Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2006., 15:08   #201
Quote:
dhr° kaže:

Ti si onaj koji pamti detalje. Isse, takve kao ti se svakako isplati imati pored sebe dok gledaš Da sad kojim slučajem ima repriza skužila bih te ulice
E, baš nakon one epizode početkom studenog u kojoj su kroz jedan sporedni detalj spomenuti Guy Fawkes i barutna zavjera (a što je indirektno imalo veze sa samom pričom) počeo sam više obraćati pažnju na detalje upravo u ovoj seriji jer sam skužio da u svakoj epizodi postoje "tajni kanali" koje svaki gledatelj može otkriti, samo mora imati neko znanje. Nakon svake epizode pitam se koliko mi je toga promaklo, siguran sam da ima još. Npr. ono kada Burnaby kaže Malu da su se već susreli i onda mu objasni kada i gdje. Ma, dajem glavu da je to prepričan događaj iz neke serije ili filma u kojem su oni već zajedno glumili.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 15:18   #202
Quote:
zak fatalist kaže:
E, baš nakon one epizode početkom studenog u kojoj su kroz jedan sporedni detalj spomenuti Guy Fawkes i barutna zavjera (a što je indirektno imalo veze sa samom pričom) počeo sam više obraćati pažnju na detalje upravo u ovoj seriji jer sam skužio da u svakoj epizodi postoje "tajni kanali" koje svaki gledatelj može otkriti, samo mora imati neko znanje. Nakon svake epizode pitam se koliko mi je toga promaklo, siguran sam da ima još. Npr. ono kada Burnaby kaže Malu da su se već susreli i onda mu objasni kada i gdje. Ma, dajem glavu da je to prepričan događaj iz neke serije ili filma u kojem su oni već zajedno glumili.
Little Mala glumi Owen Teale. Iii u pravu si. U Boonu; obadvojica gosti, ni ne sumnjam da je epizoda ista.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 17:55   #203
Pa nevjerojatno!!! Svaka ti čast, stvarno si me oborila s nogu s ovim otkrićem. Ja sam mislio da su nastupili zajedno u "Bergeracu", ali ništa od toga.

Btw, a jesi skužila kako plavokosa žena, majka Kristine, povlači ručnu kočnicu prije no što će izaći iz auta? Imaš krupni plan njene ruke na kočnici, zatim njen nesiguran pogled i kolebanje da izađe iz auta i to - čini mi se, možda sam i krivo zapamtio - prije no što je ispričala priču o udaru vojnog vozila u školu. Redatelj je na sve mislio.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 18:54   #204
ja sam bila sigurna da je svećenuk ubojica još tam u sredini. barnaby ide prema kampici one babe gatare da se porazgovara a iza njega prolazi svećenik sa nekakvim panoom i kamera ga hvata u sredinu plana. po takvim se forama lako skuži.
i početak je uvijek najbitniji. ovaj put je na poč. bio mal kirby sa svojim aparatima. vrlo brzo svećenik govori barnabyju kak je on (mal) najgori lik u selu (otkriva motiv). ono što pokažu na početku je uvijek ključ.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 19:26   #205
Quote:
zak fatalist kaže:
Pa nevjerojatno!!! Svaka ti čast, stvarno si me oborila s nogu s ovim otkrićem. Ja sam mislio da su nastupili zajedno u "Bergeracu", ali ništa od toga.
Joj, krivo: traži ovdje "nettles" i "teale". U različitim su epizodama ali svejedno i dalje mislim da se što je Barnaby rekao odnosilo na ovo. Svaka čast tebi što ti je uopće palo na pamet

Quote:
zak fatalist kaže:
Btw, a jesi skužila kako plavokosa žena, majka Kristine, povlači ručnu kočnicu prije no što će izaći iz auta? Imaš krupni plan njene ruke na kočnici, zatim njen nesiguran pogled i kolebanje da izađe iz auta i to - čini mi se, možda sam i krivo zapamtio - prije no što je ispričala priču o udaru vojnog vozila u školu. Redatelj je na sve mislio.
Nisam. Glupo mi je reći, ali ne znam ni na koju Kristinu (?) i njenu mamu (??) misliš, ni dio gdje se ičija majka vozi u autu (???)

Hej, evo dogovor za idući tjedan - pamtim sve detalje i tek tada dođem ovdje konstruktivno s tobom raspravljati. Jer ovo je nemoguće

Quote:
ambasadorica kaže:
ja sam bila sigurna da je svećenuk ubojica još tam u sredini. barnaby ide prema kampici one babe gatare da se porazgovara a iza njega prolazi svećenik sa nekakvim panoom i kamera ga hvata u sredinu plana. po takvim se forama lako skuži.
i početak je uvijek najbitniji. ovaj put je na poč. bio mal kirby sa svojim aparatima. vrlo brzo svećenik govori barnabyju kak je on (mal) najgori lik u selu (otkriva motiv). ono što pokažu na početku je uvijek ključ.
To i za tebe vrijedi
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 19:51   #206
Quote:
dhr° kaže:

Nisam. Glupo mi je reći, ali ne znam ni na koju Kristinu (?) i njenu mamu (??) misliš, ni dio gdje se ičija majka vozi u autu (???)
Ma ne sekiraj se, nije baš toliko sudbonosno bitno. Možda sam i ja krivo zapamtio ime, radi se o onoj bebi koja je plačem iskazivala predosjećaj da će joj se nešto loše dogoditi i koju je kasnije oteo svećenik. Mislim da se njena mama, o kojoj ti pričam, zvala Emma Kirby (vidiš, takvi detalji mi lako promaknu iako su spomenuti barem 10 puta u epizodi ) A ni ja se ne sjećam da se ona baš vozila, već je samo prikazana scena u kojoj ona izlazi iz auta i to pred školom. No, to stvarno, ali stvarno nije toliko važno. Puno mi se više dopada ono što si ti otkrila o J. Nettlesu i O. Tealu.

Dogovor vrijedi. Tada ću garant nešto zabrljati u pokušaju da ispadnem faca
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 23:08   #207
Quote:
zak fatalist kaže:
Ma ne sekiraj se, nije baš toliko sudbonosno bitno. Možda sam i ja krivo zapamtio ime, radi se o onoj bebi koja je plačem iskazivala predosjećaj da će joj se nešto loše dogoditi i koju je kasnije oteo svećenik. Mislim da se njena mama, o kojoj ti pričam, zvala Emma Kirby (vidiš, takvi detalji mi lako promaknu iako su spomenuti barem 10 puta u epizodi ) A ni ja se ne sjećam da se ona baš vozila, već je samo prikazana scena u kojoj ona izlazi iz auta i to pred školom. No, to stvarno, ali stvarno nije toliko važno. Puno mi se više dopada ono što si ti otkrila o J. Nettlesu i O. Tealu.

Dogovor vrijedi. Tada ću garant nešto zabrljati u pokušaju da ispadnem faca
vozio je barnaby. i on je čekao vani dok je ženska povlačila ručnu. i meni je to ful bilo čudno dok nije objasnila. jer baš nije imalo smisla da žena podiže ručnu, i još drži djete u krilu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 00:40   #208
Quote:
hellie kaže:
vozio je barnaby. i on je čekao vani dok je ženska povlačila ručnu. i meni je to ful bilo čudno dok nije objasnila. jer baš nije imalo smisla da žena podiže ručnu, i još drži djete u krilu.
Pa da! Vidiš, kada razmišljam kao klasični kontinentalac (tako Britanci zovu ostatak Europe, Continent, zar ne?), sjećam se da je ona bila na lijevom prednjem sjedalu što sam odmah povezao s tim da je ona... Ali Britanci imaju vozačke komande na prednjem desnom sjedalu, jer voze lijevom stranom. To nikako da mi uđe u tintaru. A kao klasično muško derište nisam razmišljao ni o tome bi li uopće mogla voziti s djetetom u naručju. Hvala, hellie.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 14:12   #209
Inače, htio sam reći i da mi u detektivskim serijama uopće nije bitno tko je ubojica, već zašto.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 19:17   #210
damn... ja sam opet zaspala...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:11   #211
Quote:
dhr° kaže:
Hej, evo dogovor za idući tjedan - pamtim sve detalje i tek tada dođem ovdje konstruktivno s tobom raspravljati. Jer ovo je nemoguće

To i za tebe vrijedi
Evo ga i taj idući tjedan, s nestrpljenjem sam očekivao novu epizodu, Hidden dephts. Tri stvari su mi iz pozadine upale u oči, no za nijednu ne mogu staviti ruku u vatru da doista imaju neke veze s pričom.

Prvo, cijela me priča oko vina i vinskog podruma asocirala na "The cask of Amontillado", također "vinsku" priču E. A. Poea. Trebao bih je još jednom pročitati da usporedim detalje u fabuli, ali eto, vjerojatno slučajno u ovoj epizodi Midsomera se jedna od protagonistica zove Felicity. Kod Poea i "Amontillada" se jedan od glavnih likova zove Fortunato. Trebam li pojasniti?

Drugo, nervozni bivši TV voditelj Mike Spicer vjerojatno je inspiriran stvarnom osobom. Njegovo mi ime ne govori ništa, što nije ni čudo , ali me naziv njegove emisije podsjeća na "Game generation" u kojoj su, tako sam čitao, učesnici pokazivali svoje umijeće u raznim područjima koja nisu uključivala samo znanje već i pjevanje, plesanje i tako dalje.

Treće, bijela ruža kada onaj padne na početku, kamera ju jasno centirira. Kada Barnabyjeva supruga spava nakon noći u restoranu, pored njenog kreveta u prvom planu u čaši je crvena ruža. Nisam ekspert za cvijeće, pa ne znam što bi ovo trebalo značiti? Bijela ruža ima neke veze sa smrću, nosi se na groblje, zar ne?
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:20   #212
samo da se pohvalim da sam prokuzila danasnju epizodu... dosta prije kraja, ofkors. odnosno, cak prije insp. barnabyja...

sinulo mi bilo da mozda nick nije bio taj koji je letio sa zgrade... jer jack se nije pojavljivao... nije ni taj dan dosao na posao... nitko ga nije vidio... pa bi bilo preocito da je on... a nick je zapravo najvise ispusio u cijeloj prici [150 000 funti + otkaz + izbacen iz komore]... a i tijelo je bilo fino izmrcvareno do neprepoznatljivosti... zena ga je 'identificirala.' a i onaj razgovor na mobitelu, vrlo veselo je zvucala...

pa pomislih da to on i zenica zajebavaju sve skupa i da se sad osvecuju redom likovima koji su ga zafrknuli s tim vinom. i to na kakav nacin... sick!

eh, da...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:25   #213
Quote:
zak fatalist kaže:
nervozni bivši TV voditelj Mike Spicer
aaargh, kako me je taj lik nazivcirao, to nije normalno...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:26   #214


Quote:
zak fatalist kaže:
Evo ga i taj idući tjedan, s nestrpljenjem sam očekivao novu epizodu, Hidden dephts.

Prvo, cijela me priča oko vina i vinskog podruma asocirala na "The cask of Amontillado", također "vinsku" priču E. A. Poea. Trebao bih je još jednom pročitati da usporedim detalje u fabuli, ali eto, vjerojatno slučajno u ovoj epizodi Midsomera se jedna od protagonistica zove Felicity. Kod Poea i "Amontillada" se jedan od glavnih likova zove Fortunato. Trebam li pojasniti?
Čitala, ali mi to ne bi ni palo na pamet da nisi spomenuo. U pravu si, tko god je pisao ovu epizodu našao je inspiraciju u Poeu. Sigurno postoji još poveznica. Na primjer, i Nick i Fortunato su bili namamljeni pod zemlju. A ona jedina originalna boca u 4. redu, ona stoji za Amontillado.

Quote:
zak fatalist kaže:
Drugo, nervozni bivši TV voditelj Mike Spicer vjerojatno je inspiriran stvarnom osobom. Njegovo mi ime ne govori ništa, što nije ni čudo , ali me naziv njegove emisije podsjeća na "Game generation" u kojoj su, tako sam čitao, učesnici pokazivali svoje umijeće u raznim područjima koja nisu uključivala samo znanje već i pjevanje, plesanje i tako dalje.
O ovome ne znam ništa. Mislim da ću guglati EDIT: Ne. Ništa.

Quote:
zak fatalist kaže:
Treće, bijela ruža kada onaj padne na početku, kamera ju jasno centirira. Kada Barnabyjeva supruga spava nakon noći u restoranu, pored njenog kreveta u prvom planu u čaši je crvena ruža. Nisam ekspert za cvijeće, pa ne znam što bi ovo trebalo značiti? Bijela ruža ima neke veze sa smrću, nosi se na groblje, zar ne?
Da. I osim čim padne centrirana je i prije, na samom početku, kad mu ju pričvršćuju za rever, ako se ne varam. Za maramicu koju su mu stavili u usta je dato objašnjenje ali se ne sjećam da je išta rečeno o ruži? Valjda je stvar u simbolici boja što kažeš, iako vjerojatno ima još, samo što ja ne znam.
Cvijet pored Joyceinog kreveta sam isto primijetila ali ga ni sa čim ne mogu povezati, čak ni s ovom bijelom ružom. Može biti da je negdje ipak neka kvaka

Zadnje uređivanje dhr° : 18.03.2006. at 02:15.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:53   #215
nisam gledala

sad došla izvana

nadam se da ima repriza....
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:54   #216
hmm... meni se sad u glavi vrti audioslave...

someone gets excited / in a chapel yard / catches a bouquet / another lays a dozen / white roses on a grave


sutra u 15:10 na 2. je repriza.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 01:59   #217
Quote:
Crimson Petal kaže:
sutra u 15:10 na 2. je repriza.
tnx

sad ne smijem čitat vaše komentare...pa se povlačim do sutra
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 12:11   #218
Quote:
dhr° kaže:


Čitala, ali mi to ne bi ni palo na pamet da nisi spomenuo. U pravu si, tko god je pisao ovu epizodu našao je inspiraciju u Poeu. Sigurno postoji još poveznica. Na primjer, i Nick i Fortunato su bili namamljeni pod zemlju. A ona jedina originalna boca u 4. redu, ona stoji za Amontillado.
Bravo! Ja sam trenutno malo lijen da opet iščitam Poeovu priču , ali kad se sjetim kako su naglasili da je baš četvrta boca po redu ona glavna, sjetim se da to nije bez vraga Znači, inspektorice, ovo nije bilo slučajno

Quote:
dhr° kaže:
O ovome ne znam ništa. Mislim da ću guglati EDIT: Ne. Ništa.
Mah, opet nešto nebitno. O toj sam emisiji bio čitao na www.nostalgiacentral.com koja je baš ovih dana nedostupna.

Quote:
dhr° kaže:
ali se ne sjećam da je išta rečeno o ruži? Valjda je stvar u simbolici boja što kažeš, iako vjerojatno ima još, samo što ja ne znam.
Cvijet pored Joyceinog kreveta sam isto primijetila ali ga ni sa čim ne mogu povezati, čak ni s ovom bijelom ružom. Može biti da je negdje ipak neka kvaka
Tu bi nam trebao neki "vještak", netko tko se razumije u cvijeće i njegovu simboliku. Uvjeren sam da ima nešto.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 18:22   #219
mislim da nije bila fora u samoj ruži (koje je boje bila),nego u tome kaj je bila kraj barnabyjeve žene. poveznica je žena (supruga,jel).
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 17:15   #220
Imala sam snimljen dio početka.

Nick stavi ružu u ovratnik, izlađe iz sobe, prođe kraj spremačice (!) i popne se na kat. Felicity dolje pije čaj s Antoniom. Gore se već nalazi onesviješteni, presvučeni Jack. Nick baci Jacka s krova, s ružom u ruci. Jackovo lice je neprepoznatljivo, ali je spremačica, uz identično odijelo, vidjela ružu.

Svejedno mi nije jasno zašto baš ruža, pogotovo sad kad spominjete Joyce.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.