Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 13:56   #1
Uzgoj rogača?

Dakle, imam sjemenje iz suhih rogača koje sam pojeo.

Što dalje?
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 18:01   #2
ako su sjeme stare treba ih malo navlažiti preko noći zatim saditi u malim kontejnerima u zemlji. držati vlažno, ne na direktnom sunce i vani cijelu godinu osim ako ste u krajem sa mrazom i led u zimi. Kad naraste presaditi u veći kontejner gdje može pojačati do sadnje u zemllji. Ako nemaet vrta presaditi u veću vazu: posta će manje stablo!! voli što i maslinu: sunce, zrak....ali i vodu. Vrlo je dekorativno: sadila sam sjeme prije 4 godine, sad je rogač u vrtu i ima 1,50 m. Zimi gubi lišće: ne znam kako bi se ponašalo u kući Mogu vam poslati sliku stabla akop vas zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 11:42   #3
Wow, super! Iskustva iz prve ruke! Hvala!
Daj i slike!
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 00:19   #4
Sadnja sjemenki voća koje smo pojeli

Dakle, pojela sam nedavno jedan pomelo i rekoh, zgodno bi ga bilo imati doma pa sto ga ne bih posadila. Pretpostavljam da je to bilo naivno od mene

U svakom slucaju...posadila sam jednu frisku kosticu, jednu osusenu (tj ono sto se nalazi u njima) i zaljevala, zaljevala...i stanga.

Imam jos nesto kostica pomela i tresnji koje sam nadobudno stavila susiti na balkon (ko zna, mozda se dogodi cudo ) pa me zanima jel znate za neki sistem po kojem bi se ovo sto zelim napraviti moglo realizirati?

Hvala
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 12:16   #5
ja sam pomelove koštice samo ubacio u teglu s cvijećem i vrlo brzo je niklo. bila je gomila toga, al mi je dopizdilo pa sam ga bacio (interesantniji mi je avokado bio u to vrijeme, a od tog pomela što je niknuo nikakve koristi jer neće rodit)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 12:27   #6
Avokado
Mango
Citrusi-ako ne ocekujes plodove
Visnje..tresnje...ne sadi u tegle,nego u dvoriste

Ako ne kalamis...nista od uroda.(sitni plodovi budu)
Ali pretpostavljam da te to ni ne zanima,nego kako si rekla experimentiranje.
Samo naprijed

Zadnje uređivanje black000 : 09.08.2007. at 12:28. Reason: nedostatk slova
black000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 11:30   #7
Quote:
black000 kaže: Pogledaj post
Avokado
Mango
Citrusi-ako ne ocekujes plodove
Visnje..tresnje...ne sadi u tegle,nego u dvoriste

Ako ne kalamis...nista od uroda.(sitni plodovi budu)
Ali pretpostavljam da te to ni ne zanima,nego kako si rekla experimentiranje.
Samo naprijed
A sto ti to znaci kalamis....
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:39   #8
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
A sto ti to znaci kalamis....
kalemiti ili cijepiti
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:29   #9
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ja sam pomelove koštice samo ubacio u teglu s cvijećem i vrlo brzo je niklo. bila je gomila toga, al mi je dopizdilo pa sam ga bacio (interesantniji mi je avokado bio u to vrijeme, a od tog pomela što je niknuo nikakve koristi jer neće rodit)
jesam i ja i stanga

ok, ovo ce se mozda doimati kao vrlo glupo pitanje ali imaj na umu da ja ne znam apsolutno nista o sadnji kostica trebam li ih susiti prethodno? ili ih ubacim friske? moram li potrgati onaj kruti dio i zasaditi samo sredinu? ili zaguram citavu kosticu? u svakom slucaju probala sam sve 4 kombinacije i nista nije uspjelo
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:47   #10
baciš cijelu košticu. ja mislim da ja nisam ništa sušio. ne sjećam se. mislim da ih je ok prosušiti da ne strunu. ali koštice agruma se brzo osuše, za dan-dva. nemoj pretjerano zalijevati. posadi ih u vlažnu zemlju i zalijevaj kad ti se učini da bi bilo potrebno. ja kućno cijeće zalijevam cca svakih 10 dana pa sam tako i ovo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 21:38   #11
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
Dakle, pojela sam nedavno jedan pomelo i rekoh, zgodno bi ga bilo imati doma pa sto ga ne bih posadila. Pretpostavljam da je to bilo naivno od mene

edit - lijepo molim da se ovako ne razgovara vise

hvala, atlantis

Zadnje uređivanje atlantis : 17.08.2007. at 14:57.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:51   #12
zanima ne dobio sam par kila šljiva i počeo skupljat koštice da ih posadim dali ih moram osušit i posadit tamo na proljeće ili mogu još ove godine.
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:18   #13
ja sam pokušala s avokadom.
napravila sve kako je već pisalo negdje tu po forumu: očistila košticu, topila u vodi, posadila, zalijevala i štanga!!
sad ću ju baciti. a žao mi je, ja bi avokado biljkicu jer sam čitala da je guba.
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 08:04   #14
a šta vam dođe pomela - pomelo?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 09:10   #15
moze li se kokos zasaditi?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:38   #16
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
a šta vam dođe pomela - pomelo?
Pomelo.

rado bih ga cesce kupovala ali ga jako rijetko nadjem. ovo je bio jedan jedini put u Sparu da sam ga vidjela.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:43   #17
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
Dakle, pojela sam nedavno jedan pomelo i rekoh, zgodno bi ga bilo imati doma pa sto ga ne bih posadila. Pretpostavljam da je to bilo naivno od mene

U svakom slucaju...posadila sam jednu frisku kosticu, jednu osusenu (tj ono sto se nalazi u njima) i zaljevala, zaljevala...i stanga.

Imam jos nesto kostica pomela i tresnji koje sam nadobudno stavila susiti na balkon (ko zna, mozda se dogodi cudo ) pa me zanima jel znate za neki sistem po kojem bi se ovo sto zelim napraviti moglo realizirati?

Hvala
Evo primjer,kostice oprati jer ste ih pojeli i nebi bilo dobro da ih samo tako posusite,znaci dobro oprati osusiti,sjemenka mora biti totalno osusena i nebi bilo dobro da je sadite vec nakon nekoliko dana vec nakon 2-3 mjeseca,nesmije biti na vlaznom mjestu, a onda uzmete jednu staklenku i stavite jako toplu vodu ne prevrucu te sjemenke drzite 24-48 sati, za to vrijeme kupite kokoshumus, kad su sjemenke odstajale u vodi do 48sati stavite kokoshumus u vrucu vodu i drzite ga 5-10 min. kad nabuja vadite sjemenke iz vode i upikujete ih u nabujali kokoshumus sve to stavite u jednu prozirnu plasticnu visoku posudu zatvorite prozirnim plasticnim poklopcem i svaki drugi dan prozracite tj,skinete poklopac i proluftate po 2-3 sata,obratiti paznju da ako je kokoshumus vlazan ne zalijevati ako je osusio mlakom vodom ga malo zaliti i kad flanci izadu do visine 7cm sa komletnim kokoshumusom presadite u posudu za cvijece koje imaju na dnu rupe zbog izlaza vode,kupite zemlju za Kaktuse i gnojivo u vecem centru to su sitne smede perlice koje daju zrak i stite korijen,hrane korijen,ocvrscuju ga,Pomijesajte zemlju i gnojivo i na to stavite kokoshumus sa flancima i bez pritiska nadopuniti zemlju u posudicu,ne previse zalijevati da ne dode do trulezi zemlje a niti ostaviti presuho,tek kad su stabljike ojacale i korijen znaci 15-20cm moze se razdvajati u posebne posude sa pjeskovitom zemljom i substraktima koje mozete nabaviti vec i kod nas,ili kokoshumusom pomijesanim sa pjeskovitom zemljom,plod bi se trebo cijepiti ili vec u sjemenu ili ga cijepiti drvetom istog ploda u prvoj ili drugoj godini.Jer moze se desiti da dobijete biljku divljeg ploda pa mu treba i do 15 god ako ga ispravnim procesom tretirate,lijep pozdrav i uspjesna sadnja
sigich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:46   #18
Arrow PLOD IZ SJEMENA

Quote:
darin kaže: Pogledaj post
Dakle, pojela sam nedavno jedan pomelo i rekoh, zgodno bi ga bilo imati doma pa sto ga ne bih posadila. Pretpostavljam da je to bilo naivno od mene

U svakom slucaju...posadila sam jednu frisku kosticu, jednu osusenu (tj ono sto se nalazi u njima) i zaljevala, zaljevala...i stanga.

Imam jos nesto kostica pomela i tresnji koje sam nadobudno stavila susiti na balkon (ko zna, mozda se dogodi cudo ) pa me zanima jel znate za neki sistem po kojem bi se ovo sto zelim napraviti moglo realizirati?

Hvala
Greska jedna nisam mislila da ste pojela kosticu vec plod kostice,pozdrav
sigich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:53   #19
Thumbs up SJEMENKA KRUPNIH KOSTICA

Quote:
LIJA30 kaže: Pogledaj post
zanima ne dobio sam par kila šljiva i počeo skupljat koštice da ih posadim dali ih moram osušit i posadit tamo na proljeće ili mogu još ove godine.
Svaku sjemenku krupnih kostica treba prvo ocistiti i oprati sadnja pocinje tek nakon 1-2 mjeseca sve kosticavo sjeme sadi se cijele godine ,odgovor sadnje sam dala, vec pa mozete pogledati,dali je bilo koje sjeme kosticavo ili krupnog sjemena sadi se cijele godine,pozdrav
sigich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 21:01   #20
Question AVOKADO

Quote:
Tia Dalma kaže: Pogledaj post
ja sam pokušala s avokadom.
napravila sve kako je već pisalo negdje tu po forumu: očistila košticu, topila u vodi, posadila, zalijevala i štanga!!
sad ću ju baciti. a žao mi je, ja bi avokado biljkicu jer sam čitala da je guba.
Totalni promasaj Avocado je sjeme kojem treba sve ovisi kako ste ga sa starta tretirali pa mu mozda sad treba i nekoliko mjeseci pa cak i godina da bi izasli prvi flanci , ako otvorite zemlju?? ko zna kakvu ste zemlju stavila i sa cime ste je mjesala ??? vidite dali je avocadovo sjeme omeksalo i dali se uhvatila pljesn,ako nije ako je ok ,kupite brzo kokoshumus ili vec komlet tretiranu zemlju i ponovite postupak sadnje sjemena ne previse a niti premalo zalijevati, drzati ga na mjestu sa puno svijetla ni jedno sjeme nesmije da se premijesta sa jednog mjesta na drugo,uvijek na istome mjestu i sa puno svjetla,pozdrav
sigich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.