Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 17:02   #61
Nema filmova. Imaš sve u gorenavedenoj knjizi.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:08   #62
Pogledajte temu gore!Možda smo malo previše odlutali.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:46   #63
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Nema filmova. Imaš sve u gorenavedenoj knjizi.
Ček ček ček ček... ako ništa oduvjek si bio razumna osoba... Zar stvarno misliš da ne bi postojao filmski zapis da je Hornet u stanju napraviti kobru?

Mislim, F22 radi kobru... http://www.youtube.com/watch?v=FUdt6ZSWUsI ,a kao može i Hornet.. .samo eto neće... čuvaju to kao tajnu, pa nema filmića... ali eto piše u knjizi... bullshit... no way... I naravno, pilot se raspričao o tome kako je avion supermanevrabilan, šta su ti vektorizirani potisnici... "other planes cant do that"... other american da... sovjeti su to postigli prije 30 godina...
Rijecanin is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:54   #64
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ček ček ček ček... ako ništa oduvjek si bio razumna osoba... Zar stvarno misliš da ne bi postojao filmski zapis da je Hornet u stanju napraviti kobru?
Tek nedavno je F-22 uspio napraviti kobru,naravno hit vijest na svim military siteovima:
http://www.youtube.com/watch?v=yeczZtRLFZc raptor izvodi "Kobru"
http://www.youtube.com/watch?v=FUdt6ZSWUsI


Hornet je možda izveo ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=do4EYztU2yg
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:27   #65
AskthefuckingGoogle.com

Upisati u Google "hang and look" i "yf-17" - tako kako piše, s navodnicima - i dobit ćete 25 linkova. Ne hook, ne ovako, ne onako. Tako kako piše.

http://www.google.com/search?q=%22ha...e=off&filter=0



Tyndall je dao preciznu informaciju, ime manevra, avion - i opet netko tvrdi da to ne može pronaći?

Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:39   #66
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ček ček ček ček... ako ništa oduvjek si bio razumna osoba... Zar stvarno misliš da ne bi postojao filmski zapis da je Hornet u stanju napraviti kobru?
Filmski zapisi postoje, ali nisu javno objavljeni! I ako ćemo cjepidlačiti, to nije bio Hornet već YF-17. U obliku kakav je danas, F/A-18 ne može napraviti nešto takvo.

Želiš li reći da Don Logan u knjizi ne iznosi istinu? Za to moraš imati JAKO čvrste argumente.

Malo sam istraživao, znaš tko je još radio slične manevre? Tomcat. Znaš tko još? I Super Hornet na demou za Maleziju je to napravio. I F-15 (doduše, samo do 72 stupnja AoA, ne kompletnu od 90).

Pogodi tko još je radio "Kobru" daleko prije svih? Saab J-35 Draken!
A evo ti i video pa gledaj: http://www.youtube.com/watch?v=Hax3rhqGJcQ
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:40   #67
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Upisati u Google "hang and look" i "yf-17" - tako kako piše, s navodnicima - i dobit ćete 25 linkova. Ne hook, ne ovako, ne onako. Tako kako piše.

http://www.google.com/search?q=%22ha...e=off&filter=0
Pogledaj drugu skupinu linkova - forum.hr! Ha!
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:43   #68
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Pogodi tko još je radio "Kobru" daleko prije svih? Saab J-35 Draken!
A evo ti i video pa gledaj: http://www.youtube.com/watch?v=Hax3rhqGJcQ
Kasniš Tyndalle!Ona prva kobra,kad je izvodi Draken desni u pari,je strašna.pod 90 s minimalnom promjenom(prirastom) visine
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:46   #69
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Pogledaj drugu skupinu linkova - forum.hr! Ha!
Sad idem offtopic, ali Google iz nekog razloga voli ovaj forum. A s druge strane, ima foruma koji se ne pokazuju na Googleu nikako.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 12:59   #70
Mislim da bi svaki moderniji lovac sa omjerom T/W oko 1 mogao izvesti cobru bez problema. Problem je samo u softwareu za upravljanje, tj. njegovom iskljucivanju i malo iskusnijem pilotu.
Ali cemu... Nitko flankera nece kupiti zato sto radi ili ne radi cobru, vec zbog drugih stvari tipa radar, naoruzanje, elekronika, a tu Flanker lagano pusi...
A to su i Rusi znali, pa nisu isli nikad na kvalitetu, nego na brojcanu nadmoc u bilo kojem scenariju NATO vs. Varsavski pakt.
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:54   #71
Kvragu i cobra više.Rusi rade na novom projektu PAK-FA Su-50.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:03   #72
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Mislim da bi svaki moderniji lovac sa omjerom T/W oko 1 mogao izvesti cobru bez problema.
Ovako to radi Gripen
http://www.youtube.com/watch?v=KQGq0Wevjt8
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:23   #73
Moj najdraži avion se pretvorio u pepeo!Kako je to moguće?
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:29   #74
Quote:
Rusi rade na novom projektu PAK-FA Su-50.
Taj Su-50 je stekao kultniji status od Isusa bez da se pojavio ijedan detalj oko njega. Uobicajena prica oko nove ruske opreme.
Mislim da ce PAK-FA biti nesto izmedju EF-2000 i F-35, vise EF-2000. Nista spektakularno, vjerovatno LO, a ne VLO. Mislim da Ruje ne mogu a)emulirati F-22 tehnoloski, b) nemaju dovoljno novaca za to.
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:32   #75
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
Moj najdraži avion se pretvorio u pepeo!Kako je to moguće?
FBW poludio i(li) pilot relativno neiskusan i nenavikao na FBW
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:33   #76
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Taj Su-50 je stekao kultniji status od Isusa bez da se pojavio ijedan detalj oko njega. Uobicajena prica oko nove ruske opreme.
Mislim da ce PAK-FA biti nesto izmedju EF-2000 i F-35, vise EF-2000. Nista spektakularno, vjerovatno LO, a ne VLO. Mislim da Ruje ne mogu a)emulirati F-22 tehnoloski, b) nemaju dovoljno novaca za to.
EF2000?IMHO Su-35BM je najblaže rečeno uz bok Typhoonu
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:44   #77
Quote:
EF2000?IMHO Su-35BM je najblaže rečeno uz bok Typhoonu
Ne bi se s tobom slozio, ali dobro.
A PAF-FA e u razvoju koliko? Nekoliko godina najvise. Zna se da nece biti temeljen na MiG-u 1.44/42, ni na Irkutu. Zna se da ce biti velicinom blizi F-35ici nego F-22ci. S tim podatcima jedino sto ja mogu zakljuciti jest... zbog relativno kratkog vremena razvoja, temeljit ce se vecinom na vec dostupnoj tehnologiji sa Su-27 serije, kako naoruzanjem, tako i motorima i elektronikom. Vjerovatno nece biti VLO(sanse da rusi iz prvog puta razviju avion radarskog presjeka u klasi F-22ce ili cak i F-35ice su jako male... vjerovatno ce biti izmedju Rafalea i F-35ice, blize Rafaleu) , a vjerovatno ce imati supercruise. Sve u svemu, to meni zvuci tocno izmedju F-35ice i EF2000, s naglaskom malo blize Typhoonu, jer je on ipak vise air-superiority.
Sve drugo su obicne fantazije okultnih ljubitelja ruske tehnologije.
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:47   #78
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Sve drugo su obicne fantazije okultnih ljubitelja ruske tehnologije.
E sad kada te se dohvate flanker-fanovi...
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:49   #79
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Ne bi se s tobom slozio, ali dobro.
A PAF-FA e u razvoju koliko? Nekoliko godina najvise. Zna se da nece biti temeljen na MiG-u 1.44/42, ni na Irkutu. Zna se da ce biti velicinom blizi F-35ici nego F-22ci. S tim podatcima jedino sto ja mogu zakljuciti jest... zbog relativno kratkog vremena razvoja, temeljit ce se vecinom na vec dostupnoj tehnologiji sa Su-27 serije, kako naoruzanjem, tako i motorima i elektronikom. Vjerovatno nece biti VLO(sanse da rusi iz prvog puta razviju avion radarskog presjeka u klasi F-22ce ili cak i F-35ice su jako male... vjerovatno ce biti izmedju Rafalea i F-35ice, blize Rafaleu) , a vjerovatno ce imati supercruise. Sve u svemu, to meni zvuci tocno izmedju F-35ice i EF2000, s naglaskom malo blize Typhoonu, jer je on ipak vise air-superiority.
Sve drugo su obicne fantazije okultnih ljubitelja ruske tehnologije.
Da li je avion koji ima pokretljivost Su-30MKI,jedne od najboljih motora na svijetu(konzervativna procjena)AL-31 kasnije AL-41,novi NO-35 Irbis radar,već provjerenu(odličnu)IRST tehnologiju,ruske zrak-zrak rakete(IMHO bolje od američkih) loš?

Po čemu je to EF2000 bolji od naprimjer Su-30MKI?Da Su-35BM i ne spominjem
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:57   #80
Frontalnom RCS-u, npr.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.