Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 09:22   #121
Meni se isto konzum gadi ..
Odem svremena na vrijeme i svaki put kazem necu vishe nikad i opet odem..
U 2-3 navrata mi nevrate dobro novce ajd ok desi se pa mi naplate nešto 2 x a bio samo jedan takav artikl pa kazem necu vishe ici i onda opet nakon 2-3 mj. kazem ma ajde idem tamo bolje u naše nego da ostavljam slovencima pare.
Idem s posla glada kao pas, kupim bijelo meso dodjem doma otvorim a ono smrdiiiiii uzas, pojedewm nesto na brzinu i vratim im, daju mi drugo dodjem doma,otvorim ista priča.. rok trajanja još 6 dana
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 14:38   #122
Ja imam "divna"iskustva s Konzumom-jednom su me optužili za krađu( u životu nisam ništa ukrala a cijeli Konzum na blagajni gleda ko da sam kriminalka a dotična nije imala osnove za to,iz čista mira me napala,pa sam joj torbu na glavu istresla)... al smo oprali dotičnu koja me napala a drugi put sam si sama motala bocu vina i kavu..i što da kažem???Imam još divnih iskustva ali žao mi je trošiti riječi na Konzum,samo ga bojkotiram-radije odem u Getro ili Lidl...
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:08   #123
pa ljudi šta je vama,zar ne znate da je to naš nacionalni lanac (ja mislio da je Todorovićev) i da imate domoljubnu obavezu kupovati tamo.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:29   #124
Da,da to se podrazumijeva...
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:28   #125
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
pa ljudi šta je vama,zar ne znate da je to naš nacionalni lanac (ja mislio da je Todorovićev) i da imate domoljubnu obavezu kupovati tamo.
pa i kupovali bi tamo da je naša vlada malo "pritisla" Todorića, da bude pošteniji prema građanima - al vlada od njega dobije mito, da dobro ste pročitali, neki oblik sponzorstva i donacija, ali pravim imenom i nazivom mito, pa oni stavljaju glave u pijesak!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:49   #126
Da je to samo tamo,bilo bi dobro....
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:27   #127
Mene konzum nije vidio od 3. mjeseca...i bojkotirat ću ga doživotno, pa nek djele badava što žele...
Bilo brdo raznih incidenata, ali meni puno treba, ipak sam tamo kupovao godinama, pa ljudi smo, događa se svima loš dan...ali kad mi je jedamput prekipjelo...ZBOGOM i dabogda propao...definitivno najgori od velikih trgovina u Hrvatskoj...nek mi plafon padne na glavu ako više ikad kročim nogom u konzum...
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 09:50   #128
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
pa i kupovali bi tamo da je naša vlada malo "pritisla" Todorića, da bude pošteniji prema građanima - al vlada od njega dobije mito, da dobro ste pročitali, neki oblik sponzorstva i donacija, ali pravim imenom i nazivom mito, pa oni stavljaju glave u pijesak!
???
jel on privatnik? je
da li privatnik može sam odlučivati o cijenama ? da ( ukolio se ne radi o dampingu,ali i to je sad tema za sebe)
da li će propasti ako loše posluje? hoće
ne shvaćam što on točno konzum može dobiti od vlade
a tko ne želi ići slobodno može u drugi dućan bar je paleta široka ( u istri vidim da su i lidl i billa krenuli )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:11   #129
ma ko ga šiša, ima konkurencije kod koje kupujem, ne bi ušla u Konzum ni da Todorić meni plati.
također, pokušavam ne kupovat nikakve njegove proizvode (Jamnica, Ledo, Pik, Belje ....). to je vrlo teško jer je pustio svoje papke na sve strane, ali izbjegavam ga kad god mogu.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:14   #130
Quote:
Neddim kaže: Pogledaj post
Ne shvatam, mada znam da je jedino sto ljudi u Sarajevu nece uciniti jeste kupiti srbijanske, a kamo li slovenske proizvode.
dva najjača branda u BiH su Grand kafa (Grand Prom > Beograd) i Argeta (Droga Kolinska > Ljubljana).
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:02   #131
Evo, da ovdje kopipejstam:

U samo mjesec dana u konzumu u Zadru kod male pošte:

bio aktiv - oznaka trajno niske cijene kraj proizvoda i cijena 3,69 kn (u kvartovskim dučančićima u to vrijeme 2,79, 3,20, interspar 2,99)
komentiram prodavačici, onako priče radi, ona s čudi (ne mislim ja da je ona kriva, nego tek tako)
posli par dana cijena pala na 2,79. iznenadio sam se
i onda nakon 10-ak dana ponovno digli cijenu na nekih 3,19 čini mi se

Istovremeno u drugom konzumu nešto dalje stalno ista cijena od 3,19 kn

Također loša ponuda mi strašno ide na živce. U pravilu uvijek iz konzuma moram u malu butigu u blizinu dopunit kupnju. Nije mi to normalno. Toliko su moćni da im se valjda jebe za sve. Pa nema gavrilovićevih proizvoda, do nedavno ni karlovačke pive nije bilo...a sve skupa ostalo vrlo jadna ponuda proizvoda s obzirmo na kvadraturu.
Istu stvar sam primjetio u konzumovim dućanima u Splitu za vrijeme studiranja
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 11:37   #132
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da li će propasti ako loše posluje? hoće
ne shvaćam što on točno konzum može dobiti od vlade
a tko ne želi ići slobodno može u drugi dućan bar je paleta široka ( u istri vidim da su i lidl i billa krenuli )
ako ne shvaćaš što konzum može dobiva od vlade, trebao bi se bolje informirati.

za početak, konzum je dužan milijarde kuna. tisuće dobavljača i proizvođača ovise o tome. pale svijeću na kamenitim vratima da im konzum plati bar dio duga, da mogu poslovati. moljakaju, ulizuju se, podmićuju... dužni ste nam 250.000 kuna, jel bi nam mogli isplatit 70.000, idu nam plaće sljedeći tjedan...
kako firma u tolikim dugovima može trošiti milijune na marketing, stalno otvarati nove dućane i u HR i u regiji? zato jer su zaštićeni od države.
o direktnim subvencijama da ne govorimo.

naravno, ni ja ne kupujem u konzumu niti na kioscima Tiska.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 01:53   #133
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da li će propasti ako loše posluje? hoće

pa di ti živiš?
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:23   #134
Kad kupujete u Konzumu, najvise se isplati kupovati u Super Konzumu,pa onda u maxi konzumu jer je super konzum najjeftiniji a ima najveci izbor i najkvalitetniju robu. Mali konzumi su najskuplji,a jos ovisi i o lokaciji,jel elitni kvart,jel ima poslovnih zgrada u blizini i tako cjene onda mogu biti dosta visoke. Konzumova marka K plus je dosta kvalitetna, dok je Standard slabije kvalitete, uveden kao konkurencija Lidlovom smecu...Uglavnom, od svih tih silnih trgovackih lanaca, ugodno se osjecam samo u super konzumu i mercatoru,ali oni su slovenci, pa me tamo nema precesto...
angell15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:39   #135
nisam procitao cijelu temu, ali i ova strana mi je bila dosta da shvatim...
nitko ne želi kupovati u konzumu i tisku... svi bi u mercatoru, ipercoopu, lildu, intersparu i da ne nabrajam dalje....

ja sam misljenja da ako vec moram davat nekome novac da ga radije dajem nekom našem nego da punit strane džepove...
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:41   #136
Ne slažem se. Zašto bi morao kupovati u našim dućanima u ovom slučaju u Konzumu? Taj koji drži Konzum dobiva poticaje od vlade, diktira cijene nekih od osnovnih namirnica, prodaje pokvareno i smrdljivo meso (o tome bi mogao još svašta napisati iz vlastitih i tuđih iskustava). U tom Konzumu često ne nađem ono što mi treba i što je najbitnije više hrv. proizvoda na svojim policama imaju Interspar i Billa od Konzuma. I sad zbog neke tobožnje nacionalne osvješćenosti bi trebao ići baš u Konzum. Ne pada mi na pamet
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:51   #137
jongerica kaže da nastoji izbjegavat proizvode od jamnice, leda, pik-a, belja.... zašto? ja na njima nisam uočio nikakve nedostatke..
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:15   #138
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
nisam procitao cijelu temu, ali i ova strana mi je bila dosta da shvatim...
nitko ne želi kupovati u konzumu i tisku... svi bi u mercatoru, ipercoopu, lildu, intersparu i da ne nabrajam dalje....
ja sam misljenja da ako vec moram davat nekome novac da ga radije dajem nekom našem nego da punit strane džepove...
agrokor (konzum i tisak) uništava dobavljače i nanosi veliku štetu hrvatskom gospodarstvu. rađe plaćam strancima koji posluju legalno, s normalnim rokovima plaćanja, nego "našem" konzumu, pa da todoriću pomažem graditi još dvoraca.
ali nastojim ne plaćat ni strancima nego kupujem na placu, u dioni, itd.

Zadnje uređivanje revelator : 06.10.2008. at 15:06.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 09:48   #139
ajde ok još diona,al što misliš gdje većina ovih s placa kupuje (hint velpro )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:34   #140
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ajde ok još diona,al što misliš gdje većina ovih s placa kupuje (hint velpro )
istina, ali ima par kumica za koje sam ziher da imaju svoje, pa eto...
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.