Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 23:43   #41
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Kao što je Kina propala. Samo što smo tada imali 3. najjaču vojsku u Europi, svi su imali posao, javni dug SR Hrvatske je bio 5 milijardi kuna i poštivao nas je cijeli svijet. Danas nemamo 5 ispravnih MIG-ova, posao ima malo tko, javni dug je 60 milijardi, ne šljivi nas nitko ni 3% i jedan običan Todorić je u stanju sjebati cijelu državu. Jaki smo bome, nema što.
Ah, i ti si jedan od onih kojima fali ta džamahirija.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:48   #42
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ah, i ti si jedan od onih kojima fali ta džamahirija.
Ah, i ti si jedan od onih koji nemaju argumenata i pametnijeg odgovora.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:55   #43
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Ah, i ti si jedan od onih koji nemaju argumenata i pametnijeg odgovora.
Prvo, komunizam je propao na svjetskom nivou, pa se nije zadržao ni u Jugoslaviji. Drugo, Jugoslavija je promašena ideja, dok je pobijedila ideja nezavisne Hrvatske.
Osim toga, kao Hrvat, smatram da je svaka jugo-srpska ideja prijetnja mom opstanku.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:36   #44
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Prvo, komunizam je propao na svjetskom nivou, pa se nije zadržao ni u Jugoslaviji. Drugo, Jugoslavija je promašena ideja, dok je pobijedila ideja nezavisne Hrvatske.
Osim toga, kao Hrvat, smatram da je svaka jugo-srpska ideja prijetnja mom opstanku.
Ne, nije propao. I danas postoje socijalističke države, a u mnogim zemljama postoje takvi pokreti, pogotovo u Južnoj Americi. Stvar je u tome što nijedan sustav nije idealan i svaki sustav dođe do svog zasićenja. To se posebno osjeti u slabije razvijenim zemljama, Nijemcu je recimo svejedno kakav je sustav ako on ima priliku za kvalitetan život. Ne razmišlja o takvim stvarima jer je zadovoljan. Ali problem je što kod nas imaš situaciju u kojoj je čovjek u Jugoslaviji završio školu, dobio odmah posao i odradio radni vijek, a danas je njegov sin isto tako završio školu i ne može dobiti posao jer mu sustav to onemogućava. Ajde ti tom čovjeku objasni da je njemu ustvari bolje danas nego što je bilo prije, samo što on to "ne shvaća".

Meni prije svega Jugoslavija ne fali jer imam 24 godine i u njoj nisam ni živio, ali stariji ljudi oko mene sigurno ne lažu kad govore o svojim iskustvima i životima koje su imali u to vrijeme. Isto tako me ni najmanje ne zanima Domovinski rat, ni Oluja, ni četnici ni išta slično, toga se ne sjećam i za to me boli briga. Mene zanima ono što mi danas, u 2017. godini ova država može pružiti i kakav životni standard mi omogućava. Da je stanje u državi kako treba, da se posao dobiva na normalan način bez mita i rođačkih veza, da ne može svaki privatnik provoditi svoje zakone i dati radniku otkaz ako mu sinoć žena nije dala pičke, da plaće stižu redovito, da je PDV 20% kao na ZAPADU, da osim PDV-a nema još 100 raznih poreza, taksi, biljega i čega sve ne, ja sam 100% siguran da niti jedan građanin ove države ne bi spomenuo Jugoslaviju. Ali ako imaš državu koja već 25 godina stalno nazaduje i svake godine je sve gore i gore, ne razumijem čemu se čudiš da ljudi spominju vremena kada se živjelo bolje.

I na kraju, ja kao Hrvat, smatram da je sadašnja ideja vođenja države prijetnja mom opstanku. Zato što moju egzistenciju neće osiguravati jugo-srbi kako ti kažeš i od njih meni ne prijeti nikakva opasnost, ali mi itekako prijeti opasnost od pojedinih Hrvata tipa Todorića koji je u mogućnosti odvesti državu u kojoj ja živim u bankrot.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:39   #45
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Osim toga, kao Hrvat, smatram da je svaka jugo-srpska ideja prijetnja mom opstanku.
Problem je u tome što je i hrvatska ideja prijetnja našem (hrvatskom) opstanku.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:50   #46
Wink

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što je i hrvatska ideja prijetnja našem (hrvatskom) opstanku.
Nije. Ekonomija je nestalna, ali ideja države trajna. Zato će Hrvatska opstati, a Jugoslavija je propala. A što se tiče opstanka, ipak se svatko mora pobrinuti za sebe, a ne čekati da ga spasi nekakva stranka.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:07   #47
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nije. Ekonomija je nestalna, ali ideja države trajna. Zato će Hrvatska opstati, a Jugoslavija je propala. A što se tiče opstanka, ipak se svatko mora pobrinuti za sebe, a ne čekati da ga spasi nekakva stranka.
Jugoslavija je bila federacija, a hrvatska nacionalna drzava.

Nismo zapad. Specificni smo.
Npr jedan medjimurec je vise zapadnjak od covjeka iz SB ili ST.
Zeljko kerum je slicniji crnogorcima nego medjimurcima, a isto je i sa bandicem.
Sanader je zapadnjak u nastupu i balkanac u djelovanju.

...

Nismo zapad.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:22   #48
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Meni prije svega Jugoslavija ne fali jer imam 24 godine i u njoj nisam ni živio, ali stariji ljudi oko mene sigurno ne lažu kad govore o svojim iskustvima i životima koje su imali u to vrijeme. Isto tako me ni najmanje ne zanima Domovinski rat, ni Oluja, ni četnici ni išta slično, toga se ne sjećam i za to me boli briga. Mene zanima ono što mi danas, u 2017. godini ova država može pružiti i kakav životni standard mi omogućava. Da je stanje u državi kako treba, da se posao dobiva na normalan način bez mita i rođačkih veza, da ne može svaki privatnik provoditi svoje zakone i dati radniku otkaz ako mu sinoć žena nije dala pičke, da plaće stižu redovito, da je PDV 20% kao na ZAPADU, da osim PDV-a nema još 100 raznih poreza, taksi, biljega i čega sve ne, ja sam 100% siguran da niti jedan građanin ove države ne bi spomenuo Jugoslaviju. Ali ako imaš državu koja već 25 godina stalno nazaduje i svake godine je sve gore i gore, ne razumijem čemu se čudiš da ljudi spominju vremena kada se živjelo bolje.

I na kraju, ja kao Hrvat, smatram da je sadašnja ideja vođenja države prijetnja mom opstanku. Zato što moju egzistenciju neće osiguravati jugo-srbi kako ti kažeš i od njih meni ne prijeti nikakva opasnost, ali mi itekako prijeti opasnost od pojedinih Hrvata tipa Todorića koji je u mogućnosti odvesti državu u kojoj ja živim u bankrot.
Ne razumijem...?

...


Otišlo u off uglavnom.

Treba imat stav i izborit se za samoga sebe, na fin i kulturan način. Isto tako i pomoć ako pred očima netko slabiji to za sebe ne uspijeva. Primjer taj gore dečkić iz knjižnice.
Živiš sad, a ne 'drugi put ću ovako ili onako.' Momentalno pravedno reagirat, a sve namjerno nekulturne opomenut, u suprotnom će samo jačat iz dana u dan.
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:58   #49
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Ne razumijem...?

...


Otišlo u off uglavnom.

Mislim da je to neka nova dijagnoza.

F. đesibio 91., pretpostavljam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:10   #50
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislim da je to neka nova dijagnoza.

F. đesibio 91., pretpostavljam.


a nije nova, nađe se dobrih pemzija na osnovu F đesbiodevedesprve
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:58   #51
ništa od toga mi ne predstavlja problem jer sam jednostavno naviknut na sve to, kao i svatko tko je dovoljno star da shvati kako stvari funkcioniraju kod nas. problem bi bio da imam dijete kojeg moram uvjeriti u neke temeljne ljudske vrijednosti, a da mu u isto vrijeme moram objasniti i zašto će realnost na svakom koraku demantirati većinu onog u što ga pokušavam uvjeriti. sva sreća pa to nikad neću morati raditi.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 03:54   #52
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Ne razumijem...?

...
Što ne razumiješ? Ne zanima me ono što se događalo pred 25 godina jer sam tada tek rođen i od tih informacija danas nemam nikakve koristi da bi se trebao njima baviti. Po narodnosti sam Hrvat, ali ne onakav model "pravog Hrvata" koji preispituje tko je gdje bio 91., mrzi Srbe i glasa za HDZ. Ja nisam takav Hrvat.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:31   #53
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post


a nije nova, nađe se dobrih pemzija na osnovu F đesbiodevedesprve
A bit će da je onda F đesbio 41. Ta je nasljedna, ali zna preskakati generacije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.