Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 08:47   #21
Quote:
Hana_ kaže:
....s kolko ste vi pocele s 10?
i ranije
s 10 su se već pekli ozbiljniiji, kremasti kolači (istina da se krema strugala s plafona )




gle hana,
počinjem ovaj topic shvaćati zajebancijom po tvom načinu postavljanja pitanja i komentarima
pa daj se lagano uozbilji i ako želiš stvarnu pomoć tako se i ponašaj
inače ti ga bum ferkloznula

(ovaj tjedan nemam žifaca za djecu)
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:21   #22
ne znam kakva pitanja bi trebao pocetnik postavljat da tebi ne bude smijesno

uopce ne mislim da se zajebavam, to ti radis na svakoj temi sa atlantis pa i na onoj mojoj o malinama, ali gle zatvori ovaj topic, nema smisla vise raspravljat jer su moja pitanja glupa i smijesna , amen
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:41   #23
Quote:
Hana_ kaže:
uopce ne mislim da se zajebavam, to ti radis na svakoj temi sa atlantis pa i na onoj mojoj o malinama,
o ne samo s njom, ja vas sve tu jednako volim
samo jedna stvar je zajebancija koja naginje zezanciji, a druga zajebancija koja naginje podjebavanju
ja sam ti to samo puno grublje objasnila nego drugi ovdje
sad lijepo ispočetka pročitaj sve svoje postove na ovom topicu i vjerujem da ćeš uvidjet u čemu je stvar

znači, ako imaš konkretno pitanje, postavi ga
moš se i zezat, dapače
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:11   #24
pa čak i onaj šmrkljavi šalabajzer Oliver koji se fura na improvizaciju svega i svačega, čvrsto i decidirano tvrdi da kolače treba radit 100% po receptu, sve na vagu, paziti na temperaturu prostorije, paziti na stupnjeve pećnice (plinska vs. električna) i paziti da ne šokiraš tijesto kod otvaranja vrata pećnice i virkanja unutra
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:52   #25
ma daj

svako malo sam gledala jel mi kolac gotov, bas sam bila uzbudjena ..evo ga jos stoji u frizderu ....
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:11   #26
Quote:
Hana_ kaže:
ma daj

svako malo sam gledala jel mi kolac gotov, bas sam bila uzbudjena ..evo ga jos stoji u frizderu ....
Kaj, niko ga neće jesti ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:18   #27
a mora se jest zlicom iz tepsije
neda se izrezat i stavit na tanjur ali okus je super

jebiga, treba mi vremena ...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:50   #28
Quote:
Hana_ kaže:
a mora se jest zlicom iz tepsije
neda se izrezat i stavit na tanjur ali okus je super

jebiga, treba mi vremena ...
e vidiš, tak je bilo i sa mojim kuglofima svi su bili ukusni i ni jedan se nije bacio u smeče ni pajcekima , al nije to bilo to
kaj da ti velim osim Repetitio est mater studiorum


iliti : moraš još puno žganca(stih kolača) popapati dok nebuš prava kuharica
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:06   #29
Quote:
Hana_ kaže:

ako idu orasi onda ne ide brasno ...a prasak za pecivo ide skupa s brasnom
tak sam ja to shvatila

evo, sad se atlantis nece zajebavati

prvo - gdje si procitala da u kolac u koji idu orasi ne ide brasno ni PP???

ili skeniraj list iz bakine biljeznice s receptima ili daj link

drugo - "Malo sam guglala i napravila neki koncept kak bi to izgledao moj kolac .." ti nisi napisala da imash recept i da trebas pojasnjenje, napisala si da bi ti napravila 'svoj' kolac a onda si ipak uzela recept, al nisi po receptu jer si smanjila jaja...

trece - odjednom se spominje i recept - kopiraj mi ga pa chu ti reci
a) jel trebao ici PP a ti si ga zaboravila ili
b) nije trebao ici PP ali je 'biskvit' zapravo samo podloga

cetvrto - ako zelish nauciti kako se spravlja ODREDJENI kolac, a nemas detaljne upute, kopiraj recept tu na forum i ja chu ti objasniti kojim redosljedom se spravlja

peto - isto kak i polly, imam osjecaj da od nas svih spelavas bedake, a to ti tu ne prolazi (kao sto si po dosadasnjim odgovorima vidjela)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:12   #30
link je na forumu (polly) crno bijeli kolac..i neka gastro stranica .... s tim da ide voce po izboru, ne volim slag gore pa je bilo bez tucenog vrhnja....

`moj kolac` ujedno moze biti i kolac koji se radi po receptu, dakle nije susjedin kolac

...i ovaj topic sam shvatila kao pomoc opcenito u spravljanju kolaca, a ne samo za ovaj recept koji sam navela, da je isao prasak za pecivo to bih napisala u sastojcima, dakle NEMA GA ...cisto me zanimalo kad se on stavlja...

..nije mi jasno da je polly pogodilo moje pitanje jel pocela skupljat recepte s 10 godina......to je bilo u sali ...eto lijepo mi citiraj gdje ja to podjebavam i radim budalu od vas..

atlantis toliko te ovaj topic uzrujao pa ti savjetujem da ga vise ne otvaras, . ....
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:27   #31
Crno bijeli kolač

POTREBNO:
25 dag maslaca
20 dag šećera
8 žumanjaka
15 dag mljevenih oraha
20 dag čokolade za kuhanje
2 čajne žličice kakaa
snijeg od 8 bjelanjaka
2 čajne žličice ruma
½ l slatkog vrhnja
ribana čokolada
NACIN PRIPREME:
Izmiksaj omekšani maslac sa šećerom, dodaj žumanjke, orahe, omekšanu čokoladu, kakao i na kraju snijeg. 1/2 smjese ispeci u protvi, ohladi i premaži sa preostalom smjesom u koju umješaj rum. Premaži sa tučenim vrhnjem i pospi ribanom čokoladom. Stavi u frižider do slijedećeg dana da se stisne.



a) gdje su u receptu - "da ide po izboru orasi il ljesnjaci, plus neko jos suho voce tipa grozdjice ili suhe smokve, ja sam ovo drugo izabrala s tim da sam samo dvije narezala na sitne komadice...ko da ih nije ni bilo"

b) koji ti tocno dio u receptu nije jasan kod priprave?
Izmiksaj omekšani maslac sa šećerom, ili dodaj žumanjke, orahe, omekšanu čokoladu, kakao i na kraju snijeg. 1/2 smjese ispeci u protvi, ohladi i premaži sa preostalom smjesom u koju umješaj rum. Premaži sa tučenim vrhnjem i pospi ribanom čokoladom. Stavi u frižider do slijedećeg dana da se stisne.

:rolajz: da prostish mlada damo, seresh i lazima se pokusavas izvuci :rolajz:

PS pogledaj malo po forumu, tko god je trebao pomoc, pomoglo mu se
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:42   #32
je, je sad je polly kriva
polly stavila recept

čuj si ti nepismena ili kaj?
znam ja za onu narodnu "volim kuhat s vinom, a ponekad ga i stavim u jelo" no daj manje piji, bu ti jasnije
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:48   #33
????' te iste sastojke sam ranije navela
napisala sam da u recept idu orasi, dvije smokve koje sam stavila na svoju ruku nisu utjecale na moj kolac ( slican takav kolac u kojeg idu suhe marelice, grozdjice ili smokve ima na gastro stranicama)

..na moja pitanja u vezi s brasnom i praskom za pecivo kao i s orasima jako si mi lijepo odgovorila, hvala ti atlantis

sastojci crno bijelog kolaca i mog su isti, no nije ista kolicina jaja i maslaca
nisam ti nika dnis uzela za zlo, stoga ne razumijem ovakavo nadrkano ponasanje prema meni
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:56   #34
polly atlantis je trazila receot po kojem sam radila
napisala sam da sma ja kriva te da nisam dodala 8 jaja pa sma smanjila i druge sastojke...sama ne znas rec gdje ja to tebe zajebavam, podjebavam i gdje te krivim sto mi kolac nije uspio?

moj topic nije trebao bit zlonamjeran

atlantis nije bas da se svakome pomogne, na moja pitanja nisi odgovorila nego si mi dosla solit pamet
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:05   #35
dakle, mlada damo

JA ti nisam nishta rekla sve dok se nisi obrecnula na mene

zashto, zato jer sam, ovaj put, dosla nakon cura koje su ti vec pokusale objasniti

u prvom postu sama tvrdish da ne znas peci kolace i kad ti je preporuceno da radis po receptu (lilit, bebi) ignorirala si to i optuzila polly (???????) koja nejasno pise recepte. kad si upitana koji je recept nejasan spomenula si gorenapisani kolac koji BTW IMA DETALJNO OBJASNJENJE


sto nas dovodi do zakljucka da

a) ne znas peci kolace
b) unatoc savjetima drkas izmedju dva kolaca
c) za svoje sranje krivish polly i njene lose napisane recepte
d) kad te se uhvati u lazi jer ecepti nisu lose objasnjeni, postajes bezobrazna i
e) pretvaras se u malu djevojcicu na rubu suza koju zle gastronomske vjestice tlace



odrasti

prvih 30 kolaca ne pokusavaj improvizirati

prestani za svoje pizdarije kriviti druge

odrasti

over&out
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:15   #36
pa da meni recepti uglavnom nisu jasni ,,,citala sam najvise njene pa sam nju spomenula, u nijednom postu nisam krivila polly

napisala sam da mi nije jasno zasto kolac nije uspio i navela uz to sto sam krivo napravila dakle nisam dodala sastojke kao i polly nego sam stavila svega manje,,,,

kako bih krivila nju kad po njenom receptu nisam sve tocno radila? i jos ti to napisem al ne...ti i dalje ne shvacas

moja pitanja su bila vezana uz brasno i prasak za pecivo koji nisu u ovom receptu ali me svejedno zanimalo dal se stavljaju kad idu i orasi...

ti si kokos koja se vrlo lako da vrijedjat ( ko bi reko jel da) ...moja navod da zachatavas topice bio je tocan, nakon prvog ..dosla si i na drugi...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 04:12   #37
Evo, Hana, ajmo vjerovat da nisi bila zle namjere, i da zbilja samo trebaš pomoć. Pa idemo ispočetka. Kako se peče kolač (za početnika)?
1. odabereš recept
2. provjeriš imaš li sve namirnice u količinama koje stoje u receptu
3. proučiš upute za spremanje kolača
4. ako ti oko uputa nešto nije jasno, dođeš na forum s konkretnim pitanjem i sigurno ćeš dobiti odgovor
5. ideš peć kolač, držeći se točno recepta (količina namirnica i uputa o spremanju)
6. uživaš i jedeš (velika vjerojatnost)

I tako dosta puta, dok ne skužiš sama neke stvari i ne budeš trebala pomoć za svaku točku i zarez u receptu (ma svi smo to prošli).
I na kraju, još jednom naglašavam da kolači nisu isto što i slana jela, kod kojih se može puno više eksperimentirati i improvizirati a da rezultat bude zadovoljavajući, čak i iznenađujuće dobar...Kolači traže strogo pridržavanje količina (omjera) namirnica, redosljeda postupaka i načina pripreme. Ako želiš raditi kolače, to zapamti i ne vjerujem da nećeš uspjeti. I počni s jednostavnijim kolačima, uspjet ćeš sigurno i dobit ćeš poticaj za dalje.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:37   #38
hvala ti

ali opet postoje te neke cake,,,i to mi je sad u pocetku jako tesko ..jer nemam osnova nikakvih...

dodjem na forum napisem da sam cula da brasno ne treba ic kad idu orasi, onda dodje pametna kokos pa me napada umjesto da odgovori na pitanje...

,,a ovo vezano uz slana jela je istina, skoro uvijek ispadne dobro kolko god ja improvizirala...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:45   #39
Quote:
Hana_ kaže:
napisem da sam cula da brasno ne treba ic kad idu orasi,
Krivo si čula.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:51   #40
ima neki recept za vocni kolac (npr maline) pa da u biskvit ide jogurt? ako neka zna nek mi napise, taj mi je super ..

i sad pitanje za polly ( ako joj se da "klinki" odgovarat )

"kad ste već na tim puding kremama, meni je ona od "jajca na oko" savršena
3 pudinga s šećerom prema uputama na vrećici se skuhaju u litri mlijeka"

mislis na tri vrecice pudinga u litru mlijeka?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.