Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 00:34   #21
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
izlozba njemacki ekspresionisti, iako sadrzi impozantan opus i djela i sve to, jako je lose postavljena. posebno su me nervirala vrlo nisko postavljene oznake kod svake slike. prenisko! pa onda raznorazni spacings izmedju pojedinih slika (ne podnosim ne-simetriju kad se radi o konvencionalnim postavama). pa oni ljepljeni tekstovi na zidovima - to jest, zidovi ne bi smjeli biti teksturirani nego glatki, onda bi to puno bolje izgledalo kad se napravi transfer sa prozirnim acetatom na kojem su crna slova (ili kako se vec to zove na hrvatskom).

ali prvenstveno su mi isle na zivce oznake pored svake slike - PRENISKO!

za razliku, rembrandtove grafike u muzeju za umjetnost i obrt su fenomenalno postavljene.
ooo da!
(+ guranje skulpture uz zid)

ma kad to bješe a da te ne vidjeh ?
__________________
Als ich chan
Waterloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 02:58   #22
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
ajde da se i ja pohvalim da sam bila na izlozb i da me odusevila
stvarno su predstavljena djela vrhunskih majstora,i ne shvacam ove koji su ostali razocarani jer su samo 2 djela kandinskog(i nisu samo dva ak se dobro sjecam),posto on nije jedini predstavnik pokreta,on je dio jednog pravca kojeg ova izlozba odlicno priblizava publici,cak su i boje zidova uskladili.
moram pohvaliti i cure koje rade strucno besplatno vodstvo,cini mi se da su studentice/apsolventice povijesti umjetnosti i odlicne su,ja sam imala priliku slusati njih dvije,i zbilja znaju puno i znaju kako to na zanimljiv nacin predstaviti i ajmo reci laicima za umjetnost poput mene
sve pohvale klovicevim dvorima,jedina zamjerka suvernici,nemaju gotovo nista s izlozbe!nude magnete s ostalim kandinskijevim slikama.shvacam da ne mogu sad raditi ne znam,kisobrane,ali razglednice s onim najvaznijim slikama bi bas mogli imati u ponudi.
tko nije,neka svakako jos iskoristi priliku za posjet klovicevim dvorima

kao sto sam napisala...sve je do osobnog ukusa. i nije samo stvar u djelima kandinskog, vec u tome sto me sama izlozba ostavila hladnom. bilo je tu izvrsnih dijela, ali me nijedno nije ostavilo bez daha, da se tako izrazim.
a te cure koje rade tamo...hm, hm...opcenito mrzim kad netko hoda za mnom dok ja gledam izloske i vrti se oko mene nebi li ja slucajno taknula nesto!!!
slazem se sa gore navedenim zamjerkama: skulptura previse nagurana prema zidu i prenisko postavljene oznake, preko cega bi se jos i moglo proci.
*Freya* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:56   #23
jel bi mi mogao neko dočarati pozitivne doživljaje s izlozbe..jer pisem seminarski rad za ovu izložbu..
a nisam ju stigla otic pogledat...a nije da sam pretjerano željna gledat neke umjetnine..
plawusha_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 14:37   #24
ja sam prvo isao pogledati Rembrandta(nakon kojeg sam ostao izbezumljen) i onda sam otisao gore do Klovićevih na ekspresioniste i oltare avangarde. iskreno receno nisam mogao ni gledat ekspresionite od dojma Rembrandtove izložbe. Kao da sam tijelom bio na ekspresionistima a duhom na Rembrandtu A i mislim da je izložba malo razvikana, uglavnom nije me se dojmila nimalo
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 06:24   #25
Vidiš, meni baš suprotno, ekspresionisti su mi ostavili bolji dojam od Rembrandta. A ja čak ni ne volim ekspresionizam

Ali da je izložba sjajna, po meni stvarno jest. Ne znam je li već završila, ako nije, preporučujem!
Iader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 20:49   #26
Quote:
Waterloo kaže: Pogledaj post
fora je kako su na izložbi ekspresionista svi najviše pod dojmom upravo tog djela, koje je zapravo čisti impresionizam (iako već dobro zašao u dvadeseto stoljeće)
da, da baš je ona teta vodilja to rekla, to je stavljeno čisto tamo ko neki kontrast, a svi se zanimaju baš za tu sliku
doduše i ja san se zalipila za nju

Quote:
plawusha_2 kaže: Pogledaj post
jel bi mi mogao neko dočarati pozitivne doživljaje s izlozbe..jer pisem seminarski rad za ovu izložbu..
a nisam ju stigla otic pogledat...a nije da sam pretjerano željna gledat neke umjetnine..
o jebote odi pa vidi
a linčineee
Tzitzi Mitzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 00:41   #27
pa najradije bi se sada...

jel sutra, odnosno, danas zadnji dan??
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:19   #28
ja došao s izložbe pred pol sata. ocjena i danas radi izuzetno do 22h jer je zadnji dan pa preporučam da se krene a nije ni hladno više.
stewie_griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:09   #29
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
I joj da, ona slika sa udovičkim velom, kralježnicom i mrtvom prirodom. Tako je strašna, i ja i dečko smo doslovce pobjegli iz prostorije.
to je Mrtva priroda s udovicinim velom.
Otto Dix

jedna od rijetkih slika koja me se dojmila.
na izlozbi ekspresionista, mene su najvise dojmile impresionisticke slike.

obzirom da su ljudi oko mene jedva disali od odusevljenja, i da sam se uspjela s jednim mladim gospodinom prorjeckati oko toga, pomislih da nesto nije u redu, ako vec ne sa mnom, onda u najmanju ruku s mojim ukusom.

no, eto, utjesiste me. vidim da jos ima ljudi koji misle isto kao ja.
uvijek je lakse kad si ovca u masi.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:56   #30
Beeee. No, i podosta skulptura mi se jako dopalo, recimo ona Prosjakinja, al ko što netko reče, nabijeni su uz zid. A valjda zato kad su prostorije u Dvorima nekak sitne.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:14   #31
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
izlozba njemacki ekspresionisti, iako sadrzi impozantan opus i djela i sve to, jako je lose postavljena. posebno su me nervirala vrlo nisko postavljene oznake kod svake slike. prenisko! pa onda raznorazni spacings izmedju pojedinih slika (ne podnosim ne-simetriju kad se radi o konvencionalnim postavama). pa oni ljepljeni tekstovi na zidovima - to jest, zidovi ne bi smjeli biti teksturirani nego glatki, onda bi to puno bolje izgledalo kad se napravi transfer sa prozirnim acetatom na kojem su crna slova (ili kako se vec to zove na hrvatskom).
BRAVO!!! Točan opis!!! Sramota za onoga tko je odgovoran za Klovićeve dvore!
Upravo sam danas pogledao i mogu reći ispod svakog nivoa. Sve nabacano bez reda i ideje..imati takve dragulje i tako nonšalantno odraditi...vidi se da je došlo novo vodstvo koje uopće nema veze s idejom postavljanja ovako zahtjevne izložbe..da ne velim da su opisi umjetnika na ulasku u sobe toliko sitni da gomila ljudi se nagurava u prolazima da bi nešto pročitala..da nevelim da su mogli staviti i na engleskom opise za strance s kojima se toliko hvale da ih posjećuju...suprotno tome dokumentarni film je bio na njemačkom s eng titlom bez hrvatskog...studenti koji čuvaju slike po sobama obučeni kao za školu (trapke, gornji dio trenirke i cerekanje...udri brigu na veselje) ukupni dojam: nedovoljan
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:35   #32
Quote:
plawusha_2 kaže: Pogledaj post
moze jedno pitanje...??
jel mi moze neko rec sta znaci dame iz polusvijeta??
i ak neko zna objasnit sliku dame iz polusvijeta na kurfurstendammu!!??
možda zeru kasnim, i možda nije baš strogo ontopic, ali već kad se vapaji...naime, ako vec objasnjava, ja takodjer trazim objasnjenje "Puste zemlje" (neki ocalinko je na slici).
pa ako neko zna...al da bude sto krace, molim vas.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:48   #33
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Beeee. No, i podosta skulptura mi se jako dopalo, recimo ona Prosjakinja, al ko što netko reče, nabijeni su uz zid. A valjda zato kad su prostorije u Dvorima nekak sitne.
da. s ovime se i ja slazem, skulpture su ok.

doduse, nisam mogla zaustaviti smijeh kada sam vidjela covjeka s dinjom (kako li se vec zove), ali svidjela mi se Borba (troje ljudi u klincu, ne znas gdje koji pocinje, a gdje zavrsava. bila je u onom malom hodnicicu u kojem je bilo nesto mrtve prirode) i Kupacica, koja je bila jedina skulptura koja je bila adekvatno postavljena.
Bila je odvojena od slika, tako da one nisu odvlacile pozornost s nje, dobila je dovoljno zasebnog prostora, i bila je jedina skulptura na izlozbi koju si mogao pogledati sa svih strana, odnosno opsetati oko nje, kako bi to i trebalo raditi.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:07   #34
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
izlozba njemacki ekspresionisti, iako sadrzi impozantan opus i djela i sve to, jako je lose postavljena. posebno su me nervirala vrlo nisko postavljene oznake kod svake slike. prenisko! pa onda raznorazni spacings izmedju pojedinih slika (ne podnosim ne-simetriju kad se radi o konvencionalnim postavama). pa oni ljepljeni tekstovi na zidovima - to jest, zidovi ne bi smjeli biti teksturirani nego glatki, onda bi to puno bolje izgledalo kad se napravi transfer sa prozirnim acetatom na kojem su crna slova (ili kako se vec to zove na hrvatskom).

ali prvenstveno su mi isle na zivce oznake pored svake slike - PRENISKO!

za razliku, rembrandtove grafike u muzeju za umjetnost i obrt su fenomenalno postavljene.
Slažem se. Ali, slike su tako dobre da zanemariš te sitne gluposti.

Bar osvjetljenje nije bilo onako očajno kao na Uzelcu; ono se jedva dalo gledati.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:19   #35
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
na izlozbi ekspresionista, mene su najvise dojmile impresionisticke slike.

obzirom da su ljudi oko mene jedva disali od odusevljenja, i da sam se uspjela s jednim mladim gospodinom prorjeckati oko toga, pomislih da nesto nije u redu, ako vec ne sa mnom, onda u najmanju ruku s mojim ukusom.

no, eto, utjesiste me. vidim da jos ima ljudi koji misle isto kao ja.
uvijek je lakse kad si ovca u masi.
Gle, impresioniste je puuuno lakše voljeti nego ekspresioniste. Slike su im ljepše. Ali jebiga, trebalo bi se ipak malo odmaknuti od ljepote (vizualne atraktivnosti, ukrasnosti) kao kriterija. To je OK ako biraš sliku za zid u stanu, ali nema puno veze s doživljajem umjetnosti.

EDIT: Ne tvrdim da ti to činiš, da se nađeš pogođena. Samo kažem da je to najčešći razlog zašto ljudi više vole impresioniste.

Mene kod ekspresionista najčešće smeta njihov prečesti i preočiti, preplitki simbolizam, programatsko socijalno propovijedanje. Ova mi je izložba bila otkriće baš zato što je taj simbolizam stavila u drugi plan i potcrtala onaj čisto likovni dio ekspresionizma. To baš nije uobičajeno.

Recimo, oduševilo me što su ljudi kao Dix i Grosz skoro zanemareni. Znam ja da su oni povijesno gledajuć važni ali meni su osobno irelevantni jer previše propovijedaju. Pravili su pamflete. Pusu bih dao postavljaču izložbe što me toga oslobodio.

Zadnje uređivanje Emericzy : 21.01.2009. at 21:24.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:23   #36
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Kupacica, koja je bila jedina skulptura koja je bila adekvatno postavljena.
Bila je odvojena od slika, tako da one nisu odvlacile pozornost s nje, dobila je dovoljno zasebnog prostora, i bila je jedina skulptura na izlozbi koju si mogao pogledati sa svih strana, odnosno opsetati oko nje, kako bi to i trebalo raditi.
Joj... krasna skulptura. Netipična za ekspresionizam, ali stvarno krasna. I dobro postavljena. Onaj s dinjom je i meni bio smiješan. Ali, volio bih ga imati doma. Podizao bi atmosferu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 01:02   #37
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Gle, impresioniste je puuuno lakše voljeti nego ekspresioniste. Slike su im ljepše. Ali jebiga, trebalo bi se ipak malo odmaknuti od ljepote (vizualne atraktivnosti, ukrasnosti) kao kriterija. To je OK ako biraš sliku za zid u stanu, ali nema puno veze s doživljajem umjetnosti.

EDIT: Ne tvrdim da ti to činiš, da se nađeš pogođena. Samo kažem da je to najčešći razlog zašto ljudi više vole impresioniste.

Mene kod ekspresionista najčešće smeta njihov prečesti i preočiti, preplitki simbolizam, programatsko socijalno propovijedanje. Ova mi je izložba bila otkriće baš zato što je taj simbolizam stavila u drugi plan i potcrtala onaj čisto likovni dio ekspresionizma. To baš nije uobičajeno.

Recimo, oduševilo me što su ljudi kao Dix i Grosz skoro zanemareni. Znam ja da su oni povijesno gledajuć važni ali meni su osobno irelevantni jer previše propovijedaju. Pravili su pamflete. Pusu bih dao postavljaču izložbe što me toga oslobodio.

paaaa, ja i sama priznajem da sam ogranicena sto se umjetnosti tice.
moje unutarnje oko ne sluzi nicemu. ako govorimo o vizualnom osjecaju umjetnosti.

insinuirala sam samo na cinjenicu da su me ova djela ostavila poprilicno hladnom. iznimno su rijetka ona koja su u meni pobudila osjecaje.
a, kazem, od onih koja su pobudila, vecina je impresionistickih.

ne znam kako da to objasnim.
slike jednog matissea su mi, realno gledajuci, ruzne. no, u meni izazovu nekakve osjecaje. kakve, nije toliko ni bitno.

ekspresionisticke slike s ove izlozbe kojima je to uspjelo su iznimno rijetke.
to je prije polazilo za rukom skulpturama nego slikama.
koliko god ih brojcano bilo manje, i koliko god skulptura bila zanemarivana u ekspresionizmu.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 01:05   #38
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Joj... krasna skulptura. Netipična za ekspresionizam, ali stvarno krasna. I dobro postavljena. Onaj s dinjom je i meni bio smiješan. Ali, volio bih ga imati doma. Podizao bi atmosferu.
eh, da... palo mi je na pamet sto se tice kupacice.
imala sam dojam da joj je podij previsok.
ja sa svojih metarsedamdestpet nisam vidjela sve.

molga sam ju fino obici, pribliziti se, ali morala sam se gadno popeti na prste da pogledam gornji dio skulpture...

nekako mi se sve cini da se ni malo nisu trudili oko tih sirotih skulptura.
uopce.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.