Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 01:45   #1
Prodajem Astru, kupujem Rapid - mišljenja

Sto mislite o slijedecoj situaciji:

Imam Astru h iz '08,1.4 s kojom sam prosao cca 110.000 km,te slijedeci mjesec izlazim iz kredita za nju,ali mi je "upao u oko" Rapid 1.6 tdi koji kosta cca 130.000 kn. S njim sam napravio testnu voznju i moram priznat da sam iznimno zadovoljan s tom kategorijom automobila,pogotovo s prostorom a sigurno bi i potrosnja bila poprilicno manja od sadasnjeg troska...no,priznajem da sam zaista zadovoljan s astrom jer (da kucnem u drvo) nisam imao ni jedan problem.

U Skodi su mi procjenili astru na samo cca 30 000 kn (bezobrazno malo!) jer su eto vidili neke greskice,te bi razliku od 100 000 kn uzeo na kredit na 7 godina i rata bi bila cca 170 € mjesecno.

Sto vasa racionalnost govori?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 01:55   #2
Ako pitaš za racionalnost, onda vozi dalje astru
Twincharged is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 01:55   #3
P.S Imaš 5 godina star auto, izlaziš iz kredita i opet u kredit? Mijenjaš noviji auto za novi?
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje Brazil : 16.02.2013. at 12:35.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 01:59   #4
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
P.S Imaš 5 godina star auto, izlaziš iz kredita i opet u kredit? Mijenjaš noviji auto za novi?


To mi i zena govori,ali ako mi se sad nudi tih 30 000 kn za 'novi' auto,koliko ce mi se nudit kad postane star?
__________________
HDZ=SDP

Zadnje uređivanje Brazil : 16.02.2013. at 12:35.
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 02:09   #5
I žene su nekad u pravu...

Ako ćeš ga sveukopno voziti 10 godina i ako te dobro posluži on se tebi isplatio, bez obzira koliko će nakon toliko godina vrijediti, tii si ga iskoristio.

Tvoje financije me se ne tiču, samo savjet. I ja bih volio novi auto, mogu ali neću, iako je stariji od tvoga.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 02:13   #6
Ok,postujem svacije misljenje,zato sam i postavio temu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 02:22   #7
do sada ti je cijena pala maksimalno kolko je mogla, od sada će padat jedva primjetno dok ćeš sa novim autom opet biti na istom i za par godina će vrijedit 3 puta manje dok će ti astra izgubit znatno manje na vrijednosti.
ako nemoraš mijenjat ja stvarno nebih jer je to po meni bacanje novaca...ali naravno nisma upušen u ničije financijsko stanje tako da se tu nemam kaj petljat.

Zadnje uređivanje Brazil : 16.02.2013. at 07:46.
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 04:08   #8
Ako te auto služi dobro, zaboravi. Ako pak misliš prndavat, uvjeren sam da možeš dobiti(skoro) duplo za njega, pa ti se opet ne isplati. Prijedlog je da štediš 2godine, imat ćeš bolju startnu poziciju(veću glavnicu) a rapid će biti bolja kupnja tada(manje cijene, prebrođene dječje bolesti). I još jedna bitna stvar, jesi li probao voziti rapida?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:07   #9
Vozi još nekoliko godina, jer će i za pet godina tvoja astra vrijediti 20.000 kn. A za tri-četiri godine, ako ćeš odvajati 170 eura na stranu mjesečno, imati ćeš dovoljno da kupiš noviauto za keš!

Nemoj misliti da je ova nova Škoda bolja od tvoje Astre stare samo 5 godina.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:09   #10
Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
do sada ti je cijena pala maksimalno kolko je mogla, od sada će padat jedva primjetno dok ćeš sa novim autom opet biti na istom i za par godina će vrijedit 3 puta manje dok će ti astra izgubit znatno manje na vrijednosti.
ako nemoraš mijenjat ja stvarno nebih jer je to po meni bacanje novaca...ali naravno nisma upušen u ničije financijsko stanje tako da se tu nemam kaj petljat.
U principu nema valjanog razloga za mijenjanje,nego sam bas isao vidit i druga misljenja.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:36   #11
na tvome mjestu ako bi zelio novi auto, prvo nebi uzeo klasu manju od astre, drugo nebih dao toj kuci auto jer meni oza 30 000 to je smisno, znam da je tako kod njih ali bolje ga prodati na njuškalu, dobio bi 6000E, jos uvik ga mozes solidno utrziti, a kasnije ce naravno doci i u ulaganju u njega jos veci pad cijene itd ... a najbitnije nebi nikada dao te solde za rapida dizela, jer za tu cijenu dobijes kompakta dizela...
zdkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:53   #12
nikad nije isplativo davat auto pod račun za novi
osim ako je raga..
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 12:28   #13
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako te auto služi dobro, zaboravi. Ako pak misliš prndavat, uvjeren sam da možeš dobiti(skoro) duplo za njega, pa ti se opet ne isplati. Prijedlog je da štediš 2godine, imat ćeš bolju startnu poziciju(veću glavnicu) a rapid će biti bolja kupnja tada(manje cijene, prebrođene dječje bolesti). I još jedna bitna stvar, jesi li probao voziti rapida?
Astra me stvarno dobro sluzi,za sad nikakvih zamjerki,normalan gradski auto...i jesam,vozio sam rapida,ok auto,naravno da nije neki luksuz (cak u astri ima vise tehnologije),ali za nezahtjevnog vozaca apsolutno prihvatljiv,i gepek mu je ogroman (meni u astri je premal).
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:11   #14
Znači ti bi relativno novi auto prodao za 30 000, uzeo klasu manji na kredit i platio ga ukupno oko 170 000, a isti bi vrijedio dok ga dovezeš iz salona do doma maksimalno 95 000.
Ovako na prvu bez da računam, kako da ne, lukava i isplativa kupnja.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:20   #15
jednostavno nemoj...daješ dobru astru za kikiriki a hoćeš je pod račun za običnu očito preskupu škodu...koja vidi vraga,ne nudi ama baš ništa više od astre...moj ti je savjet,NIKAD NE SLUŠAJ ŽENU KADA JE RIJEČ O AUTIMA
radije se negdje lijepo provedite sada kada astra izlazi iz kredita...uplati skijanje,pogotovo ako sa astrom nemaš problema
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:27   #16
Nemoj,pogotovo ne u ovo vrijeme.

Ako je Astra dobra i ne kvari se,ne bi je dao za 30000kn,radije bih je zakopao pod zemlju.(ali to sam ja )
Taman si izasao iz kredita i vec bi u drugi?I to za ne bas neki auto...Oprosti,ali nevidim razloga zasto bi mijenjao dobru Astru,davao je za sitne novce i ponovno uzimao relativno bezvezan auto te gubio pare.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:28   #17
slažem se s većinom ovdje,
vozi još 2-3 god astru i lagano štedi, i onda prodaj astru i uzmi rapida
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:40   #18
Ako baš moraš prodaj sam astru. dobit ćeš više. Inače, sve kaj su ti već rekli stoji. prodat ispravan auto za kikiriki da bi uzeo klasu manji i to na kredit stvarno nema smisla.
Ili barem gledaj uzet testnu ili god- dvije staru octaviu. tu cijena debelo padne, a i ne ideš na klasu manji auto.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:45   #19
Tako je. Ako ti je već taj rapid tolko zapeo za oko, onda astru sam prodaj. Mada ja nebi mijenjao taj auto. Jedino ako ti je potrošnja stvarno prevelika, jer rapid troši dosta manje. Znači ako si sad počeo radit 30t godišnje. Inače nemoj. I nikako nemoj dati auto kući jer oni nude smiješne cifre.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:50   #20
Ako ti je Astra dobra i zadovoljan si njome, vozi ju još dvije godine, a do tada skupljaj novac i stavljaj ga u banku. Dobit ces istog tog Rapida za manje novca, auto sa manje djecjih bolesti i trebat ce ti manji kredit, a Astra ce ti na vrijednosti izgubiti manje nego sto si dodatno ustedio sa strane.

Da ne govorimo o tome kako ce pasti i cijena Hyundaiju i30
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.