Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2011., 18:48   #1001
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
a više ne? vratila si kile, celulit i ostalo?
Nažalost, da, ali to sam si sama kriva. Počela sam istovremeno intenzivno raditi i studirati pa više nisam imala vremena za trčanje i teretanu jer me nije bilo doma od 7 ujutro pa do 10 navečer. To je također za sobom povuklo i nezdravu prehranu jer si nisam imala kada kuhati. Onda je bio period, kako je bilo više love, da se svaki vikend izlazi, a onda, jasno, alkohol, čipsić usput, pizza pri povratku i ostala sranja + što volim jest i malo pomalo kroz godine se vratilo. Bilo je pokušaja da se vratim na to, ali su bili neuspješni jer bih jednostavno bila preumorna da vježbam, a i kad bih imala slobodnog vremena rađe bih ga provela s prijateljima ili dečkom. Sad sam se nekako opet uhvatila cijele te zdrave spike i zadovoljna sam i nadam se da ću se uspjet organizirati kad počne fax jer sam zadnja godina pa mi je manji pritisak i imat ću manje predavanja nego sam imala dosad.
spavalica1987 is offline  
Old 06.09.2011., 22:30   #1002
Quote:
Katriana kaže: Pogledaj post
nabavila sam integralno psenicno brasno u nadi kako cu s njim moci raditi integralne palacinke bez dodatka bijelog brasna ali svi recepti koje sam pretrazivala sadrze i bijelo brasno tj kao to integralno ne zgusnjava dovoljno smjesu pa bude prerjetka. da li koristite integralno brasno i ako imate kakav zgodni i jednostavni receptic
trik je da metneš više jaja, pa se bolje poveže
EineKleineMaus is offline  
Old 06.09.2011., 22:40   #1003
Evo mali update

ujutro: šnitakruha i malo sira gore
ručak: bistra juhica sa mrkvom,lećom i krumpirom
večera: pahuljice s mlijekom tek toliko jer uopće gladna nisam danas?

vozila sam bicikl 13 kilometara( toliko dečko udaljen od mene ;P) i ok se osjećam...malo mi fali ona teretana po kojoj sam pljuvala da mi na živce ljudi idu ali eto fali mi vježbe a neda mi se doma sama to raditi??..joooj...enivej u nedjelju idem u zg na ispite i sve se bojim šta ću od stresa i živaca jesti .((( KMEEE...
__________________
Craving is only a feeling.
TheIllusionist is offline  
Old 06.09.2011., 23:03   #1004
spavalica- a možda je kumovao i jojo efekt..dosta mi je 12 kg u svega 3 mj..prebrzo.
sad opet na zdraviji režim prehrane
theillusionist- premalo hrane..nema međuobroka, nema voća, nema vitamina..svega 3 obroka..ali danas ti je valjda takav dan
za bicikl
TheProvense is offline  
Old 06.09.2011., 23:19   #1005
Ma nije bio jo-jo efekt u pitanju jer sam ja sigurno još godinu dana imala istu kilažu, a onda se počelo skupljati, a da vratim skoro sve su mi trebale tri godine. A sad prebrzo, pa ne znam, to je otprilike 1 kg tjedno. Nisam se ništa izgladnjivala, imala sam 3 normalna obroka i 2 među.
spavalica1987 is offline  
Old 07.09.2011., 00:13   #1006
[QUOTE=spavalica1987;35644464..........[/QUOTE]
ako si se ti dobro osjećala, onda u redu..makar kažu ovdje da je 2kg mj najoptimalnije, ali bitno da to nije bila neka rigorozna dijeta bez obzira na obroke i međuobroke i da si se ti dobro osjećala..
oprosti, možda mi je promaknulo, koliko kg imaš sada odnosno koliko moraš skinuti?
da, te blesave grickalice i junk učine svoje..ja danas isto nisam odoljela ni manje ni više krumpiruši em je masna, em je začinjena vegetom, ali sreća da takve stvari po prirodi ne volim pa nisu česte..ali mi je bilo danas kamenje u trbuhu nakon nje..ah, što čini makar i kratak period zdravije prehrane
TheProvense is offline  
Old 07.09.2011., 01:47   #1007
Ne stizem previse
Piletina pohana u sezamu i grande sataraš
piletinu narezemo na tanjusne komade, malo izlupkamo i nasolimo.
Izmutimo jaje i umocimo komade prvo u jaje zatim u sezam, stavimo na zagrijano ulje i pecemo na niskoj temperaturi uz prevrtanje.
Sataras se pravi tako da poprzimo luk i papriku, na kraju dodamo sitno narezanu rajcicu, sol, malo bosiljka i papar. Kuhamo sve dok se lijepo ne poveze.
__________________
it´s ok
supercunt is offline  
Old 07.09.2011., 09:00   #1008
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Vaš indeks tjelesne mase je 29.0. Kao internist vam savjetujem dijetu od 1100-1500 kalorija,jesti u više manjih obroka dnevno. Izbaciti slatko,masno,manje soliti hranu,više voća i povrća,isključivo kuhanu hranu,po mogućnosti na maslinovu ulju. Svakako intenzivirati fizičku aktivnost,barem 30min. po danu. U to se neubrajaju kućanski poslovi.Ne želim neke brze dijete, nego zdravo i polagano skidanje kila. Onda vam je cilj od 15kg nerealan,za ovu godinu bilo bi zadovoljavajuće reducirati tjelesnu težinu do 72-73 kg. Onako koliki vam je tlak? I sretno u mršavljenju.
Tlak mi je, onako, školski 120/70-80.
Možda sam pretjerala s time da skinem 15 kila do kraja godine, barem do mog rođendana (5 mjesec).
Sad sam odlučila krenuti u teretanu (orbitrek za početak, nije mi potrebno nabacivati mišiće), al je još prevruće.
Volim slatko. Slano inače ne volim, a i ne solim jer mi je muž visokotlakaš.


I još nešto. Tupson sam po pitanju kalorija, ali gdje mogu naći jelovnik koji uključuje kalorije koje ste mi preporučili? Link?
__________________
Puno te jube volin, punooo....

Zadnje uređivanje Eshyy : 07.09.2011. at 09:13.
Eshyy is offline  
Old 07.09.2011., 11:36   #1010
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Tupson sam po pitanju kalorija, ali gdje mogu naći jelovnik koji uključuje kalorije koje ste mi preporučili? Link?
www.sparkpeople.com
meni je ovo puno pomoglo. imaju dobru bazu, namirnice možeš unositi i sam (pročitati deklaraciju).
ima i sastavljanje recepata, pa možeš točno odrediti po porcijama.

npr skuhaš rižoto od 1 kg mesa, 500 gr riže, 4 žl ulja itd i od tog pojedeš 1 tanjur, koji je 1/8 ukupne mase. dobiješ kalorije po porciji.

u početku ćeš se malo namučiti, ali vrijedi.
ovo je za razliku od 'čokoladni puding = 500 kcal' barem precizno.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Old 07.09.2011., 13:11   #1011
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ako si se ti dobro osjećala, onda u redu..makar kažu ovdje da je 2kg mj najoptimalnije, ali bitno da to nije bila neka rigorozna dijeta bez obzira na obroke i međuobroke i da si se ti dobro osjećala..
oprosti, možda mi je promaknulo, koliko kg imaš sada odnosno koliko moraš skinuti?
da, te blesave grickalice i junk učine svoje..ja danas isto nisam odoljela ni manje ni više krumpiruši em je masna, em je začinjena vegetom, ali sreća da takve stvari po prirodi ne volim pa nisu česte..ali mi je bilo danas kamenje u trbuhu nakon nje..ah, što čini makar i kratak period zdravije prehrane
Ma ne, stvarno nije bilo rigorozno. I, u biti, 3 mjeseca sam se baš striktno držala, a prije toga sam mjesec dana samo trčala i pokušavala paziti što jedem te sam nakon ta tri mjeseca isto jedno vrijeme još vježbala i manje sam jela, tako da je moguće da sam kilu - dvije izgubila i van tog ˝službenog˝ perioda.
Nije ti promaknula jer nisam napisala na ovoj temi. Imam 165 i 71 kilu, tako da bih skinula 10. U onom periodu sam u jednom trenu došla i do 54, ali nekako sam si najbolja oko 60. Nisam si tip za mršavicu, tako da ako ih sada 10 skinem, ja ću bit zadovoljna.
A ti, kako tebi ide?

Quote:
supercunt kaže: Pogledaj post
Ne stizem previse
Piletina pohana u sezamu i grande sataraš
piletinu narezemo na tanjusne komade, malo izlupkamo i nasolimo.
Izmutimo jaje i umocimo komade prvo u jaje zatim u sezam, stavimo na zagrijano ulje i pecemo na niskoj temperaturi uz prevrtanje.
Sataras se pravi tako da poprzimo luk i papriku, na kraju dodamo sitno narezanu rajcicu, sol, malo bosiljka i papar. Kuhamo sve dok se lijepo ne poveze.
Ovo prefino izgleda. Obožavam i piletinu i sezam i sataraš.
spavalica1987 is offline  
Old 07.09.2011., 13:53   #1012
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Tlak mi je, onako, školski 120/70-80.
Možda sam pretjerala s time da skinem 15 kila do kraja godine, barem do mog rođendana (5 mjesec).
Sad sam odlučila krenuti u teretanu (orbitrek za početak, nije mi potrebno nabacivati mišiće), al je još prevruće.
Volim slatko. Slano inače ne volim, a i ne solim jer mi je muž visokotlakaš.


I još nešto. Tupson sam po pitanju kalorija, ali gdje mogu naći jelovnik koji uključuje kalorije koje ste mi preporučili? Link?
Nije prevruće za teretanu, nemoj tražiti izgovore, nemoj čekati ponedjeljak, kreni danas!
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 07.09.2011., 14:39   #1013
Quote:
EineKleineMaus kaže: Pogledaj post
trik je da metneš više jaja, pa se bolje poveže
a trik je da se pojedu 2 palačimke, bez nutele ili sa malo domaća pekneza. e a to je teško, a to da je imtegralno "zdravije" okači mačku o rep, energetski imtegralno brašno se ne razlikuje puno od običnog, osim u cijeni, pa tu onda profitiraju razne trgovine "zdrave" hrane

u konačnici se sve svodi na unos kalorija, jedeš malo skidaš salo i meriš šta ti ostalo!
grogo bolger is offline  
Old 07.09.2011., 14:49   #1014
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
a trik je da se pojedu 2 palačimke, bez nutele ili sa malo domaća pekneza. e a to je teško, a to da je imtegralno "zdravije" okači mačku o rep, energetski imtegralno brašno se ne razlikuje puno od običnog, osim u cijeni, pa tu onda profitiraju razne trgovine "zdrave" hrane
imaš pravo u biti. brašno je samo po sebi kita od 'namirnice'. ko se hoće hraniti zdravo, ionako neće jesti brašno, nego cjelovito zrnje. kad smo već food naziji jelte....

moram ti samo zamjeriti aspekt kategorizacije hrane u zdravo/nezdravo mjerenjem kaloričnosti hrane. hrana koja je jača na kalorijama nije nužno nezdrava.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Old 07.09.2011., 17:01   #1015
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
slažem se..kad sam pročitala ovo skači/trči/vozi bicikl/hodaj, glavom mi je prošao i gumi-gumi šteta što je to "rezervirano" samo za djecu..bi li me čudno gledali da ga zaigram?
u pon mi kreće aqua aerobic 2xtj
i mislim da ću preko zime par puta mjesečno si staviti badminton..
možda bolje da preskačeš preko vijače
joj,badminton


one question: što mislite o štapićima kao međuobroku? (oko 10,11 ujutro, 50 grama)
Bibii is offline  
Old 07.09.2011., 18:11   #1016
Quote:
bibi:) kaže: Pogledaj post
možda bolje da preskačeš preko vijače
joj,badminton


one question: što mislite o štapićima kao međuobroku? (oko 10,11 ujutro, 50 grama)
jednostavni ugljikohidrati + puno soli. kako ne.
zzziher is offline  
Old 07.09.2011., 18:47   #1017
Quote:
bibi:) kaže: Pogledaj post
one question: što mislite o štapićima kao međuobroku? (oko 10,11 ujutro, 50 grama)
Bilo kakve grickalice zaboravi.
Crais is offline  
Old 07.09.2011., 20:15   #1018
Quote:
zzziher kaže: Pogledaj post
jednostavni ugljikohidrati + puno soli. kako ne.
čuj od 10 štapića joj neće bit ama baš ništa

ja bih rađe odabrao jedan kefir, jogurt ili kiselo mlijeko + bananu ili neku itegralnu žemljicu
grogo bolger is offline  
Old 07.09.2011., 20:54   #1019
Imam pitanje!

Pošto imam problema s probavom, kupila sam si danas pšenične mekinje.
Pa me zanima dal će mi puno štetiti ako ujutro u zobene ubacim i recimo žlicu njih?

PS: supercunt, naglo sam ogladnila
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Old 07.09.2011., 21:02   #1020
Quote:
no!name kaže: Pogledaj post
Mora da su autora kao malog zatvorili kao hrčka u valjak gdje je morao LAGANO trčati cijeli da je toliko protiv trčanja

Najbolji dio mi je ovaj:
"Drugi primjer je zapravo poziv "nevjernim Tomama" da naprave sljedeći test: U trajanju od dva tjedna trčite lagano (recimo, 5 puta tjedno po 60 minuta), a potom odigrajte jedan jedini hakl s prijateljima/icama (5 na 5 ako je riječ o nogometu ili 2 na 2 ako je riječ o košarci). Nakon toga će vam biti jasno u koliko vas je "dobru" kondiciju dovelo 10 sati dugotrajnog, laganog trčanja…"

Prvo - 2 tjedna bilo kakvog treninga neće ništa napraviti po pitanju kondicije. Prvi efekti aerobnog treninga se ionako vide nakon minimalno 6 tjedana.

Drugo - neka autor igra hakl s frendovima 5 puta tjedno 2 tjedna i neka onda pokuša pretrčati 15-20 km - bilo kako. Što mislite kako će proći?
Različite vrste treninga potrebne su kao priprema za različite vrste aktivnosti.
Jogging sam po sebi neće dobro spremiti za sprinteve+odmor, i obrnuto.

Toliko bi svakome trebalo biti intuitivno razumljivo.

"Kondiciju" treba staviti u logični kontekst.

Quote:
....
Inače, što se tiče intervalnog treninga. Postoji jaako velika šansa da ćete se ozlijediti ako krenete s intervalnim trčanjem ukoliko niste prije toga napravili solidnu bazu "laganog" trčanja. I što mislite koliko ćete napredovati ako se ozlijedite svaki drugi put na treningu i morate uzeti par dana do par tjedana odmora? Ja odgovor znam iz prve ruke - ništa.

Nadalje, jako ističe motivaciju. Zar ozbiljno misli da će netko tko nije naviknut na fizički napor imati motivaciju nakon što mu se srce popne u pete?
Takvi ljudi prvenstveno moraju izgraditi naviku vježbanja, a to će lakše biti ukoliko se nađe aktivnost koja je ugodna za bavljenje. Mislim da se ovdje manje radi o usporedbi laganog trčanja i intervalnog treninga, a više o usporedbi trčanja (kakvog god) i ne bavljenja ničim.
Ne možemo uspoređivati kruške i jabuke - početnike koji se ne bave sportom i profesionalne sportaše.

Kad se dođe u fazu da se "lagano" može pretrčati 10-15 km onda se može razmišljati o intervalnim treninzima i sličnim divotama.

P.S. Ovo se sve odnosi samo na trčanje.
Common sense i dobro rečeno.

Jedino, da te upozorim; zadnji put kad sam ja ovo isto naveo, pokušalo mi se nalijepiti etiketu ženomrsca.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.