Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2003., 18:41   #61
Quote:
allegra kaže:
hah, a da ti je odmah rekla da nisi trudna, da li bi se isto konacno odlucila na kontracepciju

ajd' priznaj
Bih, jer sam o tome već razmišljala, bilo je samo pitanje vremena.
Zapravo smo dečko i ja danas "nakon svega" konkretnije razgovarali o tome i zaključili da je sada vrijeme.
Istu vrstu kontracepcije sam koristila i prije par god., ali sam se počela strašno debljati pa sam prestala. Nadam se da se neće isto ponoviti, pa da moram i ovaj put prestati.
Paw is offline  
Old 14.02.2003., 18:46   #62
Quote:
Paw kaže:
Bih, jer sam o tome već razmišljala, bilo je samo pitanje vremena.
Zapravo smo dečko i ja danas "nakon svega" konkretnije razgovarali o tome i zaključili da je sada vrijeme.
Istu vrstu kontracepcije sam koristila i prije par god., ali sam se počela strašno debljati pa sam prestala. Nadam se da se neće isto ponoviti, pa da moram i ovaj put prestati.
prvo - svaka joj cast sto te isprepadala.....da je mogla jos koji dan da te ostavi da cekas jos bi ti sve jasnije bilo

samo se ti skini s kontarcepcije - nek tebe decko voli kad nisi debela...bit ce vam super kad budete bebaca odgajali na smjenama za veliki odmor u sredjnoj skoli
margarita is offline  
Old 14.02.2003., 19:07   #63
Quote:
margarita kaže:
prvo - svaka joj cast sto te isprepadala.....da je mogla jos koji dan da te ostavi da cekas jos bi ti sve jasnije bilo

samo se ti skini s kontarcepcije - nek tebe decko voli kad nisi debela...bit ce vam super kad budete bebaca odgajali na smjenama za veliki odmor u sredjnoj skoli
Draga margarita, zaista Ti se zahvaljujem na odgovoru koji izgleda nije bio namijenjen meni već "maloj" Lilith! Na tvoje znanje, svoju sam srednju školu odradila prije par godina, a moj dragi je blizu tridesetima, nismo baš junferi, jel da!

..."svaka joj čast što te isprepadala" - na ovo stvarno nemam što dodati, neznam koliko imaš godina, ali mislim da ovakvo nešto ne bih očekivala niti od moje babe, žene u 80- god. Ako se nedaj bože ikada nađeš u situaciji sličnoj mojoj, daj javi pa da ti bacim koji glup komentar! Pa da se svi smijemo, jel da!
No coment, ostadoh zaprepaštena!!!!
Paw is offline  
Old 14.02.2003., 19:50   #64
eto imala si cast upoznati margaritu...i samo da ti kazem ovdje je jos med medeni cekaj da se dobro ispava za vikend...onda je jos i bolja


inace ima tableta koje NE DEBLJAJU i pozdravljam odluku da se odlucis za jedne od tih, naime bezbrizan seks je predivan seks
Winona2 is offline  
Old 14.02.2003., 19:55   #65
Quote:
Paw kaže:
Bila na ultrazvuku danas i gin. kaže : NISI TRUDNA!
Ovo mi je jako sarkastično s njene strane!
Al' nema veze, jakkkooo sam happy, odmah sam uzela Cilest.
Da imam love kao blata, vjerovatno bih je tužila za pretrpljeni strah, krivu dijagnozu na pregledu i što mi odmah nije napravila UZV nego me stavila na Tantalove muke naručivši me tek za dva dana poslije!

Hvala svima koje ste bile ova dve samnom, što ste me bodrile, uopće što ste bile u cijeloj situaciji sa mnom! Hvala Vam i šaljem Vam jedan veliki POLJUBAC - CMOK!
Prvo, nije ti dijagnosticirala trudnocu, vec da sumlja. To nije isto. Drugo, mogla si si kupiti kak' spada test, a ne neki bezvezni. Trece, drugi puta budi pametnija i ne optuzuj nekoga tko ti samo hoce pomoci. A i kontracepcija ti nije 100% sigurna. Koga bi tada optuzila?
FFE is offline  
Old 14.02.2003., 20:13   #66
Quote:
Paw kaže:
Draga margarita, zaista Ti se zahvaljujem na odgovoru koji izgleda nije bio namijenjen meni već "maloj" Lilith! Na tvoje znanje, svoju sam srednju školu odradila prije par godina, a moj dragi je blizu tridesetima, nismo baš junferi, jel da!

..."svaka joj čast što te isprepadala" - na ovo stvarno nemam što dodati, neznam koliko imaš godina, ali mislim da ovakvo nešto ne bih očekivala niti od moje babe, žene u 80- god. Ako se nedaj bože ikada nađeš u situaciji sličnoj mojoj, daj javi pa da ti bacim koji glup komentar! Pa da se svi smijemo, jel da!
No coment, ostadoh zaprepaštena!!!!

onda jer jos gore paw..sto si stara koliko jesi a tako se neodgovorno ponasas po pitanju kontracepcije

i da - nek ate isprepadala pa ces mozda pocet ozbiljno shvatati takve stvari
margarita is offline  
Old 14.02.2003., 20:13   #67
Quote:
Winona kaže:
eto imala si cast upoznati margaritu...i samo da ti kazem ovdje je jos med medeni cekaj da se dobro ispava za vikend...onda je jos i bolja


inace ima tableta koje NE DEBLJAJU i pozdravljam odluku da se odlucis za jedne od tih, naime bezbrizan seks je predivan seks

winona....
margarita is offline  
Old 14.02.2003., 20:37   #68
Bilo kako bilo, trudna bila nisam niti sam sada - očita pogreška u brzopletoj dijagnozi moje gin. koju ću mijenjat instantno, jer žena mi je bez UZV rekla da sam trudna i to cca mjesec dana! TO SE TAKO NE RADI! Ako ikada budem u sličnoj situaciji, natjerati ću da mi napravi sve preglede i tek da mi onda iznese svoj zaključak. Ok, ja jesam možda pogriješila što nisam koristila zaštitu, ali je ona pogriješila malo više od mene, da sam i ostala trudna ja bi nosila svoje breme, a ona je u ovom slučaju ostala lišo. Kad bolje razmislim možda je i prijavim. Da mislim da ću to i učiniti. Mora snositi odgovornost za svoju izjavu, ja sam jebeno propatila ova dva dana, jer nisam znala na čemu sam, držala me na iglama dva dana. Osim toga i u kartonu mi je napisala da sam trudna, za nevjerovati!
A šta da mi je npr. rekla da imam raka? "Malo sam se zabinila, ups"!
Paw is offline  
Old 17.02.2003., 17:58   #69
Draga Paw, uopće ne sumnjam da te dečko voli ali su mi nejasne 2 stvari vezane uz siguran sex:
1) zašto mu smeta ako si se malo zdebljala, ne vjerujem da je promjena bila tako velika
2) zašto ne koristite kondom?
naranđica is offline  
Old 17.02.2003., 23:08   #70
Quote:
naranđica kaže:
Draga Paw, uopće ne sumnjam da te dečko voli ali su mi nejasne 2 stvari vezane uz siguran sex:
1) zašto mu smeta ako si se malo zdebljala, ne vjerujem da je promjena bila tako velika
2) zašto ne koristite kondom?
Bok naranđice!
1) bila je jaako veliika, vjeruj mi!
2) koristimo, ali ne uvijek!
Paw is offline  
Old 18.02.2003., 08:58   #71
***

Ja po obicaju kasnim. No, sto je tu je.
Moja iskustva s testovima su bila pozitivna. Jednom sam testirala, pokazala se jedna crtica i tako je bilo.
Druga dva puta dvije crtice su se takvom brzinom pojavile da sam ostala paf.
I hvala Bogu , zaista je bilo tocno.
Drago mi je Paw da je tvoj decko bio uz tebe, sto je sve proslo kako si i zeljela, drzim ti fige s njegovim roditeljima,
drzi se, cure su pisale o nekim drugim kontrac. sredstvima, mozda za tebe nije dobar Cilest, pa probaj, da se vise ovako ne nerviras.
Ginekologicu ako mozes mijenjaj, ta mi ne ulijeva neko povjerenje, znam da smo mi za njih broj, ali u p.m. , prosta sam, nisu svi slucajevi isti, mrvica ljudskosti nece ih ubiti.
ankada is offline  
Old 18.02.2003., 12:51   #72
ankada bok!
Uzela sam Cilest i evo baš očekujem mengu. Lakše dišem sada!
Mislim si zašto nisam otišla kod privatnog, hm, štedila sam na lovi, a priuštila si golem stres! Privatni gin. kod kojeg inače idem je jako skup, ali odličan, za jednog muškarca svaka mu čast. Sada sam uvidjela drastičnu razliku, i mislim da su ženski gin. bitches.
Recimo da sam i poslušala svoju frendicu, koja misli da privatnici nisu ništa bolji od socijalnih i još te oderu. Sada mi je žao što sam je poslušala, jer to nije istina. Za onu lovu, oni imaju strpljenja za tebe i ne događa im se da ti izlijeću sa činjenicama koje prije nisu "dobro" provjerili. Neznam, to je moje mišljenje, zanima me šta vi mislite, dali je bolje otići na kvalitetan pregled kod privatnog gin. ili otići kod socijalnih s glavom u torbi.
Paw is offline  
Old 18.02.2003., 12:54   #73
U mome gradu je neimjerljiva razlika izmedju ginekologa u ambulantama ZZZ-a i onih privatnih.

Za sve druge gluposti shto zhene bacaju novce, mogu si valjda priushtiti 300 kuna godishnje za pregled.
magic is offline  
Old 18.02.2003., 13:05   #74
Teško je generalizirati, vjerujem da ima dobrih socijalnih ginekologa, a opet s nekim privatnima nisam bila zadovoljna, ali kod privatnog ćeš se sigurno bolje osjećati i posvetit će ti više pažnje, moći ćeš pitati baš sve što te zanima etc. Tako da, sve dok se radi o rutinskim pregledima, ja bih uvijek preporučila privatnog.
verica is offline  
Old 18.02.2003., 13:08   #75
zato sto smo mi nazalost u Hrvatskoj bili trenirani da samo ono sto je skupo mora biti dobro

Ovdje ne znam ni jednu zenu koje idu privatniku jer ne vide razloga za takvo sto...a nekoliko dobrih frendica je u medjuvremenu i drugo zdravo dijete donjele na svijet...ja ginekologicu iz Zagreba ( jako poznata radi u Petrovoj ) ne bi ni za sto mjenjala, nije imala novaca otvoriti privatnu praksu ali je zato imala vise znanja od neke kojoj je tata pokupovao aparate, ona zavrsila 5 dnevni tecaj i sad je teta ginekolog, pazi jos i privatnica ...ma ima svasta, uglavnom vise cijenim iskustvo i strucnost nego impresivno namjestenu praksu
Winona2 is offline  
Old 18.02.2003., 13:11   #76
Zagreb bash i nije neko mjerilo za cijelu Hrvatsku.
magic is offline  
Old 18.02.2003., 13:13   #77
ali je mjerilo koncentracije dobrih drzavnih ginekologa a svi losi se razmili po ostalim gradovima....ovo bas ne kupujem
Winona2 is offline  
Old 18.02.2003., 13:14   #78
Quote:
Paw kaže:
[B]Kad bolje razmislim možda je i prijavim. Da mislim da ću to i učiniti. Mora snositi odgovornost za svoju izjavu, ja sam jebeno propatila ova dva dana, jer nisam znala na čemu sam, držala me na iglama dva dana. /B]

Hej, Paw, ajde se malo ohladi. Sada kad je sve proslo OK sada ces ju ici prijavljivat

Btw. cinjenica je da te je trebala ona poslat na beta HCG (a mogla si i sama otic - nije skuplji od onih kucnih testova). Drugo, da si se ti ranije pobrinula za kontracepciju ne bi "propatila ova dva dana"...

A privatnici vs. socijalni --> ja imam socijalnog jako dobrog ginekologa. Ne mozes generalizirati. Privatnik ce ti vjerojatno priustiti vise vremena, ali kod mene je na kraju ipak kljucni faktor strucnost.
blondie_30 is offline  
Old 18.02.2003., 13:14   #79
Hm, da, samo možeš li ginekologicu koja radi u Petrovoj odabrati kao primarnog ginekologa , ili ti za nju svaki puta treba uputnica?
verica is offline  
Old 18.02.2003., 13:15   #80
tad sam mogla, to je bilo prije 3 godine...ne znam kako je sada
Winona2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.