Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 15:15   #1
Osiguranje stana za slučaj požara

Pozdrav, planiram osigurati novokupljeni stan pa sam u nedoumici...
Naime, osigurao bih stvari kućanstva, boje na zidu, podove, stakla i sl. ali su mi iz CO-a rekli da je osiguranje od požara pokriveno pričuvom?! To znači npr. ne daj Bože, za slučaj požara u stanu i štete od npr. 30 000 EUR, da se mogu namiriti iz pričuve?!
Isto tako, poradi kredita Banke, postoji i polica osiguranja za korisnika (smrt, nezgoda i sl.) te za stan za slučaj požara ali su mi rekli u Banci da bi sredstva za slučaj požara išla u korist Banke još slijedećih 20 godina a tek onda da di ih meni pristali pripisati. Dakle, pitanje je jednostavno : Kako osigurati stan za slučaj od požara i dobiti novce ako se on i desi
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 18:40   #2
Ako je zgrada osigurana, onda se u slučaju požara tvoja šteta namiruje od osiguravajučeg društva, a ne od pričuve. Od pričuve se uplaćuje rata osiguranja.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:26   #3
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Ako je zgrada osigurana, onda se u slučaju požara tvoja šteta namiruje od osiguravajučeg društva, a ne od pričuve. Od pričuve se uplaćuje rata osiguranja.
Aha, tako dakle...
Thnx!
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:16   #4
Jedna caka; ak zgrada nema protupožarne aparate (po stubištu) osiguranje moože ne isplatiti štetu uzrokovanu požarom ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.