Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2005., 20:59   #21
ma i ja sam bila živčana... kad se samo sjetim... blah! grozno... ma možeš sama birati, nema rasporeda, samo vrijeme kad imaš intervju, ali nemaš pojma tko je u kojoj prostoriji pa samo biraš vrata sama si u prostoriji i dvoje te intervjuiraju... iskreno, pojma nemam tko je mene intervjuirao jer ja imam potpunu amneziju o tome

nemoj se živcirati zbog intervjua, važan je, možda i presudan, ali sve se odvija u opuštenoj atmosferi i to je ipak SAMO RAZGOVOR... kažeš ime, otkud si, koju si školu završila... takve sitnice pa onda ono važno, zašto si upisala, gdje se vidiš kao budući rehabilitator i sl.... nije to taaaako teško... možda te i pitaju jel ti ovo prvi, drugi izbor faksa... to ti zna biti tricky pitanje jer traže osobe koje su stvarno zagrizle za to... mene su pitali jesam li još igdje dala papire i rekla sam im da sam izabrala sociologiju na filozofskom, ali da mi je to tek drugi izbor...
to ti je 5-minutni razgovor jedino ako stvarno ne zagrizete u neku temu pa se raspričate...
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 21:01   #22
thanks

idem sad učit... ako išta još mogu naučit... ah...
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 21:15   #23
javi kako je prošlo! sretno!
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 21:57   #24
khm...


i tako ja, sva živčana i uvjerena kak neću proći prag, došla tamo u 8 pisati prijemni. ali su me prebacili za 10 sati pa sam imala još malo vremena ponavljati.
oko 10 dolazi mi frendica i uvjerava me kak je užasno bilo..., strašno, grozno, strava, teško. i čujem i druge kak slično zbore. a, šta je, tu je.

i pišem ja prijemni i nekak mi nije baš TOOOLIIIKOOO težak da se ništa ne bi znalo, ali nije lak bio, to sigurno. i tak, psihologiju sam najbolje riješila, a onda ovo ostalo... nešto sam znala, nešto sam pogađala... i tak.
rekli su nam da će rezultati biti u 5.

i popodne si ja razmišljam dal da idem vidjeti i odlučim da idem. kad ono - ja prošla prag!
ne znam stvarno na koju foru.

i ostala sam na usmenom iz engleskog i dobila 20 bodova , a motivacijski razgovor je bio ok... ali samo oni znaju što su odlučili.

samo, ne kužim baš koliku ulogu može motivacijski razgovor igrati.

bodovi kak smo napisali prijemni nigdje ne pišu. zašto je taj motivacijski razgovor presudan faktor kad će ipak uzeti onog tko je bolje napisao pismeni jer će u konačnici imati više bodova. ili, zar nije tako?

ne kužim to...

ali, eto, prag sam prošla. i to je to.

happy sam bar zbog toga, ali brijem da je bolje da se ne nadam previše.

osim toga, kaj ako dobro napišem prijemni na Filozofskom i budem u mogućnosti upisati psihologiju? scenarij: upadnem i na psihologiju i na rehabilitaciju i moram izabrati. ajmeee

bit će što Bog da
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 01:02   #25
chloe, nemoj se zavarati... motivacijski je važniji od pismenog... oni će ti sada kalkulirati tako da će one koje smatraju da stvarno jesu za rehabilitatora, logopeda ili socijalnog pedagoga i izabrati... pa ako shvate da imaju jednu emocionalno nestabilnu osobu (bubam bezveze, naravno ) koja je odlično riješila pismeni, neće upasti jer će joj dati jednu veliku nulu i promijeniti cijeli poredak...

intervju postoji samo zato što je ovo, ajmo reći pomalo specifičan faks odnosno specifičan posao... radit ćeš s ljudima s posebnim potrebama... tako da njima ne znači toliko što ti znaš u detalje hormone hipofize ili kad se razvija srce kod embrija, koliko ih zanima imaš li potencijala da uspješno radiš s osobama s posebnim potrebama, a da sama ne otkačiš... a sve ostalo naučiš tokom studiranja...


a šta bi ti radije? psihologiju ili rehabilitaciju?

ČESTITAM! točno znam kako se osjećaš, ja sam isto bila iznenađena što sam uopće prošla prag iako mi sad nije jasno šta sam se toliko čudila hehe

sjećam se kad sam ja išla gledati jesam li prošla prag pa se našla na dnu papira.. srce mi je stalo pa sam tek onda skužila da je sve po abecedi, a prezime mi počinje sa z...

kako ti je izgledao motivacijski? s kim si pričala? što su te pitali? stvarno me zanima
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 09:36   #26
zaboravila sam imena. išla sam u sobicu točno na početku, kad se prođe porta. bila je jedna jako ugodna profesorica i isto simpatičan asistent. i nije bilo strašno.

a dal bih ja radije ovo ili psihologiju... fakat ne znam. psihologija nekako otvara vrata za više toga. i s ovom bolonjskom deklaracijom bit će dobra podloga za sve i svašta. npr., nakon 3 godine može se nastaviti nešto srodno kao diplomski studij. pa i na ERF-u.
dok obrnuto nije slučaj.
tako da moram dobro razmisliti ako se nađem u takvoj situaciji. (ali bile bi to slatke muke.)

jedna frendica koja je ful motivirana za ERF nije prošla pismeni dio i užasno je tužna. druga je prošle godine prošla prag i nisu je primili... kad se sve zbrojilo, zeznule su ju ocjene... sad je išla opet.

a moj intervju je prošao ok... samo si sad razmišljam dal sam možda bila previše iskrena i da možda nisam morala pričati o nekim svojim vlastitim problemima kroz koje sam prošla i zbog čega sam odlučila ovo studirati... hm.

ali, što je, tu je.

otpada nas pola. nije ni njima lako izabrati.

ali ipak mi se čini da se zbraja sve i... ne znam. ipak intervju donosi 100 bodova maksimalno, a ocjene iz srednje i pismeni dio puno više...

ali valjda u startu odbace nekog za koga procjene da nije za takav posao, da mu je ERF neki treći izbor, da nema afiniteta prema svemu tome.....

well, we'll se

ali neću se nadati previše
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:08   #27
želim ti da budeš na slatkim mukama ... ja se baš vratila s fakulteta, i asistenti i cijeli faks već psuju potiho i prijemni i sve jer im je dosta svega... rezultati su sutra, bar mi asistentica tako kaže, iako oni manje više već sad znaju tko je upao, a tko nije

ne znam baš koliko ti je motivirana frendica bila jer ako nije ni prešla prag, hm... pa nije prijemni tako težak...

danas smo baš komentirali međusobno kako je taj motivacijski razgovor poprilično relativan... jer sve ovisi od osobe koja te intervjuira... jednu će možda baš tvoj senzibilitet oduševiti i smatrat će vrlinom za ovaj posao, dok će te drugi profesor popljuvati k'o nikad jer si emocionalno osjetljiva... ma nemaju neki kriterij i to im je glavni problem... svakog profesora kojeg smo pitali o tom motivacijskom, svatko nam je dao drukčiji odgovor... budi strpljiva još malo i nemoj misliti da si pogriješila ako si se otvorila... nema pogrešnog odgovora na tom razgovoru (for example, moju kolegicu su doveli do suza na motivacijskom, a upala je na kraju )...

pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:44   #28


rekli su nam u petak. sutra??

ah, uh...

na netu baš ničeg nema... ni tko je prešao prag. (a rekli su da će stavit.) ah
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 12:42   #29
i? i? i?
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 22:05   #30
Question

onda jesi upisala?? ja bi to dogodine isto probala, samo ne znam koliko je pametno kad ih se jaaako malo prima.
btw kakav je bio test ? sjecas se kakvog pitanja, ista ??
courtney is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 13:03   #31
Na kraju sam se na Filozofski upisala, zapravo moj drugi izbor (prvi je bio psihologija, a ERF... na nekom nedefiniranom mjestu, čas prvi, čas drugi, čas treći... ).

Jos uvijek mi se mota po glavi da se na ERF upisem vanredno... ah...

Ma, nemoj se bojati... pokušaj! A koji bi smjer htjela? Najgora navala je, čini mi se, na smjer socijalni pedagog. Ja sam htjela rehabilitaciju , ostala sam prva ispod crte. (Imam više bodova na prijemnom od nekih koji su čak i bez plaćanja upali, ali ocjene su me zeznule... ah!) Ali da sam maaalo više učila (a ne u zadnji čas uopće skužila da imam krivu knjigu iz biologije!!!) upala bih bez beda. Išla sam na tri prijemna i kad tako radiš, teško se svakom posvetiti maksimalno... vrlo teško. I užasno sam se bojala uopće i ići na prijemni i pitala sam se jesam li ja za to uopće i tako... Pa sam prije prijemnog otišla u Centar za autizam kako bih vidjela autističnu i mentalno retardiranu djecu... i kad sam i nakon toga htjela ići na prijemni, otišla sam se prijaviti zadnji dan!

Inače, dobro ti je imati potvrdu da si volontirala negdje... pa sad imaš vremena malo volontirati do prijemnog. Iako ti to i ne znači puno, zapravo... Jer ideš na usmeni dio prijemnog ako pređeš prag i onda razgovaraš o svojoj motiviranosti i afinitetu za studij... Mislim da taj intervju puno znači.

Prijemni nije JAKO težak bio, ali nije da ne moraš učiti. Meni su rekli da nema zbunjujućih pitanja, ali bilo ih je... Ne sjećam se sad više pitanja, nažalost... Ako se sjetim kojeg, javit ću ti.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 13:10   #32
E, da, mislim da ima još tu cura koje su išle ove godine na prijemni, možda će ti neka od njih znati neka pitanja...
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 18:35   #33
hvala puno !!! ja se premisljam ili soc pedagog ili logopedija...
courtney is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 13:35   #34
Unhappy Erf

please ljudi koji imate bilo kakve veze sa logopedijom ,pomagajte. odlucila sam da definitivno idem na ovaj prijemni ,ali me vec panika hvata kad vidim koliko detalja ima za naucit . pa otprilike kakva su pitanja ,sto treba najbolje znat i jel tezak hrvatski?? thnx
courtney is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 15:06   #35
Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet

koji je on na rangu po težini?
ima li pritiska na nj?
Shipyard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 10:43   #36
Quote:
Shipyard kaže:
koji je on na rangu po težini?
ima li pritiska na nj?
lagan.
ali dosta se tesko upisati. malo ih primaju, a puno ih se prijavi.
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:15   #37
faks se doima vrlo interesantnim
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 08:30   #38
Quote:
Čekić16 kaže:
faks se doima vrlo interesantnim
Kao i svi tvoji postovi na ovom podforumu.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 01:50   #39
Talking Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet

Hej ljudovi! Ovdje jedna novopečena brucošica... smjer- rehabilitacija
Sad kad je stres oko prijemnog i upisa gotov, ajde da vas čujem- dojmovi, iskustva, prijedlozi, upozorenja, profaći.......ma sve! Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 13:56   #40
Evo još jedna brucošica i mene zanima sve to
a pogotovo kad točno počinje, jel 2.?
tacey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.