Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 22:29   #10021
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo da se mi dočepamo onih prvih na neki način ? Odakle se oni pojavljuju, tko ih dovodi.
To su gosti koji se pale na hotele, ,a i imaju love,žele punu uslugu-od osobe na recepciji koja se smješka,liftboya,posluge u sobu...Takvi uopće ne razmišljaju o apartmanima
747marea is offline  
Old 31.03.2015., 22:35   #10022
Quote:
tina899 kaže: Pogledaj post
dobro o cemu vi pricate?

holiday lettings (isto kao i airbnb, houstrip itd) drzi depozit kod sebe sve dok ne dodje gost. i ako im se gost ne zali (u roku 24 h ili koliko vec) da nesto ne valja onda cijeli iznos (depozit + ostatak) isplacuju domacinu. sama cinjenica da je gost uplatio depozit ispunjava svoju svrhu a to je kolika tolika sigurnost da ce zaista i doci s obzirom da je dao taj novac iz svog dzepa. druga je stvar sto mi to ne vidimo do samog kraja.

ili sam ja luda pa su samo meni sve te stranice na ovaj nacin isplacivale novac prosle godine?
U svakom slučaju gost mora uplatiti cijeli iznos da bi rezervacija bila valjana i da bi se otvorili komunikacijski kanali.
E, sad kod aira mislim da plaćanje ide odjednom, a na flipkeyu se može namjestit u 2 puta, i to je samo s razlogom da gostu bude lakše, kao u 2 rate.
Mi iznajmljivači, komplet lovu vidimo 24 sata nakon checkina, ako ovi ne pošalju reclaim.
zeleni_zub is offline  
Old 01.04.2015., 06:03   #10023
Ne moren spat, pa sam ovo našla na airu:

Top 10 trending destinations on Airbnb 2014

Andorra: +312%
Barbados: +184%
Nicaragua: +180%
Bosnia and Herzegovina: +172% !?!?
Bahamas: +167%
Malta: +165%
South Africa: +159%
Morocco: +158%
Malaysia: +155%
Guatemala: +148%

A di smo mi? Moš mislit koliko i znaju za nas.

Full of life, pardon Fool of life
kukućanica is offline  
Old 01.04.2015., 07:45   #10024
Quote:
kukućanica kaže: Pogledaj post
Ne moren spat, pa sam ovo našla na airu:

Top 10 trending destinations on Airbnb 2014

Andorra: +312%
Barbados: +184%
Nicaragua: +180%
Bosnia and Herzegovina: +172% !?!?
Bahamas: +167%
Malta: +165%
South Africa: +159%
Morocco: +158%
Malaysia: +155%
Guatemala: +148%

A di smo mi? Moš mislit koliko i znaju za nas.

Full of life, pardon Fool of life
Na ovo trebaš gledati na drugačiji način.
Npr. 2013. godine je možda u Andori bio jedan jedini tip koji je iznajmljivao preko Airbnb-a pa je te godine npr. imao 10 gostiju. Pa su njegova dva susjeda čula da se može zaraditi lova pa su slijedeće godine 2014. i oni iznajmili pa je prvi imao 20 gostiju, drugi deset gostiju i treći desetak i eto ti tih 312 posto. A cijena Androra ima 240 oglasa za iznajmljivanje.
A cijeli Split preko tisuću već godinama. Mi smo jednostavno otkrili Airbnb prije 3-4 godine za razliku npr. i Bosne i Hercegovine.
Kada sam prije tri godine tražila smještaj preko Airbnb-a, u potručju koje mi je bilo interesantno nije bilo nikog s Airbnb-a, tek pedeseta kilometara dalje. A sada tamo ima stotinjak iznajmljivača. Pa normalno da su tolike cifre povećanja u pitanju.
A to da većina svjetskih putnika i ne zna za nas - mislim da je istina.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)

Zadnje uređivanje Kornija : 01.04.2015. at 07:46. Reason: Tipfeler
Kornija is offline  
Old 01.04.2015., 09:04   #10025
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Ljudi moji da vi znate kako izgleda druga strana medalje ovog posla s kojim se sad vi bavite . Mozda i bolje da ne znate jer bi poslali sve u pm . Poslovno komuniciram sa jednim slojem gostiju koji dolaze kod nas na more i ostavljaju na tisuce eura samo za smjestaj . Kako se radi o hotelskim gostima , u mom slucaju gosti placaju sobice od 20-30m2 po nevjerovatnim cijenama . I onda kao da to nije dosta , placaju jos extra vecere , parking , welnesse , spa , transfere sa aerodroma , izlete po gradu , otocima . Kupuju sve sta im ponudis i ne pitaju cijenu , samo daj ponudi . Cijene vec u Maju krecu se od 140 eu za dvokrevetnu pa do 300 euro u glavnoj sezoni . Tu frcaju rezervacije na tjednoj bazi ako rezerviraju po 3-4 sobe i do 7000 euro .. I onda u tom sustavu meni s druge strane stizu moji privatni mailovi i onda se wob pretvara u ovog woba sa foruma, postajem opet jedan od vas i vracam se u svijet koji je za rubriku " vjerovali ili ne " .. Odgovaram na upite tipa 7 adults / 6 deti jel moze za 40 euro u 6 misecu , jel moze 35 , jel moze 30 euro .. Jel moze 50 euro u sezoni apartman za 5 osoba .. Nevjerovatno , dode mi da posaljem sve u tri lipe p. materine i njih i sebe i svoje apartmane . Mislija sam do prije godinu dana da je cijena od 80 euro za 1 apartman vrh . I jos u tih 80 eura dobiju gratis parking , grill , klimu , pogled na more i njih 7 se utrpa u njega . I uz to sve , opet su nezadovoljni , opet nesto seru , zugaju , nije im dobro , kradu posteljinu , besteke , sugamane .. Sad gledam vas / okolinu sa tim apartmanima od 50-60 eura , gledam sta sve prolazite da bi ga iznajmili za 420 eura tjedno . Jos im dajete sve gratis i opet se tresete hoce li proc ponuda ili ne . Svaka vam cast svima . Imamo tako jadan siromasan turizam da mi je muka kad sve gledam iz neke druge perspektive

Druže Wob, imaš onu ,,dabogda brojio tuđe pare i ,,,,,,,ostatak znaš..meni je baba govorila ,,sinko uvijek se druži sa boljima od sebe,,a u tvom slučaju primjenjeno je jedno i drugo,,,do jučer bila je fora imat klimu, pa wi fi, sad bazen,,,stalno ulaganje i podizanje kvalitete samim tim i povečanje troškova koje ne možeš kompezirat sa prodajnom cijenom ili tako ili otpadaš pojest če te konkurencija,,,
Ne možeš uspoređivat hotelske goste visoke klase sa gostima u našim apartmanima..
Gledam susjeda metnio bazen 12m2, vrta nigdje , susjedne kuče na manje od 3 m, iza podne nema više sunca od okolnih trokatnica sa anexom od krova... parking upitan, potrošit če 10 pataka za ništa,,počelo je ludilo sa tim bazenima...samostoječi objekti sa okučnicom če doći do izražaja a ovo sve ostalo je za masovni jeftini turizam tzv. apartmanizacija..
lovre2000 is offline  
Old 01.04.2015., 09:48   #10026
Quote:
kukućanica kaže: Pogledaj post
Ne moren spat, pa sam ovo našla na airu:

Top 10 trending destinations on Airbnb 2014

Andorra: +312%
Barbados: +184%
Nicaragua: +180%
Bosnia and Herzegovina: +172% !?!?
Bahamas: +167%
Malta: +165%
South Africa: +159%
Morocco: +158%
Malaysia: +155%
Guatemala: +148%

A di smo mi? Moš mislit koliko i znaju za nas.

Full of life, pardon Fool of life
uz svo dužno poštovanje, zaključak vam je tipično hrvatski - zloban, jalan i totalno kriv
chopa is offline  
Old 01.04.2015., 10:39   #10027
Napomena moderatora:
Pošto jedno od pravila Forum.hr kaže da se mora zaključati tema čim prođe granicu od 10.000 postova, ovim postom zaključavam temu i otvara se tema "Gdje na Internetu oglašavati privatni smještaj (apartmane, sobe)(III.dio)" kao nastavak ove postojeće.
Link na nastavak ove teme, tj. na novu temu "Gdje na Internetu oglašavati privatni smještaj (apartmane, sobe)(III. dio)"
:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=53757421
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.