Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 17:36   #1
VPN

Nemojte me odma napast, je, znam da ima tema za skrivanje IP adrese.

Ono što mene konkretno zanima jesu VPN usluge, dakle, odlučeno je da ću dat neke novce za skrivanje IP-a na taj način, sad me zanima je li Hide My Ass stvarno tolko dobar kao što ga hvale ovdje.


I ako imate evenutalno neke svoje preporuke?
Hvala najlepša
Klošarevski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:40   #2
http://www.vpnbook.com/

Džabe
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:42   #3
Koristiš ga?
Kakav je u pogledu brzine, konekcije, evenutalnih prekida... ?
Jel u tom smislu VPN-ovi znaju zajebavat, kolko sam skužio, pa rezoniram: kolko para - tolko muzike?
Klošarevski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:58   #4
Torguard

Pozdrav ( ako im nekoga )

Evo bas sam se pretplatoio na mjesec dana na Torguard kako bi mogao skidati svašta sa torrenta. Internet je na firmu pa me je strah da ne bi došla kakva kazna ... jel ovo dovoljno da sam dobro zaštićen i da neću imati problema sa skidanjem?
Pretplatio sam se za

Anonymous Proxy (04/27/2017 - 05/26/2017)

Hvala za odgovore

P.S. Kada pokušam doći do svoje ip adrese sada me stavlja u Austriju
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:00   #5
Quote:
Klošarevski kaže: Pogledaj post
Nemojte me odma napast, je, znam da ima tema za skrivanje IP adrese.

Ono što mene konkretno zanima jesu VPN usluge, dakle, odlučeno je da ću dat neke novce za skrivanje IP-a na taj način, sad me zanima je li Hide My Ass stvarno tolko dobar kao što ga hvale ovdje.


I ako imate evenutalno neke svoje preporuke?
Hvala najlepša
http://pcchip.hr/internet/sto-je-vpn-za-sto-se-koristi/

http://pcchip.hr/internet/koje-vpn-k...nost-ozbiljno/
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 03:48   #6
Izvinjavam se što dižem ovu temu, ali vidim da je neko i prije mene digao... Naime imam jedno pitanje...

Podigao sam VPN server na svom laptopu (privremeno) čisto za testiranja. Na drugom računaru koji je u Njemačkoj sam uspio da se spojim na server koji je u BiH. Imam sad jednu nedoumicu, naime kada se spojim na server, brzina mi se smanji. Server ima brzinu 40/4, klijent 2/2 (iako je brzina providera klijenta 50/10).
Da li mogu riješiti ovaj problem i kako?

Šta dobijam sa plaćenim vpn? Meni je veoma bitno da je server u BiH na mojoj home mreži...
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:40   #7
Ima ko iskustva sa VPN provajerdima? Koji je ovako najbolji, a ne previse skup?
FeelsBad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 08:38   #8
Quote:
FeelsBad kaže: Pogledaj post
Ima ko iskustva sa VPN provajerdima? Koji je ovako najbolji, a ne previse skup?
Najbolji je relativan pojam. Za sto tocno koristis VPN. Da li ga koristis cisto radi svoje osobne privatnosti ili mozda nekakvih stvari koje nisu legalne u nekim zemljama? Da li ti je najbitnija brzina, sigurnost, jednostavnost ili neke druge dodatne opcije za vise sistema. Da li trazis podrsku za TOR i darknet? Itd.
Pink Wojak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:04   #9
Quote:
Pink Wojak kaže: Pogledaj post
Najbolji je relativan pojam. Za sto tocno koristis VPN. Da li ga koristis cisto radi svoje osobne privatnosti ili mozda nekakvih stvari koje nisu legalne u nekim zemljama? Da li ti je najbitnija brzina, sigurnost, jednostavnost ili neke druge dodatne opcije za vise sistema. Da li trazis podrsku za TOR i darknet? Itd.
Naglasak je na osobnu privatnost. Druga stavka bi bila jednostavnost koristenja i UI. Tek treca stvar bi bija support za torrente i to je to.

P.S. Sta mislis o NordVPN, taj mi izgleda ok i ima relativno povoljan plan na 3 godine...
FeelsBad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:20   #10
Quote:
FeelsBad kaže: Pogledaj post
Naglasak je na osobnu privatnost. Druga stavka bi bila jednostavnost koristenja i UI. Tek treca stvar bi bija support za torrente i to je to.

P.S. Sta mislis o NordVPN, taj mi izgleda ok i ima relativno povoljan plan na 3 godine...
Sa Nordom ne mozes pogrijesit. Upravo je Nord VPN veoma popularan cak i kod ljudi koji se bave sumjivim/ilegalnim stvarima, ima podrsku za TOR te routa traffic i nije samo dedicated server (ISP - VPN - TOR - TOR). Ima takodjer i solidnu brzinu vecine servera te je customer support odlican i brz. Po meni je dosta jednostavan cak i za pocetnike koji se nisu koristili slicnim stvarima prije, dok s druge strane ima i dodatnih kompliciranijih opcija za napredne. Torrent support mu radi sasvim u redu koliko sam cuo.

Znam da je lani bila opcija i za refund ako se ne kome ne svidi proizvod, iako ne znam da li je jos uvijek ta akcija aktulana. U svakom slucaju definitivno 4/5 ocjena po meni.
Pink Wojak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 11:36   #11
Quote:
Pink Wojak kaže: Pogledaj post
Sa Nordom ne mozes pogrijesit. Upravo je Nord VPN veoma popularan cak i kod ljudi koji se bave sumjivim/ilegalnim stvarima, ima podrsku za TOR te routa traffic i nije samo dedicated server (ISP - VPN - TOR - TOR). Ima takodjer i solidnu brzinu vecine servera te je customer support odlican i brz. Po meni je dosta jednostavan cak i za pocetnike koji se nisu koristili slicnim stvarima prije, dok s druge strane ima i dodatnih kompliciranijih opcija za napredne. Torrent support mu radi sasvim u redu koliko sam cuo.

Znam da je lani bila opcija i za refund ako se ne kome ne svidi proizvod, iako ne znam da li je jos uvijek ta akcija aktulana. U svakom slucaju definitivno 4/5 ocjena po meni.
Super zvuci, jer ja nemam nikakvog iskustva sa tim. Mislim da ima trial 30 days i vrlo vjerojatno cu ga kupit. Fala!
FeelsBad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:50   #12
Kupio sam ip vanish i sad me zanima skidanje filmova i serija. Obzirom sam u njemackoj, skidanje se vrlo cesto kaznjava, zelim biti 1000% siguran da me ne mogu uhvatiti. Jer nije mala stvar ostati bez cca 600€ po filmu...
Dakle, kada aktiviram vpn, spojim ga npr. u hrvatskoj, siguran sam?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:18   #13
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Kupio sam ip vanish i sad me zanima skidanje filmova i serija. Obzirom sam u njemackoj, skidanje se vrlo cesto kaznjava, zelim biti 1000% siguran da me ne mogu uhvatiti. Jer nije mala stvar ostati bez cca 600€ po filmu...
Dakle, kada aktiviram vpn, spojim ga npr. u hrvatskoj, siguran sam?
1000% ne možeš biti siguran. Ne možeš ni 100%. Najviše što možeš biti siguran je 99 zarez nešto %.

Pri kupnji si pročitao njihove uvjete korištenja? Jel piše da će te štititi (čuvati tvoju privatnost) i kod "nelegalnih" aktivnosti ili piše da ne smiješ njihov softver koristiti za nelegalne aktivnosti? Odnosno u slučaju nelegalnih aktivnosti moguće je da proslijede tvoje podatke policiji.

Pročitaj što piše pa reci ti nama jel IP Vanish siguran ili ne.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:34   #14
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
1000% ne možeš biti siguran. Ne možeš ni 100%. Najviše što možeš biti siguran je 99 zarez nešto %.

Pri kupnji si pročitao njihove uvjete korištenja? Jel piše da će te štititi (čuvati tvoju privatnost) i kod "nelegalnih" aktivnosti ili piše da ne smiješ njihov softver koristiti za nelegalne aktivnosti? Odnosno u slučaju nelegalnih aktivnosti moguće je da proslijede tvoje podatke policiji.

Pročitaj što piše pa reci ti nama jel IP Vanish siguran ili ne.
Mislim da u uvjetima koristenja svih vpn-ova pise da se ne smije skidati zasticeni sadrzaj. Al ono sto sam negdje procitao (mozda bug), da je praksa takva da ne daju podatke svojih korisnika kada dodje do trazenja istih.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 10:42   #15
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Mislim da u uvjetima koristenja svih vpn-ova pise da se ne smije skidati zasticeni sadrzaj. Al ono sto sam negdje procitao (mozda bug), da je praksa takva da ne daju podatke svojih korisnika kada dodje do trazenja istih.
Praksa je takva da kad sud (policija) zatraži, daju sve što se zatraži. Inače bi svi teroristi koristili vpn i nikad nitko nebi bio uhvaćen.

Druga je stvar što će se rijetko tko ići gnjaviti i tražiti sudski nalog za par filmova. Sve dok se ne pretjera s time. Imaju u današnje vrijeme puno bitnijih stvari od tvojih filmova za tražiti od vpn-ova .

Tako da je vrlo vjerojatno da neće nitko gnjaviti, ali da je to baš 100% - i nije.

Živio sam nekoliko godina u Belgiji i tamošnji provider bi mi resetirao internet konekciju čim bih pokrenuo torrent klijent. Minutu - dvije nakon pokretanja, ruter bi resetirao dsl liniju. Ali kad bih pokrenuo torrent preko vpn-a, nije resetirao i sve je fino radilo.
I tako godinama. S time da nisam torrente koristio danonoćno nego povremeno. Nikad me nitko nije ništa pitao u vezi toga.

Edit:
Da dodam.. Bitno kod ovog svega je naravno kakav je zakon države u kojoj jesi. Što kaže zakon po tom pitanju.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 12:01   #16
Ej ljudi,
Mislim si ovih dana skinuti koji film sa torrenta a neman vpn pa me zanima koliko je sigurno skidanje bez vpn-a u hrvatskoj ?
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 15:52   #17
Rizik je.
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 20:00   #18
nije mi poznato da je do sad bilo ikakvih sankcija za ikoga tko koristi torrente.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 09:20   #19
U Hrvatskoj nema rizika.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 18:34   #20
Poveća li se latencija korištenjem vpn-a i za koliko? Koliko utječe na brzinu? Pretpostavljan da ovisi o dosta stvari, ali bar okvirno?
I koji su dobri vpn-ovi?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.