Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 21:34   #1
Punkcija (aspiracija) - iskustva i savjeti

curke evo da se javim i ja sam pocela s pikicama
zanimaju me vasa iskustva kod punkcije posto u vinogradskoj imamo mogucnost anestezije, sto vi mislite o tome?
dali je dobro ici na nju ili je bolje bez nje?


Post izdvojen s MPO chat teme.
Ovdje možete raspravljati o punkciji, korištenju anestezije pri punkciji, uspješnosti punkcije, komplikacijama...
Sashica

Zadnje uređivanje Sashica : 20.04.2012. at 00:24.
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 00:50   #2
Evo moje iskustvo iz Petrove.

Meni je punkcija (to mi je bio 1.postupak) prošla OK, dobila sam neku drogu intravenozno od koje mi se vrtilo tako da sam sva bila u polusnu. Zabolilo me samo malo, ništa strašno, puno manje nego moji menstrualni bolovi, trajalo je kratko, imala sam osjećaj kao da sam 2 min bila na stolu. Valjda sam imala sreće da su folikuli bili lako dostupni ili me droga jako čopila.

Ali, nažalost, punktirali su mi folikule samo na desnom jajniku, na lijevom doktor nije htio jer su bile 2 velike žile položene tako da se nije usudio. Poslije punkcije su me odvezli u sobu, onda mi je došao biolog i rekao da su dobili 4 jajne stanice, da su OK, a za ostale informacije da zovem sutra labos.

Uglavnom, ja sam se tamo u bolnici osjećala stvarno super, ležala sam 2 sata nakon punkcije i ništa me nije bolilo. Kad sam došla doma, počela sam osjećati bolove, ali nije bilo strašno. Krvarila sam malo, kao zadnji dan menge.

Ne znam koliko bi me punkcija bolila da su je radili skroz naživo, ali eto, srećom u Petrovoj svima nude taj intravenozni ''koktel''
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 20:39   #3
Da imam na izbor sa anestezijom ili bez, uvijek bi uzela anesteziju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 22:21   #4
Kad sam ja išla na punkcije u Vg,onda sam dobivala onaj koktelić u venu koji sam na kraju i odbijala jer mi je od njega bilo jako mučno-poslije punkcije.

S obzirom da ja nisam imala veliki broj stanica,ja bih izdržala i bez anestezije..
Meni nije to neka velika bol,al opet sve je to relativno i svatko ima drugi prag tolerancije na bol
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 22:33   #5
ja sam bila na punkciji u Skopju, puna anestezija. Kad sam saznala da će biti tako, bila sam , ali mi je kasnije bilo drago. Nakon punkcije sam ležala 2 sat, i nakon toga u hotel. Boljelo me poslije, a kako su mi punktirali 12 JS, mislim da je normalno da boli nakon svega. Ne želim ni pomisliti kako bi bilo da su me punktirali bez anestezije
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 23:00   #6
Eto mene čeka bez anestezije... Nadam se da će mi normabel i koji ketonal barem malo pomoći
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:14   #7
sve iznad 5 folikula - bez dileme anstezija
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:36   #8
u kbo se dobije anestezija.....uvijek
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:33   #9
meni je punktirano 8 JS bez anestezije. prije punkcije sam popila normabel i knavon, iako mi je doktor savjetovao da ak bu me baš jako bolilo, da bolje da mi on da injekciju protiv bolova nakon. bio je u pravu, jer pošteno me počelo boliti tek par sati nakon. ali da se izdržat, nije neka nesnosna bol. iako smatram da je granica boli jako individualna i da bi netko drugi na mojoj punkciji vrištao ili bi možda netko rekao da nije ništa ni osjetio
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:54   #10
evo mene danas bila punkcija dobila sam 8 js
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:49   #11
8 js? super
jel na kraju bio koktelčić

ja moram bez koktelčića nažalost, a užasno me strah jer mi je lijevi jajnik zavučen iza maternice tako da me i uzv boli
i na njemu naravno da imam 1 folikul, baš je morao taj jedan toga sam se i najviše bojala
čini mi se da je Fran imala takvu situaciju,

i sad neznam s čime da se nadrogiram
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:12   #12
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
8 js? super
jel na kraju bio koktelčić

ja moram bez koktelčića nažalost, a užasno me strah jer mi je lijevi jajnik zavučen iza maternice tako da me i uzv boli
i na njemu naravno da imam 1 folikul, baš je morao taj jedan toga sam se i najviše bojala
čini mi se da je Fran imala takvu situaciju,

i sad neznam s čime da se nadrogiram
Nadrogiraj se sa svim raspolozivim

A kolko folikula imas na drugom jajniku?
I gdje si u postupku?

Mozda ti taj jajnik zbig tog jednog nece ni punktirat ako ih na drugom imas dost i ak taj jedan nije presudan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:35   #13
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nadrogiraj se sa svim raspolozivim

A kolko folikula imas na drugom jajniku?
I gdje si u postupku?

Mozda ti taj jajnik zbig tog jednog nece ni punktirat ako ih na drugom imas dost i ak taj jedan nije presudan
na drugom imam oko 5,6...pitala sam dr.L. jel baš moramo taj lijevi dirati, rekao je da moramo sve izbušiti šta ima...
ako ne izvade folikul, nastane samo cista, jel tako?

joj, ne znam ni sama gdje da nešto nabavim od lijekova
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:42   #14
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
8 js? super
jel na kraju bio koktelčić

ja moram bez koktelčića nažalost, a užasno me strah jer mi je lijevi jajnik zavučen iza maternice tako da me i uzv boli
i na njemu naravno da imam 1 folikul, baš je morao taj jedan toga sam se i najviše bojala
čini mi se da je Fran imala takvu situaciju,

i sad neznam s čime da se nadrogiram
samo se nadam da.ce biti dovoljno zrele jer mi je 11dc, da bila je anestezija, imala sam 12 folikula i mislim da bi me na zivo to poprilicno bolilo
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:47   #15
držim fige da budu baš kako treba
uh, zašto svi nemaju anesteziju pod obavezno
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:45   #16
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
na drugom imam oko 5,6...pitala sam dr.L. jel baš moramo taj lijevi dirati, rekao je da moramo sve izbušiti šta ima...
ako ne izvade folikul, nastane samo cista, jel tako?

joj, ne znam ni sama gdje da nešto nabavim od lijekova
Ili cista ili pukne

A L ce ti vadit
Znam da po bolnicama ostave te problematicne jer im se ne da prckat oko tog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:10   #17
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ili cista ili pukne

A L ce ti vadit
Znam da po bolnicama ostave te problematicne jer im se ne da prckat oko tog
a kvragu
šta da radim, preživjet ću nekako
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:33   #18
...aaaaaauuuuu punkcija je nešto što bi definitivno htjela prespavati.....
ali eto preživila sam ju.....boli za poludit, ali ne traje dugo(sva sreće) od 8 folikula dobili 8 js.
meni su poslije punkcije počeli jaki bolovi, pa sam dobila injekciju i kasnije taj dan a i sutra dan nisam ni osjetila ništa
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:22   #19
mari mar, koliko ti je trajala punkcija?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:49   #20
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
mari mar, koliko ti je trajala punkcija?
oko sat i pol

ne brini srce,bude to brzo gotovo-ja sam zadnji put dramila,vidjela si,al bolilo je fakat mrvicu
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.