Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 20:00   #1
Brazilsko feniranje

Vlasnica sam frizerskog salona i u zadnjih par dana čula sam o tzv.Brazilskom feniranju,međutim,nigdje ne mogu doći do informacije,tko u HR distribuira preparate za taj tretman i gdje se može dodatno eventualno educirati.Ako netko ima pojma o tome molim da mi se javi.
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:54   #2
i mene ovo zanima ima li tko da radi to ?
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:37   #3
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima ima li tko da radi to ?
Postoji salon u Zg,Exkluziv..mislim da se tako zove..trenutno se oni jedini i još jedan sdalon u Rijeci ali ne znam kako se zove,reklamiraju sa tom uslugom,ali nikako doći do konkretnijih detalja o samom postupku i preparatima...Pretpostavljam da bi distributr trebao imati i nekakvu edukaciju,..meni se u PP javila osoba koja o tome zna više,vjerujem da se javila i tebi..ako ne,kad dobijem kontakt,javim ti..Naime,ostavila je poruku da će me kontaktirati kroz par dana.
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 23:15   #4
evo njihovog salona na fejsu --> http://hr-hr.facebook.com/pages/Zagr...50829581608399

prvi put čujem za to brazilsko feniranje...jel to ošteti kosu....ako je netko radio, molim dojmove
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 10:48   #5
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:43   #6
ovo mi se baš i ne sviđa

mislim da to neću raditi...kosa mi je ionako ravna, a za savršeno izravnanu kosu imam super peglu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:43   #7
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
Gdje si to našla..ja sam sve živo pretresla i zapravo našla vrlo malo bilo kakvih informacija!?
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:46   #8
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ovo mi se baš i ne sviđa

mislim da to neću raditi...kosa mi je ionako ravna, a za savršeno izravnanu kosu imam super peglu...
Ja kao frizer sam čak i protiv previše peglanja,ali...tu i tamo uz adekvatnu njegu...zašto ne...i da..što više mislim o tom B.F. ne znam..pomalo sam zdvojna...mora tu postojat nekakva kvaka..
Al čekam dok mi se javi gospođa koja je obečala!!!
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:53   #9
meni je kosa ravna bez feniranja i peglanja + koristim dobre proizvode za njegu, pa mi je zdrava....jedino je peglam kad želim baš onako savršeno izravnanu kosu, a to se dogodi jednom u mjesec dana, ponekad i 2 mj. ....al ovo brazilsko mi se nikako ne sviđa....ajde molim te javi kad saznaš nešto više
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:59   #10
Cini mi se slicno japanskom ravnanju, to je bilo dosta popularno par godina nazad u ny, skoro sam otisla, ne znam zasto nisam edit:citajuci tekst sjetila sam se...zbog cijene Kosa je sjajna kasnije,prekrasno izgleda i ravna doduse ne znam kako izgleda par mjeseci kasnije ili kada krene izrastati.

http://www.suite101.com/content/japa...tening-a131107
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 00:02   #11
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)
natrijev klorid, obična, kuhinjska sol.

<> SVE na svijetu sadrži natrijeve i kloridne ione, prema tome, sprječavati da se upotrebljava nešto što sadrži natrijev klorid je kao da vam netko zabrani disati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 00:04   #12
Ono sam nasla ovdje:

http://www.studioaurora.rs/blog/?p=93

i ja mislim da mora postojati neka kvaka.. svagdje stavljaju slike kad je tretman tek gotov.. no mene zanima kakva kosa bude poslije npr. mjesec dana.. i meni bude lijepa kosa kad me frizerka isfenira isto kao i na tim njihovim slikama.. al me zanima kakva bude kasnije..

ja se nebi usudila to probavati.. pustam kosu evo vec 2 godine i bojim se da ju tako necim nebi unistila
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 00:32   #13
Ne znam, gledala sam video o tim neki proizvodima za kosu, cura je oduševljena njima, al čitala sam komentare ispod, navodno su jako štetni.
http://www.youtube.com/watch?v=h3onKeIvlu0
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 01:00   #14
ja sam na nekom style kanalu vidjela kratak klip o tome - kosa dotične cure je nakon tretmana izgledala BOŽANSTVENO! ; gusto, sjajno, ravno, al ne onako preravno kao što ispadne s peglom, ma, fantazija. ALI! kao što je netko već primijetio, pitanje je kako ta ista kosa izgleda nakon par tjedana od tretmana i koliko oštećena ostane i što se uopće s njom može kasnije - te nam odgovore dajte, gad demit !!!

a i cili taj set posttretmanskih pravila mi je ono malo aukuraczaštosamovouopćeradila...

al svejedno keljnite neku sliju tih divinizirajućih kosa ako imate
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 00:04   #15
joj kak nemozete naci nista, net je prepun informacija
koliko sam ja citala ne ostecuje kosu cak naprotiv, najbolje se "prima" na ostecenu, suhu, frizzy, i ono niti kovrcavu niti ravnu kosu. Sam tretman nije stetan (to sa formaldehyde sta je bio problem, to su sada rijesili). Nije nuzno koristiti njihove sampone, ali je bitno da samponi i balzami koje kupujete ne sadrze odredjene supstance (zaboravila koje) , traje nekih 2 mjeseca (ako imate srece, ako nemate onda krace i kosa se vrati u svoje prvobitno stanje),

evo slike
http://www.thebrazilianblowout.se/foreefter.html
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:51   #16
Talking

Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
joj kak nemozete naci nista, net je prepun informacija
koliko sam ja citala ne ostecuje kosu cak naprotiv, najbolje se "prima" na ostecenu, suhu, frizzy, i ono niti kovrcavu niti ravnu kosu. Sam tretman nije stetan (to sa formaldehyde sta je bio problem, to su sada rijesili). Nije nuzno koristiti njihove sampone, ali je bitno da samponi i balzami koje kupujete ne sadrze odredjene supstance (zaboravila koje) , traje nekih 2 mjeseca (ako imate srece, ako nemate onda krace i kosa se vrati u svoje prvobitno stanje),

evo slike
http://www.thebrazilianblowout.se/foreefter.html
PA SLIKE SAM NAŠLA I JA..ALI ONO ŠTO NE MOGU NAĆI...GDJE NABAVITI PREPARATE ZA TAJ TRETMAN!!!!TKO TO PRODAJE!?
saluan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.11.2010., 13:25   #17
ja sam gledala na tv-u ( Style program ) i čini mi se fora... postupak nije kompliciran al mislim da si to sama ne bi uspjela izvest...
probajte potražit na američkim stranicama pa možda neko vrši dostavu ili ćete bar okvirno saznat koliko koštaju preparati...

kolko sam skužila kombiniraju se dvije tube i treba pegla za kosu...

možda pomogne ovaj link

http://www.braziliangloss.com/
__________________
figurica bez žiga...
Bezdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:44   #18
ako sam dobro zapamtila to su ova dva proizvoda i nisu baš supi:

http://www.goodlookingdiscounts.com/...D=BRA_ADSS_8oz
http://www.goodlookingdiscounts.com/...=BRA_AAFC_12oz

SRETNO!!
__________________
figurica bez žiga...
Bezdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:58   #19
ima ih kupi i na ebay-u..

ukucajte si pod search:

Brazilian Blowout Acai Daily Smoothing Serum 8oz

Brazilian Blowout Acai Anti-Frizz Conditioner 12oz
__________________
figurica bez žiga...
Bezdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:55   #20
http://www.youtube.com/watch?v=PNXytAtXzoI

evo link na kojem se vidi kako se to radi.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.