Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 16:03   #41
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
evo ovako ja imam nalaze kod sebe pa ću Vam napisat cjene -preko soc. ginekologa s pdv-om
BRISEVI CERVIKSA
-uzgoj ureaplazme i mikoplazme 41,68 kn
-bakteriološki 52,44 kn
-PCR na Chlamydia trachomatis 279,59 kn
-PCR na HPV visokog rizika 279,59 kn

Rađeno u Zavodu za javno zdravstvo grada Zagreba
Odjel za mikrobiologiju
6 mjesec 2007
nalazi su bili za 7 dana
Dakle nisam ništa platila

hpv se čeka duže. Virus treba izazvati. Čeka se 15 dana
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:04   #42
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post


Uglavnom, opasnosti kao takve me nisu opterećivale, znam da u trudnoći može uzrokovati prijenos bakt na bebu pri porodu, što može za bebu biti opasno. Budući da nisam bila trudna, htjela sam je se riješiti zato da se riješim kroničnih upala (koje neprepoznate i neliječene mogu dovesti do proširenja jajovoda, što u najgorem slučaju može uzrokovati neplodnost).

i to se da riješiti. ideš na carski
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:05   #43
treba izdržati 40 tjedana nezaražen. to je sukus trudnoće.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:14   #44
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
hpv se čeka duže. Virus treba izazvati. Čeka se 15 dana
Ovako Datum zaprimanja 6.6.2007
Datum završetka 11.6.2007
a ja sam ga podigla 13.6. 2007.
a sad jedino ako si dr. spec. mikrobiolog kao i ova dok koja se potpisala onda nešto znaš više
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:23   #45
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
candidu mozes i ovako skuzit, ne treba ti poseban test. meni to ginekologinja vidi cim rasirim noge...probaj onako po seljacki zavuc prst sama, pa vidi sto je na njemu al ozbiljno...ako je bijelo i malo grudvasto to ti je to
Nije problem u prepoznavanju candide (svrab, crvenilo, iscjedak, raspuklina sluznice uvijek na istom mjestu), već u činjenici da je očito nikako ne mogu riješiti ako je dobivam svaki mjesec. A i brine me što mi Canesten uopće ne pomaže, a Gyno-Daktarin kojeg koristim tek treći put me isto počeo iritirati (još me jače peče i crveni) pa se bojim da je još nešto osim candide, ili da nije neka neuobičajena "sorta" koju treba napadati drugim sredstvima.
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:24   #46
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
Ovako Datum zaprimanja 6.6.2007
Datum završetka 11.6.2007
a ja sam ga podigla 13.6. 2007.
a sad jedino ako si dr. spec. mikrobiolog kao i ova dok koja se potpisala onda nešto znaš više
to mi vrlo čudno jer ja kada sam se raspitivala mi je rečeno da se HPV čeka 14 dana.
i moj sam ja toliko čekala.

Ali nema veze. bitno da je nalaz negativan, zar ne?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:38   #47
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
točno, ali to se sve otkrije u urinokulturi. to se ionako ide raditi odmah kada zatrudniš zajeno sa krvnim pretragama.

a da treba i za preventivu.. slažem se treba
Za trudničke pretrage ne znam pa neću se praviti pametna o tome, ali urinokultura ne otkriva bakterije u cerviksu. Ja sam recimo imala 8 mjeseci bakterije na brisevima, a tek nakon 4 mj. sam ih dobila i u urinu (i to ne istim redom). Tako da mislim da je preporučljivo oboje kontrolirati, jer iako su jako blizu, to ipak nije ista rupica.

A što se tiče preventive, čuj, to ovisi o osobi, ja sam štreber-paničar sve u jednom, pa sam po tom pitanju jako redovita. Neke od mojih frendica nisu imale baš nikakvih problema, otišle bezveze na briseve i otkrile svakakve zvijeri.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:39   #48
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ta 4 ciljana brisa koštaju zdravstvo oko 3000 kuna. Zato ti ih socijalni ginekolozi i ne propisuju i ne šalju ako ne moraju.

Kod privatnika se sve to plaća pa oni o tome i govore.

Ja apeliram svim seksualno aktivnim ženama da to naprave. Napravite cure zbog sebe samih.

Pogotovo ako zatrudnite, nedaj Bože da imate to
Ako imaš nalaze onda ti na nalazima pišu i cjene i kad su obrađeni brisevi pa si provjeri a ne da nabacuješ cifre kao ova od 3000 kn!
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:41   #49
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
Ako imaš nalaze onda ti na nalazima pišu i cjene i kad su obrađeni brisevi pa si provjeri a ne da nabacuješ cifre kao ova od 3000 kn!
ja kažem kaj je meni moja doktorica rekla. cijene nikad ne čitam pa nisam ni na nalazima svojim. ati kada si tako pametna onda pametuj i dalje..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:43   #50
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
a sta zapravo ti testovi su najbitniji pred trudnocu? ja ju bas i nemam u planu pa mozda i nije tako hitno sve te briseve (redovito idem na papa)
Lilit, po mome su definitivno nezaobilazni prije trudnoće, jer stvarno te bakt mogu napraviti dosta sr.nja. Ali ja sam ih recimo imala s 21 g., a imam uredan spolni i svakakav drugi život.

Bakterije možeš imati i bez ikakvih simptoma, tako da ja (pogotovo nakon tih upala) obvezno 2-3 puta godišnje radim urinokulturu, a briseve 1-2 godišnje. Jer ako se vrate beštije, želim prva znati.

I da se ne shvati krivo, ne dižem paniku niti mislim da treba svaki tjedan ići na neke pretrage. Ali takva sam ja, i kaže mi kirurg koji me operirao dva puta da i bolje da jesam, jer sam mogla ostati i bez više, a ne samo pola jednog jajnika.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:46   #51
Lara govori o stvarnoj cijeni briseva, a ne o participaciji koju ti plaćaš (ili ne ako si studentica ili nezaposlena). Pogledaj cjenike istih u nekoj privatnoj ginekološkoj ambulanti i stvari će ti biti jasnije.
Zdravstvo je u totalnoj komi i špara se na sve strane, pa tako ako ne umireš od bolova ili imaš katastrofalan Papa nalaz nitko ne te ferma pol posto. Još su ljuti jer "Gdje ste vi to čuli da se HPV ne vidi na Papi", ili meni draži: "Ja ništa tu ne vidim", kao da se bakterije inače vide golim okom. Poanta - informirati se i ne dati se otkantati, oni su to zbog vas, a ne obrnuto.
Maja, hvala na odgovoru!
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:49   #52
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Lara govori o stvarnoj cijeni briseva, a ne o participaciji koju ti plaćaš (ili ne ako si studentica ili nezaposlena). Pogledaj cjenike istih u nekoj privatnoj ginekološkoj ambulanti i stvari će ti biti jasnije.
Zdravstvo je u totalnoj komi i špara se na sve strane, pa tako ako ne umireš od bolova ili imaš katastrofalan Papa nalaz nitko ne te ferma pol posto. Još su ljuti jer "Gdje ste vi to čuli da se HPV ne vidi na Papi", ili meni draži: "Ja ništa tu ne vidim", kao da se bakterije inače vide golim okom. Poanta - informirati se i ne dati se otkantati, oni su to zbog vas, a ne obrnuto.
Maja, hvala na odgovoru!
Potpisujem.

Meni su najbolje fore "Ja ne vidim indikacije za cervikalne briseve kad vam je PAPA uredan". A na Papi se vidi svega nekoliko bakt, i to ne tih opasnijih, eventualno Gardnerella.

Ja se redovito posvadim s gin, i na kraju bude po mom. Ne dajte se smesti.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:50   #53
oke cure vec vidim da ako zelis neki od tih briseva treba se posvadjat s gin pa onda ajmo se oboruzat sa info.. linkovi neki....
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:59   #54
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Nije problem u prepoznavanju candide (svrab, crvenilo, iscjedak, raspuklina sluznice uvijek na istom mjestu), već u činjenici da je očito nikako ne mogu riješiti ako je dobivam svaki mjesec. A i brine me što mi Canesten uopće ne pomaže, a Gyno-Daktarin kojeg koristim tek treći put me isto počeo iritirati (još me jače peče i crveni) pa se bojim da je još nešto osim candide, ili da nije neka neuobičajena "sorta" koju treba napadati drugim sredstvima.
aha, da... imala sam je i ja svaki mjesec pa mjesec i po dana u komadu, nista nije pomagalo. i onda mi je ginekologinja izvadila taj bakterioloski bris, ispalo je da imam streptokok i da mi stalno vraca candidu, dakle, bakterija je navodni uzrok te stalne gljivicne infekcije. pa probaj i ti napravit sve nalaze, mozda ti je isto
kao meni
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:03   #55
cjenik za pretrage
http://www.hilarus.hr/cjenik.htm
neka objašnjenja
http://www.moderna-dijagnostika.hr/h...ikaz.asp?id=59
a za više info morate nazvat jer ne pišu cjene
http://www.moderna-dijagnostika.hr/hrv/cjenik/index.asp

Zadnje uređivanje plavka : 24.03.2008. at 17:37.
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:04   #56
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
treba izdržati 40 tjedana nezaražen. to je sukus trudnoće.
Očito, nažalost.

I zato opreza nikad previše. Paranoja ne, ali zdrava doza opreza da. Jer ako se sama nećeš brinuti za sebe, nitko drugi sigurno neće.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:05   #57
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Jesi dobila antibiotike? Osjećaš kakve smetnje?

Moja je situacija malo specifična, ali evo je. Ja sam prvo imala ureaplazmu, nje se riješila Doksiciklinom, pa nakon toga na kontrolnom bakteriološkom imala E. coli (za koju pila Nolicin+Ninur). Na sljedećem kontrolnom bakt više nisam imala E. coli, nego streptokok u velikom broju.

Za njega sam dobila amoksicilin (Klavocin ili Amoxil sam pila, ne sjećam se). Na kontrolnom brisu više nije bilo BHS (uspjeli antibiotici), ali sam imala enterokoka opet brdo. Itd. Uglavnom, za mene su antibiotici bili dovoljni, ali sam si njima svaki put natovarila neku drugu beštiju na vrat.

Ono što je zanimljivo kod svih bakterija koje sam ja imala (ureaplazma, ešerihija, BHS, enterokok) je da su to sve bakterije koje su normalni stanovnici organizma, a aktiviraju se kod oslabljenog imuniteta. Što naravno ne znači da su neprenosive.

Uglavnom, opasnosti kao takve me nisu opterećivale, znam da u trudnoći može uzrokovati prijenos bakt na bebu pri porodu, što može za bebu biti opasno. Budući da nisam bila trudna, htjela sam je se riješiti zato da se riješim kroničnih upala (koje neprepoznate i neliječene mogu dovesti do proširenja jajovoda, što u najgorem slučaju može uzrokovati neplodnost).

Moje mišljenje je, ako ti je to prva infekcija (a ne kao što je bila meni, treća u nizu), da popiješ antibiotike koji su prihvatljivi prema antibiogramu, i 15-20 dana nakon što završiš s kurom, napraviš kontrolni bris. Ako i tada bude prisutan, moja preporuka je prirodno jačanje imuniteta (to je mene na kraju spasilo): matična mliječ, probiotici, brusnica itd. I obvezno tijekom terapije antibioticima vaginalna profilaksa (vaginalete), da si još gljivice na navučeš.

Nadam se da sam bar malo pomogla.
ovaj, ne znam je li meni namijenjen post al svejedno cu odgovorit popila sam dvije kutija amoxila za streptokok i sad moram na ponovni bris, al mi se cini da je jos tu jer imam te neke cudne bolove iako se candida malo povukla... a prvi put mi je da sam je dobila... a o kojim je prirodnim lijekovima rijec? mislis na one kapi za jacanje imuniteta il tako nesto? p.s. da, pomazes, naravno
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:26   #58
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
ovaj, ne znam je li meni namijenjen post al svejedno cu odgovorit popila sam dvije kutija amoxila za streptokok i sad moram na ponovni bris, al mi se cini da je jos tu jer imam te neke cudne bolove iako se candida malo povukla... a prvi put mi je da sam je dobila... a o kojim je prirodnim lijekovima rijec? mislis na one kapi za jacanje imuniteta il tako nesto? p.s. da, pomazes, naravno
Ja sam imala neko vrijeme paralelno genitalne i uroinfekcije, pa sam nakon tećeg kruga bakterija i antibiotika postupila po preporuci gin sa Sv. Duha i prebacila se na prirodno: matična mliječ (1. u ampulama, koja se prije; 2. čista-u kutijici, kao smrznuta, koja se rastopi u medu; 3. med Kraljica meda, koji je isto sadrži). Osim toga LGG i slično, mislim i da sam Ehinacea kapi pila, svašta.

A jesi stavljala vaginalete dok si pila ant? Jer ant uzrokuju gljivice (jer mijenjaju floru rodnice) ako ih se ne kontrira s lokalnom profilaksom.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:48   #59
Meni sad nista nije jasno. Pa za sto onda sluzi papa test, ako ja moram napraviti sve ove silne briseve. Zar mi ne bi se trebalo nesto i od toga pokazati na papa testu-pa tamo lijepo pise Chlamydia....

Jel netko od vas te briseve mozda radio u Ginodermi? Ako da, jel znate koliko kostaju?
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:00   #60
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Meni sad nista nije jasno. Pa za sto onda sluzi papa test, ako ja moram napraviti sve ove silne briseve. Zar mi ne bi se trebalo nesto i od toga pokazati na papa testu-pa tamo lijepo pise Chlamydia....

Jel netko od vas te briseve mozda radio u Ginodermi? Ako da, jel znate koliko kostaju?
Moje saznanje/mišljenje: PAPA test je najbolji za otkrivanje promijenjenih stanica, tj. CIN-ova. A za

Ja sam briseve radila samo kod socijalca, a koliko znam, sva tri bi kod privatnika koštala cca. 700kn. Za Ginodermu ne znam.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.