mogla pročitati, jer do sada nisam vidjela da si to napisala na ovom topicu. Što ti misliš, da si jedina koja nisi primila plaću Koliko plaće nije dobilo radnika u Hrvatskoj već 2- 3 godine, a ne smiju stupiti u štrajk, jer će odmah dobiti otkaz. A ti se to buniš radi jedno 3 mjeseca. Dobila si bar pola plaće. Nitko te nije silio da se vratiš ovdje, osim više sile.
Četvrto, ako ti se ne plaćaju dva poreza (kanadski i hrvatski) , imaš bar jednostavno rješenje, nitko te nije silio da kupiš i apartman na Braču, a onda se ljutiš. Prodaj pa nećeš plaćati porez hrvatskoj. A isto tako ti i tata može napraviti. A da se ti odlučiš gdje živiš, u Kanadi ili u Hrvatskoj?- pročitaj što si gore napisala.
Četvrto, da Kanada je najpovoljnija zemlja za živjeti po bruto društvenom proizvodu, ali te sigurno ne dočekaju raširenih ruka kao u Hrvatskoj kada dođeš po prvi puta. A moji ''glupi komentari'' su isto kao i tvoji, gdje je čovjek pitao za konkretan problem, a ti bi kao odmah sve kampere protjerala i uništila. A to da ti kažem, jedna pozitivna stvar u Hrvatskoj je u tome da se možeš slobodno šetati, a ne u Kanadi ili Americi, da ako ostaneš dulje vanji, praktički se odmah angažira ''šerif''. A da su Kanađani gostoljubivi, nisu. Isto tako kao i ni Amerikanci. Jer prijateljica mi je poslala papire za van, za studiranje. Prijave su otišle za Kanadu i Ameriku. Što misliš gdje je primljena.

Ne, nije sigurno u tvoju Kanadu koju veličaš tako veliko. Naprotiv, Kanađani su je odbili, dok su je Amerikanci na svim faksevima prihvatili. Eto, otkuda toliko mojih gluposti. A to da su Hrvati sve i svašta od stranaca me uopće ne čudi.

Uživaj u ostatku dana.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 15:11   #83
Quote:
Eladio kaže:
..sta vas to tako smeta , pa zena sjedi na dvije stolice ..boze moj.. ni prva ni zadnja..

past ce kad-tad
Clea, zar vidiš da je Cro-cutie prva počela, dok je čovjek lijepo pitao za pomoć, a da ovo nije tema za to, to očito još nije shvatila.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 16:04   #84
Cro-cutie... za stan plaćaš porez u HR. A gdje bi ga ti hjela plaćati? U Kanadi možda?

Ako me nešto izrazito nervira to je učestalo korištenje komentara na engleskom jeziku. Ako već solidno vladaš hrvatskim toliko da možeš pisati na tom jeziku... zašto stalno koristiš engleski , a siguran sam da sve što napišeš na engleski znaš i te kako dobro reći na hrvatski.
Da li time želiš istaknuti gdje živiš ili šta?
Ja kad govorim engleski ne pada mi na pamet ubacivati hrvatske riječi. To je tako primitivno... i smješno.


yebiga, kad se već nitko ne drži više teme i kad je raspašoj - neka je
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 00:54   #85
Quote:
Azaleja kaže:
Prvo, nauči pravila ponašanja.
Drugo, napiši bukvica, a ne lektaturu- što je to, nešto novo izvedeno iz engleskog ili hrvatskog jezika ili englesko-hrvatski jezik.
Kad savladaš savršeno na engleskom jeziku, onda mi se pojavi. Ja tak i tak sam naučila hrvatski kao "drugi" jezik. Dobro je da i ovo znam pisat.


Quote:
Azaleja kaže:
Treće, kako bi ja došla da si ti lani živjela u Zagrebu, gdje bi ja to mogla pročitati, jer do sada nisam vidjela da si to napisala na ovom topicu.
Napisala sam. Pročitaj još jednom.

Quote:
Azaleja kaže:
Što ti misliš, da si jedina koja nisi primila plaću Koliko plaće nije dobilo radnika u Hrvatskoj već 2- 3 godine, a ne smiju stupiti u štrajk, jer će odmah dobiti otkaz. A ti se to buniš radi jedno 3 mjeseca. Dobila si bar pola plaće.
I to je OK?? Bolje išta nego ništa?? Mislim - to stoji - bolje je dobit nešto nego ništa, al sad ćeš meni reći kak je to sve uredu? Ja se nemam čemu bunit jer sam bar dobila nešto?? Kajgod. Htjela sam reći da u civiliziranom svijetu, TO SE NE DOGAĐA. Kad sam se vratila u Kanadi iz Hrvatske - pričala sam kak nisam dobila plaću zadnja 3 mjeseca - ljudi mi jednostavno nisu vjerovali. U Kanadi - to se zove prekršaj ljudskog prava. A ja još imam i baku i djeda i hrpu rodbine koji su u istoj situaciji. Ne dobivaju plaće. Misliš da mi je drago kaj se to događa?? Ja sam rekla da baš zbog toga, nisam mogla u HR živjet. U Hrvatskoj mi je lijepše - ali jednostavno se nemože živjet tako. Pa nije Hrvatska Kina gdje djeca rade po Nike sweatšopivama.

Quote:
Azaleja kaže:
Nitko te nije silio da se vratiš ovdje, osim više sile.
Četvrto, ako ti se ne plaćaju dva poreza (kanadski i hrvatski) , imaš bar jednostavno rješenje, nitko te nije silio da kupiš i apartman na Braču, a onda se ljutiš. Prodaj pa nećeš plaćati porez hrvatskoj. A isto tako ti i tata može napraviti. A da se ti odlučiš gdje živiš, u Kanadi ili u Hrvatskoj?- pročitaj što si gore napisala.
Da nitko me nije silio. Ja sam SAMA donjela odluku o "povratku" u HR (ma da nisam emigrant). U Hrvatskoj mi je lijepše, osječam se bolje. Zaručnik mi je u Zagrebu (udajem se ovo ljeto) i to je bio možda najveći razlog za selidbu u Zagreb. Stan na Braču sam kupila jer sam u Hrvatskoj svako ljeto. Svako ljeto - dva mjeseca - isplatnije mi je bilo kupit stan na moru, tak da znam da imam "svoj dom" kad dođem na ljetovanje. Stan u Zagrebu je stan od moga oca (gdje je odrastao). Mama i tata idu živjet tamo kad su u penziju. Molim te citiraj me gdje sam se "ljutila" za plaćanje poreza u HR. Porez je normalan dio života. U Kanadi se plaća 15% na sve kaj kupuješ.


Quote:
Azaleja kaže:
Četvrto, da Kanada je najpovoljnija zemlja za živjeti po bruto društvenom proizvodu, ali te sigurno ne dočekaju raširenih ruka kao u Hrvatskoj kada dođeš po prvi puta. A moji ''glupi komentari'' su isto kao i tvoji, gdje je čovjek pitao za konkretan problem, a ti bi kao odmah sve kampere protjerala i uništila. A to da ti kažem, jedna pozitivna stvar u Hrvatskoj je u tome da se možeš slobodno šetati, a ne u Kanadi ili Americi, da ako ostaneš dulje vanji, praktički se odmah angažira ''šerif''. A da su Kanađani gostoljubivi, nisu. Isto tako kao i ni Amerikanci. Jer prijateljica mi je poslala papire za van, za studiranje. Prijave su otišle za Kanadu i Ameriku. Što misliš gdje je primljena.
A možda to je zašto su se srušila WTCentrovi. Puste svakakvu gamad u Ameriku bez da rade background check.

Ja sad radim na papire za zaručnika za emigriranje u Kanadu. Meni je draže da Kanada gleda koga pušta u ovdje, nego da pusti svakog smeća u zemlji. Process uzima najmanje 6 mjeseci.

A glede Kanađana i Amerike - ja bar netrebam klonit glavu kad hodam po svijetu. Ne trebam se bojati da će me netko napast jer sam Amerikanka.


Quote:
Azaleja kaže:
Ne, nije sigurno u tvoju Kanadu koju veličaš tako veliko.
Zemlja u kojoj sam se rodila - zemlja koja je primila moje roditelje - i zemlja koja mi je dala tolike mogućnosti da stižem ono kaj sam uvijek htjela u životu će se uveličat dok god budem živa.

Uostalam - nije ovo politika. Ak hoćeš raspravljati o porezu ili o Kanadi - ima tamo dva podforuma (ak neznaš - vidim da si "novi" član koja se zovu Po-li-ti-ka i Di-jas-po-ra. Pa možemo pričati do milje volje.

Moderatore bih zamolila da zatvore ovaj topik.
Adio!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 00:57   #86
Quote:
aaston kaže:


Ako me nešto izrazito nervira to je učestalo korištenje komentara na engleskom jeziku. Ako već solidno vladaš hrvatskim toliko da možeš pisati na tom jeziku... zašto stalno koristiš engleski ,

Pa jebote - neki kažu da neznam hrvatski - drugi kažu "solidno vladam s hrvatskim" - sad sam i ja confused. Pa recite mi ak sam dobila peticu u hrvatskom??

A mene izrazito nervira kaj je hrvatski jezik pun engleski rijeći.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 08:48   #87
ne možeš ti zamoliti da se zatvori, kad sam ga ja otvorio

Quote:
A mene izrazito nervira kaj je hrvatski jezik pun engleski rijeći.
je pun ako ih voliš koristiti. a voliš. kao i jako puno ljudi, uzimaju se citati iz filmova da post, valjda, dobije na težini
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 08:57   #88
Quote:
Thurgood kaže:


je pun ako ih voliš koristiti. a voliš. kao i jako puno ljudi, uzimaju se citati iz filmova da post, valjda, dobije na težini
Sorry, da mogu koristiti isključivo hrvatski - onda bih. Ali nažalost, riječnik mi nije 100%.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 10:50   #89
Quote:
Cro-cutie kaže:
recite mi ak sam dobila peticu u hrvatskom??
..tko god je isao od mojih gimnazijalaca zavrist u americi skolovanje , imao je engleski 5
jos su ucili gramatiku vas glupe tamo..

jos mi je i stric javio, da mu je kcer totalno oglupila, da je tamo u treci razred dosla i umjesto da uci mnozenje ili sta ti ja znam.. oni uglavnom crtaju i igraju se


pa ti vidi :asshole:
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 11:15   #90
Quote:
Cro-cutie kaže:
Uostalam - nije ovo politika. Ak hoćeš raspravljati o porezu ili o Kanadi - ima tamo dva podforuma (ak neznaš - vidim da si "novi" član koja se zovu Po-li-ti-ka i Di-jas-po-ra. Pa možemo pričati do milje volje.

Moderatore bih zamolila da zatvore ovaj topik.
Adio!
srce moje, ti si počela s politikom...tako da ti prestani...

a veće bahatosti nisam vidjela...

javi se na temu o kojoj nema što reći, pljuje po njoj, pljuje po ljudima koji kampiraju, sere sve u 16, raspravlja se u nedogled,

i onda još traži da se zatvroi tema!!!!!!!!!!

ti mala stvarno nisi normalna...

neodgojena si i bahata za popizdit...

tema je bila sasvim u redu dok se ti na njoj nisi pojavila...

PRESTANI PISATI OVDJE VEĆ JEDNOM!!!!!!!!!!!!!

mislim stvarno, ovi moderatori kad ih treba nema ih ni za lijek...
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 11:18   #91
..ja mislim da ju je neki decko otkantao u kampu, pa sad vise ne voli kampirati
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 11:40   #92
ili u WC-u...pa joj bilo žao novaca
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 22:16   #93
Quote:
Eladio kaže:
..ja mislim da ju je neki decko otkantao u kampu, pa sad vise ne voli kampirati
A možda su ju i mama i tata uhvatile da se sa nekim dečkom dok je bila ''tinejđerka'' pa ju je sad ponovno strah ići u kamp.

Quote:
Cro-cutie kažead savladaš savršeno na engleskom jeziku, onda mi se pojavi. Ja tak i tak sam naučila hrvatski kao "drugi" jezik. Dobro je da i ovo znam pisat.
Gle, ja učim engleski od malih nogu i sigurno ga znam dobro.Ali riječ lektatura ne postoji na engleskom jeziku. A uostalom toga ja sam engleski isto učila kao i drugi jezik, a zamisli govorim još talijanski i njemački.

Quote:
Cro -cutie kaže:Napisala sam. Pročitaj još jednom.
Prvo, pročitaj što si napisala, a to da si živjela u Zagrebu na ovom topicu nisi.
Quote:
Cro-cutie kaže:to je OK?? Bolje išta nego ništa?? Mislim - to stoji - bolje je dobit nešto nego ništa, al sad ćeš meni reći kak je to sve uredu? Ja se nemam čemu bunit jer sam bar dobila nešto?? Kajgod. Htjela sam reći da u civiliziranom svijetu, TO SE NE DOGAĐA. Kad sam se vratila u Kanadi iz Hrvatske - pričala sam kak nisam dobila plaću zadnja 3 mjeseca - ljudi mi jednostavno nisu vjerovali. U Kanadi - to se zove prekršaj ljudskog prava. A ja još imam i baku i djeda i hrpu rodbine koji su u istoj situaciji. Ne dobivaju plaće. Misliš da mi je drago kaj se to događa?? Ja sam rekla da baš zbog toga, nisam mogla u HR živjet. U Hrvatskoj mi je lijepše - ali jednostavno se nemože živjet tako. Pa nije Hrvatska Kina gdje djeca rade po Nike sweatšopivama.
A znaš šta je najgore,bilo da se radi o prekršaju ljudskog prava, kod nas baš i nije tako bajno kao i kod vas, gdje su svi više manje zaposleni. Ovdje ima mnogo kršenja ljudskog prava. Ti nas proglašavaš neciviliziranim,a znaš što je najgore, ni vi niste tako daleko. ALI KAO ŠTO SAM REKLA VEĆ DAVNO TO JE TEMA ZA POLITIKU, A TI SAMA ŠIRIŠ NEGATIVNU REKLAMU ZA HRVATSKU,shvati da ćemo tek za 50 godina biti prava država.

Quote:
Cro-cutie kažea nitko me nije silio. Ja sam SAMA donjela odluku o "povratku" u HR (ma da nisam emigrant). U Hrvatskoj mi je lijepše, osječam se bolje. Zaručnik mi je u Zagrebu (udajem se ovo ljeto) i to je bio možda najveći razlog za selidbu u Zagreb. Stan na Braču sam kupila jer sam u Hrvatskoj svako ljeto. Svako ljeto - dva mjeseca - isplatnije mi je bilo kupit stan na moru, tak da znam da imam "svoj dom" kad dođem na ljetovanje. Stan u Zagrebu je stan od moga oca (gdje je odrastao). Mama i tata idu živjet tamo kad su u penziju. Molim te citiraj me gdje sam se "ljutila" za plaćanje poreza u HR. Porez je normalan dio života. U Kanadi se plaća 15% na sve kaj kupuješ.
Daj, stoji iza svojih riječi. Svugdje se plaća porez. A daj se odluči, a gdje ti žive mama i tata. Pročitaj, malo svoje riječi, pa vidi što kažeš.

Quote:
Cro-cutie kaže:A možda to je zašto su se srušila WTCentrovi. Puste svakakvu gamad u Ameriku bez da rade background check.
A znaš što bi ja napravila, svakoj zemlji bi uvela vize, bez obzira otkuda se, pa da vidimo onda kako bi reagirala. A ja znam da ovdje mogu šetati slobodno.

Quote:
Cro-cutie kaže:Zemlja u kojoj sam se rodila - zemlja koja je primila moje roditelje - i zemlja koja mi je dala tolike mogućnosti da stižem ono kaj sam uvijek htjela u životu će se uveličat dok god budem živa.
A znaš što ću ti ja reći, ne razumijem što si htjela reći time da stižeš ono sve kaj si uvijek htjela-nemoj previše veličati. Ostani tamo gdje jesi i ne pravi se bahata i neodgojena.

Quote:
Cro-cutie kaže:Uostalam - nije ovo politika. Ak hoćeš raspravljati o porezu ili o Kanadi - ima tamo dva podforuma (ak neznaš - vidim da si "novi" član koja se zovu Po-li-ti-ka i Di-jas-po-ra. Pa možemo pričati do milje volje.
Ti si prva započela, a koliko vidim ti si ''stari forumaš'' a ja znam da postoje dva podforuma koja se zovu: ''PO-LI-TI-KA ili DI-JA-SPORA. Ti si sa svojom temom na krivom mjestu, gdje si počela vrijeđati sve oko sebe i pljuvati po svime. Najbolje da odeš na podforume: Dijaspora ili Politika, a ti si prva počela. Shvati to.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 08:06   #94
Quote:
Eladio kaže:
..tko god je isao od mojih gimnazijalaca zavrist u americi skolovanje , imao je engleski 5
jos su ucili gramatiku vas glupe tamo..

jos mi je i stric javio, da mu je kcer totalno oglupila, da je tamo u treci razred dosla i umjesto da uci mnozenje ili sta ti ja znam.. oni uglavnom crtaju i igraju se


pa ti vidi :asshole:
E, da moja poznanica je išla na jednu godinu u Ameriku na školovanje. Znaš što, nudili su joj stipendiju da ostane na fakultetima kod njih. Znaš što je rekla da su glupi i da nema nikakvih koristi od njih. I znaš što davala je repeticije iz matematike, iz engleskog, uglavnom ih je podučavala. Rekla je da ona ide rađe težim putem i vratila se. I kaže da joj nikada nije bilo žao. Također, rekla je da je imala 3 obvezna predmeta, svaki dan tjelesni i zamisli bila je najbolja i 2 izbornapredmeta + tjelesni. Što misliš zašto Ameri trebaju ljude iz inozemstva. Jer su nesposobni.

A Thurgoodu mogu preporučiti da ima na web stranici: www.hr, kao udruženje eurocampinga, pa bi tamo možda mogao naći potrebne informacije.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 09:02   #95
hvala, ali riješio sam to... nabacio sam i par linkova na stranici prije
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 00:09   #96
Question Top autokamp

Koji je najbolji za familiju i klince????
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 11:15   #97
Ja sam od pouzdane osobe čula da je najbolji autokamp Straško na otoku Pagu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:34   #98
Moji susjedi godinama kampiraju u Biogradu, oduševljeni su jer je kamp u velikoj borovoj šumi, plaža..ima uvala pješćana za klince, kamena/šljunčana za veče, grad dobro opskrbljen i uvijek se nešto događa ....
meni osobno se strašno sviđa Zaton kod Zadra, to je stvarno raj na zemlji, kamp super opremljen, hladovina, plaža mrak, sadržaji genijalni, ali skupooooo
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 09:38   #99
ljetovanje u iznajmljenoj kamp kućici

Ovo ljeto idem u Selce u kamp.Rezervirala sam kamp kućicu.
Kako mi je ovo first time u kampu (nakon puuuuno godina), molim vaša iskustva tj. šta je sve dobro ponijeti sa sobom - mislim na ono što je zbilja neophodno- da ne teglim bez veze.

Imam samo priključak za struju.

Dakle, šta da ponesem sa sobom????

Da li postoje neki posebni trikovi kao mali vodič za kampiranje i sl.

Napominjem da vodim i kćer od 13,5 godina. Iako bi ona radije da ja ostanem doma

__________________
Tko se boji početi igru i krenuti dalje, unaprijed je izgubio.
unfacked girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 10:03   #100
mi smo bili u selcu u kampu prosle godine, bivsi vojni kamp. manje vise je ok, iako je plaza krcata i smrdljiva. mi smo cak imali polupansion sa ocajnom hranom. uzmi mali sparetic ak imas da si mozes nesto za rucak skuhat ili kavu. i uzmi koji stolac na sklapanje. mi smo imali stol ale bez stolaca.
kamp je ok za djecu jer nam se cinio m,irnim pa su oni trckarali sami do kucice i u ducan. ekipa su obitelji sa djecom.
ja bi opet u kampicu ali ne u taj kamp.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.