Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 15.02.2011., 10:44   #1
Peć na drva za centralno pukla

Noćas je kod cure pukla peć za centralno stara 2 godine...budući da se ja ne kužim u to jel se to može dogodit prilikom lošeg rukovanja ili ...naime peć je jača nego njima realno treba iz razloga jer su mislili podizat kuću jedan kat pa su uzeli peć za tu buduću potrebnu snagu...problem se pojavljuje od kad su prošle godine(prije božića) ugradili dodatni radijator u dvorišnoj i od tad im je u kući hladno,premda su kurili kao ludi ništa od topline...cura mi kaže da je stara nešto pomakla što je bilo pritvoreno da peć ne može gorit punom snagom, prije to nikad nije dirala to je bilo oko 11 a u 2 su počeli čut neko grebanje u cijevima (tak ona kaže)...izgrnuli su žeravicu i drva van,termostat na peći je pukao i nakon cca 10 min pukla je i peć i počela izlazit voda u ložište...sreća pa je peć bila otvorena,moglo je to eksplodirat..
po svemu mi se čini da je njena stara kriva,ali zar ne bi trebali postojat neki sigurnosni ventili,nešto što bi ispustilo višak pritiska van?jel se to može zavarit,popravit...mislim da je peć buderus...molim za savjet

dok se to događalo radijatori su bili hladni,struje je bilo...radijatori su na višoj poziciji od peći to bi isto trebao biti +

znači treba mi savjet,jer ja pojma o tome nemam,njih dvije također,stari joj je umro pa ne bih htio da ih meštar odere
marrky112 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.