Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 16:57   #1
Bicikli za djecu

Tražila sam ovakvu temu pa je nisam našla. Ako već postoji ispričavam se na otvaranju nove i slobodno spajajte s postojećom temom.

Zanimaju me vaša iskustva s kupnjom(ili nabavkom) biciklića za djecu.

Moja mala je sad 3 godine i rado bi joj nabavili bicikl. Poveli smo i nju da vidimo što joj se sviđa i što bi mogla voziti i zasad smo ustanovili sljedeće:
- bicikli u Turbolimaču- koji god je probala nije bila dsta snažna za vrtit pedala. Biciklići su dosta teški sami po sebi. Cijena je nam je relativno ok (oko 400 kn)

- Turbosport- kako smo bili samo u prolazu nisam zapamtila puno pojedinosti, ali našli smo jednog koji joj se sviđa.Pedale idu jako lagano, ali je i fora da idu "unatrag" (znači nema nožnu torpedo kočnicu(?) već samo ručne).
Problem je što košta kojih 800 kn. Namjeravamo ga pogledat malo bolje drugi put.

- isprobala je još par biciklića u Intersparu i sličnim trgovimama, isti je problem, ne može okrenut pedale.

Zanima me kakva imate iskustva s dječjim biciklima koje voze vaši malci.
Trebaju li trogodišnjaku ručne kočnice ili torpedo stražnja kočnica?
Gdje ste kupili bicikl? I koja je "fora" s tim pedalama koje se tako teško okreću nasuprot ovih koje idu lagano (ovisi o cijeni bicikla ili o nečem drugom?)
Je li bicikl veličine 16' preveliki za trogodišnjaka? (nama se čini da nije, ali opet nismo sigurni da dobro gledamo)

Kako smo početnici i do sad nismo kupovali dječji bicikl molim za pomoć.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:10   #2
Nisam previše od pomoći, ali pronašla sam ovo i čini se da je ta veličina namijenjena djeci od 4-5 godina.

Inače, moj je s tri jedva vozio biciklić koji ima pa je uvijek bilo povuci-potegni, ali sada s 4 ide relativno ok.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:58   #3
bojim se da ti je bicikl od 16'' malo velik za dijete od 3 g.
naši će klinci sada 5 i još voze 12'' ,s time da im sada planiramo kupiti veći.
na ovima su vozili do prošle godine sa pomočnim kotačićima, a od prošlog ljeta su naučili bez njih. a bojim se da ne bi još da su bicikli bili veći.

uostalom vidite da li vam dijete dosegne tlo kada sjedi na biciklu.
mi sada planiramo uzeti 18'' našima.
a kakvu biciklicu vam je do sada dijete vozilo, da li ima naviku okretati pedala ili ste do sada imali guralicu?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:59   #4
Mi imamo ovaj al gume od 14 cola ili čega već http://www.dsg.hr/slike/velike/5715.jpg
malo je skuplji, nešto manje od 1000 kn ga platili prošle godine, al na njemu nema ništa plastično, ništa ne škripi, ne zvecka, sve se namješta po potrebi (čak i udaljenost kočnice od ručke prema dužini prstiju djeteta)..prezadovoljni..malac je stalno na njemu i sve što smo morali je skinuti pomoćne i podići sic..

ovaj od 16 bi bio velik djetetu od 3 godine...Mihi je susjedova 16ica još uvijek prevelika i to ne malo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:25   #5
!6' je znači preveliki... ovaj od 12 mi se čini premali (mala je 104 visoka i onaj od 12' mi izgleda kao da ga je prerasla ). Budemo probali još koji da vidimo veličinu. Možda koji od 14'?

Pedale su poseban slučaj. Nije vozila ništa s pedalama , zapravo je vozila do sada samo guralice. Mislim da kuži kako ih okrenut ali su joj na svim biciklićima preteške za okretat.Napravi jedan okret i više nema snage za dalje.

Dali bi mi i koju kunu više, ali ipak ne previše
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:41   #6
ja računam na to da bicikl ostane i mlađem
Imali jedan od 500 kn koji je propao a nije ni vožen bio
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:43   #7
Znači nije u mom djetetu stvar što ne može okretat pedale na tom malom biciklu? već sam mislila kak je slaba ili već. Curica u mom susjedstvu, 3 i pol godine (al je sitnija od moje koja nema ni 3) vozi neki iste veličine ali je lagan (ima plastične kotače), kočnica na pedalama. Glupo mi je kupovat neki sada jer ima ovaj, sljedeće godine će ga valjda moći vozit. Sada može okretat pedale na onom sa 3 kotača koji ima ručku da ga guraš. Onaj sa ogradicom i kojem glava (volan) svira.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:16   #8
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Znači nije u mom djetetu stvar što ne može okretat pedale na tom malom biciklu? već sam mislila kak je slaba ili već. Curica u mom susjedstvu, 3 i pol godine (al je sitnija od moje koja nema ni 3) vozi neki iste veličine ali je lagan (ima plastične kotače), kočnica na pedalama. Glupo mi je kupovat neki sada jer ima ovaj, sljedeće godine će ga valjda moći vozit. Sada može okretat pedale na onom sa 3 kotača koji ima ručku da ga guraš. Onaj sa ogradicom i kojem glava (volan) svira.
jesi ti probala ono okrenuti? ja jedva stisnem rukom kako je to tesko, koma. Bas smo jucer bili u potrazi za biciklom jer je zapela da ga oce ali nis, ne moze stisnuti niti jednu pedalu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:49   #9
I mi smo u potrazi za biciklom. Mala ima skoro 4 god.
Njoj je jako vazno da je rozi, da ima zvonce i kosaricu.

Do sada nismo nasli nista sto bi se njoj svidjelo, a da nije preskupo.
Planiram joj uzeti 14 ili 16 cola, 12 joj je naknap i mogla bi ga voziti eventualno samo ovu godinu, a nemam namjeru svake godine kupovati bicikl. Do sada se na svim probanim mogla voziti, tj. okretati pedale,a cak joj ni ovi od 16 nisu jako veliki.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:09   #10
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jesi ti probala ono okrenuti? ja jedva stisnem rukom kako je to tesko, koma. Bas smo jucer bili u potrazi za biciklom jer je zapela da ga oce ali nis, ne moze stisnuti niti jednu pedalu
Je, izgleda da imamo slabašne curetke .

Kako Ani4 kaže,i mojoj je važno da je rozi ,dosad je samo na roze htjela sjesti . Ali, samo je jednog uspjela pokrenut s pedalama i to onog od 800 kn
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:16   #11
Mi smo kupili našem za 3. rođendan Nakamura Genesis, bez pedala (kao like a bike) sad već tako dobro vozi i drži ravnotežu da mislim kako ćemo mu odmah kupiti neki bez pomoćnih. Na ovom je tako lijepo naučio držati ravnotežu i ručno kočiti, oduševljena sam. Kupili smo ga u Intersportu, bio je nekih 1000kn a sad vidim da je na akciji 500kn.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:22   #12
evo ja preporucam Intersport za ovo
moj sin ima 4 godine i od prosle vozi bez pomocnih točkova
imali smo 12" iz turbo limača i bože sačuvaj
sad smo uzeli u Intersportu 16" i bicikl je super ima torpedo kocnicu i jako je kvalitetan
mislim da je cijena ok jer planiramo da ga i drugo dijete vozi kosato je oko 800 kuna
marka je genesis i jako je dobar mi imamo njihov i veliki i zadovoljni smo
a vidjela sam tamo i rozne za curke s kosaricama neko je trazio i to pa eto
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:24   #13
Ja sam svojoj curki od 16 mjeseci htjela kupiti bicikl
Za guralice je prevelika, a za bicikl bez kotača premala
Ima li neki biciklić za ovo razdoblje?
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 11:26   #14
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jesi ti probala ono okrenuti? ja jedva stisnem rukom kako je to tesko, koma. Bas smo jucer bili u potrazi za biciklom jer je zapela da ga oce ali nis, ne moze stisnuti niti jednu pedalu
Jesam. Ne ide baš tako teško a i sam bicikl je dosta težak pa mislim da sve to igra ulogu. Uspije okrenut jednom i stane. Inače, to je od 12". Najradije bih joj kupila neki kvalitetni, lagan al glupo mi je kad je dobila ovaj. nek ove godine vozi romobil i taj tricikl a sljedeće će valjda malo ojačat.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:06   #15
mi smno odustali od bicikla. čemu forsirati kad dijete ne može okrenut pedale jedan jedini put?!
isto je bila sjela na neki lagani, skuplji i okrenula pedale par puta, al ne pada mi na pamet to kupovati jer ne znam hoće li se to ponoviti i hoće li uopće imati volje (tak smo prošle godine kupili kopiju like a bikea jer je uspjela malo vozit kad je prvi put sjela na njega pa poslije nije htjela ni čut za njega). a eto, da bih mogla reći da ženska ima bicikl. htjeli su joj bake i djedovi kupit i neki skupi bicikl za rođendan pa smo izobilazili dućane, probavala je malo i zaključili smo da bi to u njezinom slučaju bilo bacanje novaca.
isto samo gleda koji je rozi, koji ima one sjajne resice, koji ima rozu košaru, a zapravo joj nijedan od tih bicikala nije interesantan zbog vožnje same.
pričekat ćemo sljedeću godinu. sad sam već pametnija i ne forsiram kupovanje kojekakvih vozila i pomagala samo zato jer je uobičajeno da djeca njezine dobi to imaju. imam na lageru nekoliko promašenih investicija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:01   #16
Ja razmišljam ovako: Ako nema bicikl, kako će ga uopće probat voziti? Mogu posuditi bicikl od nekog pa da vidim zanima li je ili ne, ali i za to morala bih znati kak da prepoznam jel joj bicikl prevelik, taman, hoće li ga moći voziti bar još godinu, dvije ili će joj to biti za jednu sezonu. Prije nego što dam ikakve novce rado bi par savjeta i mišljenja drugih, čisto zato da ne bacim lovu u vjetar.

Mi like a bike nemamo, imamo guralice i tricikl. I mislim da je ok ponudit maloj nešto više od onog kaj imamo doma. Ne zato kaj "bicikl vozi i susjedova mala" već zato kaj mislim da bi to bila još jedna stepenica u njezinom motoričkom napretku. Osim toga, mala je i dosta "nesigurna" i ziherašica i mislim da bi bilo dobro za nju da se malo odvaži vozeći bicikl. Guramo je malo više jer ona nije sama po sebi dijete koje će se upustiti u avanturu, popeti na drvo (ovo ne shvatite baš doslovno), više je tip "kud je staviš, tu je" pa mi je bitno da joj ponudim malo više toga. Do nedavno se nije usudila na hrpu sprava na igralištima, potičemo je svaki dan, "guramo" da proba, dajemo primjer kak je to zabavno...a kaj ćeš, nisu sva djeca otvorena za nove stvari. Tak je i s biciklom. Njoj se sviđa bicikl u dućanu, jel bi joj se sviđao i kad bi ga kupili...tko zna.
Zato se i raspitujem jer ako dam lovu za neki koji nema snage ni pogurati, bačena lova. Ja ću je potaknuti da ga vozi, ali tek ako nađemo neki koji joj odgovara. normalno da će izgubiti motivaciju za vožnju ako dva puta sjedne na njega i ne može ga pomaknuti s mjesta.

Kupili smo hrpu stvari koje su se pokazale promašenom investicijom i vjerujem da će biti još takvih investicija...ha ljudi smo.Zato pokušavam smanjiti rizik i prije nabavke bicikla vidjet kaj se nudi na tržištu i pročitat tuđa iskustva.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:30   #17
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja razmišljam ovako: Ako nema bicikl, kako će ga uopće probat voziti?
ma, gle, nemam ja niš protiv da ti nabaviš bicikl. ja sam samo rekla zašto ja neću. i da je normalno da trogodišnjaci i trogodišnjakinje ne mogu okretat pedale
da je to do djeteta, a ne do pedala

iako ni moja nije baš motorički najnaprednije dijete niti je nešto odvažna, a bome ni jaka, ne mislim da će joj nešto faliti ako bicikl proba sljedeće godine, a ne ove.

Quote:
Zato se i raspitujem jer ako dam lovu za neki koji nema snage ni pogurati, bačena lova.

to što će i kako tvoje dijete voziti ti ne možemo mi reći. nažalost. uzmite si jedan dan ili jedno popodne i obiđite trgovine, vidite za što pokazuje interes, što joj kako ide...pa procijenite sami.
jedino što ti mogu reć da su oni jeftiniji najmanji biciklići ful teški. no, moj nećag ga je vozio bez problema i prošle godine, kao dvogodišnjak. tak da, kažem, to najviše ovisi o djetetu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:35   #18
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja razmišljam ovako: Ako nema bicikl, kako će ga uopće probat voziti? Mogu posuditi bicikl od nekog pa da vidim zanima li je ili ne, ali i za to morala bih znati kak da prepoznam jel joj bicikl prevelik, taman, hoće li ga moći voziti bar još godinu, dvije ili će joj to biti za jednu sezonu. Prije nego što dam ikakve novce rado bi par savjeta i mišljenja drugih, čisto zato da ne bacim lovu u vjetar.

Mi like a bike nemamo, imamo guralice i tricikl. I mislim da je ok ponudit maloj nešto više od onog kaj imamo doma. Ne zato kaj "bicikl vozi i susjedova mala" već zato kaj mislim da bi to bila još jedna stepenica u njezinom motoričkom napretku. Osim toga, mala je i dosta "nesigurna" i ziherašica i mislim da bi bilo dobro za nju da se malo odvaži vozeći bicikl. Guramo je malo više jer ona nije sama po sebi dijete koje će se upustiti u avanturu, popeti na drvo (ovo ne shvatite baš doslovno), više je tip "kud je staviš, tu je" pa mi je bitno da joj ponudim malo više toga. Do nedavno se nije usudila na hrpu sprava na igralištima, potičemo je svaki dan, "guramo" da proba, dajemo primjer kak je to zabavno...a kaj ćeš, nisu sva djeca otvorena za nove stvari. Tak je i s biciklom. Njoj se sviđa bicikl u dućanu, jel bi joj se sviđao i kad bi ga kupili...tko zna.
Zato se i raspitujem jer ako dam lovu za neki koji nema snage ni pogurati, bačena lova. Ja ću je potaknuti da ga vozi, ali tek ako nađemo neki koji joj odgovara. normalno da će izgubiti motivaciju za vožnju ako dva puta sjedne na njega i ne može ga pomaknuti s mjesta.

Kupili smo hrpu stvari koje su se pokazale promašenom investicijom i vjerujem da će biti još takvih investicija...ha ljudi smo.Zato pokušavam smanjiti rizik i prije nabavke bicikla vidjet kaj se nudi na tržištu i pročitat tuđa iskustva.
evo ja bi ti preporucila da onda kupis like a bike (kopiju) nije bitno
po meni je to najbolja stvar koju smo kupili i zahvaljujuci tome sa 3 godine i par mjeseci smo svladali voznju bez tockica
mislim mozda bi ti curici to bilo zanimljivo a mozes ga naci i puno povoljnije od bicikla a sa druge strane izvrsna stvar za razvijanje motorike
a kad ga svlada onda joj lijepo kupis veci bicikl koji ce moci vec okretati i voziti sama bez pomocnih tockova i koji ce trajati godinama
mozda da probas negdje da vidis kako ce reagirati
mozda joj bude zanimljivo guranje nogicama a to je dobra podloga za kasnije za voznju bicikla
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:40   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
. i da je normalno da trogodišnjaci i trogodišnjakinje ne mogu okretat pedale
da je to do djeteta, a ne do pedala

)
Pa to je bit. Moja nema snage za vrtit, možda bi i volje imala, ali nema snage. Do sad smo našli samo jednog na kojeg je sjela i mogla okrenut padale, da je bio jeftiniji vjerojatno ne bi razmišljali toliko već bi ga kupili,ali 800 kn nije malo.

Zato sam i pitala u čemu je fora da se nekima pedale tako teško vrte, a nekima idu lagano. Jel to stvar cijene(kvalitete)? Ili nekog drugog sistema? Kočnice? Što gledat? Kakve kočnice su bolje za tak male? Jel skuže te nožne torpedo kočnice lakše od ručnih? Te cake me zanimaju...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:46   #20
Quote:
smeđa kaže: Pogledaj post
evo ja bi ti preporucila da onda kupis like a bike (kopiju) nije bitno
po meni je to najbolja stvar koju smo kupili i zahvaljujuci tome sa 3 godine i par mjeseci smo svladali voznju bez tockica
Problem je s like a bikeom kaj je on, ajmo reći, nestabilan. Mojoj se maloj sviđa kad ona može na nešto posjesti guzu i staviti nogice na nešto stabilno (pedale). Like a bike je probala samo malo i nikako joj nije sjelo to što ga mora držati inače se prevrne. Možda da ga je probala koji dan ali ni smo bili u prilici. Vidjet ćemo još, meni je like a bike i slični biciklići jako sviđaju i stvarno mislim da su korisni baš kako kažeš, ali kaj kad je mala drugačijeg mišljenja
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.