Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2012., 18:20   #1
magnetni linkovi, utorent, problem...

eo nadam se da nisam fulo pdf. ak jesam, onda prebacite.

koristim utorent 2.0. onaj novi mi stalno neke probleme izbacuje pa sam stavio ovaj stariji koji radi bez ikakvih problema. osim ovog sto cu napisati .
kad god skinem torent putem magnetnog linka, utorent mi automatski ucita taj svoj fajl (sto je u redu) i nikad ne otvori onaj prozor u kojem ja mogu birat gdje da spremim fajlove i koje fajlove u torentu zelim skinut. on mi automatski krene skidat na nekoj svojoj lokaciji i skida sve sto ima u njemu. to se ne događa kad skinem onu torent datoteku nego sam kod magnetnog linka. on i njega normalno skida al ne tam gdje ja hocu i sto ja hocu. citao sam na utorent forumu da i drugi imaju taj problem. i da napomenem da su mi postavke nastimane sve onak kak ja hocu i rade osim kod magnetnog linka. jel zna itko zasto je to tak. jel to do mene (nesta sto bi trebao ustimat na kompu) ili je to nekakav bug, stajaznam?
eto. dosta toga sam napisao, nadam se da razumijete sto me muči.

Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:07   #2
Ne poznajem neko elegantno rješenje.
Kad se ti torent već počne downloadati (kreira "početak" (svih) fajlova), onda u utorrent prozoru (donji toolbar) klik na "Files" i desni klik na one fajlove koje ne želiš, pa u svakom klik na "Don't download".
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:13   #3
da. to sam već radio i ok. sam sam zaboravio napisat . al opet ne mogu odabrati svoju lokaciju nego gdje mi ga on baci, baci. ne kuzim zasto utorent ne radi jednako i za obične torent fajlove i za magentne linkove. koja je fora tu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:14   #4
Lokaciju se odredi u postavkama (pod "Directories").
Ostalo ne znam; nisam neki znalac oko toga.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:42   #5
ma to je sve već naštimano. napisao sam u prvom postu. ali mi iz nekog razloga utorrent ne sprema tamo fajlove. nit mi se otvara onaj prozor da ja odaberem. pise sve u prvom postu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 20:35   #6
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
ma to je sve već naštimano. napisao sam u prvom postu. ali mi iz nekog razloga utorrent ne sprema tamo fajlove. nit mi se otvara onaj prozor da ja odaberem. pise sve u prvom postu.
Zapravo ne piše sasvim jasno.
/nije to sad svađa/

Ako je s tvojim µTorrentom sve ok, onda bi ti trebao spremiti tako, kako si odredio u postavkama. A to, da su "sve postavke naštimane kak ima biti", ne mora značiti da i razumiješ postavke).

Ovo su moje postavke i sve mi radi kako treba (na slici sam promjenio imena foldera):


Uradi ovako (ako stvarno imaš problema, to ti ne bi trebalo biti nešto što je "bezveze i probati"):

Na nekoj lokaciji /"My Documents" npr/ kreiraj mapu zvanu "µTorrent". U toj mapi kreiraj mape "µTorrent newdownloads", "µTorrent completeddownloads" i "µTorrent torrents" (imena naravno nisu bitna /tu su namjerno jednaka izrazima za "određenu radnju" u postavkama/)...
U postavkama odredi path ("Browse for folder" /one tri tačkice/) do tih pojedinačnih mapa.


Ako ni to neče raditi "kak treba", onda kod tvog µTorrenta (ili sistema ili kaj ti ja znam) stvarno nešto ne valja. A ako će raditi, onda prije jednostavno nisi razumio gdje (i zašto) će biti određene mape (fajlovi) spremljene.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:47   #7
a gledaj... kak ja znam da mi je sve napravljeno kak ja hoću? pa jednostavno tako da utorent normalno funkcionira kad skidam preko "običnog" utorent fajla. ALI kad hoću skidati preko magnetnog linka (ovo novo sad što ima) onda mi ne nudi da odaberem lokaciju i koje datoteke da skidam. Ponavljam, kad skidam preko običnog utorent fajla, onda toga nema. ne znam kak da kažem drugačije. ne mogu jasnije. i opet ponavljam. čitao sam na utorent forumima i drugi korisnici utorenta imaju problema s magnetnim linkovima isto kao i ja. ali nitko nema riješenja.

i opet ponavljam. sve radi kako treba preko "običnog" torenta, dok preko magnetnog linka ne nudi opciju gdje želim skinuti i koje fajlove u torentu, ALI može skidati.
puno puta sam ponavio isto.
da nadodam. iste su mi postavke ko kod tebe na slici samo su direktoriji drugačiji.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:23   #8
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
a gledaj... kak ja znam da mi je sve napravljeno kak ja hoću? pa jednostavno tako da utorent normalno funkcionira kad skidam preko "običnog" utorent fajla. ALI kad hoću skidati preko magnetnog linka...
...
i opet ponavljam. sve radi kako treba preko "običnog" torenta, dok preko magnetnog linka ne nudi opciju gdje želim skinuti i koje fajlove u torentu, ALI može skidati.
puno puta sam ponavio isto.
da nadodam. iste su mi postavke ko kod tebe na slici samo su direktoriji drugačiji.
Hebo ga vrag, Boki!!

Pa to ti i ja velim. Citirat ću se:
Quote:
Ne poznajem neko elegantno rješenje. (ali neelegantno rješenje ide ovako: "...")
i
Quote:
Lokaciju se odredi u postavkama (pod "Directories").
i
Quote:
Ostalo ne znam; nisam neki znalac oko toga.


Napisao sam "neelegantno rješenje" (za MAGNETNE linkove), kako odrediti fajlove, koje se ima namjeru skinuti. /radi, i to provjereno/
Napisao sam "neelegantno rješenje" (za MAGNETNE linkove), kako odrediti gdje spremiti torent. /radi, i to provjereno/

To, da su po novom na TPB samo magnetni linkovi (i da je to nekoliko drugačija pjesma nego običan torent link), znam. Za sebe "poznajem" i razliku između obe vrste linkova, ali ne dovoljno, da bih mogao koga poučavati. Znam recimo da kod magnetnih linkova nema toga kaj želiš (toga, na kaj si/smo naviknut/i kod "običnih" torenta)

adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 23:19   #9
a dobro. nismo se razumjeli.

sad sam malo kopao po netu i izgleda da onaj odabir fajlova kod ML uopce nece biti moguc. nego moras započet skidanje i onda ce ti pokazat. ne znam. mozda ovi sto su napisali su krivo napisali. a ovo odabir gdje zelis spremit izgleda radi samo u ovim novijim verzijama utorenta.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 23:47   #10
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
a dobro. nismo se razumjeli.


Quote:
... a ovo odabir gdje zelis spremit izgleda radi samo u ovim novijim verzijama utorenta.
Ja imam (namjerno) µTorrent v1.8.4...

Mislim ( nije da još želim raspravu oko toga) da bi se iznenadio kad bi probao onak kak je napisano u postu sa slikom /i onda za probu skinuo neki mali torent/.

Zadnje uređivanje adelon : 12.03.2012. at 23:52.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:01   #11
baš danas nešta stavim skidat i na početku mi lijepo piše da skida tamo gdje je u postavkama stavljeno da skida i onda se samo prebaci na drugu lokaciju na drugoj particiji
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:19   #12
Kod starijih verzija utorrenta postoji bug, kada se skidaju torrenti preko maglink-a automatski sprema torrent u downloads folder. Od 29.2 kada je tpb prešao full na maglink utorrent je sredio taj bug. Uglavnom sa zadnjom vezijom utorrenta sve radi kako treba, zapravo ne razumijem zašto ne dignete automatski na zadnju verziju?!?!?!
__________________
Hell(o)(t)here
Bllacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:49   #13
kad instaliram najnoviju verziju, uvijek mi dolje bude onaj naranđasti trokutić a rijetko kad zelena kvačica. ne znam zašto. zato koristim ovaj stariji
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:17   #14
Taj trokutic ti označava spojivost (da li si spojiv). Ukoliko ti je trokutic dva puta klikni na njega i provjeri spojivost. Ako nisi spojiv u postavkama probaj staviti da ti odabere port automatski (0), ako i dalje nisi spojiv imaš detaljne upute kako napraviti port fowarding na routeru na stranici http://portforward.com/
na dnu stranice odaberes svoj router i dalje ti je sve objasnjeno. Čak postoje neke aplikacije za to ali otom potom.
__________________
Hell(o)(t)here
Bllacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:38   #15
aha. e hvala. znao sam da je to u vezi spojivosti al nisam znao kak popravit.

sto se tice portova, jel to ono tamo options > preferences > connections > port used for incoming connections? tu nula ide? pitam da ne sjebem nes jer se u te dublje postavke utorenta bas ne razumijem.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:24   #16
Da tu stavi 0 (mislim čak da ti sa strane piše 0: random).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Hell(o)(t)here
Bllacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:52   #17
ne piše

a dobro, ak ti tak kažeš
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.