Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 23:52   #81
Quote:
the aenema kaže: Pogledaj post
Ovo si napisao kao da eto netko svjesno ulazi u brak s nekim za koga zna da mu ne paše dovoljno i da će razvod pasti dok kažeš keks.
Da se nedovoljno poznaju, možda ali čisto sumnjam da će netko ući u brak znajući da nema budućnosti.

I ne kužim vam ta povezivanja i statistiku i odakle to sve vadite..kakve veze ima jesi li nekoj sedmi, jel ona tebi deseta, ako si pašete, nećete se sigurno razvesti zbog činjenice da joj nisi prvi.
Moguće je da sam pogriješio sa svojom izjavom, ali rekao bih da je razlog većine rastava taj što ljudi ulaze u brak s nekime tko im ne paše. Sad mi ne pada na pamet. Reci, što bi mogao navesti par koji je kompatibilan na svim spektrima da se razvede? Mislim da nema te recesije, rata ili prirodne katastrofe koja može toliko razoriti brak kao što to može nekompatibilnost. Možda ne znaju što ih očekuje, ali to znači da nisu proveli dovoljno vremena zajedno da vide bi li njihov brak mogao opstati.
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 00:04   #82
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Moguće je da sam pogriješio sa svojom izjavom, ali rekao bih da je razlog većine rastava taj što ljudi ulaze u brak s nekime tko im ne paše. Sad mi ne pada na pamet. Reci, što bi mogao navesti par koji je kompatibilan na svim spektrima da se razvede? Mislim da nema te recesije, rata ili prirodne katastrofe koja može toliko razoriti brak kao što to može nekompatibilnost. Možda ne znaju što ih očekuje, ali to znači da nisu proveli dovoljno vremena zajedno da vide bi li njihov brak mogao opstati.
Slažem se s tim da se neke stvari odmah ne mogu znati i ne treba skakati u brak. Zato mislim da je zajednički život prije braka nešto što može otvoriti oči.
Ali opet..sve se to može razjebati i kasnije koliko god si oni odgovovarali..nema pravila. Pitaš što bi neki par moglo dovesti do razvoda ako si oni odgovaraju u svemu a? Svašta. Treća osoba, ljubomora, problemi sa strane koji utječu na život, brak, zdravlje. Joj ma ima toga.
Naravno, ako nađeš nekog kompatibilnog, imaš jedan razlog manje za razvod..ali dokad je taj netko kompatibilan..to je upitno.
__________________
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.

Nisam znala.
the aenema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 01:37   #83
Evo, ja ne bih mogla podnijeti da nekog ucim u potpunosti sve sto se tice seksa. To mi je iritirajuce, ubija mi libido i ne bih to mogla podnijeti u svom zivotu. Jako cesto mi nalete momenti kada zelim muskarca koji zna sta radi.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 05:13   #84
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Čini mi se da vi stavljate malo previše vrijednosti u seks. S neke strane razumijem, pošto hrpa reklama, pjesama, knjiga i filmova ima samo to na pameti. U takvoj okolini očekivati nešto drugo bi bilo pomalo naivno. Svejedno, mislim da ljudi koji stavljaju seks na najvišu poziciju imaju prioritete krivo poredane. Ako mislite napustiti brod radi slabog seksualnog života, taj brak je bio osuđen na propast od samog početka. "Stabilna kuća se ne gradi na pijesku, ona se zida na stijeni"
Ne stavljaju ljudi seks na pijedestal zato jer je tako u reklamama, TV spotovima, filmovima i sl. Baš obratno, takav se materijal prodaje zato jer je to materijal koji ljudi žele konzumirati. Zašto? Jer smo generalno napaljena rasa.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 06:58   #85
@djabeime, @andjeo29, @ego

Razumijem ja tebe sjajno, ali sa moje pozicije, je to možda sa psihološke strane, jer ne da nisam mogao imati seks i da nisam htio nego sam se suzdržavao, i to sam jedva uspio ne znam ni sam kako, pa je više sa psihološke strane ako bi sada počeo spavati sa jednom, pa drugom a do sada sam se suzdržavao, ako shvaćaš

Opet ponavljam, nisam jedan jedini, imaš mnogo ateista/agnostika, pogotovo vani(na zapadu) koji čekaju...

A ovaj argument "ne znaju za bolje" to možeš da primijeniš svakog puta za ama baš svaku stvar.. Primjer, dobro ti je živjeti bez droge? To je zato jer ne znaš alternativu(biti ovisan o drogi), dobro ti je sa 10. partnerom kojeg imaš? To je zato što nisi probala 20. ... Ama baš uvijek možeš koristiti taj argument ...

Usput, Mogu ti dati ozbiljnije linkove, ovo sam dao tek toliko jer je "domaći portal" i to istraživanje se "stvarno dogodilo"(oni su samo preveli na HR), hehe... Jer sam mnogo puta našao na hrvatskim portalima ogromne gluposti, tipa. da u člancima piše da je repna kost (coccyx bone) rudimentarna.. To su doslovno osnove anatomije, ja ne znam puno iz anatomije, ali to su osnove osnova , tako da, nemam komentara i nemam pojma tko piše takve bisere, tako da shvaćam da ljudi baš nemaju pouzdanja u hrvatske portale, ali za ovo se ne moraš brinuti

@romantic_ass , @rocker1987

Opet ponavljam, nije da nisam mogao, mogao sam i definitivno nemam nikakve probleme vezano za izgled ili sa intimnošću ili bilo čime sličnim...



Usput, ako su me neki krivo shvatili... Nije da ja ne mastrubiram, mastrubiram i to često, i nije da ja ne želim seks ili nešto slično (ponavljam, nisam aseksualan)
A i, nekada sam shvaćao, ali danas više ne shvaćam, a to je, šta imate od toga da odmah skočite u krevet? Razumijem one koji su par mjeseci u vezi pa onda odluče, ali ne razumijem nekoga tko odmah na prvom spoju skoči u krevet, gotovo je sigurno da nećete uspjet, veza se temelji samo na seksu, jednom kad strasti ohlade, nemate ništa, u čemu vidite poantu beznačajnog seksa (ovo pitam malo one starije od 20 godina)...Meni bi bila stvarno muka biti u vezi sa nekim, ako bi se sve vrtjelo oko seksa(barem u tim godinama), ili sa nekom sa kojom nemam ni o čemu pričati... A ima slučajeva, kada se u takvim situacijama dogodi oops we're pregnant i onda ostanu skupa samo zaradi djeteta i onda se svađaju, imaju problema, i onda se razvedu, i onda svi ispaštaju zbog toga, a najviše dijete, to mi stvarno ne ide u glavu, ali ok...
IwantPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:15   #86
ne treba seks ako želiš biti u braku i ne treba bit u braku da bi se seksao. najbolje je da se ne seksaš prve dve godine braka da vidiš dal to stvarno funkcionira.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:27   #87
Fascinantno je da uvijek kad se postavi neka ovakva tema bude redovito sa strane nekog potpuno novog, tko samo potpali vatricu i eventualno napiše još post ili dva
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:34   #88
Quote:
IwantPhD kaže: Pogledaj post
@djabeime, @andjeo29, @ego
A i, nekada sam shvaćao, ali danas više ne shvaćam, a to je, šta imate od toga da odmah skočite u krevet?
A ti stvarno ne vidiš sredinu između toga da iste sekunde pojebeš nekog, i toga da čekaš brak?

A što imaš od nečekanja braka?

Imaš mogućnost da ne ideš kroz život seksualno frustriran. Imaš mogućnost da se seksualno uskladiš s partnericom, i da zbog toga lakše usklađujete druge segmente života. Imaš mogućnost da konačno osvijestiš kompletnu osobnost (jer dok si djevac, nisi skroz svjestan svoje seksualnosti), imaš mogućnost da ti predodžba o vlastitoj intimi ne ovisi o dokumentu s državnim pečatom.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:16   #89
Ja mislim da se autor usrao seksa i sad zato čeka brak.
Tako ne buš jebo drug moj

A mišljenje o ovoj temi sam već rekla sto puta.
Kao prvo ne vjerujem više u instituciju braka, a kao drugo ne kužim što dobivaš ako se ne konzumiraš? Nije da dobiješ stan u Zagrebu pa da trpiš
I mislim da je seks bitan aspekt veze i da se moramo isprobati prije kupovine
__________________
Nikada neće proći. Obećavam...
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:17   #90
Quote:
IwantPhD kaže: Pogledaj post
Usput, ako su me neki krivo shvatili... Nije da ja ne mastrubiram, mastrubiram i to često, i nije da ja ne želim seks ili nešto slično (ponavljam, nisam aseksualan)
ja bi ti preporučila da ipak prestaneš mastrubirati i počneš masturbirati.
(samo, znaš da je i to grijeh?)

Quote:
IwantPhD kaže: Pogledaj post
Usput, ako su me neki krivo sh A ima slučajeva, kada se u takvim situacijama dogodi oops we're pregnant i onda ostanu skupa samo zaradi djeteta i onda se svađaju, imaju problema, i onda se razvedu, i onda svi ispaštaju zbog toga, a najviše dijete, to mi stvarno ne ide u glavu, ali ok...
zato postoji nešto što se zove kontracepcija.
proguglaj to malo.
čak ti i tvoja crkva to dozvoljava. :klap:
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:20   #91
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
ne treba seks ako želiš biti u braku i ne treba bit u braku da bi se seksao. najbolje je da se ne seksaš prve dve godine braka da vidiš dal to stvarno funkcionira.
upravo tako

veza između muškarca i žene i kako se međusobno percipiraju se uglavnom mijenja poslije seksa. dakle kako ćeš okusiti taj aspekt tek nakon što se pravno obavežeš nekim papirom? i što ti on opće garanitira,taj papir?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:49   #92
Onako, neću čitati što je napisano, jer mogu više - manje pretpostaviti kakvim se argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive.. A istina je jasna. U domeni čvrstog, doživotnog braka punog povjerenja i strpljivosti, sudržavanje od spolnih odnosa prije konačnog obećanja je jedini pravi put. Tu se vidi tko je kakav. Moguće je i bez toga, naravno, ali zašto bi si otežavali situaciju kada imamo tu divnu mogućnost da provjerimo od kakvog je materijala naš partner sazdan, bez zamagljivanja stvarnosti pukom tjelesnom strašću. Puna podrška autoru teme. Otkrio si pravi put.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:57   #93
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Onako, neću čitati što je napisano, jer mogu više - manje pretpostaviti kakvim se argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive.. A istina je jasna. U domeni čvrstog, doživotnog braka punog povjerenja i strpljivosti, sudržavanje od spolnih odnosa prije konačnog obećanja je jedini pravi put. Tu se vidi tko je kakav. Moguće je i bez toga, naravno, ali zašto bi si otežavali situaciju kada imamo tu divnu mogućnost da provjerimo od kakvog je materijala naš partner sazdan, bez zamagljivanja stvarnosti pukom tjelesnom strašću. Puna podrška autoru teme. Otkrio si pravi put.


Sve kužim, različiti smo i ok, podržavam to ali srećo draga, kakvim se to ovdje argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive??
Koji su tvoji argumenti?
Lijepo je što podržavaš autora, nije da ga mi ne podržavamo nego ga jednostavno ne kužimo.
__________________
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.

Nisam znala.
the aenema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:07   #94
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Onako, neću čitati što je napisano, jer mogu više - manje pretpostaviti kakvim se argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive.. A istina je jasna. U domeni čvrstog, doživotnog braka punog povjerenja i strpljivosti, sudržavanje od spolnih odnosa prije konačnog obećanja je jedini pravi put. Tu se vidi tko je kakav. Moguće je i bez toga, naravno, ali zašto bi si otežavali situaciju kada imamo tu divnu mogućnost da provjerimo od kakvog je materijala naš partner sazdan, bez zamagljivanja stvarnosti pukom tjelesnom strašću. Puna podrška autoru teme. Otkrio si pravi put.
znaš kako

kad se rade projekti u grupama prvo idu probe. a zatim slijedi faza koja se zove "kako funkcionirate pod pritiskom" i tu mnogi padaju

e to me podjeća na ovo. sve je divno i krasno, ali kad se seks uključi tu ulazi određeni emocionalno-hormonalni pritisak (uz zadovoljstvo) na koji će ljudi odgovoriti ovako ili onako, dakle ne može se to ispitati u onoj prvoj fazi, nemoguće
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:07   #95
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Onako, neću čitati što je napisano, jer mogu više - manje pretpostaviti kakvim se argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive.. A istina je jasna. U domeni čvrstog, doživotnog braka punog povjerenja i strpljivosti, sudržavanje od spolnih odnosa prije konačnog obećanja je jedini pravi put. Tu se vidi tko je kakav. Moguće je i bez toga, naravno, ali zašto bi si otežavali situaciju kada imamo tu divnu mogućnost da provjerimo od kakvog je materijala naš partner sazdan, bez zamagljivanja stvarnosti pukom tjelesnom strašću. Puna podrška autoru teme. Otkrio si pravi put.
Na koji način ti točno provjeravaš partnera tako što mu godinama ne daš pičke?

Na taj način možeš dokazati nekoliko stvari od kojih ti nijedna ne ide u prilog:

1. Da ti je budući muž gay
2. Da je aseksualan, ili da ima strah od intimnosti, ili bilo koji drugi poremećaj na tom polju, koji ćeš ti otkriti kad i dalje budeš frustrirana nakon 5 godina braka.
3. Da ga uopće ne privlačiš
4. Da on ne traži ženu, nego kombinaciju mame i najbolje frendice
5. Da je karakterna nula od osobe jer nije sposoban suprotstaviti vlastiti libido tvojim religijskim tlapnjama.
6. Da su mu roditelji isprali mozak religijom toliko rano i toliko temeljito da nikad nije osvijestio svoju seksualnost, niti zauzeo vlastiti stav o ičemu bitnom.

Ako ti treba partner koji zadovoljava barem jednu od ovih 6 karakteristika, onda ti čestitam, i ti si našla pravi put.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:10   #96
Quote:
the aenema kaže: Pogledaj post


Sve kužim, različiti smo i ok, podržavam to ali srećo draga, kakvim se to ovdje argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive??
Koji su tvoji argumenti?
Lijepo je što podržavaš autora, nije da ga mi ne podržavamo nego ga jednostavno ne kužimo.
ma ja ga kužim, nije to loše razmišljanje, ali samo u teoriji. jer on o seksu priča kao o pranju suđa, tj. nečem predvidivom

uostalom povezanost između njih neće biti na nivou m-ž dok se ne desi seks, to valjda nikom ne treba crtati
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:15   #97
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Onako, neću čitati što je napisano, jer mogu više - manje pretpostaviti kakvim se argumentima ljudi očajnički pokušavaju obraniti u obmani u kojoj žive.. A istina je jasna. U domeni čvrstog, doživotnog braka punog povjerenja i strpljivosti, sudržavanje od spolnih odnosa prije konačnog obećanja je jedini pravi put. Tu se vidi tko je kakav. Moguće je i bez toga, naravno, ali zašto bi si otežavali situaciju kada imamo tu divnu mogućnost da provjerimo od kakvog je materijala naš partner sazdan, bez zamagljivanja stvarnosti pukom tjelesnom strašću. Puna podrška autoru teme. Otkrio si pravi put.
tako je bogdana to san mu ija reka, kakob nasa jaca rekla on je na putu puta do pravog otkrica ....
superkrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:16   #98
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
ma ja ga kužim, nije to loše razmišljanje, ali samo u teoriji. jer on o seksu priča kao o pranju suđa, tj. nečem predvidivom

uostalom povezanost između njih neće biti na nivou m-ž dok se ne desi seks, to valjda nikom ne treba crtati
Možda sam ja luda ali ja to ne kužim.
Ne mislim da se trebaju poje.at na prvom izlasku ali koja je bit ovog? Kako to izgleda?
Kad se kaže "ništa prije braka" evo, na što se točno misli- nema sexa ili nema ničeg osim poljupca i čegaa već?

Hajde eto, nek se zanemari sex kao takav, provode li takvi ljudi zajedno noć, leže li bar zagrljeni? Jel im to "dozvoljeno"
Meni je to neshvatljivo. Ne kužin
__________________
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.

Nisam znala.
the aenema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:33   #99
Bez sexa nema ni veze, sve ostalo su obmane.

Čekanje samo povećava očekivanja što znači da će prvi sex biti koma.

Iskustvo čini svoje, pa tako i u seksu. Kvalitetni smo koliko smo iskusni, razmišljanje nam seže onoliko duboko koliko smo različitih stvari iskusili.

Smisao života je živjeti, dakle istraživati sve što ti život može i hoće ponuditi.
Silas Jonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:35   #100
Quote:
Silas Jonas kaže: Pogledaj post
Bez sexa nema ni veze, sve ostalo su obmane.

Čekanje samo povećava očekivanja što znači da će prvi sex biti koma.

Iskustvo čini svoje, pa tako i u seksu. Kvalitetni smo koliko smo iskusni, razmišljanje nam seže onoliko duboko koliko smo različitih stvari iskusili.

Smisao života je živjeti, dakle istraživati sve što ti život može i hoće ponuditi.
istina, samo to nije uvijek prednost. i važnije je da znamo osjećati, više nego razmišljati

pa treba imati mjeru, ne baš "sve" istraživati

kad jednom pređeš granicu umjerenosti, teško se na umjerenost vratiti

ovo što autor predlaže je isto pretjerivanje, ali u drugom smjeru
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger