Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 14:27   #421
prvo pozdrav svima.zavrsija sam visu pomorsku smjer brodska elektronika, i sad bi trebao odraditi asistenturu.koliko traje? kome se javiti?sto treba poloziti? koje dokumente izvaditi? naravno zanima me i vase misljenje gdje je najbolje za otici prvi put i poneki savjet ne bi bio loš.

POZDRAV SVIMA I UNAPRIJED HVALA
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:08   #422
Question Moralna dilema

Pozdrav kolege pomorci!
Imam jednu moralnu dilemu pa rekoh, da upitam za savjet, mozda mi mozete
pomoci.
Naime sto...
Pocetkom ovog mjeseca sam dosao kuci sa broda. Trebali su mi poslati jos
oko 30000kn i imali bi cist racun. Obicno to salju krajem mjeseca, ali nazvao
sam ih i pitao ako mi to mogu poslati ranije zbog nekih mojih planova.
Nema problema, novci su za dva dana bili na racunu.
Ali vidite, jucer mi je na racun OPET sjelo 30000kn! Mislim da se u njihovom
racunovodstvu netko zabunio, nisu primjetili da su mi vec sve isplatili!
Znam da je moja racunica tocna, da sam i pogrijesio, ne bih za toliki iznos.
Sto mi je sad ciniti? Imam bolju ponudu, ne mislim se vracati na tu kompaniju...
Nekako mislim sam sa sobom, ako mi se oni jave, vratit cu im novce. Ali ako
mi se ne jave do travnja, odoh ja na drugi brod a oni nek me traze...
Damir83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:38   #423
Quote:
Damir83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege pomorci!
Imam jednu moralnu dilemu pa rekoh, da upitam za savjet, mozda mi mozete
pomoci.
Naime sto...
Pocetkom ovog mjeseca sam dosao kuci sa broda. Trebali su mi poslati jos
oko 30000kn i imali bi cist racun. Obicno to salju krajem mjeseca, ali nazvao
sam ih i pitao ako mi to mogu poslati ranije zbog nekih mojih planova.
Nema problema, novci su za dva dana bili na racunu.
Ali vidite, jucer mi je na racun OPET sjelo 30000kn! Mislim da se u njihovom
racunovodstvu netko zabunio, nisu primjetili da su mi vec sve isplatili!
Znam da je moja racunica tocna, da sam i pogrijesio, ne bih za toliki iznos.
Sto mi je sad ciniti? Imam bolju ponudu, ne mislim se vracati na tu kompaniju...
Nekako mislim sam sa sobom, ako mi se oni jave, vratit cu im novce. Ali ako
mi se ne jave do travnja, odoh ja na drugi brod a oni nek me traze...

Na tvome mjestu bih vratio. Naime, kao prvo zajebati ces neku jadnu suru u racunovodstvu koja ce morati to (ili dio toga) sama vracati iz svog dzepa.
Kao drugo, iako planiras ici na drugu kompaniju, vjeruj mi da ti mogu stati na kraj. Na kraju krajeva te mogu dati na crnu listu pomoraca (zbog nekorektnog poslovanja recimo), pa se neces vise ukrcati niti na jednu kompaniju na svjetu (ne govorim o trecerazrednim kompanijama iz azije i afrike gdje je placa 300$). Dakle pazi se tih stvari.
Ja sam imao slican, problem i odmah sam kontaktirao kompaniju i pitao sam ih da li mogu zadrzati ili da vracam. naravno da smo se dogovorili za vracanje i sve sam vratio.

osim toga, zar se zelis brukati i zaprljati si obraz zbog 30.00kn? Molim te! Pa nije to 300.000 eura, pa bi covjek rekao, ajde neka lova je, ali 30.000kn!!?!?

Stvar je na tebi, ali meni nebi palo napamet da zadrzim tu lovu (osim ako ovi ne pristanu ... eh to je onda druga prica).
Budi covjek kao sto su svi pomorci! i sretno ti more..
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 04:05   #424
Quote:
Damir83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege pomorci!
Imam jednu moralnu dilemu pa rekoh, da upitam za savjet, mozda mi mozete
pomoci.
Naime sto...
Pocetkom ovog mjeseca sam dosao kuci sa broda. Trebali su mi poslati jos
oko 30000kn i imali bi cist racun. Obicno to salju krajem mjeseca, ali nazvao
sam ih i pitao ako mi to mogu poslati ranije zbog nekih mojih planova.
Nema problema, novci su za dva dana bili na racunu.
Ali vidite, jucer mi je na racun OPET sjelo 30000kn! Mislim da se u njihovom
racunovodstvu netko zabunio, nisu primjetili da su mi vec sve isplatili!
Znam da je moja racunica tocna, da sam i pogrijesio, ne bih za toliki iznos.
Sto mi je sad ciniti? Imam bolju ponudu, ne mislim se vracati na tu kompaniju...
Nekako mislim sam sa sobom, ako mi se oni jave, vratit cu im novce. Ali ako
mi se ne jave do travnja, odoh ja na drugi brod a oni nek me traze...
ne isplati ti se zajebavati zbog sitne love...promijeni firmu uvijek za bolje i za vise ali ne zatvaraj vrata na onoj s koje odlazis...nikad ne znas tko ce kada koga kontaktirati i raspitivati se pa ces mozda popusiti priliku za jako dobru firmu...uostalom nije neka lova da se o tome uopce isplati diskutirati..nazovi i javi ljudima zajeb.....pozdrav
gusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:31   #425
Slazem se sa ovime sta je vec receno.
Njihova je greska, to sta je u prvi cas nisu primjetili ne znaci da je nece za neko vrijeme. Na kraju, kod nas je to kazneno djelo - "stjecanje bez osnove". Vjerojatno i druge zemlje imaju slican problem. U slucaju da "zadrzis", zamisli da firma ipak podigne prijavu protiv tebe pa te na nekom aerodromu zaustave i privedu k'o zadnjeg kriminalca, pozdravis se sa firmom na kojoj si bio a i sa mnogim ostalima (kao stasu ti vec rekli) ... Ne mora znaciti da ce tako biti ali i to je mogucnost. Oni su se zeznuli a ti "pravio mutav" sta, kao ta kazu, za takvu cifru ne vrijedi ... a niti je na cast tebi ... Zamolio si ih da ti uplate ranije, isli su ti u susret, doslo je do greske i sad se tako ponijeti?

Nadam se da si im u medjuvremenu javio i sretno na novoj kompaniji ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 15:36   #426
Naslov

Eto na. Svi mi govorite bas ono sto i ja sebi govorim. A bas bi volio da nisam
u pravu.
Danas je nedjelja, nema nitko u officu, ujutro cu ih nazvat pa cemo vidjeti kako
cemo to rijesiti.
Mozda mi daju 10% za "finders bonus". nije neka lova, ali covjeka veseli.
Damir83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 20:26   #427
Quote:
Damir83 kaže: Pogledaj post
nije neka lova, ali covjeka veseli.
ista stvar kao i PICKA: mala stvar ali covjeka veseli
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 10:35   #428
Hehe...

Damir83, javi kako je proslo ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 16:20   #429
Heh... kako je proslo? Pa, proslo je.
Nisam dobio ni hvala, ni bravo... bas su nezahvalni.
Ali nofci su poslani natrag. Bilo je malo pomutnje u banci dok su skuzili sto i kako
treba napraviti. Ja sjedim, a tri curke skacu oko mene. Bar sam tamo bio u
centru paznje.
Mogu samo zakljuciti da vracanje novca i nije neki dozivljaj.
Damir83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 01:07   #430
Quote:
Damir83 kaže: Pogledaj post
Mogu samo zakljuciti da vracanje novca i nije neki dozivljaj.
ali se osjecas mirno i spokojno kao COVJEK!

BRAVO za takav cin od ekipe forum.hr, kad ti vec kompanije nije dala....


__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 13:09   #431
da li se itko susretao sa brodskim elektroničarima i kakva su vaša iskustva glede toga posla.itko???????????????????????????????????????? ????????????????
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:57   #432
Quote:
riki23 kaže: Pogledaj post
da li se itko susretao sa brodskim elektroničarima ...
ja, svaki put kad sam na brodu


Quote:
riki23 kaže: Pogledaj post
... i kakva su vaša iskustva glede toga posla.itko???????????????????????????????????????? ????????????????
mogu ti reci za cruzere na mojoj kompaniji: to je dosta naporan posao, kojeg vecinom imaju filipinci, ali nadju se i drugi.
naime, puno toga radi elektronicar; osim redovnih stvari kao sto su TVi DVDi, VHSi i takve stvari, elektronicar popravlja i mnogo kompliciranije uredjaje, kao sto su radari, racunala (kad nema rezervnih djelova a to je cesto), razliciti kontorleri (PA system, klime, chilleri...), liftovi.... ma sve sto ima elektronski modul... a toga je jako puno i zaista treba biti vrsni elektronicar za raditi takav posao, koji nazalost i nije nesto posebno placen.
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:26   #433
Moj Posao za pomorce ?

danas sam naletio na novi portal za pomorce, www.maritime-connector.com
možda i zaživi
broadband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:53   #434
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
ja, svaki put kad sam na brodu




mogu ti reci za cruzere na mojoj kompaniji: to je dosta naporan posao, kojeg vecinom imaju filipinci, ali nadju se i drugi.
naime, puno toga radi elektronicar; osim redovnih stvari kao sto su TVi DVDi, VHSi i takve stvari, elektronicar popravlja i mnogo kompliciranije uredjaje, kao sto su radari, racunala (kad nema rezervnih djelova a to je cesto), razliciti kontorleri (PA system, klime, chilleri...), liftovi.... ma sve sto ima elektronski modul... a toga je jako puno i zaista treba biti vrsni elektronicar za raditi takav posao, koji nazalost i nije nesto posebno placen.
A o čemu ti ti pričaš???Nije nešto posebno plaćen?A koliko to siroti ETi dobivaju na toj tvojoj firmi?
Meni je buraz na cruiserima struja,sad će za tzv.automationa,i lova je jebena!A koliko onda ET ima,pojma nemam!
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 19:43   #435
Quote:
dilligaf kaže: Pogledaj post
A o čemu ti ti pričaš???Nije nešto posebno plaćen?A koliko to siroti ETi dobivaju na toj tvojoj firmi?
Meni je buraz na cruiserima struja,sad će za tzv.automationa,i lova je jebena!A koliko onda ET ima,pojma nemam!

kod nas ch.electritian ima oko 5000$, a struja i elektronicar redovito po 1800$!
pa ako je to tebi neka lova i nije bas...
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:16   #436
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
kod nas ch.electritian ima oko 5000$, a struja i elektronicar redovito po 1800$!
pa ako je to tebi neka lova i nije bas...
na rigu...c.el. 11300,e.t. 9800,elekt.7200...
gusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:15   #437
Quote:
gusar kaže: Pogledaj post
na rigu...c.el. 11300,e.t. 9800,elekt.7200...
jel ti to govoris o mjesecnoj placi ili o ugvoru?

koja je to kompaniaj rigo?
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:21   #438
mjesecnoj...permanentnoj...ugovor je 28/28...rig je platforma...
gusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 20:17   #439
Quote:
broadband kaže: Pogledaj post
danas sam naletio na novi portal za pomorce, www.maritime-connector.com
možda i zaživi

meni decko plovi na bulku, i sada je doma i pokusava naci nesto bolje. slucajno smo naletjeli na tu stranicu, ostavio je svoj cv i za sada ima 2 ponude. ne mogu reci jos nista konkretno, vidjet cemo kada prodje intervju
mallena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:10   #440
Wink Prvi vijađ - koja kompanija?

Bok, pozdrav svima.

Evo me na kraju sam vise pomorske (napokon) trebat ce uskoro ucinit kadeturu.

Koju kompaniju biste mi preporucili, kojeg agenta, ono, koja su vasa iskustva, pozitivna i negativna.

Inace, dvoumim se izmedju plina i cruisera.

Naravno, nemam iluzija da ce mi odmah prvi ukrcaj biti na jednu od te dvije vrste brodova (a iskreno na cruise i ne bih odmah, bolje je nesto konkretno nauciti na drugim brodovima), ali eto, pikiram na njih kao potencijalne brodove na kojima bih se volio skrasiti i ne lutati puno od kompanije do kompanije. Tj. sto je manje moguce.


Unaprijed hvala svima na odgovorima.
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.