Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2004., 12:36   #41
Exclamation

Quote:
croWbar kaže:

nema dobrih i loših naroda, država, regija... samo pojedinci
ok
ali malo je čudno kada se na nekim prostorima non stop ratuje i kada država ne funkcionira kako se spada zbog koruptiranosti i općeglopovluka (nepoštivanja pravila i nevidljivih granica ponašanja u društvu između ljudi) i nesposobnosti onih koji to rješavaju da riješe
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:38   #42
Exclamation

Quote:
happygoose kaže:
Netko je vec dobro spomenuo, da se tu puno vise radi o socijalnim poremecajima u drustvu, nego o nekoj psihologiji nacije.
narcisoidni poremećaj ličnosti i nije baš socijalni poremećaj..
to već malo ide i u psihologiju
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:40   #43
Exclamation

Quote:
chagljev hihot kaže:
Neznam je li nekom poznata knjiga Jovana Raskovica "Lud narod".....da to je onaj psihijatar od kninskih balvana......o tome kakvi su kolektivno Srbi, a kakvi Hrvati.

Nisam ju vidio ni citao, ali je bio interesantan osvrt na nju u jednom broju casopisa "Pro mente".


Ukratko, Raskovic je tvrdio je da Hrvati kolektivno pate od straha od kastracije, dok su Srbi Edipovski kompleksasi....i da je to nesto sto se prenosi kulturom "s koljena na koljeno"



Ima netko komentara ili, jos bolje, ako netko zna nesto vise o tome ?
ok
ali taj tip je lud sam..
kako on može voditi neke rasprave a sam je malo skrenuo


to je sada kao da sljepac vodi sljepca
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:52   #44
Exclamation

.................................................All around me are familiar faces
Worn out places, worn out faces


Quote:
stagediver kaže:
ovako, laicki, uvijek mi se cinilo da ovi prostori kolektivno pate od nekakvog kompleksa manje vrijednosti
pa.. čim postoji neki poremećaj, mora postojati i neki kompleks od kuda to sve izvire..
meni se čini koliko sam čitao o NPDu
da je uzrok sam odgoj i familija.
to takvo ponašanje se jednostavno uči i ukorijenjuje.

.................................................. .Bright and early for their daily races
Going nowhere, going nowhere


Quote:
stagediver kaže:

ono sto mi je najlogicnije zakljuciti je da je to nekakva "losa" reakcija manjih naroda na postojanje velikih igraca
NPD je poremećaj kada osoba je zakupirana samom sobom..
po tome, mislim da nije problem velikih i malih igrača već pretjerana zaokupljenost samima sobom
...tako ako je ovaj pormećaj već ovdje stoljećima.. može se objasniti zašto hrvatska nije iskoristila more - mogli smo se malo proširiti po svijetu kao npr nizozemska

.................................................. ..And their tears are filling up their glasses
No expression, no expression


Quote:
stagediver kaže:

nas je slucaj jos i smjesniji jerbo smo oduvijek (stjecajem okolnosti - gubitkom samostalnosti, bivanjem na vjetrometini u brojnim svjetskim sukobima) bili na margini i ne bas jako vazni

mislim da je to pak rezultat jednog diktatora.
koji bi pak zahtjevao svoju vlastitu temu na forumu,

..............................................Hide my head I want to drown my sorrow
No tomorrow, no tomorrow


mislim da je tuđman bolovao od histrionskog poremećaja ličnosti..
svi diktatori to imaju.. ali što god da je imao, bio je lud..
a 10 godina života uz luđaka također djeluje na masu ljudi koji žive uz to


.................................................. ............When people run in circles
It's a very, very


mislim da se ipak može dijagnosticirati poremećaj ličnosti za cijelu masu ljudi.
ne znam koliko vas je uspjelo pročitati one linkove ali tamo se vrlo lijepo može prepoznati obrazac ponašanja sa kojim se svi mi non stop suočavamo u životu-
da postoji neka osoba na poziciji šefa koja gnjavi podređene a sama je posve nesposobna..

mislim da upravo tu se najviše isplovljava na površinu taj poremećaj-
na poslu

.................................................. ......Mad World
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 13:11   #45
bila je neka emisija o Margaret Thatcher - uglavnom, ona je rekla kako komunistički lideri svaki put kad se susretne s nekim od njih napamet izdiktiraju sve njihove uspjehe i dosege, ko raport, a svejedno im slabo ide. Možda to ima neke veze.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 00:17   #46
let's start the war said maggie one day! (exploited)
Rapid_Luigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 17:47   #47
Odavno je Dvornikovic (cini mi se) pisao o povezanosti podneblja i psiholoskih karakteristika (u smislu predispozicija i verovatnoce) naroda koji naseljavaju odredjeni region. Pisao je o Balkanu, i napravio tipologiju...dinarski, alpski, erski i jos neki tipovi.
Ne mogu se svega setiti...pominje se mislim psihologija minimalnih razlika. Poenta je u tome da animozitet izmedju odredjenih etnickih grupa proizilazi usled prevelike slicnosti (iliti nedostatka krucijalnih i velikih razlika bilo socijalnih bilo istorijskih). Jedni druge "optuzuju" za iste stvari (tipican primer Hrvati-Srbi: kada se ispituju misljenja jednog naroda o ovom drugom rezultati govore da jedni drugima pripisuju iste osobine). Gocvorim o onoj vrsti istrazivanja gde ispitanici biraju sa liste osobine one koje najvise "odgovaraju tipicnom Hrvatu/Srbinu.

Mozda ne bi bilo lose da neko ko vise zna o ovome napise nesto...
Paola_Ltd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 22:40   #48
Quote:
Paola_Ltd kaže:
Odavno je Dvornikovic (cini mi se) pisao o povezanosti podneblja i psiholoskih karakteristika (u smislu predispozicija i verovatnoce) naroda koji naseljavaju odredjeni region. Pisao je o Balkanu, i napravio tipologiju...dinarski, alpski, erski i jos neki tipovi.
Ne mogu se svega setiti...pominje se mislim psihologija minimalnih razlika. Poenta je u tome da animozitet izmedju odredjenih etnickih grupa proizilazi usled prevelike slicnosti (iliti nedostatka krucijalnih i velikih razlika bilo socijalnih bilo istorijskih). Jedni druge "optuzuju" za iste stvari (tipican primer Hrvati-Srbi: kada se ispituju misljenja jednog naroda o ovom drugom rezultati govore da jedni drugima pripisuju iste osobine). Gocvorim o onoj vrsti istrazivanja gde ispitanici biraju sa liste osobine one koje najvise "odgovaraju tipicnom Hrvatu/Srbinu.

Mozda ne bi bilo lose da neko ko vise zna o ovome napise nesto...

"narcizam malih razlika"
freudov termin,čini mi se,... otprilike govori o tome da grupa mora nekoga mrziti,da bi se bolje držala između sebe,da bi kohezija grupe bila bolja,veća..
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 08:49   #49
Quote:
Cro Fag kaže:
ok
ali malo je čudno kada se na nekim prostorima non stop ratuje i kada država ne funkcionira kako se spada zbog koruptiranosti i općeglopovluka (nepoštivanja pravila i nevidljivih granica ponašanja u društvu između ljudi) i nesposobnosti onih koji to rješavaju da riješe
a gdje se to "non stop" ratuje??? malo knjigu povijesti u ruke i čit čit
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 13:51   #50
Exclamation

Quote:
Paola_Ltd kaže:
Odavno je Dvornikovic (cini mi se) pisao o povezanosti podneblja i psiholoskih karakteristika (u smislu predispozicija i verovatnoce) naroda koji naseljavaju odredjeni region. Pisao je o Balkanu, i napravio tipologiju...dinarski, alpski, erski i jos neki tipovi.
Ne mogu se svega setiti...pominje se mislim psihologija minimalnih razlika. Poenta je u tome da animozitet izmedju odredjenih etnickih grupa proizilazi usled prevelike slicnosti (iliti nedostatka krucijalnih i velikih razlika bilo socijalnih bilo istorijskih). Jedni druge "optuzuju" za iste stvari (tipican primer Hrvati-Srbi: kada se ispituju misljenja jednog naroda o ovom drugom rezultati govore da jedni drugima pripisuju iste osobine). Gocvorim o onoj vrsti istrazivanja gde ispitanici biraju sa liste osobine one koje najvise "odgovaraju tipicnom Hrvatu/Srbinu.

Mozda ne bi bilo lose da neko ko vise zna o ovome napise nesto...
ok..
ali nisam ovdje mislio ovim topicom raspravljati o nacijama..
ovdje ne govorimo o tome već općenito ljudima sa ovih prostora


uglavnom.
mislim da su ljudi ovdje nasilniji i bezobrazniji od zapadne europe i da uzroke takvog ponašanja i psihološkog obrasca treba tražiti u narcizmu kao temeljnom psihološkom poremećaju na ovim prostora - bez uplitanja pojednih nacija

~ ~ ~
- Zašto napada druge slonove?
- Životinje su kao ljudi. Neke se loše ponašaju zbog teškog života ili zlostavljanja. Kao i ljudi, neke su jednostavno kreteni.

THE SIMPSONS
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 13:52   #51
Exclamation

Quote:
croWbar kaže:
a gdje se to "non stop" ratuje??? malo knjigu povijesti u ruke i čit čit
pa ako se usporedi skandinavija sa balkanom.. kod nas se ipak češće ratuje
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.