Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 10:05   #21
smucilo mi se kad su proslo ljeto sve cure pocele nosit te dimije.
a nosim ih i ja. s tim sto sam prije cca 4-5 godina setala po gradu na 38 stepeni u farmericama (jutro je izgledalo tmurno, ne krivite mene) i odlucila da su ljeti farmerice sprave za mucenje. hodam ja tako kad se ispred mene ukaze jedna od ovih indijskih prodavnica (u sarajevu zivim, ona kod vilsonova), sa preprelijepim nausnicama u izlogu. usla sam unutra i od tada ljeti nosim dimije (pored sorceva i haljinica i suknjica). farmerice nikad vise.

kad ono prosle godine najgore su mi one punije cure koje obuku dimije (ili one ukakila-sam-se pantalone/jeans). pa u tome samo deblje izgledaju!

inace, meni je moderno ono sto mi dobro stoji i u cemu se lijepo osjecam. istina, sve to lijepo izgleda kad se blogerice obuku ovako il onako, u casopisima daju savjete za kombinacije i slicno...al ja uvijek idem na sigurno, a to je da mi se lijepo osjecam u onome sto nosim. i naravno da zbog toga znam kupit i neki komad odjece u trendu, ako mi se bas svidja.

u stiklama NIKAD u zivotu nisam izasla iz kuce. jbg, ne znam hodat u tom cudu (ni nakon sto sam vjezbala) i sta sad da radim? da slomim nogu radi mode? lijepe moje ravne sandale i cipele.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:33   #22
Quote:
Kostadinovic kaže: Pogledaj post
Astronomske cijene takvih komada,da se ne lazemo pravda iskljucivo ime,potom dolaze stvari koje si nabrojala.Umjetnost je visedimenzionalni pojam!Nisi mi rekla nista novo.Potvrdjujes ono sto ja pisem a trazis pojasnjenje terora.Kad sam spominjala materijale i tu vrstu terora, u vrhu su pamuk,lan i svila,materijali koji nikako ne mogu stetiti tijelu,kozi,a koje zamjenjuju jeftiniji i nekvalitetniji.
Neku mastovitu i unikatnu krpu,od kavlitetnog materijala mozemo naci u Indiji vrlo cesto,Kini,Japanu i tako tim za moderne zene,tzv."sklj"zemljama.
Medjutim,nema tog gusta,ako nije etiketirano.Ne odnosi se ovo na sve,ali pronacice se i takve porsone.Nije to to ako je iz Kine neka zena radila na njoj/njima godinu dana,jer ko je ta zenaDok Armani je Armani
Ne znam sta ti jos nije jasno za torturu i modu Sve i da nisam ljubitelj zivotinja,ubijanje istih radi "kicenja njihovim perjem" sve sam ti reka, tortura nad prirodom i njima samim.Kriterijumi mrsavosti i nastojanja djevojaka poistovjetiti se sa nekom idealnom tezinom,visinom(nepotrebne dijete,glad,produzavanje cjevanica)je tortura nad samim sobom.
pravila modne industrije nisu ništa drugačija od pravila bilo koje druge industrije, pa čak recimo i tržišta umjetnina. ime jest jako bitno i s tim se slažem, i ime često prodaje proizvod. the point is, mislim da ne postoji industrija koja nema negativnih strana i koja je etički u potpunosti ispravna što se tiče cijena, kvalitete i prodavanja magle. dakle i modna, kao i svaka druga, funkcionira na takvim principima. i ja na to ne gledam kao na teror nego eerrrmmm, how to put it, economy/marketing. nešto s čim se susrećem u svakodnevnom životu na milijun različitih područja. pa ne vidim zašto bi ovaj modni bio toliko outrageous.
druga stvar su korisnici. usudila bi se reći da postoji JAKO velik broj modnih žrtava (ne samo među celebrityima) nego u svakodnevnom životu. opet, ja ne bi krivnju stavila na modnu industriju jer ona ti nudi nešto a na tebi je finalna odluka da li ćeš to nešto i kupiti. modne žrtve objašnjavam (tako ja vidim stvari), eeerm kako to formulirati, neinformiranošću, neobrazovanošću... to su ljudi koji jednostavno ne znaju što im se doista sviđa, nemaju kriterije pri odabiru nečega što im se sviđa i ne shvaćaju da ako ne nose ono što je po posljednjem trendu i biraju odjeću po ključu sviđanja, zapravo nisu staromodni nego iskazuju neko svoje ja. i tu se često može vidjeti taj kult imena kojeg odjeća mora imati. takvi ljudi na kraju krajeva pomalo ispadaju budale koje iskorištava modna industrija, al ko im je kriv? sami sebi i think. (ja bi rado imala neki mcqueen komad, i platila bi ga bez problema kada bi to bilo moguće, ne zato što je to mcqueen nego zato što poštujem rad tog čovjeka, estetiku, modnu filozofiju itd. i ako bi kupovala njegov komad znam ZAŠTO bi ga kupila. za razliku od prosječne modne žrtve)
__________________
Sheila Take a Meow
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:58   #23
Quote:
Kostadinovic kaže: Pogledaj post
Farmu ne pratim.Ali ako se radi o malim pletenicama,to mi je slatko,mada mislim da ne bi mogla zaspati u njima i da bi imala osjecaj da mi zatezu glavu,tako da tu ljepotu ipak sebi necu priustiti.
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Mrzim pletenice u kosi , dosuše, ne gledam farmu, pa ne znam o čemu pričamo, ali ono - cila kosa u puno pletenica - fuj, fuj.
Ja nosim dvije pletenice "riblja kost", to furam dan-dva posle pustim, kosa bude divno kovrdzava I super mi na ove vrucine, uvijek imam frizuru i izgleda uredno

Lijepo je neko gore rekao, ukus najvise gradimo prema onome sta nam stoji.
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:25   #24
Meni se čini da je moda precijenjena stvar.

Ona bi najprije trebala biti odraz svakog pojedinca da postojeće trendove uklopi u svoj dobro razrađeni stil.

No to većinom nažalost nije tako.

Uzmimo primjer all star tenisica, popularno zvanih "starke". U jednom trenu su one doživjele takav "bum" da ih je svaka osoba na ulici nosila. A ja ih nosim tamo od nižih razreda osnovne škole. I nisam se zbog toga osjećala ni pomodno, ni moderno ni ništa takvo. Jednostavno sam i dalje nosila "starke" zato što mi se dobro uklapaju u stil.

Dimije mi se ne sviđaju i ne bih ih mogla nikako nositi. Ali zato volim nositi tajice i na njih razne tunikice, suknjice i majice. Bit je u pronalaženju mjere. Kako iskombinirati onaj naš "basic" stil sa ponekim modernim komadom koji nam se sviđa? Ruku na srce, većina nas ne voli odjećom bitnije iskakati iz gomile.

Moda je jedna takva predivno bezbrižna stvar, a mi smo od nje stvorili nešto grozno mučno.

Možda bismo trebali izdvojiti 10 komada odjeće i 2 para obuće iz svog ormara koje možemo nositi uvijek, i uvijek se osjećati ugodno i udobno. Ako to ne možemo, trebamo poraditi na svom stilu.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 19:00   #25
Quote:
Moda je jedna takva predivno bezbrižna stvar, a mi smo od nje stvorili nešto grozno mučno.
dodala bih samo da granici sa opsesijom.
Al dobro je ako to nekim djevojkama daje,podize samopouzdanje,moze se reci da je moda i jedna vrsta lijeka.
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.