Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 20:49   #21
Razlika u cijeni?

Moze li netko procjeniti koliko se moze ustedjeti sa isea-inim jamama? Npr, meni treba rjesenje za 4-clanu obitelj. Koliko sam vidio, isea ima varijante s preljevnim jamama i prociscivacem. Je li tu ima ustede u odnosu na betonazu klasicne jame?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:31   #22
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Moze li netko procjeniti koliko se moze ustedjeti sa isea-inim jamama? Npr, meni treba rjesenje za 4-clanu obitelj. Koliko sam vidio, isea ima varijante s preljevnim jamama i prociscivacem. Je li tu ima ustede u odnosu na betonazu klasicne jame?
Ta varijanta od isea-e ti je 520 eur+PDV. Znači štediš 10-15.000 kn. samo ne znam koliko je to kvalitetno rješenje. ipak , negdje u dvorištu ostaje ta voda...i da li je to u svim županijama dozvoljeno ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:36   #23
Septička jama pročišćava vodu

Quote:
Astonn kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio ISEA sabirne jame ne ispuštaju tekućinu u zemlju nego prvo u pročišćivač. A frutek bi čini se prošao što jeftinije pa hoće napraviti ono što ne bi smio, dakle kako su naši stari nekad radili.
Iskopaš rupu fi 3 m, dubine isto toliko,izbetoniraš temelj skroz okolo i slažeš ciglu u krug, s tim da svaki 5-6 red sazidaš. Na kraju gore izbetoniraš deku i gotovo. Voda između cigle ode u zemlju a šit ostane unutra.
Sama septička jama (trokomorna) pročišćava vodu cca 60% i po zakonu je dozvoljeno tako pročišćenu vodu ispištati u prijemnik II kategorije (zemlja npr.)..
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:37   #24
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ta varijanta od isea-e ti je 520 eur+PDV. Znači štediš 10-15.000 kn. samo ne znam koliko je to kvalitetno rješenje. ipak , negdje u dvorištu ostaje ta voda...i da li je to u svim županijama dozvoljeno ?
Voda ne ostaje u dvorištu nego se ispušta u upojni (drenažni bunar) i ta voda se apsorbira u teren...
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:04   #25
Da ...a gdje je taj bunar nego u tvom dvorištu! Pa ne mogu ga iskopat 100 m od svoje parcele.

I uzmi npr. područje gdje je sloj ilovače nekih 4-5 m, a ispod nepropusni lapor (ili kak se već zove), ta zemlja ima limitiranu upojnu moć, u jesen ili za velikih kišnih perioda, sloj se napije vode, i sve dalje ostaje na površini (površinske oborinske vode). Tada će svaka kap koju ispusti ta septička ostajati vani, na površini, i dodatno natapati dvorište! Volio bih da mi malo pojasniš rješenje za ovaj problem, kad već toliko hvališ ISEU. Jer, nepropusna sabirna jama kod njih košta 25.000 kn!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:06   #26
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ta varijanta od isea-e ti je 520 eur+PDV. Znači štediš 10-15.000 kn. samo ne znam koliko je to kvalitetno rješenje. ipak , negdje u dvorištu ostaje ta voda...i da li je to u svim županijama dozvoljeno ?
Hm.. ja sam dobio malo vecu ponudu, da ih citiram:

"U našoj ponudi nalaze se biološki uređaji na bazi aktivnog mulja (Super plus S1), koji pročišćenu vodu ispuštaju u drenažu, te se na taj način može izvesti podnavodnjavanje zelenih površina.Cijena sustava (za 5 stanovnika )iznosi cca 1950 eura+PDV , FCO Rijeka."

U cemu je kvaka?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:17   #27
razlika je

Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Hm.. ja sam dobio malo vecu ponudu, da ih citiram:

"U našoj ponudi nalaze se biološki uređaji na bazi aktivnog mulja (Super plus S1), koji pročišćenu vodu ispuštaju u drenažu, te se na taj način može izvesti podnavodnjavanje zelenih površina.Cijena sustava (za 5 stanovnika )iznosi cca 1950 eura+PDV , FCO Rijeka."

U cemu je kvaka?

E pa razlika je ako govorimo o septičkoj ili biološkoj jami ili ako govorimo o biološkom uređaju, septička jama i bio jama pročišćavaju vodu cca 60%, dok biološki uređaj pročišćava 95 %. Septičke trokomorne jame radi po principu težine čestica (najteže u 1. lakše u 2. i 3. komori) bio jama funkcionira na principu sedimentacije (taloženja) i obrade taloga s pomoću anaerobnih bakterija koje razgrađuju kruto. I jedna i druga nema nikakave mehanike ni elektrike dok biološki uređaj funkcionira isto na principu sedimentacije ali razgradnju vrše aerobne bakterije (one koje trebaju zrak da bi živjele) e da bi iste imale zraka u uređaju postoji kompresor koji im upuhava zrak. Što više zraka bakterije imaju boli apetit i bolje razgrađuju krutinu- rezultat 95 % čišća voda u odnosu na ulaznu i volumen krutine manji obzirom da je mulj koji ostalje ustvari produkt probave aerobnih bakterija, je sad jasno zašto je biološki uređaj skuplji od septičkih i bio jama?
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:13   #28
Daj meni još odgovori na moj upit ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:36   #29
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
vidi na mom blogu kakvu sam ja napravio
Dimenzije su otprilike 5 x 2 x 3m
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:37   #30
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
vidi na mom blogu kakvu sam ja napravio
Dimenzije su otprilike 5 x 2 x 3m
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:26   #31
Quote:
zdenac kaže: Pogledaj post
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
stisni onaj link
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:27   #32
Quote:
zdenac kaže: Pogledaj post
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
stisni onaj link
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:27   #33
Quote:
zdenac kaže: Pogledaj post
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
stisni onaj link
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:02   #34
Quote:
zdenac kaže: Pogledaj post
-----------------------------
Hej bok! daj mi molim te reci gdje su slike tvoje septičke jame?
stisni link
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:24   #35
septicka jama

molim pomoc... zivim u mjestu gdje su dozvoljene betonske septicke jame.. prije desetak godina smo improvizirali i kopali "nesto" sa strane i bili mirni do prije tri dana... ponovo smisljamo neku improvizaciju, i na pamet nam je pala živa... znam da je bad... al molim vas za savjet jer ne bi htjela napravit glupost... znaci koliko, kako i da li uopce koristiti zivu..?????????? hvala
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:54   #36
živa je smrtonosna, zašto se igrate s tim?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:55   #37
http://www.isea.hr/05onama_grupacija.asp

manje vrste bioloških pročišćivaća, puno bolje od septičkih
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:21   #38
Quote:
septicka jama kaže: Pogledaj post
molim pomoc... zivim u mjestu gdje su dozvoljene betonske septicke jame.. prije desetak godina smo improvizirali i kopali "nesto" sa strane i bili mirni do prije tri dana... ponovo smisljamo neku improvizaciju, i na pamet nam je pala živa... znam da je bad... al molim vas za savjet jer ne bi htjela napravit glupost... znaci koliko, kako i da li uopce koristiti zivu..?????????? hvala
Za što se koristi živa?
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:34   #39
Angry

Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Za što se koristi živa?
da sam ja na vlasti...Samo za padanje na pamet ovakve gluposti nemilosrdno bi kažnjavao i to novčano naravno, najbolnije je.
a za informaciju živa "nađe" rupu kroz koju tvoje fekalije idu tebi u vrt jer je pražnjenje septičke strahovito skupo i to si čovjek jednostavno nemože prijuštiti baš svake godine ili u tvom slučaju deset godina.
Djeca će se igrati u dvorištu ako ti to išta znači....
a ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:42   #40

probaj sa uranom
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.