Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 14:28   #21
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ako jos jednom cujem za germknedle postat cu najozbiljnije homicidalna.
mene naziv "germknedla" uvijek naravno podsjeti na germu (kvasac), pa najprije njega vizualiziram sljedeća asocijacija su "germanske okruglice/knedle"; nisam nikad probala i rado bih jer nepčano sv.ršavam na takvu vrstu delicija ; ide mi na živce (iako nisam na pravoj temi) što sad svaki grad u Hr mora imati svoju verziju adventa ili zg adventa, osim toga, kakve veze taj sveukupni kič i marketing ima veze s došašćem?

sam naziv bih promijenila, u nešto stereotipno poput "zimske bajke ili čarolije", a forsiranje pijenja i jedenja na svakom koraku je davno postalo deplarisano.

ipak, kako volim zimu, mogu uživati u značajnom dijelu tog kičastog ugođaja + klizanje

Zadnje uređivanje ekaliopa : 09.12.2017. at 15:47.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:43   #22
meni su ružni ukrasi ove godine. ne ide mi miješanje toplih žutih lampica, sa onim plavičasto-bijelim, shizofreno mi je to. ne sviđa mi se ni pretjerano isticanje sponzora na dosta punktova. od hrane nisam probala ništa, ali nadam se da budem germknedle i veliku fritulu.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 18:02   #23
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Nisam nikad jela germknedle.
Danas probala prvi puta. Ne kuzim hype
Finije mi obicne okruglice od sljiva, pa prelivene prezlama i secerom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:12   #24
Grad su napali gigantski Deda Mrazovi. Željela bih provesti par dana prateći život i razmišljanja ljudi koji su stavili najlon kupole i sklepane kućice između zdenca života i kazališta. Zanima me sve; šta jedu, koje su im navike kupovanja, higijene, najdraža priča iz djetinjstva.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 07:31   #25
Mene germknedle podsjećaju na đrmsknedle. Kuhano vino po štandovima je češće prah i voda nego vino i voda, ja si svoje nosim u termosici (prednost jer možeš već u tramvaju početi). Volim advent
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:19   #26
Ja ne znam što se tu ima vidjeti, kao prvo od gužve ne možeš normalno ni hodati, stalno te guraju sa svih strana. Od hrane nema ništa za mene, prošle godine sam jela fritule, ali bile su preslatke, bolje si doma napravim, jedino mi kava/ čaj ostaje, ali to mogu i doma piti. Uglavnom ljepše mi je doma na toplome nego smrzavati se vani u neviđenoj gužvi.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:42   #27
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Uglavnom ljepše mi je doma na toplome nego smrzavati se vani u neviđenoj gužvi.
e zato ću ja na advent kad opet južina dođe. neće bit zimski ugođaj, al bar se neću smrzavat.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:11   #28
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Grad su napali gigantski Deda Mrazovi. Željela bih provesti par dana prateći život i razmišljanja ljudi koji su stavili najlon kupole i sklepane kućice između zdenca života i kazališta. Zanima me sve; šta jedu, koje su im navike kupovanja, higijene, najdraža priča iz djetinjstva.


Mene zanima i je li im emotivno lakše izdavati ponude s novom adresom šatora.

Eh, i usput, čini mi se da ovdje samo o Zagrebu pričate pa bi to bilo zgodno staviti i u naslov teme. Ima advenata i drugdje
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:32   #29
krenulo je s mojim hejtom prema zagrebackim germknedlama al slobodno se to prosiri ako ima potrebe.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:52   #30
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što se tu ima vidjeti, kao prvo od gužve ne možeš normalno ni hodati, stalno te guraju sa svih strana. Od hrane nema ništa za mene, prošle godine sam jela fritule, ali bile su preslatke, bolje si doma napravim, jedino mi kava/ čaj ostaje, ali to mogu i doma piti. Uglavnom ljepše mi je doma na toplome nego smrzavati se vani u neviđenoj gužvi.
A ako nema ništa za tebe, onda što jedeš?
Ponuda je ogromna, samo se treba informirati gdje je što.
Hrpetina ljudi prođe Zrinjevcom, ništa ne nađe i onda kaže: jednolična ponuda, samo kobase, a stvarno nije tako.
Uostalom uvijek možeš naletiti radnim danom(ako možeš od posla) kad je manja gužva.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:53   #31
meni je "advent" bio najbolji kad je bio onaj jedan štand neke ekipe iz Vinkovaca na Cvjetnom s kobasicama 15kn i vinom 10 kn i poslje faksa svaki dan si mogao otić na večeru tamo ugrijat se, najest i ne stajat u redu 30 minuta za komad hrane.


odnosno kad "advent" kao pojam nije ni postojao.

Ovo sve skupa je tu maĆ.


Idem sljedeci vikend u Zg i i vec me hvata panika jer ce stara htjet da idemo na Advent a ja bi samo htjela napravit tepsiju štrudle s jabukama, skuvar doma 2 litre vina i u miru gledat Lav ekšli.
Pa onda kažem da idem u Zg, pa ekipa kao "ajooooj super na Adevnt" jebo vas advent idem na Kirila Đajkovskog i nadam se ibjec centar grada ako iako mogu.

E a da kad je pocelo to sve prije 5-6 ggodina s "Adevntom u Zagrebu" sjećam se da su po Osijeku visili veliki plakati, kao "Advent u Zagrebu" i to je izgledalo (pogotovo nama koji smo tad bili u Zg i nije bilo ni toliko veliko ni razvikano ni nist) kao ono, evo Advent za sirotinju koja nemoze do Beča pa idite u Zagreb

ok, rant over. Neću više ali upravo sam morala slusat frendicu pol sata o tim nekim fritulama sa šljokicama ili koji kurac vec, pa daj. :Clint:
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:43   #32
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što se tu ima vidjeti, kao prvo od gužve ne možeš normalno ni hodati, stalno te guraju sa svih strana. Od hrane nema ništa za mene, prošle godine sam jela fritule, ali bile su preslatke, bolje si doma napravim, jedino mi kava/ čaj ostaje, ali to mogu i doma piti. Uglavnom ljepše mi je doma na toplome nego smrzavati se vani u neviđenoj gužvi.
prošle godine je na Europskom trgu bila ponuda hrane raznih europskih zemalja, na Gornjem gradu Dvorišta nude finiju ponudu također.
mislim da je najveći ciganluk dolje na Zrinjevcu, a mirnije za šetanje i slikanje je iznad grada.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 10.12.2017. at 15:54.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:46   #33
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Mene germknedle podsjećaju na đrmsknedle.
e, to je to, znala sam da ima još asocijacija zbog kojih mi je sam naziv u najmanju ruku čudan, da ne kažem odbojan
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:51   #34
ljudi na drugoj lokaciji pricaju o dizanim knedlama, mozda u ove zbilja ide i germa?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:49   #35
pa ide kvasac/germa, koliko sam razumijela , zato se i zovu tako, ali nikako da se priviknem na to ime...

a ovdje je izbor lošijih i boljih po, vjerujem, objektivnoj novinarskoj procjeni

sad sam dobila volju i za klasičnim knedlima kakve smo jeli u djetinjstvu, duuugo ih nisam jela, sa šljivama ili pekmezom od marmelade unutra, prezlima izvana, i da, šećerom pride, mmmljac
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:10   #36
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
Meni ovo izgleda kao jedna bosanska slastica koju sam vidjela da se prodaje u nekoj pekari ali ne znam joj naziv niti je mogu pronaći na netu. Izgledala je ovako i bila uronjena u, kako mi je rekla prodavačica, zašećerenu vodu.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:21   #37
Tufahija
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:52   #38
ali tufahije su jabuke u šećernoj vodi, zar ne?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:58   #39
Advent mi je ok, kao sto vec rekoh, neka samo sadrzaja i ukrasa.
Mrtvilo grada kad sam bila u ranim 20-ima nije bilo humano, zimi je bas bila tuga i cemerica prosetat ulicama. Advent mi je kul.

Nisam jos nis jela, djelomicno zbog nestrpljivosti, ali i hladnoce i ne da mi se gurati.
Planiram jedan dan na povratku s posla nesto gricnut, ali uvijek se vracam prekasno i gledam da sto prije zbrisem kuc
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Bas sam se neku vecer s prijateljem prisjecala dana kad je na Trgu bio sator
Bolje mi je ovako nego s onim ruglom od satora.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 19:15   #40
Da, nije tufahija. Možda hurmašica iako mi na slikama s neta ne izgledaju kao u onoj pekari.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.