Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2005., 10:30   #1
Dobronamjerni savjeti koje nismo trazili.... (i mikrovalna) :)

Znate one ljude koji se hrane drugacije pa s vremenom pocnu i druge savjetovati da prihvate taj nacin prehrane jer je – zdraviji?

Moji starci imaju jedne takve prijatelje. Pretezno ignoriraju savjete, a doma ih tracaju maksimalno jer se nikako ne slazu s tim nacinom prehrane.

Moja cimerica je makrobioticarka. Pazi sto jede i pazi na nacin na koji se priprema hrana. Osjetljiva je na one negativne energije… vibracije… sto li?
Ja sam totalna suprotnost.
Jedem ono sto mi je fino, a pripremam na nacin na koji je najbrze gotovo i pripazim da kasnije imam sto manje sudja za oprati. Mikrovalna mi je jedan od boljih kucanskih izuma.

I jucer nas dvije pricamo… pita me jel mi plin zastekao dok je nije bilo. Rekoh joj da sam plin palila samo jednom dok nje nije bilo. I tu je krenulo o mikrovalnoj… Jos mi je prije spomenula da je to stetno za zdravlje jer se unosi nekakva energija u hranu (valjda sam dobro skuzila ), a jucer mi je malo detaljnije objasnila… da bi na kraju razgovor zavrsio sa time da mikrovalna stvara neke vragove u hrani i da na kraju krajeva – mozes dobiti rak. A ja nek si valjda razmislim i probam polako hranu pripremati na plin.

Ok, do sada su mi bilo ok informiranje o hrani, mikrovalnoj i plinu… ali nije mi bilo ok ono zadnje – mozda da ipak pocnem pripremati hranu na plin. Rekoh joj da ja te energije ne osjetim i da mi je isto bilo hrana pripremljena na plin ili u mikrovalnoj… a mikrovalna mi je super jer nema puno sudja za prati.

Ali jebiga sad! Sad je meni nekako neugodno koristiti mikrovalnu jer mi je dala dobronamjeran savjet za moje dobro, a ja, kao, ne slusam. Sinoc sam caj skuhala na plin, a jutros sam pricekala da ona ode na posao ne bih li tutnula caj u mikrovlanu.

Kako vi reagirate na dobronamjerne savjete koje niste trazili?
Jel to samo meni neugodno sto ju necu poslusati pa poskrivecki i dalje radim po svom?

Usput, dobro bi doslo vase misljenje o mikrovalnoj.
Jel zbilja jako stetno?
Nije da cu ju prestati koristiti, ali eto…
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 10:41   #2
obožavam mikrovalnu...
kupila sam je i stavila u ured. I svaki dan si lijepo ručak kojeg sam spremila večer prije zgrijem u tom čudu tehnike i imam topli, fini, home made ručak
gle, da idem toliko paziti, mislim da bi se morala odreći korištenja više tehničkih izuma, a ne samo mikrovalne...
A vjerujem da bi mojem organizmu puno više štetio hladan ručak (posebice zimi) ili hrana iz ovih užasnih riječkih menzi koja valjda izaziva kolesterolski i inzulinski bum u tijelu
U uredu nemam kuhinje, a i da imam, sigurno ne bi išla kuhati i ponašala bi se upravo kao i sada.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 10:44   #3
savjete koje nisam tražila ignoriram (osim ako je posrijedi nešto stvarno konstruktivno)

(srećom nijedan vegan mi nije davao savjete da se okanim mesa, jaja i sl...)
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 10:45   #4
Ako je tebi mikrovalna zakon, onda je blago rečeno glupo da ju prestaneš koristiti zbog svoje fundamentalističke frendice. U životu ćeš susresti užasno puno takvih isključivih ljudi koji kao novovjernici pilaju druge sa svojim "istinama".

A što se prehrane tiče, to znaš i sama, nije toliko vrijeme pripreme bitno, koliko ono što se kuha...I brzo pripremljena hrana može biti ukusna i zdrava.

Osobno, ne vjerujem u tu spiku o štetnosti mikrovalne...i inače cijeli taj zapadnjački feng shui način razmišljanja je za mene obično isfuravanje...koje je gotovo nemoguće prakticirati u ovo naše vrijeme...što ti vrijedi pravilan feng shui raspored u stanu čiji su zidovi prepuni umjetnih materijala ili ne korištenje mikrovalne, a istovremeno sate provodimo pored kompića
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 10:45   #5
mislim da je najgore od svega jesti polugotovu hranu.. onu koja se samo stavi u mikrovalnu i pritisne 9 min.. jednom sam si tako uništila krvnu sliku dok kažeš keks..

Dakle.. mikrovalna je dar božiji ali polugotova hrana za koju ta mikrovalna najvoiše služi je najveći otrov za čovječanstvo

i ovo milsim ozbiljno..nisam neki zagovaratelj zdrave hrane.. meni hrana samo služi za energiju tijelu da ne svisne..

i užasno me nerviraju ljudi koji pola jutra ili dana provedu misleći što će taj dan jest .. ko da se život sastoji samo od tog ručka

nema neke univerzalne formule za ishranu.. moja je teorija da svačije tijelo drugačije reagira...
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 10:59   #6
Nemam mikrovalnu ali da imam, koristila bih ju. Ne za kuhanje, ali za podgrijavanje definitivno.

Ne opterećujem se štetnošću kojekakvih energija, zračenja, štajaznam. Tako bi se mogli svega odreć u životu.
Isto tako, nisam jedna od onih koja neku hranu izbjegava jer je štetna. Određene namirnice uopće ne doživljavam kao zdrave ili nezdrave. Mislim, ništa nije zdravo ako se pretjeruje. A od malo masne, slatke, pržene ili slične hrane mi ništa neće biti. Tak da ja nikad ne bih prešla na makrobiotiku ili neki sličan režim prehrane. Osjećala bih se previše uskraćeno za hranu koja mi je fina.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 11:09   #7
mikrovalnu nemam ....jer su moji starci izrazito protiv toga!!Što se tiče štetnosti vjerojatno ima nešto u tome,no kad bi tako gledali onda bi trebalo početi od hrane koju konzumiramo....a znamo da baš nije heatlhy.
ja sam bila vegeterijanka 2,5god do nedavno i naslušala sam se svakakvih savjeta o tome....kak je to štetno bla bla...a svako ima svoju shemu tak da...no eto morala sam početi jesti meso i nije mi to milo iz zdrastvenih razloga,no opet da li je to ispravno,ne znam...
no uglavnom se oglušujem na savjete tj prvo ih provjerim prije neg ih poslušam naravno svi su dobrodošli..........
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 11:13   #8
Re: Dobronamjerni savjeti koje nismo trazili.... (i mikrovalna) :)

Quote:
LaTiTeA kaže:
Usput, dobro bi doslo vase misljenje o mikrovalnoj.
Jel zbilja jako stetno?
"Obrada namirnica ultrakratkim valovima bitno se razlikuje od svih ostalih termičkih obrada jer mijenja molekularnu strukturu. Mikrovalna pećnica je prvenstveno namijenjena odmrzavanju i podgrijavanju, pa svatko tko očekuje više - griješi. Premda je generator valova sada usavršen, još uvijek nije moguće ispeći namirnice tako da budu kao one iz pećnice"

"Poseban problem pri kuhanju u mikrovalnoj pećnici predstavlja neravnomjerno zagrijavanje hrane. Taj problem osobito je naglašen pri zagrijavanju dubokosmrznute hrane ili većih komada hrane. Pritom pojedini dijelovi namirnica mogu biti topli ili čak vrući, dok su drugi dijelovi hladni. U tim hladnim dijelovima mogu zaostati značajne količine bakterija i drugih mikroorganizama koji se nisu mogli uništiti toplinskom obradom, pa njihov broj može narasti i kontaminirati namirnicu. "
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 11:33   #9
Mrzim savjete koje nisam trazhila.. Ogavno mi je.. znam tada i da steram "savjetodavca" u tri ljepe
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 11:54   #10
Re: Re: Dobronamjerni savjeti koje nismo trazili.... (i mikrovalna) :)

Quote:
aola kaže:
"Obrada namirnica ultrakratkim valovima bitno se razlikuje od svih ostalih termičkih obrada jer mijenja molekularnu strukturu.
i kuhanje i pecenje u obicnoj pecnici takodjer mijenja molekularnu strukturu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 12:08   #11
i ja koristim mikrovalku..i ne, ne slušam one koji tupe da je štetna. a je, štetna je..isto ko i tv, mobitel, komp.....pa, i zrak i voda i zemlja su zagađeni, pa smo svi još na zemlji.
a ove agresivne savjetodavce odjebem tak da ja njima počnem još nasilnije tupiti kontru na njihove savjete
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 03:04   #12
Nemam mikrovalnu, niti cu je ikada imati, niti ju koristim na poslu. Na prste se moze izbrojati koliko sam puta do sada podgrejala nesto u mikrotalasnoj.

Izmedju zdravstvenog rizika i komfora odabrala sam zdravlje. Svi kazu da je zdravlje najbitnije na svetu, pa smatram da je za ocuvanje zdravlja vredno uloziti ekstra trud. Sto znaci da hranu odmrzavam izvadivsi je na vreme, na posao nosim sendvic i za pecenje strpljivo koristim pecnicu (samo da se ugreje pecnica treba onoliko koliko se sa mikrovalnom zavrsi ceo posao) .

Na stranu zdravlje, da li ste primetili drugaciji ukus hrane? Ko hartija.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 03:30   #13
Quote:
SheOrc kaže:
Nemam mikrovalnu, niti cu je ikada imati, niti ju koristim na poslu. Na prste se moze izbrojati koliko sam puta do sada podgrejala nesto u mikrotalasnoj.

Izmedju zdravstvenog rizika i komfora odabrala sam zdravlje. Svi kazu da je zdravlje najbitnije na svetu, pa smatram da je za ocuvanje zdravlja vredno uloziti ekstra trud. Sto znaci da hranu odmrzavam izvadivsi je na vreme, na posao nosim sendvic i za pecenje strpljivo koristim pecnicu (samo da se ugreje pecnica treba onoliko koliko se sa mikrovalnom zavrsi ceo posao) .

Na stranu zdravlje, da li ste primetili drugaciji ukus hrane? Ko hartija.
A di si to osetila ako ju nikad nisi koristila?

I kakav je to zdravstveni rizik?

Jel možeš podkrepit te tvrdnje?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 08:59   #14
iz mikrovalne su dobre jedino kokice...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 13:48   #15
koliko i kave supstance ispusta plin u zrak??
koliko je zracenje elektricne pecnice??

tzv. besplatni savjeti kod mene dobiju samo jednu adresu i to odmah , da se ne zahebavamo predugo na temi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 14:00   #16
A jel ona koristi mobitel tako da joj se mikrovalnim valovima lagano zakuhava mozak? Daj joj savjet o mobitelima.

Također, struja koju imamo u utičnicama je frekvencije 50 Hz, ako ti to ne uništi energiju, ne znam što hoće

Televizor, titra tako da ti razvaljuje auru brzinom brzog automobila.

I jedan od najvećih napasnika: veš mašina. Ona centrifuga, kad to počne okretat odjeću, ona dobije tako lošu energiju da ju poslije možeš odmah bacit.

Titranje membrane zvučnika.

Mikser.

Sve.

P.s. ovo ti je dobar poligon za učvrščivanje vlastitog karaktera. Pobogu, ne poskrivečki..
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 14:46   #17
Quote:
kpt. Willard kaže:
A di si to osetila ako ju nikad nisi koristila?

A kako si ti zavrsio skolu ako nisi naucio ni da citas?
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 14:49   #18
ma nish vi ne znate kako je toksicno zivjeti danas

prava opasnost lezi u tihom ubojici

saznajte vishe

violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 15:01   #19
Quote:
SheOrc kaže:
A kako si ti zavrsio skolu ako nisi naucio ni da citas?
a ko kaže da sam završio školu?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 15:02   #20
Quote:
shipka kaže:
A jel ona koristi mobitel tako da joj se mikrovalnim valovima lagano zakuhava mozak? Daj joj savjet o mobitelima.

Također, struja koju imamo u utičnicama je frekvencije 50 Hz, ako ti to ne uništi energiju, ne znam što hoće

Televizor, titra tako da ti razvaljuje auru brzinom brzog automobila.

I jedan od najvećih napasnika: veš mašina. Ona centrifuga, kad to počne okretat odjeću, ona dobije tako lošu energiju da ju poslije možeš odmah bacit.

Titranje membrane zvučnika.

Mikser.

Sve.

P.s. ovo ti je dobar poligon za učvrščivanje vlastitog karaktera. Pobogu, ne poskrivečki..
shipka, cijenim tvoje stvaralastvo, i zato cu te pitat samo jedno: jesi li ikad jeo piletinu pecenu u mikrovalnoj? odgovori samo da ili ne.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.