Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Da li u Hrvatskoj treba omoguciti rodilji carski rez po zelji?
Da i zdravstveno pokriva 100% troskova. 81 39.51%
Da,no bez indikacija rodilja placa razliku cijene. 75 36.59%
Ne, lijecnik odlucuje, no snosi odgovornost. 35 17.07%
Ne, lijecnik odlucuje, ne snosi odgovornost. 2 0.98%
Da, vec je tako, metodom mita i korupcije. 12 5.85%
Glasovatelji: 205. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 09:11   #21
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Ukoliko je carski potreban onda ide po trošku zdravstvenoga kao i sada dok ukoliko trudnica želi na svoju ruku bez pravog razloga (da se nebi mučila) napraviti carski onda neka plati iznos koliko košta jedna takva operacija.

Sa tim da prije svega treba jasna pravila što sve spada u potreban carski rez (djete preko 4000g, djete na zadak, blizanci, umjetna oplodnja, omotana pupkovina oko vrata, i slično) tako da doktori nemogu opet kao i sada proizvoljno odlučivati koga poslat na carski rez a koga ne...
al u tim slučajevima doktori će i sami predložiti odnosno ići na carski rez.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 09:59   #22
Apsolutno sam protiv toga da žena sama odlučuje o carskom. Tu je doktor koji će procjeniti da li treba ili ne obaviti carski.
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 09:59   #23
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
ja se osobno bojim boli al opet, to nije nikakav razlog za carski a i nakon carskog te može boliti i to mnogo više.
pa kad je strah od boli u pitanju kaj nije puno bolje rješenje epiduralna?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:37   #24
Quote:
mila-mila kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam protiv toga da žena sama odlučuje o carskom. Tu je doktor koji će procjeniti da li treba ili ne obaviti carski.
u kojem pa ti stoljecu zivis. danas ima svatko pravo izbora, pa tako mislim da bi i zene u hr trebale imati pravo izbora kako roditi.

Ja sam imala dogovoreni carski rez prije 6 tjedana ( u njemackoj), opravdani razlog strah od vaginalnog, i nisam niti sekunde pozalila svoju odluku.
s medicinskog stajalista je carski sigurniji za bebu nego vaginalni porod, gdje su moguce svakakve komplikacije kako za bebu tako i za mamu.
Posto je moj carski bio planirani sve je radeno po planu bez zurbe ( spinalna, reze se samo gornji sloj koze, sve ostalo se razmice prstima, oporavak puno brzi i bezbolniji, nego kad je hitni carski pa operacija mora ici brzo da bi se spasila beba i ne gledaju se finese nego se sve reze skalperom - nakon takve operacije je oporavak puno tezi.) - tak su mi barem objasnili tu u njemackoj.

Evo nakon 6 tjedana me samo moja mala struca podsjeca da sam imala carski, nis me ne boli i cetrvrti dan sam isla iz bolnice a peti dan sam vec bila u kupovini kupit kaj mi je jos falilo za bebu. Tablete protiv bolova sam samo uzimala prva tri dana, poslije nije bilo potrebe jer me nis nije bolelo.

Jos jedna cinjenica- bebe rodene planiranim carskim su puno zadovoljnije nego one koje su prosle citavu torturu trudova, dripova, i ostalih sranja koje dobis na vaginalnom porodu. Bila sam u sobi sa zenom koja je rodila prirodno nakon 14 sati trudova vadenje djeteta na vakum, djete se deralo citav dan i noc, objasnjenje doktorice - posljedica teskog poroda.

Kao sto sam vec gore procitala svoga tele gospodar, zato u potpunositi podupirem pravo zene na planirani tj. dogovoreni carski.
Isto tako postujem misljenje onih koje zele roditi na prirodan nacin.

ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 11:05   #25
Ovo je bilo samo moje mišljenje, a i nisam ja ta koja odlučuje da li će netko ići ili neće na carski!!!!!
Zato ti pusti mene da živim!!!!!!!!!!!!!!
A carski se isto tako može zakomplicirati kao porod i žena i djete mogu imati posljedice. Ne znam baš da netko garantira da nakon carskog sve bude OK?!
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 11:28   #26
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
al u tim slučajevima doktori će i sami predložiti odnosno ići na carski rez.
nažalost, ne mora biti tako!
meni je dijete bilo na zadak, pa se našao doktor koji je bio spreman riskirati bilo kakve ozljede mog djeteta i porađati ga prirodno, što ja naravno nisam dozvolila. ali tom kretenu se ni predstavnik ginekološkog odjela nije usprotivio, s tim da dotični doktor ima već par tužbi na vratu zbog toga, a i dva puta do sada su ga prebili. Naime, tip je ko šerif na divljem zapadu - nikog se ne boji!

ja sam zbog njega prošla psihološku torturu, ali na kraju je bez obzira na njega, za mene i moje dijete sve prošlo u redu (bio je hitni carski na kraju, plodna voda zamućena, ja prenijela, beba se napatila)!

nadam se da će netko dotičnom doktoru stati na kraj - to bi bila moja jedina satisfakcija za tih 10 dana psihološke torture!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 11:59   #27
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
pa kad je strah od boli u pitanju kaj nije puno bolje rješenje epiduralna?
pa pretpostavljam da je ali kažem da smatram da žena, osim ako nije liječnica, ne bi trebala sama odlučivati o tome kakav će porod imati jer smatram da nije dovoljno upućena i nema dovoljno znanja o svim prednostima i nedostatcima ( na stranu to što će joj dr. možda objansiti)

i ne slažem se s matildom 75 o tome da je ovdje riječ samo o pravu na izbor. to mi je ono- ja baš hoću carski i gotovo i to hoću jer se bojim boli i baš me briga šta vi kažete liječnici jer valjda ja znam i gotovo.

to mi je isto kad bi se tako odnosilo i prema operacijama glave, srca, ovoga, onoga- ja znam šta ja hoću i baš me briga! ma, dajte, pa valjda liječnici znaju šta rade (Plavooka Sanja, žao mi je zbog tvog slučaja i iskustva, ali želim vjerovati da su takvi dr. iznimka)
mislimda se prelako pristupa tome i ne mogu zamisliti da ja sad dođem liječniku i kažem ja bi carski jer se bojim boli. od njega bi očekivala da mi kaže- gospođo draga pa jel vi znate zašto se carski izvodi, koje su indikacije za carski i sl. a ne da samo kaže- ok, to košta tolko i tolko pa ako hoćete,može.

ne znam, možda ću promijeniti mišljenje kad rodim..
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:22   #28
Statisticki gledano (u njemackoj) ima vise komplilacija kod prirodnog poroda nego kod carskog, a osim toga daj malo prolistaj novine, svako malo umre beba kod prirodnog poroda u hr., sto se onda opravdava a hebi ga bio je tezak porod. a za carski nisam jos nis cula.

i ja navodim svoj primjer koji je bio iskljucivo PlANIRANI carski a ne HITNI a to je velika razlika kao sto sam vec u prijasnjem postu opisala

ja nikome ne namecem svoje misljenje kao sto i ne zelim utjecati na tuda, ali govorim iz vlastitog iskustva kak je meni bilo, bilo me je strah trudova i opcenito izgona djeteta, jer ako sa strahom ides na porod i imas tisucu misli jel ce sve biti u redu s bebacom kod poroda onda je bolje ici na planirani carski u suprotnom mozes samo sa svojim strahom nastetiti u prvom redu bebacu a i sebi.

A kaj se tice boli, boli se nisam bojala nego prvenstveno za zivot svojeg bebaca, jer on stoji u prvom planu.


da znam da je to operacija i prije toga sam se jako dobro informirala nego sto sam donjela odluku.

a vi inkognito RODE odite tam na svoju stranicu pa budite pametne tamo.
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:25   #29
Quote:
mila-mila kaže: Pogledaj post
Ovo je bilo samo moje mišljenje, a i nisam ja ta koja odlučuje da li će netko ići ili neće na carski!!!!!
Zato ti pusti mene da živim!!!!!!!!!!!!!!
A carski se isto tako može zakomplicirati kao porod i žena i djete mogu imati posljedice. Ne znam baš da netko garantira da nakon carskog sve bude OK?!

a ha a kao kod prirodnog je uvijek garantirano sve ok.
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:28   #30
Statisticki gledano (u njemackoj) ima vise komplilacija kod prirodnog poroda nego kod carskog, a osim toga daj malo prolistaj novine, svako malo umre beba kod prirodnog poroda u hr., sto se onda opravdava a hebi ga bio je tezak porod. a za carski nisam jos nis cula.

i ja navodim svoj primjer koji je bio iskljucivo PlANIRANI carski a ne HITNI a to je velika razlika kao sto sam vec u prijasnjem postu opisala

ja nikome ne namecem svoje misljenje kao sto i ne zelim utjecati na tuda, ali govorim iz vlastitog iskustva kak je meni bilo, bilo me je strah trudova i opcenito izgona djeteta, jer ako sa strahom ides na porod i imas tisucu misli jel ce sve biti u redu s bebacom kod poroda onda je bolje ici na planirani carski u suprotnom mozes samo sa svojim strahom nastetiti u prvom redu bebacu a i sebi.

A kaj se tice boli, boli se nisam bojala nego prvenstveno za zivot svojeg bebaca, jer on stoji u prvom planu.


da znam da je to operacija i prije toga sam se jako dobro informirala nego sto sam donjela odluku.

a vi inkognito RODE odite tam na svoju stranicu pa budite pametne tamo.
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:28   #31
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
al u tim slučajevima doktori će i sami predložiti odnosno ići na carski rez.
Pročitaj malo ovaj post pa razmisli o svojoj rečenici...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=159
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:16   #32
Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
danas ima svatko pravo izbora, pa tako mislim da bi i zene u hr trebale imati pravo izbora kako roditi.
Ja sam imala dogovoreni carski rez prije 6 tjedana ( u njemackoj), opravdani razlog strah od vaginalnog
Pa imaju pravo izbora, mogu otići u privatno rodilište i platiti carski. Ali ne vidim razlog da bi HZZO to trebao pokrivati jer vrlo je diskutabilno koliko je strah opravdan razlog. Uostalom, sigurno je sve nas (barem prvi put) strah, ali protiv straha se treba boriti...

Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
Jos jedna cinjenica- bebe rodene planiranim carskim su puno zadovoljnije nego one koje su prosle citavu torturu trudova, dripova, i ostalih sranja koje dobis na vaginalnom porodu.
Možeš li nečim potkrijepiti te tvrdnje osim primjerom izuzetno teškog vaginalnog poroda? Postoje istraživanja koja tvrde upravo suprotno, vidi ovdje i ovdje.

Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
Statisticki gledano (u njemackoj) ima vise komplilacija kod prirodnog poroda nego kod carskog, a osim toga daj malo prolistaj novine, svako malo umre beba kod prirodnog poroda u hr., sto se onda opravdava a hebi ga bio je tezak porod. a za carski nisam jos nis cula.
Nije ni u Njemačkoj sve najbolje, prije 30 g. su savjetovali da se ne doji, da se dijete noću ne hrani nego da se ostavi da se dere i tako... A to baš da u Hr. svako malo umre beba su isto pretjerivanja.

Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
ja nikome ne namecem svoje misljenje

a vi inkognito RODE odite tam na svoju stranicu pa budite pametne tamo.
Ako nikome ne namećeš svoje mišljenje, čemu onda ova drska rečenica na kraju? Pa ovo je topic o carskom rezu i valjda svatko ima pravo reći svoje mišljenje... (I nisam Roda )
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:21   #33
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Pročitaj malo ovaj post pa razmisli o svojoj rečenici...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=159


pa znam to , čitala sam već i u svom postu gore sam napisala već Sanji da mi je užasno žao zbog toga i ne mogu vjerovati da se to događa.

i, da, ja ne zagovaram prirodni porod, ja na zagovaram ništa nego samo tvrdim da bi liječnici trebali donositi takve odluke a da im cijelo vrijeme beba i mama budu na prvom mjestu.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:23   #34
[QUOTE=matilda75;17427261

a vi inkognito RODE odite tam na svoju stranicu pa budite pametne tamo.[/QUOTE]

tko je to?
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:34   #35
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
pa pretpostavljam da je ali kažem da smatram da žena, osim ako nije liječnica, ne bi trebala sama odlučivati o tome kakav će porod imati jer smatram da nije dovoljno upućena i nema dovoljno znanja o svim prednostima i nedostatcima ( na stranu to što će joj dr. možda objansiti)
i ja se slažem da doktor teba odlučiti o carskom, a ne rodilja, naravno doktor treba odlučivati u interesu rodilje i djeteta.

al opet, činjenica je da se recimo plastične operacije vrše na zahtjev pacijenta. košta toliko i toliko i ko hoće može a isto je operacija, sa svim rizicima i anestezijom itd. kad gledam na taj način... zašto rodilja ne bi imala isto pravo?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:35   #36
Quote:
matilda75 kaže: Pogledaj post
svako malo umre beba kod prirodnog poroda u hr.
mislim nakon ovakve rečenice stvarno te teško mogu ozbiljno shvatiti.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:54   #37
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
al opet, činjenica je da se recimo plastične operacije vrše na zahtjev pacijenta. košta toliko i toliko i ko hoće može a isto je operacija, sa svim rizicima i anestezijom itd. kad gledam na taj način... zašto rodilja ne bi imala isto pravo?

e, neće ni svaki (pošteni) doktor napravit svaku plastičnu. čak i to nemreš baš sve dobiti na zahtjev.
ali, kod plastične si u pitanju samo ti. a kod poroda i ti i beba.
prirodni porod je, to je poznata stvar, puno 'ugodniji' za bebu nego carski.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:58   #38
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, neće ni svaki (pošteni) doktor napravit svaku plastičnu. čak i to nemreš baš sve dobiti na zahtjev.
ali, kod plastične si u pitanju samo ti. a kod poroda i ti i beba.
prirodni porod je, to je poznata stvar, puno 'ugodniji' za bebu nego carski.
nda... ovo je istina da je tu i beba a ne samo mama. al kaj nije planirani carski jednako siguran za bebu ko i vaginalni?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:31   #39
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
mislim nakon ovakve rečenice stvarno te teško mogu ozbiljno shvatiti.
u cemu je problem, kaj sam krivo nekaj rekla, ili neistinu pricam, pa daj otvori malo novine pa bus vidla aktualnosti trenutacne i to nije jedini slucaj da je beba umrla, ili da je tesko ozljedena
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:33   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, neće ni svaki (pošteni) doktor napravit svaku plastičnu. čak i to nemreš baš sve dobiti na zahtjev.
ali, kod plastične si u pitanju samo ti. a kod poroda i ti i beba.
prirodni porod je, to je poznata stvar, puno 'ugodniji' za bebu nego carski.
notorna glupost da je "ugodnij" , da super mu je ugodno vadenje na vakum, skakanje po trbuhu itd da dalje ne nabrajam
matilda75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.