Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2014., 18:10   #741
Quote:
mladomir kaže: Pogledaj post
ovo je totalna glupost i laz, mobilizacija u Srbiji je od samog pocetka , u toku ljeta 1991 bila ocajna, to nema veze sa Vukovarom , kao da se sve radilo da ne uspije, npr. u jeku mobilizacije Vuk Draskovic i jos neki iz opozicije gostuju na tv stanicama i radiju i pozivaju ljude da se ne ide u rat( iako su neki iz njegove stranke isli dobrovoljno i iako je on 1990 imao poprilicno ratoborne stavove ). naravno nije im se nista dogodilo, umjesto da budu , ako je pravi i totalni rat streljani kao veleizdajnici.( sa srpske pozicije)
Ite kako je velika smrtnost na strani srpske vojske utjecala na Srbe da se ne odazivaju na mobilizaciju. Već sam pisa o odazivu u Vranju neću opet ponavljati!?

Srbe nije briga za ostale narode koji su poginuli za njihov cilj pa ih vjerojatno ni ne prikazuju u statistici, grobovi ne lažu.
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 05:00   #742
Quote:
mladomir kaže: Pogledaj post
ovo je totalna glupost i laz, mobilizacija u Srbiji je od samog pocetka , u toku ljeta 1991 bila ocajna, to nema veze sa Vukovarom , kao da se sve radilo da ne uspije, npr. u jeku mobilizacije Vuk Draskovic i jos neki iz opozicije gostuju na tv stanicama i radiju i pozivaju ljude da se ne ide u rat( iako su neki iz njegove stranke isli dobrovoljno i iako je on 1990 imao poprilicno ratoborne stavove ). naravno nije im se nista dogodilo, umjesto da budu , ako je pravi i totalni rat streljani kao veleizdajnici.( sa srpske pozicije)
Ako je Vuk Drašković bio desničar ne mora značit da je vodio agresivnu politiku izvan Srbije.
Sjećam se prvih izbora di sam bivšim prijateljima srbima govorio da je upravo Vuk Drašković srbin po mojoj mjeri a da je Milošević prikriveni nacionalist i opasan upravo za srbe izvan Srbije. To se kasnije pokazalo točno jer je Drašković jedva preživio atentat a u usporedbi s Paragom je BiH, di Vuka doslovno i nema.

Mobilizacije za Vukovar nije ni trebalo bit jer je postojala redovna vojska JNA sa svojom "rezervom" i "vojnim vežbama", lokalna srpska TO, i stotine srbijanskih alkoholičara, besposličara i jadnika koji su dobili priliku da besplatno jedu, piju, pucaju i pljačkaju u ime Šešelja , odnosno Miloševića.

Ovo za totalni rat i strijeljanje neću komentirat jer nikakvog rata nije ni bilo, nije službeno objavljen, a vukovarska bitka je bila fingirana i završila je porazom, na hrvatsku sramotu koja će ostat zapisana u povijesti

Zadnje uređivanje parcov : 14.02.2014. at 05:13.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 08:07   #743
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
Ovo za totalni rat i strijeljanje neću komentirat jer nikakvog rata nije ni bilo, nije službeno objavljen, a vukovarska bitka je bila fingirana i završila je porazom, na hrvatsku sramotu koja će ostat zapisana u povijesti
Sto ti to znaci "bila fingirana"?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:23   #744
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Sto ti to znaci "bila fingirana"?
To ti je valjda kad im "pokmicaš" 10 - 15000 vojnika(JNA podaci) ,pa je valjda pao dogovor ,ako ne bilo bi jedno30-50000!!!


poginulih vojnika
10000-15000(Vojni arhiv Srbije)[2]
ranjenih vojnika
5000-10000(Vojni arhiv Srbije)[2]
materijalne šteta
400 - 600 uništenih tenkova i oklopnih vozila;
oko 20 uništenih zrakoplova i helikoptera....
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:42   #745
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
Ovo za totalni rat i strijeljanje neću komentirat jer nikakvog rata nije ni bilo, nije službeno objavljen, a vukovarska bitka je bila fingirana i završila je porazom, na hrvatsku sramotu koja će ostat zapisana u povijesti
Nikakvog rata nije bilo?
Ni rat u Vijetnamu nije objavljen ni Korejski ni Zaljevski. Objava rata kao takva je zastarjela i rijetko kad se rat objavljuje na način na koji je Hitler objavljivao. Vukovarski poraz nije nikakva sramota, sramota je da postoje ljudi sa takvim mišljenjem o DR kao ti.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:00   #746
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
rijetko kad se rat objavljuje na način na koji je Hitler objavljivao
Da sad više nije popularno upadat s tenkovima, sad prvo ide avijacija kao na Pearl Harbour.

Želim reći da se već jaako dugo ne objavljuje rat.
Samo se krene.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 10:35   #747
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Sto ti to znaci "bila fingirana"?
to ti je ono kad dovlačiš na jednu točku oružje, mehanizaciju, besposličare, klošare, "specijalce" , robijaše i ološ, pijance i fanatike (netko je djecu izveo a netko vratio) di samo fali iskra za potpalit sukob, a na drugim mjestima popisuješ brojeve tenkova za evakuaciju skupa sa "slastičarima"

Inače pojam fingirati je u značenju zavarati protivnika, tako nekako.
Ako to prenesemo na Zagreb, Vukovar i JNA sasvim je jednostavno zaključiti tko je fingirao a tko je nasjeo na trik i izgubio.

Zadnje uređivanje parcov : 22.02.2014. at 10:43.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 23:44   #748
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
to ti je ono kad dovlačiš na jednu točku oružje, mehanizaciju, besposličare, klošare, "specijalce" , robijaše i ološ, pijance i fanatike (netko je djecu izveo a netko vratio) di samo fali iskra za potpalit sukob, a na drugim mjestima popisuješ brojeve tenkova za evakuaciju skupa sa "slastičarima"

Inače pojam fingirati je u značenju zavarati protivnika, tako nekako.
Ako to prenesemo na Zagreb, Vukovar i JNA sasvim je jednostavno zaključiti tko je fingirao a tko je nasjeo na trik i izgubio.
I tko je nasjeo na trik?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 06:06   #749
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
I tko je nasjeo na trik?
a šta ti misliš ?

http://www.crohis.com/flash/krbava.swf
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 09:10   #750
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
Ne znam, pojasni malo?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 06:40   #751
Quote:
Sturmatack kaže: Pogledaj post
....kaj je dao neslužbene podatake Miroslav Lazanski (vojni komentator, anlitičar iz Beograda) - wikipedia (Jedine izričite brojke o srpskim gubitcima u opsadi Vukovara izdane sa njihove strane (izdano od Miroslava Lazanskog, neslužbenog glasnogovornika JNA i javno poznatog vojnog komentatora iz Beograda) su bile
1.103 vojnika i dobrovoljaca ubijeno,
2.500 ranjeno,
110 tenkova i transportnih vozila uništeno i
2 aviona oborena, dok je još jedan pao zbog kvara.)

Kaj se tiče vojne tehnike sve je ok - tenkovi odgovaraju početnom periodu, kad JNA zaglavljuje oklopništvom u samome gradu, te na prilazima. Kasnije su koristili više taktiku iscrpljivanja. Potrudio sam se pročitati kaj je više moguće temu Vukovar, ali na žalost nailazio sam podatke od 500 tenkova i 15000 mrtvh + ranjeni. 2 aviona mi stoje, pogotovo ako su bili tipa Galeb, zbog thničkih osobina, ljudski gubici su mi ok, polazeći od analize vojnih gubitaka u drugim operacijama u urbanim sredinama. Volio bi znati ak sam u čemu pogriješio. Nebi samo želio da se tema razvije u nacionalno prepucavanje.
uvodničar je našao podatke o preuveličavanju koje se nastavilo na YouTube i "izvorne dokumente iz Beograda", šta je naveo jedan kolega forumaš gore 10 - 15000. Pet tisuća +-
Mislim da se JNA rješavala u Vukovaru starog oklopa a ako je pomanjkalo vozača išlo je ono tipa - ako znaš vozit traktor znaš i tenk. To sam negdje čuo i odgovara mentalitetu srpskog seljaka. Na 84-u se već, predpostavljam, više pazilo pogotovo poslije Trpinjske ceste di je izrokana cijela kolona
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:33   #752
U glavnome kako bilo da bilo,iako sam pročitao podosta građe o Vukovarskoj bitci,činjenica stoji da su na nama potrgali zube i slomili kičmu.
U neke paušalne ocjene se nebih upušato,ali vjerujem da je izbačeno iz stroja preko 5 000 neprijateljskih vojnika (što ranjenih i poginulih).
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 03:18   #753
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
U glavnome kako bilo da bilo,iako sam pročitao podosta građe o Vukovarskoj bitci,činjenica stoji da su na nama potrgali zube i slomili kičmu.
takve fraze ne priliče današnjem dobu isto kao ni srbočetničke horde, povampirene ustaše, kvazikomunističke, crvene vragove, agresija na Hrvatsku .... to je riječnik iz prošlog stoljeća koji je u temeljima "domovinskog rata" a što je isto upitno da li je ispravan naziv onoga šta smo imali prilikom osamostaljenja. Bit će da je preslikano od "oslobodilački rat" koji su vodili partizani protiv fašističke aveti (ako se dobro sjećam, V.Nazor lektira... stoji Tito na čelu kolone....) jer ako se zna tko je bio Tuđman i ekipa, uopće nije teško shvatiti te male preinake od medija do spomenika.
Moj otac je došao iz logora krajem 1991. bez zuba i s pogrbljenom kičmom tako da znam da pišem istinu a ne fraze za partizansku djecu
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 07:49   #754
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
takve fraze ne priliče današnjem dobu isto kao ni srbočetničke horde, povampirene ustaše, kvazikomunističke, crvene vragove, agresija na Hrvatsku .... to je riječnik iz prošlog stoljeća koji je u temeljima "domovinskog rata" a što je isto upitno da li je ispravan naziv onoga šta smo imali prilikom osamostaljenja. Bit će da je preslikano od "oslobodilački rat" koji su vodili partizani protiv fašističke aveti (ako se dobro sjećam, V.Nazor lektira... stoji Tito na čelu kolone....) jer ako se zna tko je bio Tuđman i ekipa, uopće nije teško shvatiti te male preinake od medija do spomenika.
Moj otac je došao iz logora krajem 1991. bez zuba i s pogrbljenom kičmom tako da znam da pišem istinu a ne fraze za partizansku djecu
Svatko tko je dosao u moju zemlju ubijati, paliti i pljackati ima sada i za 100 godina isti naziv. Kako bi ih ti nazvao. Mozda prijatelji koji su se eto malo zaigrali. Oni nas mogu zvati kako hoce. Mi smo branili svoju zemlju i nismo napadali njihovu.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 10:19   #755
piše u naslovu teme - JNA a ja dodajem JNA i srbi. Zasšto srbi - pa zato jer su kao dio povijesti npr turci napadali Beograd, Beč .....a nitko nije pitao koliko je bilo srba,bosanaca i hrvata u turskoj vojsci tada.
Dakle turci su napadali Beograd i Beč a Vukovar su napadali srbi i JNA. Štima ?

Zadnje uređivanje parcov : 03.03.2014. at 11:46.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:53   #756
Parcove@ -reci konkretno što želiš reći,i kako to misliš da takve spike ne priliče današnjemu dobu? Što tu ima prilikovati,pa znaju se omjeri u cca...?Uostalom JNA je napravila svoju službenu procjenu gubitaka u Vukovaru,sad je upitno da li su i koliko umanjili.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 08:31   #757
sav taj partizansko-komunističko-udbaški patriotski riječnik je ostao i doslovno viri iz svake hrvatske domoljubne parole. Nisu tu krivi branitelji nego se otpočetka krenulo sa riječnikom koji je ostavština WW2.
Ne mogu ne spomenit jednu vukovarsku majku koja se s malim djetetom vratila u Vukovar sa mora 1991. te prošla svu muku opsade, i na TV izjavi da joj nije žao i da bi opet ako treba. (jača izjava od bilo koje u partizanskom filmu "Kozara").
Srbi su prije opsade svoje sklonili iz Vukovara, kao i neki hrvati, jer uz toliko oružja i propagande te nagomilavanje ljudstva kojem je bilo svejedno di će ratovat, tko će stradat i čije će se kuće rušit, a ostali su uglavnom srpski starci koji su postali prokazivači.
žaccko
Zašto takve spike ne priliče današnjem dobu ?... pa zato jer danas mladi imaju različite načine međusobne i masovne komunikacije. Ako kužiš šta hoću reći... nije isto vrijeme kad si sjedio s tranzistorom u podrumu i čekao kad će proći zračna uzbuna i danas da bi u slučaju napada neprijatelj trebao raketirati stotine mobilnih repetitora (i onda, ipak ostaje satelitski). Npr, nadam se je jasno da raketiranje banskih dvora danas ne bi bilo obavijeno velom tajne o fantomskom avionu i telefonu.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 13:45   #758
Nisam našao neki prikladniji topic pa ću ovdje (ako postoji molim moderatore da prebace), pošto se i tu govori o gubicima neprijatelja. Prije neki tjedan na RTRS bio je nekakav prilog iz Sokolca, ne znam kakav jer sam šaltajući programima naletio na isti, gdje su rekli kako je u Sokolcu u "otadžbinsko - oslobodilačkom" ratu poginulo 1000 (!!??!) vojnika vojske RS. Prikazali su i vojno groblje, i ono što se dalo vidjeti, proteže se u nedogled....
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 16:53   #759
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Nisam našao neki prikladniji topic pa ću ovdje (ako postoji molim moderatore da prebace), pošto se i tu govori o gubicima neprijatelja. Prije neki tjedan na RTRS bio je nekakav prilog iz Sokolca, ne znam kakav jer sam šaltajući programima naletio na isti, gdje su rekli kako je u Sokolcu u "otadžbinsko - oslobodilačkom" ratu poginulo 1000 (!!??!) vojnika vojske RS. Prikazali su i vojno groblje, i ono što se dalo vidjeti, proteže se u nedogled....
To je vojnicko groblje u Sokolcu..podignut je srpskim vojnicima poginulim u "otađbinskim ratovima 1991-1999 Mali Zejtilnik", mada ima tu i poginulih iz 1 i 2 svetskog rata. Mislim da je brojka 953 poginulih,umrlih i ubijenih vojnika, znaci JNA,VRS,MUPRS I dobrovoljaca do 1999 na Kosovu. Spomenik je za vojnike iz Sarajevsko Romanijskog korpusa. Mada to nije konačna brojka poginulih,umrlih i nestalih boraca SRK. Konačan broj je 2.333 poginulih,umrlih i ubijenih,a 128 je nestalih,koji se vode kao mrtvi.

Zadnje uređivanje spartakus300 : 04.01.2015. at 18:08.
spartakus300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:55   #760
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Mi zapravo ne znamo točno koje su sve jedinice sudjelovale u napadu na grad. Onaj spisak sa jedinicama za operativne grupe sjever i jug možete zaboravit , jer Srbi u borbama , baš za grad , spominju gotovo sve brigade koje su bile u istočnoj Slavoniji , tojest dijelove tih brigada. Npr. na srpskom dnevniku iz rata govore da je ojačana tenkovska četa 2. gardijske mehanizovane brigade , iz Valjeva , sudjelovala u borbama za Pionirsku ulicu i Milovo brdo...

.
Poštovani Keva. Lijepo što nakon puno vremena dajete doprinos topicu.

U stvari mi poprilično točno znamo koje su postrojbe JNA sudjelovale u napadu na Vukovar. Bar entuzijasti koje zanima Vukovar kao nesumnjivi fenomen.

Jedna tenkovska satnija (četa) 2. proleterske gardijske mehanizirane brigade (Valjevo) iz 1. proleterske gardijske divizije, bila je pridodana Gardijskoj motoriziranoj brigadi (zapovjednik pukovnik Mile Mrkšić) i vraćena matičnoj brigadi 20.11.1991. neposredno prije povratka Gmtbr sa Vukovara (24.11.1991.)

Dao ju je osobno general Panić nakon dolaska u Komandu OG Jug u Negoslavce, pretpostavljam negdje na samom početku 11. mjeseca. Ti tenkovi napad su izvodili na pravcu od Pionirske prema Milovom brdu.

Ta ekipa dodana Gmtbr i 80. mtbr (te dvije su bile nositelj napada na sam Vukovar) još je uključivala:

Oklopnu bojnu (bataljon) iz 544. mtbr
Divizijun Ha-155mm iz 1. pgmap
Divizijun Ha-122mm iz 453. mbr
Divizijun Ha-105mm iz 80. mtbr
Odred TO Kragujevac
Odred TO Stara Pazova (oko 500 bandita, zamijenili Odred S. Mitrovica)
Odred Leva Supoderica
Dobrovoljci iz Novog sada i Smederevske Palanke (oko 160 bandita)

Među tom stokom su krvnici s Ovčare.

Pozdrav
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.