Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 18:51   #201
Maja,slažem se s MalomLolom.Daj si još vremena i uživaj,a na jesen ćeš na pretrage.Ako se opustiš i ne opterećuješ se toliko da li ćeš zatrudniti,možda baš tada bude +.Sretno !
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:00   #202
Curke, hvala vam na savjetu!
Probat ću se što više opustiti, neću koristiti trakice i što manje ću o tome razmišljati! Možda onda bude plusić!
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 08:51   #203
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Mi pokušavamo intenzivno već 3 mjeseca i ništa...uz trakice i NUZ i nikaj...znam da možda previše očekujem u prvim pokušajima, ali mi nije jasno zašto se neće primiti. Ovulacije imam, što se vidjelo prema zadnjem ultrazvuku na redovnom pregledu. Obavila sam PAPA-u i sve briseve i svi su nalazi negativni.
Sve si nekako milslim da je sve u redu da bi se već primilo...da pošaljem dečka (uskoro muža) na spermiogram i da ja odem obaviti pretrage (nit ne znam koje)?
Ima netko savjet?
Draga Maja,
kod mene identična situacija, samo mi pokušavamo već nekih pola godine i još ništa. A sve super odlično, muž prošli tjedan bio na spermiogramu i ima odlične nalaze. Doktor ga je pitao zašto je došao, objasni on da se već 6mj ne događa ništa a meni nalazi uredni, a dr na to: "polako, samo se vi svaki dan i bit će, pa tek ste počeli!"
Smirila sam se i prepuštam sve sudbini - kad bude, bit će.Mislim da mi žene previše zabrijemo i na taj način si samo stres nabijamo.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:00   #204
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Draga Maja,
kod mene identična situacija, samo mi pokušavamo već nekih pola godine i još ništa. A sve super odlično, muž prošli tjedan bio na spermiogramu i ima odlične nalaze. Doktor ga je pitao zašto je došao, objasni on da se već 6mj ne događa ništa a meni nalazi uredni, a dr na to: "polako, samo se vi svaki dan i bit će, pa tek ste počeli!"
Smirila sam se i prepuštam sve sudbini - kad bude, bit će.Mislim da mi žene previše zabrijemo i na taj način si samo stres nabijamo.
Pozdrav ženama...
I to je isto istina...
Mi imamo za sada 3 pokušaja, a zadnji sam kupila i test plodnih dana, pridržavali se i ništa za sada...
Čim manje razmišljati o tome, i nadati se...
I Ovaj mjesec akcija...
t.j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:14   #205
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
A MUŠKARCI ŠTO JE NJIMA ČINITI
- muškarci bi trebali nositi bokserice, jer nošenje uskih gaćica povećava toplinu oko testisa, što pak može umanjiti broj spermija (iz istog razloga ne bi trebali držati laptop u krilu, ali i zbog zračenja naravno), nošenjem pak komotnih gaćica, najbolje bokserica, održava testise hladnima. Što se tiče topline treba izbjegavati i vruće kupke, vožnju bickilom, saunu, sve što zagrijava testise prije seksa.
- pijenje cinka dokazano povećava broj spermija, odn. muškarci s manjim brojem spermija trebali bi uzimati nadomjestak cinka kako bi povećali njihov broj (na broj spermija i njihovu kvalitetu može utjecati niz faktora kao što su izloženost pesticidima, umjetnim gnojivima, olovo, nikal, živa, krom, benzen, antifriz, radijacija)
- također i selen i vitamin E su dobri za povećanje broja i kvalitete spermija
- izbjegavati alkohol, cigarete i droge, osobito za marihuanu kažu da usporava spermije i umanjuje njihov broj

Ne znam je li netko ovo vec spomenuo prije, ali ja mislim da je nama pomogao biljni preparat Bioastin (kupuje se u biljnim apotekama i ducanima sa zdravom hranom). Mi smo isto pokusavali neko vrijeme i nije se nista dogadjalo, a prvi mjesec kad je mm poceo uzimati navedene kapsule - pojavio se +.

Pa eto, mozda je slucajnost, ali ja svima preporucujem da probaju. Ne moze skodit jer je u pitanju prirodni pripravak, a u nasem je slucaju rezultat bio izuzetno povoljan :-)
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:42   #206
Dandelion seed, čemu služi taj preparat Biostin? Nisam još čula za njega. Jel to za poboljšanje spermića?

Evo,da vam se požalim... Jako sam nestrpljiva da se testiram . 20-tog mi je bila O,seksali smo se oko tog datuma i sad čekam i nadam se da će biti plusić... Koliko se rano može testirati?! 10-12 dpo? Navodno se Sign test može raditi 3-4 dana prije očekivane m. Ciklusi su mi 30 dana.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:17   #207
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Dandelion seed, čemu služi taj preparat Biostin? Nisam još čula za njega. Jel to za poboljšanje spermića?
Je, njegov glavni sastojak astaksantin poboljsava kvalitetu sperme - evo sto kazu o njemu:

Prirodni astaksantin poboljšava kvalitetu sjemena neplodnih muškaraca

Dvoslijepo kliničko istraživanje s kontrolom placebo efekta pokazalo je da prirodni astaksantin iz alge Haematococcus povećava plodnost neplodnih muškaraca. Prethodno je dokazano da prirodni astaksantin povećava plodnost mužjaka životinja, kao što su veprovi i pastusi. Istraživanje je provedeno na muškarcima kod kojih je dokazana neplodnost zbog nenormalne (patološke) kvalitete sperme. Eksperimentalna skupina primala je 16 mg prirodnog astaksantina dnevno u periodu od tri mjeseca, što je dovelo do povećanja broja začeća od 478% u odnosu na placebo grupu. Znanstvenici su zaključili da je uzimanjem prirodnog astaksantina došlo do poboljšanja kvalitete spermija, što je prihvaćeno kao zadovoljavajuće objašnjenje povećane učestalosti začeća.

Najsmjesnije od svega je to da mm uopce nije uzimao taj Bioastin zbog zelje za bebom, vec zbog druge indikacije. I tek kasnije, kad sam vec bila par mjeseci trudna, isla sam iz znatizelje googlat da vidim kaj to on tocno uzima i imam kaj vidit - gornji tekst :-)
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:56   #208
Seven, malo sam čitala šta si imala problemčiće s beštijama jer sam i ja imala neke beštije pa sam sve čitala da vidim kako se drugi rješavaju. Vidim sad da pokušavaš dobiti plusić pa me zanima jesi sve riješila i izliječila?
mi bi također uskoro htjeli početi raditi na bebi ali ja si nekako mislim da možda pričekam nakon terapije neko vrijeme i da možda još jedanput sve provjerim da budem sigurna da je negativno i dalje negativno a ne da je bio lažan nalaz...nisam pametna....
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 11:02   #209
Lindsay,kakve si ti probleme imala?Ja i dragi smo izlječili Klamidiju i E.coli.U 9-tom idem ponovno vadit papu,da vidimo šta je s Hpv-om.

Do nedavno smo se seksali smo s kondomom.Kada smo dobili nalaze,taman smo ostali bez i počastili se sa seksom baš oko plodnih dana.Tako da se sad nadam,možda se primilo iako još službeno nismo počeli radit na bebi...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 19:53   #210
Bok svima!
Ja i m već 7mj radimo na bebi i još nažalost ništa
Ja sam obavila sve potrebne briseve ( sve negativno ) i ultrazvuk kojim je utvrđeno da je sve o.k. i da imam normalnu ovulaciju. Dr. mi je odredila najbolje vrijeme i dan ovulacije za odnos i opet ništa...
Kaže dr. da bi m sada trebao na spermiogram ali ja zaboravila pitati gdje se to može napraviti. Može li me netko od vas uputiti gdje se to može najbrže napraviti i koja je otprilike cijena ili se može i na uputnicu (ako se ne čeka duže od par dana na pretragu i nalaze ).Jednostavno želimo znati na čemu smo da znamo kako dalje.
Puno hvala!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 09:43   #211
može u IVF kliniku.... privatno je..isti dan nalaz gotov.

IVF se nalazi u Voćarskoj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 23:52   #212
Cure,jel netko zna gdje se u Rijeci može vadit beta,koliko košta i kada su gotovi nalazi?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:03   #213
Thumbs up

Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Dandelion seed, čemu služi taj preparat Biostin? Nisam još čula za njega. Jel to za poboljšanje spermića?

Evo,da vam se požalim... Jako sam nestrpljiva da se testiram . 20-tog mi je bila O,seksali smo se oko tog datuma i sad čekam i nadam se da će biti plusić... Koliko se rano može testirati?! 10-12 dpo? Navodno se Sign test može raditi 3-4 dana prije očekivane m. Ciklusi su mi 30 dana.
Pozdrav seven i svima ostalima!!!!
Nemoj niti pokušavati raditi test prije nego ti zakasni M!!
Trošiš novce i nerviraš se bez veze!
I ja sam dobila ovaj savjet: strpljena spašena... samo polako...
t.j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 23:54   #214
t.j.,hvala na savjetu... Probat ću se skulirat...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 22:46   #215
Question

Cure,zanima me kada tijelo počinje proizvoditi hormone trudnoće? Nakon implantacije ili ranije? Hcg se u pravilu udvostručuje svaka dva dana?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:17   #216
Zanima me nešto o Jonasovoj metodi. Računala sam i sve do 2 mj sljedeće godine mi se datumi ne poklapaju s ovulacijom a s M mi se poklapalo samo ovaj mjesec, točnije M mi je počela 25 a piše 27, sexala se 28 ujutro. Ovaj mjesec bi to bilo savršeno piše risk 0 a to mi se neće više pojaviti na tablici. ŠMRC jer sam profulala tu šansu. Zašto nisam prije naletila na ovo??? ŠMRC ŠMRC
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:17   #217
Meni ta Jonasova metoda, više liči na neku zezanciju i ne mogu je shvatiti ozbiljno. Do sada ovulaciju mi je redovito pokazivao u dane kada imam M, mada su mi ovulacije oko 12 - 13 dana što je dokazano i folikulometrijom. Dakle u mom slučaju čisti promašaj. Nemoj se previše pouzdavati u to. Bolje ti je mjeri BT.
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 18:33   #218
Quote:
N0_NAME kaže: Pogledaj post
Meni ta Jonasova metoda, više liči na neku zezanciju i ne mogu je shvatiti ozbiljno. Do sada ovulaciju mi je redovito pokazivao u dane kada imam M, mada su mi ovulacije oko 12 - 13 dana što je dokazano i folikulometrijom. Dakle u mom slučaju čisti promašaj. Nemoj se previše pouzdavati u to. Bolje ti je mjeri BT.
Meni nije baš neozbiljna Jonasova metoda ako znamo da se u vrijeme ovulacije događa samo 20% trudnoća. Što znači da se velika većina trudnoća ipak događa u vrijeme kada nije ovulacija, znam mnoge žene koje su zatrudnile za vrijeme menstruacije.
Nije da mislim da je Jonas svemoćan i da se po njegovoj metodi sigurno zatrudni, ali nije na odmet dati mu šansu. Mislim to je jedan seks više mjesečno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:10   #219
Igrala sam se malo po Jonasu i tužno utvrdila da mi je sve krivo rekao za moju dječicu..... Petar je bila curica, Iva dečko, ali nema veze.... fora je !
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:25   #220
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Igrala sam se malo po Jonasu i tužno utvrdila da mi je sve krivo rekao za moju dječicu..... Petar je bila curica, Iva dečko, ali nema veze.... fora je !
Ako nisi začela na dan koji je on odredio, onda ni to određivanje spola ne mora biti točno ako gledaš na mjesec začeća. Tako je barem objašnjeno, iako u toj cijeloj metodi je najmanje bitno određivanje spola, neki koji također rade profil za Jonasovu metodu čak ni ne priznaju to određivanje spola
Ispada da branim Jonasa, ali je bit samo u tome što ga se uzme zdravo za gotovo, a ima tu još puno caka i finesa oko te metode.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.