Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2009., 07:33   #101
Quote:
kangaroo kaže: Pogledaj post
Hvala za pomoc...skuzila sam neke stvari ali jos uvijek imam pitanja..
zasto www.mup.hr ne radi..sve mi se cini da tamo cu najbolje naci
informacije...
Kao sto sam rekla nije bas jednostavno samo otici na mup..i ispuniti formulare..
Problem je da smo ja i brat rodeni van Hrvatske...ali smo bili upisani
kao djeca u matice rodenih...kako se dokaze da si upisan???
znam da je to bio neki problem samnom ali sam rijesila ali se ne sijecam
kako...

Trebalo sam neznam koje dokumente od tate itd...i slali su me iz jedne opcine u drugu....jer nikako da me nadu....
Zato trebam malo pomoci....Brat mi ide za kratko i ne zeli da cijeli godinsnji
provedu u uredima....
Hvala unaprijed...
zato sto rodni list ne podizes na MUP-u,nego u maticnom Uredu gdje si upisana,MUP nema veze sa Rodnim Listom.
Normalno je to onaj gdje se nalazi bolnica u kojoj si rodjen(a) al posto si rodjena u inozemstvu nadlezan je onaj maticni ured gdje imas prebivaliste u Hrvatskoj.

p.s. vjerojatno imas neki stari izvod iz maticne knjige rodjenih ili kopiju istog,jer kako si putovnicu i osobnu dobila, pa pogledaj koji je maticni ured
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 07:59   #102
Ok...e bas take informacije mi treba...
Nemam nikav izvod iz maticne....pogledala sam sve papire....jedino sam
nasla staru skolsku knjizicu gdje mi kao pise broj maticne knjige....je li to dosta?? On to isto vjerovatno ima...
Ok znaci Rodni list ide podignuti u maticni ured....a oni tamo bi trebali imati njegove podatke je tako???
Posle kad dobije Rodni list onda moze dobiti domovnicu...je tako??
Puno hvala na pomoci....
kangaroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:23   #103
Moja susjeda je vadila u njemaškoj na hrvatskom veleposlanstvu ili konzulatu, neznam točno, uglavnom, nije trebala ovdje dolaziti.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:09   #104
Lakse ce biti napraviti to u Hrvatskoj...ne u consulate..
Problem sto nije roden u Hrvatsku...kako da dokaza da moze dobiti rodni list..
to mi je pitanje...
kangaroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:44   #105
Quote:
kangaroo kaže: Pogledaj post
Lakse ce biti napraviti to u Hrvatskoj...ne u consulate..
Problem sto nije roden u Hrvatsku...kako da dokaza da moze dobiti rodni list..
to mi je pitanje...
Problem može biti jedino ako ne znate u kojem je matičnom uredu brat upisan, a ne to što je rođen u inozemstvu.

Već sam u ranijem postu napisala da treba popuniti zahtjev sa osobnim podacima. Na temelju popunjenog zahtjeva i uplaćene upravne pristojbe dobit će rodni list. Ispravu kojom brat dokazuje svoj identitet valjda nosi sa sobom, pa ako je refent zatraži dat će mu je na uvid.

Ako ovo nije dovoljno, dala sam ti stranicu na kojoj se nalazi popis matičnih ureda u Hrvatskoj. Nazovi bilo koji od njih i dobit ćeš informaciju što ti je sve potrebno za izdavanje rodnog lista.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:33   #106
ako se radi o Zagrebu, probajte "se naci" na

https://e-uprava.apis-it.hr/igrast/afPregledi/Index.jsp
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:58   #107
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Problem može biti jedino ako ne znate u kojem je matičnom uredu brat upisan, a ne to što je rođen u inozemstvu.

Već sam u ranijem postu napisala da treba popuniti zahtjev sa osobnim podacima. Na temelju popunjenog zahtjeva i uplaćene upravne pristojbe dobit će rodni list. Ispravu kojom brat dokazuje svoj identitet valjda nosi sa sobom, pa ako je refent zatraži dat će mu je na uvid.

Ako ovo nije dovoljno, dala sam ti stranicu na kojoj se nalazi popis matičnih ureda u Hrvatskoj. Nazovi bilo koji od njih i dobit ćeš informaciju što ti je sve potrebno za izdavanje rodnog lista.
neako kad sad ponovno citam,dosao sam do zakljucka da brat doticne uopce nije hrvatski drzavljanin,jer je par postova prije pitala da li moze dobit domovnicu.jer bez domovnice,nema putovnice,osobne itd.

pitanje je dali je brat uopce negdje upisan u maticne knjige,t.j dali su roditelji uopce prijavili rodjenje na ambasadu?
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 21:52   #108
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
neako kad sad ponovno citam,dosao sam do zakljucka da brat doticne uopce nije hrvatski drzavljanin,jer je par postova prije pitala da li moze dobit domovnicu.jer bez domovnice,nema putovnice,osobne itd.

pitanje je dali je brat uopce negdje upisan u maticne knjige,t.j dali su roditelji uopce prijavili rodjenje na ambasadu?
Navela je da su upisani u maticu rođenih. Ako su upisani u maticu rođenih i znaju u kojem matičnom uredu, rodni list se dobije za 10-tak minuta.

Moguće da nemaju hrvatsko državljanstvo i sada ga traže. Samo, pitanje je jesu li upisani u knjigu državljana iz koje se izdaje domovnica. Ako nisu upisani imat će peripetija dok ne dobiju domovnicu.

Ako treba domovnicu nek se obrati Gradskom uredu za opću upravu u Zagrebu koji je nadležan za izdavanje domovnica za one koji su rođeni u inozemstvu a nemaju prebivalište u Hrvatskoj.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:12   #109
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Navela je da su upisani u maticu rođenih. Ako su upisani u maticu rođenih i znaju u kojem matičnom uredu, rodni list se dobije za 10-tak minuta.

Moguće da nemaju hrvatsko državljanstvo i sada ga traže. Samo, pitanje je jesu li upisani u knjigu državljana iz koje se izdaje domovnica. Ako nisu upisani imat će peripetija dok ne dobiju domovnicu.

Ako treba domovnicu nek se obrati Gradskom uredu za opću upravu u Zagrebu koji je nadležan za izdavanje domovnica za one koji su rođeni u inozemstvu a nemaju prebivalište u Hrvatskoj.
navela je ,pa zato me i cudi,kako neces znat u kojem maticnom uredu

inace bas ko sto velis max. 10 minuta

je da,to sa domovnicom,to je nocna mora ak te nema u knjizi drzavljana.prije to bilo jednostavnije,imam neki osjecak da se to dosta poostrilo,ili je to od sluzbenika do sluzbenika,pa kak naletis
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:13   #110
Hvala...
nisam se mozda dobro objasnila (Hrvatski nije mi prvi jezik) ali Goricanka je skuzila.
U meduvremenu sam doznala da ja jesam upisana(ocito)jer imam drzavljanstvo a brat nije...imala sam perepetije zato hocu tocno znati da nema on bas toliko..
Znaci on se mora prvo upisati u matici rodenih. to je problem...
probam na www.mup.hr ali jos uvijek ne radi taj sayt....
ps ..maticni ured bi trebalo biti Rijeka.
kangaroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:24   #111
maticni ured rijeka

http://www.uprava.hr/index.cgi?A=P&S...RIJEKA&P=index

najbolje da nazoves,prvo moras znat jel ti brat uopce upisan u maticu.nazoves i pitas.
ako nije,nek ti kazu sto sve trebas za upis

steta sto nemaju e-mail adresu
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 18:30   #112
mislin da se to može, ja san bija na brodu par godina i poslalo mi rodni list triba mi je. dva puta san ga gubija. al da ti pravo rečen ne sičan se kako san doša do njega.
__________________
rythm of my life

tehno nije muzika. tehno je način života.
Đelato is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 00:31   #113
...evo ti mail za odgovor iz prve ruke.....

Odsjek za osobna stanja građana
Voditeljica Odsjeka: Željka Dukić-Srdoč, dipl. iur.
Tel.: 051/354-195
e-mail: [email protected]
Ta-ma-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 18:35   #114
volela bih da znam da li je moguce preko interneta dobiti rodni list ili nekako izdejstvovati da on bude poslat postom u srbiju da ne mora licno da se ide...
slatkaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 22:21   #115
Preko interneta teško (nikako)....
Ali možeš poslat na matični ured pisani zahtjev (sa taxom) pa ti ga onda pošalju poštom na adresu koju navedeš...
Jadino neznam kako da nabaviš 20kn biljega koje moraš poslat ?? u Srbiji nikako...

Najbolje ti je da ti netko koga znaš u HR (rodbina??) to izvadi i pošalje poštom...
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:14   #116
hvala puno na odgovoru....
slatkaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:10   #117
Rodni list za osobnu iskaznicu

Smije li rodni list koji se daje kad se prvi put vadi osobna iskaznica biti stariji od 6 mjeseci?
macic7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 12:59   #118
Zemlja rodjenja: Jugoslavija

radi se o slijedecem.slao sam neki zahtjev u hrvatsku,bilo je potrebno svoje podatke navest i prilozit rodni list,u mom slucaju njemacki internacionalni.

medjutim dok sam to sve pisao,napisah zemlja rodjenja Zagreb,Jugoslavija,jer mi tako stoji i u rodnom listu,ovdje u njemackoj ne zele to promjenit,jer sam ja rodjen u Jugoslaviji,i basta.

sta sad,dali mi moze bit odbijen zahtjev,i dali se po hrvatskom zakonu nakon osamostaljivanja zemlja rodjenja promjenila retroaktivno? il to nije pogresno.

ono fakat bi bilo glupo da me odbiju,jer kako god bilo ja sam rodjen u jugoslaviji,to definitivno nije laz
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:12   #119
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
radi se o slijedecem.slao sam neki zahtjev u hrvatsku,bilo je potrebno svoje podatke navest i prilozit rodni list,u mom slucaju njemacki internacionalni.

Pod "rodni list" vjerojatno mislis "Izvod iz matice rodjenih" ?

Izvadi si novi, i tako ti nece priznati ako je stariji od 6 mjeseci (jos jedna debilana nase administracije).

Na novom ce pisati "Zagreb, Hrvatska" i svi sretni.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:11   #120
pa stvar je u tome da mi je rodni list star 2 tjedna,al je njemacki,internacionalni.i oni odbijaju promjenit zemlju rodjenja iz jugoslavija u Hrvatska.kao,pa vi ste rodjeni u jugoslaviji.
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.