Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 00:22   #81
imam 18 godina, stupanj 28, zanima me mogu li mi vježbe još uvijek koristiti jer na operaciju ne želim ić.
nemam bolove nikakve, samo me estetski smeta.
juliere is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 16:26   #82
naravno da ti mogu koristit,tj. ako se zapustiš kad tad ceš morati na operaciju
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:28   #83
Smile mama i kci

Imam 40 godina i skoliozu dijagnosticiranu prije 22 god. Tada je bila oko 45 stupnjeva te se preporucila operacija,sto nisam uradila. Samo sam isla na fizikalnu, radila vjezbe i to je bilo sve. Dr Kovac je pogledao moje snimke prije 2 god i usporedio ih s onima iz '86, tvrdi da nema velikog pomjeranja. Bolovi su povremeni,nakon nekog fizickog napora (no da se izdrzati). No, tu nije kraj price. Naime moja kci (11g) ima triplex (trostruku) skoliozu-27,26 i 36 stupnjeva. Odnedavno nosi ortozu koja prema rentg.snimku prilično ispravlja sve tri krivine. Dobila je i vjezbice koje treba raditi jedan sat dnevno (i samo tada smije skinuti ortozu). S obzirom da tek ulazi u pubertet zanima me ima li itko slicno iskustvo, te je li doslo do poboljsanja po prestanku rasta.
mama sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:19   #84
samo vježbat, vježbat i vježbat.

Završetkom rasta skolioza prestaje se pogoršavat, no poboljšanje najviše se može postići tijekom rasta

očekivat neko poboljšanje samo od sebe nakon rasta... od kuda vam to?
mozda ste mislili samo na prestanak pogorsanja? i to je puno i naravno da je to čest slučaj, no uz vježbanje također

Netko misli da je dovoljno prestat rast, i prestane vježbat... i evo novo pogoršanje
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:42   #85
Smile mama i kci

Nisam ni mislila na poboljsanje samo od sebe, mozda sam se krivo izrazila.
Naravno da bez vjezbanja nema nista, no zanima me do kada traje najveća progresija skolioze?
Zbunjuje me sto se na rentgenskom snimku u ortozi pokazuje znatna korekcija sva tri zakrivljenja. Je li moguce da do iste i dodje?
Jasno je da se ortoza mora redovito nositi, u kombinaciji sa vjezbama.

Ja i danas radim vjezbe, iako ne mogu popraviti stanje, ali mi u velikoj mjeri vjezbe olaksavaju i smanjuju bolove.
mama sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 17:03   #86
eh, meni dijagnosticirali skoliozu i kifozu... bio sam jucer na pregledu i moram ici na nekakve vjezbe il nesto... pitao sam doktoricu za teretanu a zenska je rekla da ne, jer ja sam jos mali ( 16 godina ) da su moje kosti jos mekane ( ) i da bi mogao jako pogorsati stvar, i da dolazi u obzir jedino pod STROGIM nadzorom... pa me zanima jer fakat istina da ja nebi smio radit bench, trapez, latse, biceps, triceps, noge zbog kicme ?? pa mislim wtf kakve veze ima kicma sa misicima prsa i ramena a na vjezbama ce mi garant dat lednjake za radit, a mozda i trbusnjake... ko da se nisam dosta trbusnih naradio
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 10:21   #87
Ja imm iskrivljenje krasljesnice.
Ne znam koliko stupnjeva.
Ali imam bolove u ledima i cesto me hvataju grcevi.
Mawa =D is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:15   #88
moguce je, ja sam i mislila reci da su poboljšanja najbolja i najviše se mogu očekivati tijekom rasta.


svatko moze ici u teretanu..... mislim idem i ja koja imam metal preko pola kičme
no ja znam kako da primim lat, i ostale sprave... nije bas isto kao kod zdravih ljudi

ja sam se to naučila tako da sam si isprintala sve vježbe s neta, izrezala iz novina, donijela knijge o vježbama za kralježnicu....odnijela na fizikalnu i tad su mi rekli po slikama sto smije, sto ne smije i

vecina smije, no sa malim opterecenjem i malo drukcijim nacinom
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:14   #89
imam sina od 14 godina kojem je na sistematskom ustanovljeno iskrivljenje kralježnice, doktorica nas je uputila na Šalatu (dr. Đapić), nazvala sam da se naručim, rekli su mi da zovem 1.12. jer tek onda naručuju za IDUĆU GODINU! Danas idem kod doktora Tiefenbacha na pregled, mada ću se naručiti i na Šalati ma kad god to bilo. Zanimaju me vaša iskustva sa drugim bolnicama, da li se možda u drugim bolnicama prije može naručiti, i kakvi su doktori.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:10   #90
ja sam to davno obavila tako da nisam vise u tome. Bolje je cuti vise misljenja
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:59   #91
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
eh, meni dijagnosticirali skoliozu i kifozu... bio sam jucer na pregledu i moram ici na nekakve vjezbe il nesto... pitao sam doktoricu za teretanu a zenska je rekla da ne, jer ja sam jos mali ( 16 godina ) da su moje kosti jos mekane ( ) i da bi mogao jako pogorsati stvar, i da dolazi u obzir jedino pod STROGIM nadzorom... pa me zanima jer fakat istina da ja nebi smio radit bench, trapez, latse, biceps, triceps, noge zbog kicme ?? pa mislim wtf kakve veze ima kicma sa misicima prsa i ramena a na vjezbama ce mi garant dat lednjake za radit, a mozda i trbusnjake... ko da se nisam dosta trbusnih naradio
Imam skoliozu i freak sam za teretanu, vjeruj mi da vježbanje svake mišićne grupe osjećam u kičmi! Naročito ramena! U teretanu kreni kada ćeš izači iz puberteta i prestati rasti!
SDF is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:26   #92
joj daj molim te, sta bi trebao sjedit doma do kraja puberteta?

slobodno ti idi u teretanu, no povedi fizijatra sa sobom prvi put, difovci ti nemaju pojma o tome

ak ja sa ugrađenom sipkom od 20 cm vec 10 godina idem u teretanu,kaj nebi i ti mogao

no ako nisi voljan detaljno proucit sa fizijatrom svaku pojedninu vjezbu, idi bolje na plivanje.

a ovaj stricek (ili teta, bez uvrede pliz) koji ti je napisao da nejdes i da njega sve boli je zato kaj se nije naucio vjezbat i bolje je da se onda u takovom stanju ne ide u teretanu
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:04   #93
skolioza-kraljeznica

Neznam dali je vec otvorena ova tema...voljela bih pomoci svima sa ovim problemom jer sam to prosla, i operaciju trostruke skolioze..i oporavak. Teska je to odluka, jer kicma nas pokrece, al ja sam sada normalna zdrava osoba bez bolova, gusenja, normalno se krecem...pusa
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:47   #94
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
imam sina od 14 godina kojem je na sistematskom ustanovljeno iskrivljenje kralježnice, doktorica nas je uputila na Šalatu (dr. Đapić), nazvala sam da se naručim, rekli su mi da zovem 1.12. jer tek onda naručuju za IDUĆU GODINU! Danas idem kod doktora Tiefenbacha na pregled, mada ću se naručiti i na Šalati ma kad god to bilo. Zanimaju me vaša iskustva sa drugim bolnicama, da li se možda u drugim bolnicama prije može naručiti, i kakvi su doktori.
Najbolji doktor al definitivno koji je mene operirao je doktor Vladimir Kovac istina je da se ceka godinu dana na operaciju al onaj je svjetski covjek i medu najboljima u Europi, radi u novoj bolnici u dubravi..drugdje cete svugdje doci ranije na red!!
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:54   #95
Quote:
CD10 kaže: Pogledaj post
Uf, nigdje nikoga?
Doktor Kovac prima od najmladeg do najstarijeg kada sam ja zadnji puta bila na pregled je cekala gospoda iz Dubrovnika...treba samo nazvati i naruciti se
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 19:45   #96
Mene zanima operacija, i koliko košta????
peace_of_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:06   #97
imam 15 godina, ne znam koliko stupnjeva je iskrivljenje, ali doktor nije rekao ni da je za ortozu ni za operaciju, čak štoviše naglasio je da nije još toliko ozbiljno. ali, to je rekao prije 4 mjeseca i preporučio vježbe, vježbao sam što sam više mogao, i po novim slikama sa rantgena, ne vidi se nikakav pomak. stoji na mjestu. zanima me, kad bih morao nositi ortozu, koliko bi to trajalo, i s obzirom da sam u ubertetu, ima li nekakva šansa da to nosim sam preko noći. jer sam čuo da idu do vrata, iako sam na stranicama PROTETIKE MODULAR da prave ortoze za skoliozu po narudžbi, točno na cilajnu stranu, i zahvaćaju samo dio ispod vrata...
delauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:10   #98
Quote:
CD10 kaže: Pogledaj post
Uf, nigdje nikoga?
CD10, jesi li možda već bila kod dr Kovača? Pls, ako jesi, podijeli iskustvo
Imam 39 godina i preko 70 stupnjeva, ima li šanse za operaciju u tim godinama?
krivaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:57   #99
Bok!! Imam 28 godina (M) i imam blagu skoliozu od 12., 13. godine (neznam koliko stupnjeva)... Išao sa 16. godina na razne vježbe, bazen i struju kakvih pola godine te nakon toga mi pripisali vježbe za kod kuće.. Sada nakon više od 10 godina sve manje se mogu natjerat na vježbe istezanja, i nisam valjda ni svjestan koliko mi se stanje može pogoršati. Prije godinu dana išao sam na zadnji pregled, gdje je ustanovljeno da se stanje nije gotovo ništa pogoršalo s obzirom na prije 10 godina.
Inače, bolovi u kralježnici nisu toliko izraženi koliko me zna boliti desna noga pri dužem sjedenju na tvrdoj stolici ili kod dugog stajanja i hodanja. Imam osjećaj da mi desna noga sve više slabi (mišići).
Vidm da spominjete skoro svi dr. Kovača.. Što je meni činiti???
Big_Mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 20:19   #100
^^ i ja dijelim sličan slučaj sa tobom... doduše meni isto zna utrnit noga ili zabolit nakon dužeg stajanja, a još više stomak ako sam npr. na koncertu po par sati.. sjedit sam se naučila da me ne boli srećom.. u pubertetu sam redovito išla na vježbe, išla malo u teretanu i držala se ispravno a sad omlohavila kako bi se reklo.. htjela bi se vratit u formu al ne u teretanu već kod kuće ili vani trčanjem.. znam da se ne može ispravit al valjda dobrim držanjem može se nešto sredit?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.