Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2023., 10:26   #1
Pomoć

Dobar dan, zanima me nešto. pošto ću u veljači 2024. napuniti 18 godina , ja ću odseliti iz obitelji jer me stalno ponižavaju i izoliraju, ne mogu živjeti slobodno. prema zakonu me nitko ne može spriječiti da odselim, ali kako da spriječim da mi uzmu stvari koje navodno nisu moje jer ih je majka kupila pa mi ne želi pustiti da uzmem te stvari? trebam li pozvat policiju

Zadnje uređivanje janapix : 24.10.2023. at 10:26. Reason: još neš
janapix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 16:06   #2
Quote:
janapix kaže: Pogledaj post
Dobar dan, zanima me nešto. pošto ću u veljači 2024. napuniti 18 godina , ja ću odseliti iz obitelji jer me stalno ponižavaju i izoliraju, ne mogu živjeti slobodno. prema zakonu me nitko ne može spriječiti da odselim, ali kako da spriječim da mi uzmu stvari koje navodno nisu moje jer ih je majka kupila pa mi ne želi pustiti da uzmem te stvari? trebam li pozvat policiju
a od čega misliš živjeti? radiš već negdje?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 16:34   #3
Quote:
janapix kaže: Pogledaj post
Dobar dan, zanima me nešto. pošto ću u veljači 2024. napuniti 18 godina , ja ću odseliti iz obitelji jer me stalno ponižavaju i izoliraju, ne mogu živjeti slobodno. prema zakonu me nitko ne može spriječiti da odselim, ali kako da spriječim da mi uzmu stvari koje navodno nisu moje jer ih je majka kupila pa mi ne želi pustiti da uzmem te stvari? trebam li pozvat policiju
Obzirom da si maloljetna možeš zatražiti pomoć socijalne skrbi. Ne moraš trpiti do veljače.
Ideš li u školu? Možeš li se obratiti nekom profesoru, školskom psihologu?
Imaš li neke šire obitelji koja ti može pomoći?
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2023., 08:57   #4
Preseliti cu se kod prijatelja, I raditi kod njegovog tate. Socijalne skrbi necu zvat jer je situacija subise komplicirana I bez toga, jos 3 mjeseca cu uspijeti
janapix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2023., 09:53   #5
Gle ako si baš čvrsto odlučio/la onda trebaš tome pristupiti kao odrasla osoba. A one planiraju unaprijed i ne rade impulzivno na svoju štetu.

Prema tome svaki od problema trebaš isplanirati kako riješiti i onda odabrati pravi trenutak a to nije točno na tvoj rođendan u 00:01 sati nego onda kad sve možeš provesti
Novac - nakon punoljetnosti (ako je u banci) možeš podići sav bez odobrenja roditelja
Svoje stvari - puno lakše nego s policijom je uzeti svoje stvari dok nikog od tvojih nema kod kuće, to naravno podrazumijeva i pomoć oko pakiranja/prijevoza ako je toga više. Nakon toga je njima da policijom prikupljaju tvoje hlače ili štoveć... a to će jako slabo im proći
Jasno im reći da odlaziš po mogućnosti pred svjedocima, da ne bi ti složili sranje s policijskom potragom i sl
Riješiti u školi da više za ništa ne kontaktiraju njih nego isključivo tebe

itd... puno je toga.

Makar, po meni, stavaljaš se u ovisnost o tom prijatelju i njegovima, dobro razmisli da ne bi bilo iz lošeg u gore... ne znam tvoju situaciju ali rijetko kad je dobro spaliti mostove za sobom.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 06:41   #6
Jesu li mostovi prema starcima skroz spaljeni? Što su ti učinili da si se na tako nešto odlučila? Imaš li mlađe braće ili sestara? Ako isto rade i njima, onda svakako treba uključiti službe ako je u pitanju zlostavljanje.
utopiaAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 09:45   #7
Quote:
utopiaAN kaže: Pogledaj post
Jesu li mostovi prema starcima skroz spaljeni? Što su ti učinili da si se na tako nešto odlučila? Imaš li mlađe braće ili sestara? Ako isto rade i njima, onda svakako treba uključiti službe ako je u pitanju zlostavljanje.
općenito, su mene izolirali, a vjerujem da je smaostalno djelovanje također dobro.
janapix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.