Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 18:22   #4201
Quote:
carjegol kaže: Pogledaj post
zašto pojedini alternativci ne mogu kulturno diskutirati
zakaj pojedinci otvaraju klonove da bi reklamirali svoje blogove na kojima komentiraju samo kostelca?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Old 18.11.2011., 18:41   #4202
Ne znam jeste li primjetili da se u zadnje vrijeme sve više pojavljuju razni NLO-i i to diljem svijeta. Ljudi već na dnevoj bazi prijavljuju viđenja.

I ja sam prije tjedan dana uočio jednog i to me baš i nije iznenadilo previše baš zbog toga. (dvije svjetleće točke koje se paralelno kreću, ubrzvaju i odlaze prema svemiru) uobičajena pojava kod NLO-a.

Pa zato bio to nibiru ili nešto drugo mislim da se nešto sprema uskoro.
biceps is offline  
Old 18.11.2011., 19:12   #4203
Quote:
biceps kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li primjetili da se u zadnje vrijeme sve više pojavljuju razni NLO-i i to diljem svijeta. Ljudi već na dnevoj bazi prijavljuju viđenja.

I ja sam prije tjedan dana uočio jednog i to me baš i nije iznenadilo previše baš zbog toga. (dvije svjetleće točke koje se paralelno kreću, ubrzvaju i odlaze prema svemiru) uobičajena pojava kod NLO-a.

Pa zato bio to nibiru ili nešto drugo mislim da se nešto sprema uskoro.
Svi koji gledaju i propitkuju sami sebe to primječuju samo nažalost čim netko tako nešto spomene biva ušutkan od strane "dežurnih" forumaša.

Sprema nam se nešto ali što ne znamo još sa sigurnošću...možda je Nibiru, možda nije ali nešto sigurno je.
Kerefek76 is offline  
Old 18.11.2011., 20:43   #4204
PlanetElenin web stranica ponovo radi punom parom, sada im je moto:

Planet X - Nibiru
I dalje je na svom putu prema Zemlji!
Komet Elenin razotkriven je kao dezinformacija, ali Planet X sve jače utječe na Zemljine promjene.
Sedam tjedana prije sata pomicanja Zemljinih polova bit će jasno vidljiv.



A što se tiće ove teme, postala je manje zanimljiva od kada je prošao onaj famozni datum 26.09.2011 kada se Elenin tj Nibiru trebao naći u poravnanju sa Zemljom i Suncem!
Ispostavilo se da je to zaista bio komet Elenin, koji se čak prije toga i raspao!
Ali eto, mnogi su tu zagovarali kako nam taj dan ne gine promjena polova u 30min, veliki razorni zemljotresi, ogromni tsunami i tako to! Da je Elenin u stvari Nibiru!
deki00 is offline  
Old 18.11.2011., 21:51   #4205
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ajde Kerefek se barem potrudio nešto konkretno napisati. Iako niti to nema apsolutno nikakve veze sa Nibiru niti itko ikome što brani. Ovo je forum koji je i zamišljen kao mjesto gdje se diskutira i suprotstavljaju mišljenja. Skoro sam napisao "iznose argumenti", no argumenata sa strane Nibiru zagovaratelja uopće nema. Sve se svodi na vikanje "we are dooomed DOOOOMED!!!!" a da nitko ne zna ni kad ni zašto ni koja je poanta tog vikanja.
Kerefek je ovdje napisao nekoliko postova koje je meni bio gušt pročitati, a onda ste vas nekoliko sve to zatrolali s dvije stranice ismijavanja, pa nitko više te postove nikada vidjeti neće, što sam sigurna da znaš, kao što sam sigurna da svjesno i s namjerom to radite. I to ne mislim da ste nečije radne pčelice, nego ste jednostavno toliki dogmatici da vas uhvati panika od svakoga tko i najbenignije iznosi neke svoje misli, viđenja, ideje, svjestan da su možda glupe i da se ne mogu argumentirati. Čisto radi ideje. Tko kaže da netko iz neke blesave ideje neće razviti neku manje blesavu, samo ako se dopusti slobodan protok ideja?

Ne može se iznositi argumente za nešto što je ideja, misao, impresija.

Ali ne može se doći niti do znanstvenih spoznaja, ako nema mnogih s idejom. Neke od tih ideja dovedu i do pravih stvari. Svi s idejama kroz poznatu povijest bili su neshvaćeni u svoje vrijeme i ismijavani od tada priznate "znanosti".

Bez ideja i ludih pojedinaca bismo još danas bili u kamenom dobu.

No oni su bili sretni jer ih je ismijavalo kao čudake ili luđake samo njihovo selo, a ne i cijeli podforum "alternativa".
NemremSeSjetit is offline  
Old 18.11.2011., 21:56   #4206
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Tema je možda "fora", ali nije nimalo bezazleno najavljivati katastrofe. Već smo o tome pričali, takve tvrdnje mogu izazvati strah i psihičke smetnje kod pojedinaca. Jedna stvar je govoriti o nekakvim mogućnostima, a sasvim druga kada se daju izjave tipa "dolazi planet koji će nas uništiti".
Kod istih takvih pojedinaca strah i psihičke smetnje izazivaju i nasilne videoigre/filmovi.
Nije baš da imamo slučajeve masovnih samoubojstava povezanih s Nibiruom.


Bilo bi sjajno da na ovom podforumu imamo dvije ravnopravne strane s argumentima.Ali pošto to nije slučaj, dolazi do riječi kao što su "govna", "mamlaze", "sranja" i druga vrijeđanja.
A kad netko zbog tih riječi dobije ban svi se čudom čude.
Osobno smatram da znanost ne može (što ne znači da neće moći ) dati odgovore na određena pitanja i da svijet ne treba gledati na isključivo "znanstveni" način.
Ali ne trebaš biti znanstvenik da bi vidio da neke stvari kao što je Nibiru nemaju nikakvog smisla.Ili je taj Nibiru nešto tipa carevog novog ruha pa ga vide samo odabrani.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje Gurevich : 18.11.2011. at 22:09.
Gurevich is offline  
Old 19.11.2011., 09:28   #4207
Nitko nije htio a svi mislimo isto pa sam ipak otvorila knjigu zalbe na PZK
Linkanje na temu je dozvoljeno, ovaj moj post ne bi trebao biti izbrisan.
Forumasi kliknite na link i napisite sto vas smeta

https://www.forum.hr/showthread.php?t=686829
tequila is offline  
Old 19.11.2011., 15:16   #4208
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Nitko nije htio a svi mislimo isto pa sam ipak otvorila knjigu zalbe na PZK
Linkanje na temu je dozvoljeno, ovaj moj post ne bi trebao biti izbrisan.
Forumasi kliknite na link i napisite sto vas smeta

https://www.forum.hr/showthread.php?t=686829
Odgovorio sam. Također, postoji i otvorena tema za prijedloge forumaša na ovom pdfu.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 19.11.2011., 20:48   #4209
Nisam sve pročitala, ali evo jedna teza.
Nibiru je zapravo nekakva letjelica u kojoj su bića pozitivna i žele nama dobro.
2012. će biti vrlo blizu Zemlje i otvorit će se novi portal ili neka vrata prema...ne znam čemu. Oni koji žele mogu ići kroz ta vrata, ne znam kamo.
S druge strane postoje neka bića na Orionu koja nam ne žele dobro. Sjetih se, Graysi!
Nedavno su u NASI objavili izboj velike sunčeve baklje, a zapravo je bio projektil s Oriona, tvrde drugi u NASI. Zato su dobili otkaze.

Mislim, što ja svašta ne pročitam!
Omaha is offline  
Old 19.11.2011., 21:47   #4210
Onaj koji se ne spominje govori/piše da je Zemlja područjem Tihog oceana okrenuta prema Nibiruu, te da je zato povećani broj potresa u zoni istog. Možda mi je promaklo objašnjenje u tekstu (molim ga, ako čita ovo, da razmakne i odvoji tekst na odlomke kako bi bio pregledniji, jer su ovaj font i bijela slova na crnoj podlozi čista banana), ali nije mi jasno kako je Nibiru uvijek s te strane ako se Zemlja okreće oko svoje osi, tj. kruži li onda i Nibiru u istom smjeru kako bi uvijek bio iznad Tihog oceana?
drot13 is offline  
Old 20.11.2011., 11:52   #4211
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije li postala nezanimljiva upravo zato što se ništa od najavljivanog nije dogodilo?
Više je nego očito zašto je tema postala nezanimljiva!
Događaju se razne stvari po cijelom svijetu.... ali dakako to se ne smije govoriti jer je to "normalno" i na kraju krajeva, ono najvažnije - nije bilo u udarnom terminu dnevnika.
Pa mislim ok - nema više onih koji iznosi "doomsday" teorije - pa hajde onda vi koji koristite razum i intelekt raspravljajte o planetama, o kretanjima planeta, kometa, xy... - "običnim" i "neobičnim" događajima.... ili se zaista više nema što primjetiti jer je sve odavno otkrivano i objelodanjeno. U dnevniku dakako!
Seljanka is offline  
Old 20.11.2011., 14:33   #4212
Nisam rekao da se stvari ne događaju. Ali bilo je rečeno da će se u/oko konkretnih datuma okrenuti polovi, da će biti katastrofalnih pomicanja Zemljine kore i užasnih potresa... i tako dalje, ali te stvari se nisu dogodile. Da se sad pravimo da to nije rečeno?


P.S.: Dnevnik ne gledam.
drot13 is offline  
Old 20.11.2011., 15:32   #4213
Vrlo zanimljiv video, svakako relevantan budući se radi o konferenciji NASA znanstvenika: http://www.youtube.com/watch?v=LiLI1...eature=related

Prve 4 minute predstavljaju znanstvenike i reference, kažu neke općenite stvari o projektu, teleskopima, novim otkrićima itd... sve vrlo općenito, kome se neda gledati može preskočiti.

Na 4.15 imaju telefonski poziv predstavnika medija koji direktno pita za Planet X ili Nibiru, a znanstvenica Amy Mainzer (ili je ovo Angelina Jolie? ) odgovara na način da su ovim projektom otkrili novu klasu vrlo hladnih zvijezda, navodi stotinu novih hladnih zvijezda ili brown dwarfova za čije postojanje do sada nisu znali.

Zatim kaže doslovno: "Mislimo da ne postoji ništa osobito opasno u vanjskom solarnom sistemu. Mislimo da je to samo ... samo ... /zamuckivanje/ Ako nešto postoji tamo, moglo bi biti veliko tijelo u cirkularnoj orbiti."

Novinar na telefonu dalje inzistira na pitanju i Amy kaže doslovno: "Možemo potvrditi otkriće stotinu novih ... objekata koji su te vrlo hladne zvijezde koje zovemo smeđi patuljci i to je vrlo slično onome za što su mnogi ljudi zainteresirani, dakle našli smo neke takve objekte relativno blizu Zemlji, ali nijedan od njih nije bliže, u ovom trenutku, od ijedne zvijezde bliže našem solarnom sustavu."

Svakako preporučam pogledati!
NemremSeSjetit is offline  
Old 20.11.2011., 15:34   #4214
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljiv video
o ovome smo raspravljali na dugačko i široko par stranica unazad.

odavde pa na dalje [klikni na strelicu iza "kaže:"]:
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da svi koji govore engleski,također pažljivo poslušaju i kažu svoje mišljenje.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Old 20.11.2011., 16:31   #4215
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
zakaj pojedinci otvaraju klonove da bi reklamirali svoje blogove na kojima komentiraju samo kostelca?
nisam ničiji klon. prvi put sam došao na ovaj forum u rujnu baš zbog kostelca i bilo mi je drago kako i njega sprdaju onoliko koliko on to radi ostalim, "normalnim" ljudima koji nemjau cijelo vrijeme ovoga svijeta da vise za kompjuterom. do tada sam, ako me nešto zanimalo samo iščitavao određene teme.
i što je loše u tome da se nekoga komentira tko ne dozvoljava komentare na blogu jer ne može podnijeti da mu netko kaže da nije u pravu?
čuj, mislim da je pogodak, dok se netko može osjećati superiorniji od mene, samo na osnovu opservacije da sam ja pojedinac koji na svom blogu komentira samo igora k.
__________________
back from the dead
carjegol is offline  
Old 20.11.2011., 18:19   #4216
Quote:
carjegol kaže: Pogledaj post
nisam ničiji klon. prvi put sam došao na ovaj forum u rujnu baš zbog kostelca i bilo mi je drago kako i njega sprdaju onoliko koliko on to radi ostalim, "normalnim" ljudima koji nemjau cijelo vrijeme ovoga svijeta da vise za kompjuterom. do tada sam, ako me nešto zanimalo samo iščitavao određene teme.
i što je loše u tome da se nekoga komentira tko ne dozvoljava komentare na blogu jer ne može podnijeti da mu netko kaže da nije u pravu?
čuj, mislim da je pogodak, dok se netko može osjećati superiorniji od mene, samo na osnovu opservacije da sam ja pojedinac koji na svom blogu komentira samo igora k.
Vaš blog od brat bratu 10 rečenica skupa, je dosadan i polupismen. Čovjeka (Kostelca) već dugo nema na temi, baniran je, pa se bezrazložno referiraš na njega, njemu iza leđa. Tema nije Kostelac, već Nibiru. Inače, imaš chat na njegovom blogu, pa ondje možeš protestirati. A imaš i "emajl" ondje pa se možeš sa njim dopisivati.

Zadnje uređivanje Pucko300 : 20.11.2011. at 18:24.
Pucko300 is offline  
Old 20.11.2011., 18:25   #4217
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Tema nije Kostelac, već Nibiru.
Ovo je potpuno točno. Zato nemojte nastavljati s argumentum ad hominem i komentiranjem pojedinih forumaša.

Zadnje uređivanje Begemotica : 20.11.2011. at 20:16.
Begemotica is offline  
Old 20.11.2011., 19:31   #4218
Također, Kostelac nije baniran. Sam je otišao s Foruma.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 20.11.2011., 21:18   #4219
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Nisam sve pročitala, ali evo jedna teza.
Nibiru je zapravo nekakva letjelica u kojoj su bića pozitivna i žele nama dobro.
2012. će biti vrlo blizu Zemlje i otvorit će se novi portal ili neka vrata prema...ne znam čemu. Oni koji žele mogu ići kroz ta vrata, ne znam kamo.
S druge strane postoje neka bića na Orionu koja nam ne žele dobro. Sjetih se, Graysi!
Nedavno su u NASI objavili izboj velike sunčeve baklje, a zapravo je bio projektil s Oriona, tvrde drugi u NASI. Zato su dobili otkaze.

Mislim, što ja svašta ne pročitam!
ovo boldano od kud ti to?
Ak ti nije tesko daj link bas me zanima ko pise takve gluposti i dezinformacije

Nibiru je planet a ne letjelica i na njemu zive annunnaki koji su genetskim inzinjeringom napravili nas ljude tocnije crnce
I ne nezele nam dobro jer mi smo tj crni su za njih bili samo robovi radna snaga...

Ovaj mjesec (jedanput) i iducu godinu (jos par puta) se treba otvorit port tj prolaz koji ce vodit u visu dimenziju tocnije u 4d 5denzitet

sto se tice greysa oni neznaju sta je dobro a sta lose tj nemaju tu intuiciju da mogu razlikovat dobro od loseg
Oni su nus proizvod i pod utjecajem i kontrolom od strane reptila
Postoje dvije vrste greysa one od metar znaci niske i one od preko 2 metra
Ovi mali su "zli" a veliki su dobri...
Mali su napravljeni genetskim inzinjeringom dok veliki ne
scootertechno is offline  
Old 21.11.2011., 09:35   #4220


Mi ovdje čekamo
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.