Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2007., 22:23   #1
Smile Salvetna tehnika

Ima li netko tko se bavi ovim hobby-jem?Ja sam na to slucajno naletila pred nekih 3 mjeseca i zaljubila se u to!Sad bi sve "obukla" u salvetice! Nek se jave oni koji se bave time,s mozda kakvim idejama i savjetima...
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 10:50   #2
Kaj te konkretno zanima?
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 10:54   #3
Zanima me da li se može raditi na tamnim podlogama?Npr.crvenoj,tamno plavoj...Neki motivi bi tako dobro izgledali na tamnoj podlozi!Bila je radionica u Lumos-u u Petrinjskoj "salvetna tehnika na tamnim podlogama",al sam,nažalost,prekasno saznala za nju! Pa ako netko nešto zna o tome,savjeti su dobrodošli!
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 19:20   #4
A što bi točno obukla? Na što s tamno podlogom misliš?
Zašto ne- ako je salveta dovoljno tamna da pokrije boju onoga na što lijepiš- može proć.
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 21:57   #5
sto je to salvetna tehnika?
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 11:26   #6
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
sto je to salvetna tehnika?
Ovo.
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:34   #7
Nista konkretno!Al sam tako malo razmisljala,da bi neki motivi bili super na nekoj tamnoj podlozi,a ne samo na bijeloj ili bež...Mislila sam da je netko bio u Lumos-u na toj radionici,rad na tamnim podlogama,pa da ce nam odati tajnu...
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 15:57   #8
joj - ja sam na taj način ukrašavala jaja za uskrs dok sam bila mala (dakle, prije nekih 10-12 godina ) super je to
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 14:32   #9
Ja sam s tim ukrašavala okvire za slike i drvene kutijice. Nisam nikada radila na tamnoj podlozi, ali sam čitala nešto u Unikatu o tome.
Uglavnom, izrežeš motiv sa salvete, odvojiš motiv od onog bijelog sloja i onda uzmeš taj bijeli dio, ono što bi inače bacila. Bijeli sloj zalijepiš na tamnu podlogu. Kada se osuši, pofarbaš taj dio bijelom akrilnom bojom. Kada se pak to osuši, staviš motiv na to. Pažljivo ofkors, jer moraš pogoditi da ti se rubovi poklapaju. I to je to
lavender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:08   #10
ja sam radila čestitke na tamnim podlogama... to mi je super ispalo.. nisam niti znala da se to treba nekak posebno ljepiti..
Tomkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:01   #11
Lavander,hvala puno!Probat cu tako!Javim kako je ispalo!
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:04   #12
Radila sam na tamno maslinasto zelenoj i čokoladno smeđoj, super je ispalo
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:59   #13
Lavander,u kojem broju Unikata je bila ta tehnika? Unaprijed hvala!
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:53   #14
Quote:
picolla kaže: Pogledaj post
Lavander,u kojem broju Unikata je bila ta tehnika? Unaprijed hvala!
U broju 21., rujan/listopad 2006. Nekakvi suncokreti od kore naranče su na coveru
lavender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:57   #15
Lavander,hvala puno!
__________________
Izgubljen je onaj dan,ako zalazeće sunce ne vidi nijedno vrijedno djelo,koje su stvorile vaše ruke!
picolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:31   #16
Mogu li se stvari ukrašene salvetnom tehnikom prati? Ja sam napravila neki tanjurić po savjetima iz one Unikatove knjižice, stavila ga pod vodu i sve je otpalo. Onda sam sve ponovila, kupila lak i premzala tanjurić, ali nije baš pomoglo. Šmrc.
Možda lak nije bio dobar?
Što mi je činiti? Imam super šalice koje ne smijem prati
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:57   #17
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Mogu li se stvari ukrašene salvetnom tehnikom prati? Ja sam napravila neki tanjurić po savjetima iz one Unikatove knjižice, stavila ga pod vodu i sve je otpalo. Onda sam sve ponovila, kupila lak i premzala tanjurić, ali nije baš pomoglo. Šmrc.
Možda lak nije bio dobar?
Što mi je činiti? Imam super šalice koje ne smijem prati
može se prati ali ih moraš premazati lakom.. informiraj se u nekoj hobby art prodavaonici koji je najbolji lak.. ak ništ drugo, možeš probati nanijeti više slojeva laka... tak je moja bivša susjeda radila
Tomkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:38   #18
Pozdrav svima!
Vidim da na ovoj temi nema već dugo nikoga.Ja obožavam salvetnu tehniku i ako ima netko zainteresiran za razmjenu salveta neka se javi,ja ih imam puno za razmjenu raznih motiva mogu staviti i slikice.
la-rosa-negra666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 20:40   #19
http://www.cvijet.info/forum/forum_p...?TID=1202&PN=6
la-rosa-negra666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:44   #20
Moja frendica je ovo napravila ali ne sa salvetama, sa najobičnijim papirom i super joj je ispalo.

nego, mene zanima da li netko zna gdje bi mogla ove slikice nać sa kutije? Da je baš sve na jednoj stranici... Ona mi je poslala par slika al htjela bi nać to! Unaprijed hvala
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.