Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 00:36   #41
Quote:
Sinnerman kaže: Pogledaj post
Ja ću ti odgovoriti kratko i jasno. Uzimaš i alpine zvučnike, onda uzmeš alpine za koliko god možeš kupiti novaca. I da, ne uzimaj u toj klasi trosistemce, uzmi dvostistemske. Imao sam kompletno alpine ozvučenje u autu i to radi dobro, jedino što je bila nešto skuplja roba.
koliko bi trebao izdvojiti za "poštene" trosistemce?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 08:25   #42
od tih 1000 kn potroši cca 70% na prednje komponentne, ostalo na nekakve ovale koji ni ne moraju biti trosistemci. to ionak nije najbitnije

naprijed: http://www.ronis.hr/?zvucnici-16-5-c...ss-165a1/165A1

iza: http://www.ronis.hr/?zvucnici-6-x-9/...6925s/SXE6925S

ne kažeš koji je auto pa pretpostavljam da idu 16cm... nekak je to sad standard
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 15:11   #43
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
od tih 1000 kn potroši cca 70% na prednje komponentne, ostalo na nekakve ovale koji ni ne moraju biti trosistemci. to ionak nije najbitnije

naprijed: http://www.ronis.hr/?zvucnici-16-5-c...ss-165a1/165A1

iza: http://www.ronis.hr/?zvucnici-6-x-9/...6925s/SXE6925S

ne kažeš koji je auto pa pretpostavljam da idu 16cm... nekak je to sad standard
prednji su dobri, njih ne bi mjenjao (zaboravio sam to napomenuti). Auto je Polo iz 2002, a ti prednji su original, i ful su ok.

Tako da bi ja stvarno uzeo samo stražnje za policu.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:13   #44
to ti misliš da su ful ok

šteta je potrošiti 1000 kn za one zvučnike odozada, kad su ti ovi kraj uha... hm. da ne kažem . a neće ti skuplje elipse dati nešto bolje. osjetljivost i impedancija su otprilike isti, dakle i glasnoća će biti slična. to što skuplja elipsa trpi 150W RMS ti ne znači ništa kad na izlazu iz radija imaš 20W RMS, tako da je i ovih 45W RMS na ovima i više nego dovoljno
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:04   #45
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
to ti misliš da su ful ok

šteta je potrošiti 1000 kn za one zvučnike odozada, kad su ti ovi kraj uha... hm. da ne kažem . a neće ti skuplje elipse dati nešto bolje. osjetljivost i impedancija su otprilike isti, dakle i glasnoća će biti slična. to što skuplja elipsa trpi 150W RMS ti ne znači ništa kad na izlazu iz radija imaš 20W RMS, tako da je i ovih 45W RMS na ovima i više nego dovoljno
ok

Samo, za prednje, šta nije bolje da stavim isto Alpine? Razlika je oko 50kn samo.
Ili 35w rms nije dovoljno? Peak je 210W? Mislim ne kužim kako to ide. Radio ima izlaze od 4x50W.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:44   #46
peak 210W na zvučnicima znači da bi preko 210 pregorili. 50W je peak na radiju, koliko sam našao ima 18W RMS po izlazu. zato je bitnije gledati da je što veća osjetljivost zvučnika i frekvencijski opseg, snage kod zvučnika su puno veće od izlaza pa to ne treba puno zabrinjavati

možeš te zvučnike, zašto ne. neće bit neke posebne sinergije, ali ako te veseli da sve bude Alpine, samo daj

savjet: woofer na komponentnima spoji direktno na dolaz, a tweeter preko skretnice. da koristiš pojačalo onda sve preko skretnice, ovako nema dosta snage. ili najprije barem probaj na jedan i drugi način pa slušaj razliku
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 14:19   #47
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
možeš te zvučnike, zašto ne. neće bit neke posebne sinergije, ali ako te veseli da sve bude Alpine, samo daj

savjet: woofer na komponentnima spoji direktno na dolaz, a tweeter preko skretnice. da koristiš pojačalo onda sve preko skretnice, ovako nema dosta snage. ili najprije barem probaj na jedan i drugi način pa slušaj razliku
na koji način neće biti sinergije?
Pa ovi prednji alpine imaju veći frek. odaziv od Focala (35Hz - 25kHz, naspram 60Hz-20KHz). Focal imaju 1dB veću osjetljivost.


------------------------------
Znači na kraju bi bilo ovako:
Autoradio ALPINE iDA-X301RR (promijenio sam malo, ali nebitno, ovaj je samo USB i 4x45W izlazi) -- 1400kn

Prednji Zvučnici ALPINE SPE-17CS (ako ti misliš da je bolje one Focal, reci mi, i onda ću njih staviti, samo mi nije jasno zašto) -- 800kn

Za policu ALPINE SPE-69C3 (mala promjena od tvoje ideje, gotovo su isti po karakteristikama, samo su isto malo atraktivniji) -- 530kn

Ukupno: 2730kn


Imaš još koju ideju/zamjerku, za sad su bile odlične?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 14:42   #48
Focal sam preporučio jer je to ozbiljan "entry" model: http://www.audiogearreviews.com/revi...ess_165_a1.asp
a i ja imam takve u autu i prezadovoljan sam . neusporedivi su sa standardnim ozvučenjem, dobio sam i na kvaliteti zvuka i glasnoći i basu. a za ovih Alpineovih 35 Hz - kvalitetna reprodukcija u tako niskom području je problem i za 25 cm zvučnik, kamoli 16 u ovom cjenovnom rangu.. mislim da to više spada u područje "data tuninga". no ništa od toga ne znači da nećeš bit zadovoljan sa svojim izborom
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:27   #49
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
Focal sam preporučio jer je to ozbiljan "entry" model: http://www.audiogearreviews.com/revi...ess_165_a1.asp
a i ja imam takve u autu i prezadovoljan sam . neusporedivi su sa standardnim ozvučenjem, dobio sam i na kvaliteti zvuka i glasnoći i basu. a za ovih Alpineovih 35 Hz - kvalitetna reprodukcija u tako niskom području je problem i za 25 cm zvučnik, kamoli 16 u ovom cjenovnom rangu.. mislim da to više spada u područje "data tuninga". no ništa od toga ne znači da nećeš bit zadovoljan sa svojim izborom
ok
Zabrijao sam si uzet sve Alpine, i ako misliš da će biti ok, onda ću uzeti sve Alpine.


Hvala ti puno na sugestijama Thurgood, danas ću ovo naručiti.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:15   #50
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
na koji način neće biti sinergije?
Pa ovi prednji alpine imaju veći frek. odaziv od Focala (35Hz - 25kHz, naspram 60Hz-20KHz). Focal imaju 1dB veću osjetljivost.


------------------------------
Znači na kraju bi bilo ovako:
Autoradio ALPINE iDA-X301RR (promijenio sam malo, ali nebitno, ovaj je samo USB i 4x45W izlazi) -- 1400kn

Prednji Zvučnici ALPINE SPE-17CS (ako ti misliš da je bolje one Focal, reci mi, i onda ću njih staviti, samo mi nije jasno zašto) -- 800kn

Za policu ALPINE SPE-69C3 (mala promjena od tvoje ideje, gotovo su isti po karakteristikama, samo su isto malo atraktivniji) -- 530kn

Ukupno: 2730kn


Imaš još koju ideju/zamjerku, za sad su bile odlične?
Mislim da ti ovaj radio nema CD, samo USB.

A idi radije na prednje neke druge. Nemoj se bezveze zaletavat po svom navođenju, jer ima boljih stvari.


Ja bi to ovako:

Za radio: nešto ove cijene http://www.ronis.hr/?pioneer/52/auto...0sd/DEH-4200SD

Za prednje sisteme: http://www.technomax.hr/Webtrgovina/...I/Default.aspx

(makar je tu neraspoloživo, ali nazvat da naruče, jer ovo su najbolji zvučnici za naprijed u ovom cijenovnom rangu, a teško je naći zvučnike koji su bolji od tih čak i za duplo više novaca, u članku spominju čak i do 400 eura)
Evo gledaj koliko dođu u dva dućana gdje ih imaju na lageru

http://www.nabava.net/trazilica.php?...=Pretra%C5%BEi

Ostatak novaca bi ja na tvom mjestu uložio u 4kanalno pojačalo, a kada ćeš moći, onda kupiš još dvije elipse za odozada.

Mislim da ti nema smisla davati puno love za prednje i zadnje zvučnike bez ikakvog pojačala, jer to ti neće biti dobro kako očekuješ, vjeruj mi, ja sam pogriješio i to jako.

Ionako si ti kao vozač naprijed, a ako me poslušaš za ove pioneer zvučnike i pojačalo za njih i buduće elipse iza, e onda će to biti prava stvar.
U početku sa samo prednjima ćeš se preporoditi, čak ćeš se pitati da li ti je iza potrebno uopće stavljat zvučnike. Naravno ne ide to bez pojačala.
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 02:14   #51
Evo, taman sam došao doma, htio ići naručiti, i dođem na topic. Nakon dugotrajnog pretraživanja interneta, vidim da su ovi Pioneer zvučnici stvarno bomba. I dalje ostajem kod svog ljubimca Alpinea šta se tiče radia(inače da, to jest samo USB), ali zvučnike ću staviti ove Pioneer šta si mi preporučio. To mi dođe 2500kn, tako da za sada nemam para za zvučnike za policu, ali nije ni toliko bitno. Mislim da mi frend upravo prodaje Alpine pojačalo za ne tako puno para, pa ću vidjeti šta s tim. Ako ne, kad budem imao para, pojačalo i zvučnike za policu.

Znači finalni odabir je Alpine USB Radio i Pioneer prednji sistemci. Uzet ću od Svijet Medija za 200kn više jer mi stvarno treba podhitno muzika u autu(tek sam kupio ovog).
Tako da ono, mnogo hvala obojici na sugestijama, i ako ovaj i dalje prodaje pojačalo javim koji je to točno model, pa da mi kažete da li je to ok. Po mom mišljenju, optimalno bi bio neki do 4x50-60W RMS-a.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 02:38   #52
Jedino mi nije jasan frekvencijski raspon ovog Alpine radia?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:42   #53
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
Znači finalni odabir je Alpine USB Radio i Pioneer prednji sistemci. Uzet ću od Svijet Medija za 200kn više jer mi stvarno treba podhitno muzika u autu(tek sam kupio ovog).
Tako da ono, mnogo hvala obojici na sugestijama, i ako ovaj i dalje prodaje pojačalo javim koji je to točno model, pa da mi kažete da li je to ok. Po mom mišljenju, optimalno bi bio neki do 4x50-60W RMS-a.
Ček ček, pojačalo je must have ako ideš na te zvučnike, nemoj se zezati bez pojačala jer bi ih mogao upropastiti.

A za radio, malo možeš pogledati po forumu za audiofile, tamo se prodaju alpine radia i može se naći još bolja stvar za iste novce

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?board=113.0

A tu malo pogledaj i ponudu ostalog (pojačala) http://www.cice.com.hr/novo/index.php?board=23.0

EDIT: jel u autu uopće imaš mjesta za 16.5 cm naprijed? nisi još uračunao cijenu ugradnje i ožićenja, osim ako će ti to sve neki znalac/frend odraditi za cugu

i još jednom, pojačalo prvo, pa tek onda okini zvučnike kako spada...možeš razmisliti i o 2kanalnom pojačalu za te prednje, jer kad ih čuješ u punoj snazi možda ti iza neće niti trebati.

A možeš razmisliti i o ovima, jeftinijim, ali odličnim bombama http://www.nabava.net/trazilica.php?...sk+165&x=0&y=0

Zadnje uređivanje Lak : 27.05.2010. at 10:01.
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:07   #54
wtf se sad tu dogodilo... pa ti Pioneerci uopće nisu klasa koja se traži! sa 88dB iskoristivosti to pod obavezno ide na pojačalo. a ni po cijeni ni po deklariranoj snazi, po ničemu ne spadaju u ovaj topik. bezveze.

kako ti Lak znaš da Ninojoj ima iste preferencija - ako čoek ne spominje ugradnju pojačala valjda ima razlog za to? možda kao, recimo, ne treba mu...
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:39   #55
U početku je htio samo elipse za iza bez ičega, ali objasnili ste mu da je bolje komplet napraviti. Pošto je to skužio, kasnije je u svom postu sam došao do brojke od 2800 kuna, onda se probio početni plafon i postavile su se druge granice i klasa je porasla, pa stoga ti pioneer zvučnici mogu doći u obzir.

Vidiš da je i sam zaključio da će za sada ići samo na prednje, a oval ostaviti za kasnije, a mislim da mu neće ni trebati. Sad jedino ostaje da nađe neko rabljeno pojačalo koje će to izgurati. Tu se obratio za pomoć, ja sam mu ponudio samo mogućnost i na njemu je da odluči. Da li focal, alpine kombinaciju, ili neku drugu, da li pojačalo ili ne, neka sam bira...bolje da mu se ukaže na moguće kombinacije nego da kasnije žali...
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:52   #56
Trenutačno si stvarno ne mogu priuštiti pojačalo. Znači na kraju će ovo zvučati loše, ali na koji način, biti će pretiho?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:09   #57
loše - kako kome. sve je stvar konteksta i kuta gledanja (slušanja?). ako je Lak navikao na jači zvuk, bit će mu tiho. netko tko ima sistem za 10 000 kn u autu reći će da je to sve bezveze. istovremeno će većina ljudi reći kak je to fenomenalno a neki će pitati i koji je subwoofer unutra.
tebi, koji se tek upuštaš u takvu avanturu će ona prva Alpine konfiguracija biti preporod. kasnije kad se izguštaš (i skupiš love) svašta se može promijeniti i dodati, ako će uopće biti potrebe.
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 00:26   #58
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
loše - kako kome. sve je stvar konteksta i kuta gledanja (slušanja?). ako je Lak navikao na jači zvuk, bit će mu tiho. netko tko ima sistem za 10 000 kn u autu reći će da je to sve bezveze. istovremeno će većina ljudi reći kak je to fenomenalno a neki će pitati i koji je subwoofer unutra.
tebi, koji se tek upuštaš u takvu avanturu će ona prva Alpine konfiguracija biti preporod. kasnije kad se izguštaš (i skupiš love) svašta se može promijeniti i dodati, ako će uopće biti potrebe.
javim komentare kad stigne.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:27   #59
I što si na kraju odabrao?
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 04:08   #60
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...6&postcount=14
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.