Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 14:51   #41
Ne volim tračeve i izbjegavam takve ljude niti ih imam u krugu svojih prijatelja. A najgnjusniji su oni tračevi koji upadaju u srž intime neke osobe, raspravljanje o tuđim maternicama, bolestima, seks. orjentacijama. Silom prilika sam se nalazila u društvu takvih osoba i čak mi je znalo biti mučno poslije, odvratno mi je to, fakat odvratno. Možda i više time jer se u mojoj obitelji nikad nije posezala takva rasprava o tuđim životima.

Ja općenito ne razumijem to zamaranje tuđim životima, živim svoj život, okružim se ljudima koji mi pašu, koristim slobodno vrijeme za druženja, hobije, gledanje filmova, šetanje ljubimca boravak u prirodi, vježbanje i slično. A ne za prosipanje zlobe i skupljanje sočnih tračeva koje ću ispričati susjedi preko plota...Ali nažalost ima ih dosta kojima je to doslovce hrana, promijene izraz lica kad olajavaju nekoga, oči im zasjaju, ružno, jako ružno, samo što dalje od takvih.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:31   #42
Ljudi gušt je čitati vaše postove na ovu temu i hvala vam što ste podijelili vaše mišljenje na meni oduvijek odbojnu ljudsku djelatnost. Od malih nogu me smetalo kada bi odrasli u mom društvu nekoga krenuli tračati ili kad bi mi netko prepričavao nečiji trač. Uglavnom se od tada nisam puno promijenila

Slušajući nečija ogovaranja primjetiš kako se ta osoba mijenja na gore i da ne smiješ dopustiti da i iz tebe progovara taština, zavist, ljubomora, nezadovoljstvo & Co., jer se time u roku keks pretvoriš u slično zeleno čudovište koje se pak ekspresno nabilda i otme kontroli. I kad se ne voliš miješati, zatekneš se u situaciji gdje se ili dijele savjeti ili se nekome insinuira nesposobnost, neznanje i nestručnost u nečemu; poslu, odgoju, lifestylu, prehrani, društvenom i ljubavnom životu itd. Osude i "savjeti" se isprepliču i čovjek se u takvim situacijama i kružoocima mora strogo kontrolirati da, ukoliko želi reći što je njemu na tu temu važno, pritom ujedno ne insinuira da primjerice drugome nije uopće ili nije dovoljno i slično.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 12.11.2017. at 14:44.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.