Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 19:19   #41
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Pa dobro svako ima pravo na svoje mišljenje. Za nekoga banana za nekoga krompir. LOL. Ja sam se uvjerijo koliko je karma jaka na primjeru svog oca. Ne bi o tome govorio al vjeruj mi stigne te kad tad.
Poniznost...samo prema Bogu jer pred njegovim ocima svi smo mi isti.
I slazem se, da nema zločestih stvarno neznam kako bi znali po čemu se razlikujemo. A razlika je očita u nekim situacijama. Najviše u etičnosti.
za karmu me nisi shvatio, al to nisam ni očekivao. čisto malo tako da se pravim važan
koje su boje božje oči?
kako zločestom reć da je zločest kad pokazuje sliku o meni? jel to znači da sam ja zločest kad mogu upirat prstom u njega il ... što? što?
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:12   #42
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
za karmu me nisi shvatio, al to nisam ni očekivao. čisto malo tako da se pravim važan
koje su boje božje oči?
kako zločestom reć da je zločest kad pokazuje sliku o meni? jel to znači da sam ja zločest kad mogu upirat prstom u njega il ... što? što?
Razumijem u cemu ti je point.
Ali zločest je onaj koji greši namjerno i svjesno. Ja to ne radim. Znači nemože pokazivat sliku o meni. Al razumjem ako si hteo reči da smo svi grešni i da je u svakom od nas zlo. Neko više neko manje. Zato radim dobra djela da bi se odkupio za svoje grijehe.
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:59   #43
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Razumijem u cemu ti je point.
Ali zločest je onaj koji greši namjerno i svjesno. Ja to ne radim. Znači nemože pokazivat sliku o meni. Al razumjem ako si hteo reči da smo svi grešni i da je u svakom od nas zlo. Neko više neko manje. Zato radim dobra djela da bi se odkupio za svoje grijehe.
znači iz straha il šta?
al ne kužiš ono za karmu.. la la la la la la
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:22   #44
hmm znaci Braci rodjendan kad i SajBaba
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:29   #45
proširilo se, naučio trikove čiča
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:37   #46
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
znači iz straha il šta?
al ne kužiš ono za karmu.. la la la la la la

ne iz straha...da bi mi u zivotu islo bolje, jer vjerujem da nagrada za sva dobra djela treba jednom doči kao i nagrada za sva zla djela.
a za karmu kužim da je razumjes jako dobro inače čito sam malo tvoje poste i vidio da si mnogo učen i razuman čovjek, pa me stoga zanima kakvo je tvoje mišljenje o Braci. Da li misliš da je on šarlatan, prorok ili ne znaš ko je on?
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:08   #47
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
hmm znaci Braci rodjendan kad i SajBaba
Daj ne mogu da vjerujem. Sai Baba se u mnogo čemu podudara sa Ivicom i Bracom. Recimo Ivica slavi kao svoj dan četvrtak a isto tako i Sai Baba. Evo sad i rođendan. A ako ste čitali nostradamusa, mogli ste procitati da ce se pojaviti 3.antihrist koji slavi cetvrtak. A isto tako da ce biti novi vođa koji če se okrenuti protiv antihrista i na kraju če ga pobjediti. Neki neznaju da je Ivicu baš Nostradamus prorokovao i da od svih proroka koji postoje i koji su postojali da je samo Nostradamus gledo u ogledalo koje je kasnije preuzeo Ivica. Tačnije kako je to bilo to ivica opisuje u jednoj svojoj viziji posle koje mu se pojavilo ogledalo izpod kreveta pomoču kojeg je mogao da se bolje koncentrira i lakše pogleda u budučnost prošlost i sadašnjost.
Jedan od njih dovjice bi trebao da bude antikrist. Mnogo puta sam pomislio da je to SaiBaba ali to je samo moja mašta. Ni sam ne vjerujem u to, ali baš se u dosta čemu podudara sve to sa Nostrom. Wieeerd
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:28   #48
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
ne iz straha...da bi mi u zivotu islo bolje, jer vjerujem da nagrada za sva dobra djela treba jednom doči kao i nagrada za sva zla djela.
a za karmu kužim da je razumjes jako dobro inače čito sam malo tvoje poste i vidio da si mnogo učen i razuman čovjek, pa me stoga zanima kakvo je tvoje mišljenje o Braci. Da li misliš da je on šarlatan, prorok ili ne znaš ko je on?
znači egoizam, šta? ako smo svi isti u očima božjim zake bi radili sve za sebe? odnosno dal je neki duhovan život sam po sebi razmuljiv da u odnosu sa ljudima budeš ono što jesi pa same time nit ne možeš drugačije. humanitarni odnos je strah za sebe?
ma daleko sam ti od razuma
braco kao tema? bude ti beljki objasnio, on ima puuuno veze sa sai babom
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:54   #49
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Daj ne mogu da vjerujem. Sai Baba se u mnogo čemu podudara sa Ivicom i Bracom. Recimo Ivica slavi kao svoj dan četvrtak a isto tako i Sai Baba. Evo sad i rođendan. A ako ste čitali nostradamusa, mogli ste procitati da ce se pojaviti 3.antihrist koji slavi cetvrtak. A isto tako da ce biti novi vođa koji če se okrenuti protiv antihrista i na kraju če ga pobjediti. Neki neznaju da je Ivicu baš Nostradamus prorokovao i da od svih proroka koji postoje i koji su postojali da je samo Nostradamus gledo u ogledalo koje je kasnije preuzeo Ivica. Tačnije kako je to bilo to ivica opisuje u jednoj svojoj viziji posle koje mu se pojavilo ogledalo izpod kreveta pomoču kojeg je mogao da se bolje koncentrira i lakše pogleda u budučnost prošlost i sadašnjost.
Jedan od njih dovjice bi trebao da bude antikrist. Mnogo puta sam pomislio da je to SaiBaba ali to je samo moja mašta. Ni sam ne vjerujem u to, ali baš se u dosta čemu podudara sve to sa Nostrom. Wieeerd
ima gomila SaiBabinik kopiranata, kad je neko uspjesan (rock star, glumac, sportas, prevarant.. ) uvijek se nadju ljudi koji iskopiraju njegove sheme, posebno ako ne mogu sami smislit nista
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 08:37   #50
Quote:
srki2311 kaže: Pogledaj post
Daj ne mogu da vjerujem. Sai Baba se u mnogo čemu podudara sa Ivicom i Bracom. Recimo Ivica slavi kao svoj dan četvrtak a isto tako i Sai Baba. Evo sad i rođendan. A ako ste čitali nostradamusa, mogli ste procitati da ce se pojaviti 3.antihrist koji slavi cetvrtak. A isto tako da ce biti novi vođa koji če se okrenuti protiv antihrista i na kraju če ga pobjediti. Neki neznaju da je Ivicu baš Nostradamus prorokovao i da od svih proroka koji postoje i koji su postojali da je samo Nostradamus gledo u ogledalo koje je kasnije preuzeo Ivica. Tačnije kako je to bilo to ivica opisuje u jednoj svojoj viziji posle koje mu se pojavilo ogledalo izpod kreveta pomoču kojeg je mogao da se bolje koncentrira i lakše pogleda u budučnost prošlost i sadašnjost.
Jedan od njih dovjice bi trebao da bude antikrist. Mnogo puta sam pomislio da je to SaiBaba ali to je samo moja mašta. Ni sam ne vjerujem u to, ali baš se u dosta čemu podudara sve to sa Nostrom. Wieeerd
hmmm... vidim u tvom imenu 23.11.... mozda si zapravo ti taj antikrist...
meeroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:58   #51
Saljem vam iz foruma otprije... pa si malo pazljivo procitajte....

Svijet u kojemu živimo upravo vrvi od raznih "proroka". Kao da se sámo "nebo" negdje prolomilo i poplava "objava" sručila se na zemlju. "Proroci" nas presreću na raskrižjima ulica, na trgovima, na parkiralištima, u zabavištima... O njih se već spotičemo, povlače nas za skute haljina i za rukave i apeliraju da ih saslušamo prije nego bude prekasno... "Probudite se", jer Novo doba je stiglo!
U toj invaziji "proroka" i njihovih proturječnih "objava" mnoštva su zbunjena i zavedena. Počinju vjerovati svemu i svakome, ili pak — nikome! Što je najopasnije, svjetionici su zamagljeni i mnoštva se, umjesto po zvijezdama, orijentiraju po — krijesnicama! Brodolom je neizbježan, posljedice su dalekosežne, cijene previsoke...
* * *
U našem prikazu mjerodavno polažište je Božja riječ. U biblijskom smislu riječi, proroci su ljudi pozvani od Boga i govore u Božje ime (iz čega, iako to nije u prvom planu, nije isključeno i proricanje budućnosti i otkrivanje skrivenih stvari). U Bibliji su imenom "prophetes" nazivani najprije starozavjetni Jahvini proroci, a u Novom zavjetu ljudi koji su na poseban način u službi riječi Božje u prvoj Crkvi. Po sakramentu krštenja svaki krštenik obilježen je trostrukom Kristovom službom: svećenika, proroka i kralja. Prema tome, po sakramentu krštenja, a kasnije i darom Duha Svetoga u sakramentu potvrde, svaki kršćanin je pozvan i poslan da bude prorok, tj. da zastupa (i nastavlja) Božje djelo spasenja širenjem kraljevstva Božjega.
Ovaj kratki uvod bio je potreban da bismo bolje razlikovali pogansko shvaćanje pojma "prorok", bez obzira zvao se on Nostradamus, Sai Baba ili jednostavno Ivica Prokić.
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:58   #52
Ivica Prokić (ili Jovica?, na srpskom), spada u klan okultista i vidovnjaka pseudoreligiozne provenijencije spiritističkih vibracija. Najavljivao je Božju "čistku", koja je počela 1992. godine, različitim prirodnim katastrofama, koje će ugroziti cijelo čovječanstvo. Samo oni koji se sklone pod jednu od tri "križne gore" bit će spašeni. Prva je Jastrebac planina, koja se nalazi u Srbiji (između Kruševca i Niša; ona je mjesto začetka jedne "nove civilizacije") i nju čuvaju sveci (s tim u vezi prorokovao je da će Kruševac u skoroj budućnosti biti glavni grad Srbije); druga je Avala kod Beograda i nju čuva Bog, a treća je Medvednica kod Zagreba, koja je povjerena njemu na čuvanje. To je najopasnija gora za čuvanje, jer tu, navodno, ulazi podzemni vladar. Prema vlastitom kazivanju, Prokić je svoje "objave" primao izravno iz Sunca, koje je poistovjetio s Bogom. Svrstavajući sebe uz bok Nostradamusu, o svojim okultnim praksama Prokić piše: "… Ja sam čovjek koji gledam u plamen, to prenosim na zrcalo i govorim budućnost."
O zadobivenim "moćima", kojima ni sâm nije poznavao porijeklo (čini se da ih povezuje s tajanstvenim događajem iz ranog djetinjstva, kad je imao sedam godina!), sâm Prokić piše: "Kupao sam se u jednoj rječici pokraj moga rodnog sela; bilo nas je oko pedesetak djece. Događaj se zbio u srpnju 1957. godine. Ležali smo na pijesku pokraj rječice. Ja sam iz sveg glasa zaviknuo i jauknuo i tog momenta ostao nepomičan. Kada su djeca vidjela što se zbilo, razbježala su se, što sam kasnije saznao od roditelja, a za djecu sam ostao kao mrtav na tom pijesku. Kada sam došao k svijesti, vidio sam da nema djece, pa sam vikao sâm i tražio ih. Svi bolovi su nestali, samo iznad skočnog zgloba lijeve noge bila je mala opekotina, a tu je ušao komadić Sunca i putovao tijelom sve do slabine. Nije me smetalo sve do moje 21. godine, kada je nastala velika bol. Išao sam od liječnika do liječnika, sve dok mi nije rečeno da moram krenuti na životni put."
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:00   #53
Dakako, spoznaje o svom "putu" Prokić je primio od raznih bioenergetičara i sličnih osoba koje je konzultirao. "Prorečeno" mu je da će djelovati u Zagrebu, gdje je stigao 1971. godine i postigao golem uspjeh kod naivnog puka. Bez obzira na njegovu grubost u postupcima s "pacijentima", kao i na nenadane ispade agresivnosti, dnevno ga je opsjedalo i do 400 osoba, koje su slijepo vjerovale u njegove "(sve)moći". Premda usluge nije naplaćivao, ipak je dobro živio od dobrovoljnih priloga svojih "vjernika" i mogao si je nabaviti prilično zlata, koje mu je bilo potrebno u radu (sa Suncem?!).
Još jedan događaj u njegovom životu imao je veliko značenje: "Zaključao sam vrata i legao u kadu. I vrisnuo. Vidio sam čovjeka kako pada s križa. Desnicom je još bio obješen o čavao, ali je ipak padao! Trgnuo je rukom, a onaj križ s kojeg je padao odvojio se od njegovog tijela. Proletio je zrakom i pao mi na čelo. Od tog dana imam na čelu ožiljak u obliku križa. (…) Iz dlanova mi je liptala krv. Od tog trenutka imam izraženu moć iscjeljivanja. (…) Križ je došao na moju glavu 5. 11. 1989. i od tada pa do današnjeg dana, kada bi mi došao čovjek pojedinac ili sa slikom, kroz moja usta bi govorio duh (istaknuo J. B.) i kako nikad ne bih vidio osobu, ja bih tako smireno i najjednostavnije govorio toj osobi prošlost, sadašnjost i budućnost."
Ovdje smatramo važnim istaknuti da duh čiji je medij postao Prokić, nema nikakvih dodirnih točaka s Božjim duhom, nego je nalik pseudoreligioznim iskustvima drugih okultista. Koliko god svoje sposobnosti pripisivao Bogu, ostavivši po strani i Prokićev porušeni obiteljski život i njegovo "moram da napomenem da u crkvu slabo idem…", njegovi astralni letovi, zastupanje nauka o reinkarnaciji, anatomiji građenoj na čakrama, nepromjenjive predodređenosti u smislu sudbine — sve to isprepleteno s infantilnim vjerovanjem u vile i vodenjake, kao i pučkim praznovjerjem — jasno dokazuju da se ne radi o Božjem Duhu. Svi njegovi, navodni, iscjeliteljski i ini uspjesi, materijalizacije i bilokacije, imaju podudarnosti isključivo s drugim sličnim vidovnjacima, "prorocima", okultistima i sličnim medijima, od kojih ćemo još neke prikazati. Kao Crowleya, Fortunu, Steinera.. tako i Prokića u njegovom svijetu astrala, koji se isprepliće sa stvarnošću, a u kojem susreće misteriozne osobe, prati njegov "duhovni vodič".
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:01   #54
Prokićev svjetonazor je i animistički, i šamanistički, i spiritistički... — samo najmanje kršćanski! Pozor! Prema Prokićevim riječima, "duhovni vodiči" su, zapravo, duše pokojnikâ! Sâm Prokić piše: "Bez duhovnog vodiča nema nam života; to je obično duša nekog od naših već umrlih predaka, a prije nego li je postala duhovni vodič, morala se isprati od grijehova. Naš duhovni vodič hrani se krvlju, jer je krv život, a vodič svakog od nas osobito djeluje na naš mozak." Iznenadne bolesti za Prokića su znak da je nečiji duhovni vodič opijen i da je zaspao. "Ljudske duše umrlih posvuda su oko nas. Ponekad ih možemo vidjeti, kad su u obličju neke ptičice, poput vrapčića ili sjenice, ali su najčešće nevidljive ljudskim fizičkim okom. (...) Sada napominjem, sva moja astralna putovanja i vizije uspijevam ostvariti uz pomoć svoga duhovnog vodiča ili snage."
Ima još jedan zanimljiv detalj u životu ovog "proroka". On, sukladno Novom dobu, naviješta i novi dan koji će biti posvećen Gospodinu, kako je to njemu objavio njegov duhovni vodič. Taj dan više neće biti nedjelja, nego četvrtak! "U najskorijoj budućnosti mnogi ga budu svetkovali i slavili, baš ovako kao što ga ja slavim. Na taj dan idem u kupovinu, odmaram se, slavim ga kao što se slavi nedjelja i mogu da kažem da sam jako sretan baš zato što sam prvi došao do ovog dana, borio se i izborio ga. Bogom je dân, a ono što je Bogom dâno ne može se oteti. Sada ostaje da se vidi kada će i drugi sljedbenici da prihvate ovaj dan i za koje vrijeme da ga svetkuju kao što ja danas činim."
* * *
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:01   #55
Kršćanin zna da je nedjelja vezana uz blagdan Kristova uskrsnuća, a ono je za nas kršćane novo stvaranje. Jedino to je bio dovoljan razlog da se nedjelja počne slaviti umjesto starozavjetne subote. Uvođenjem četvrtka kao dan svetkovanja, Prokić svojim vjernicima sugerira da njega prihvate kao drugoga Krista i da slave njegov dan umjesto Kristovog. To čitatelj ne smije izgubiti iz vida.
Očito je o kakvim se "duhovima vodičima" radi u životu "proroka" Prokića i sličnih gurua. Povratak s astralnih putovanja i sâm ulazak u svoje tijelo Prokić opisuje kao "velike slasti, sámo spajanje duha i mog fizičkog tijela; taj vrhunac može se samo osjetiti u orgazmu. (...) Napominjem da sam ovu slast osjećao tri dana, a bolovi u predjelu slabine i lijevog testisa su prestali, a konstantno je po meni, mojem tijelu, strujala slatka energija". Prokić bilježi da je izlaske iz tijela najlakše ostvarivao pri izlazu i zalazu sunca, a svoje parasposobnosti povezivao je uz "Đorđevdan", koji se slavi posebno kod Cigana (6. svibnja), a oni se također bave gatanjem. "Ljude ne dijelim po boji... Ali, najdraži su mi Cigani. S njima najrađe volim razgovarati." Ne znamo je li s Ciganima izmjenjivao svoja "vidovnjačka" iskustva, ali pouzdano znamo ovo: "Moje vizije su vrlo jake. Prenosim ih na sve moje posjetitelje koji dolaze kod mene. Mogu da predvidim zemljotres, mogu da predvidim velike ratne sukobe, mogu da predvidim sve nesreće koje dolaze na zemlju, mogu da predvidim ono što se dešava."
Čini se da tek jedno Prokić ipak ne može: izbjeći "sudbini". To dokazuje i njegova neobična smrt u inozemstvu. Možda je tada pao i veo sa zagonetnog proročanstva koje je primio na početku svoga "puta", a reklo ga je biće s one strane stvarnosti: "Ne zaboravi da ćeš zadnji saznati tko si."
Tko je bio Ivica Prokić? Umjesto odgovora, napominjemo da on spada u krug samouvjerenih ljudi, koji su, poput Alistera Crowleya (oca modernog sotonizma), svoje "moći" pripisivali "božanskim silama", "energijama" ili "inteligenciji". Ipak, Crowley je, za razliku od svetaca, svoj razvratni život završio obeshrabrujućim riječima: "Ništa mi nije jasno, strah me je…"
* * *
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:02   #56
Prokićevom smrću ipak nije završeno i njegovo djelovanje. "Njegov" "duh" je nastavio svoje djelo po novom mediju, njegovom učeniku prozvanom "Braco", koji nesmanjenom popularnošću nastavlja "prorokovo" djelovanje. Prema iznesenim svjedočanstvima osoba koje su ga pohađale, snaga njegovih okultnih moći ni po čemu ne zaostaje za njegovim učiteljem. A cvijeće koje treba donijeti kod posjeta, i njemu kao i njegovom učitelju, na što drugo podsjeća nego na vid klanjanja koje vjernik iskazuje svome Bogu kad mu prinosi dar ili kada daje svoje milodare?!
Napominjemo da je eventualna učinkovitost ovakvih "vidovnjaka", posebno na području iscjeljivanja, uglavnom djelotvorna samo dok je osoba podložna i ovisna o "vidovnjaku". Udaljavanjem od "vidovnjakova" učenja i uputa, obično se bolest vraća na prijašnje stanje, a nerijetko se javljaju i razni neobični fenomeni, tzv. (para)psihološke prirode. Premda je okultne fenomene ponekad dijagnosticirao i pogađao "k’o ćorava kokoš zrno", Prokić je ipak jednu stvar pogodio nadasve izvanredno. U svojoj knjizi piše: "Morate me shvatiti da čarku (urok — op. J. B.) može da skine samo onaj koji nikada nikome ništa nažao nije uradio; dragi moji čitatelji, čarka se otkupljuje kod Boga."
* * *
Zreo vjernik zna da je Isus Krist jedini otkupitelj, a ne nikakav Ivica Prokić ili "Braco", kao ni oni koji će poslije njih doći, bez obzira pod kojim imenom i u čijem krznu se skrivali. Samo Isus Krist! Nakon pada u grijeh ni jedan čovjek, osim Isusa Krista (i njegove Majke), nije ovom zemljom hodao bezgrešan i nije mogao otkupljivati od grijehâ. Isus Krist je jedini otkupitelj i spasitelj. Zato, povjerujmo konačno Isusu i nemojmo zbog privremenih dobara proigrati vječna.
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:03   #57
POVRATAK CIVILIZACIJE ATLANTIDE



Prorok ivica prokić je najavio ponovo dolazak nekad izgubljene civilizacije atlantide, koja je prije mnogo godina nestala sa planete zemlje i zbog proklestva bila prenesena u drugi planet. Kako ivica opisuje, atlantida je bila kao kontinent u atlantskemu oceanu i također on opisuje atlantidu, kao nekaku hči prirode(šta je to hči prirode o tome čemo malo kasnije).Ljudi koji su živjeli u atlantidi su živili u drvenima kučama i imali su rančeve nalik onima iz kaubojskima filmovima. Atlantidci su bili kao prva ljudska civilizacija i bili su naj naprednija civilizacija tada u ta doba kada su oni vladali. Oni su voljeli prirodu i poštovali je i zato je bog volijo atlantidu. Izpočetka su oni bili dobar narod samo nije dugo trebalo, da se tude umiješa sotona. Ta zli duh je čeo preko atlantide, da uništi cjelo človečanstvo i također kasnije i samu atlantidu. I on je skoro to uspjejo no kasnije je bog video, da je sotona zaveo atlantidce, te je kasnije prokleo atlantidu i jedan dio koji su bili večinom dobri atlantidci preneo u drugi planet, te su se tako zaštitili. A drugi dio tog naroda je osto ovdje na zemlji, da ispaštaju svoju kaznu. Taj drugi dio tog naroda su danas cigani ili po hrvatskom romi i zato če cigani sve dok se kazna ne dovrši biti brez države. Ali uskoro če se atlantidci vratiti i udružiti čese sa svojom bračom ciganima, kad proklestvo bude nestalo, tako če opet imati svoju državu. Atlantidci koji žive na drugom planetu su mnogo napredniji od naše današne civilizacije sa zemlje. Oni imaju svemirske brodove koji putuje brzinom svjetlosti, te nas oni non stop pomatraju i iztražuju svoju prošlast. Atlantidci, če se vratiti za vrijeme nove civilizacije, za vrijeme kada čovječanstvo bude slavilo, kada dobro pobjedi zla i to vrijeme nije daleko onaj koji bude vjerovao u boga on če dočekati to vrijeme.
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:05   #58
"Nadprirodna moc” pljackanja nevoljnika

U nekoliko minuta, koliko obicno traje seansa, u prostoriji, jedan za drugim
ulazi 10 do 15 Bracinih sljedbenika. Za stolom koji je pretrpan cvijecem,
docekuje ih njihov iscjelitelj, okicen zlatom. Zlato je vazno za Bracu, jer
je njegov pokojni “ucitelj” Toplica (Ivica) Prokic uvijek na sebi nosio
kilogram zlata. Bracin ucitelj pravdao se da mu zlato pomaze da odrzi vezu
sa suncem cija mu je zraka svojevremeno usla u glezanj.

Takozvani duhovni iscjelitelji i sektaski propovjednici su poput kakve
epidemije ponovo preplavili zemaljsku kuglu, nudeci lakovjernim spasenje i
cudotvorno izljecenje. Posast ovih, nazovimo ih, nadriljekara i cudotvoraca
nije mimoisla ni Hrvatsku. U narodu je odavno poznata poslovica da niko nije
prorok u svom selu. Povodeci se za ovom poslovicom, tako je i Toplica Prokic
iz Srbije dosao u Hrvatsku.


Pocetkom devedesetih godina uz pomoc urednika iz nekih listova «Arena»
«Vikend» «Beatte» i uz svesrdnu pomoc novinarke Dolores Hrzenjak poceo je
objavljivati brosurice u kojima je sam sebe proglasio Hrvatskim prorokom. Da
bi sve bilo kao spontano i zvucalo hrvatski uzeo je umjetnicko ime «Ivica».
Njegova popularnost u jednom trenutku porasla toliko da je izazvao otvoreno
protivljenje crkvenih krugova, a situacija se smirila tek nakon Prokiceve
iscenirane smrti. Navodno ga je 23.4.1995 god.odnio Indijski ocean tijekom
posjeta Juznoafrickoj uniji. Tzv. posmrtni ostaci su sahranjeni u grobnici
na Mirogoju, koja je kasnije iznajmena obitelji Vjeke Sliska dok su tzv.
posmrtni ostaci «proroka Toplice» izmjesteni na drugi dio Mirogoja, gdje su
sahranjeni sa navodnim posmrtnim ostacima njegova sina Alena koji je isto
tako navodno poginuo u prometnoj nesreci 28.9.1995 god.
U prevaru oko tzv. tragicnog dogadaje bili su umjesani i neke osobe iz
drustvenog i politickog zivota.
Spomenit cu samo naistaknutije medu njima. Prvi je u to vrijeme pocasni
konzul Republike Hrvatske u Pretoriji Gospodin Mursalo Tvrtko.
On je osobno i to mi je pootvrdio u telefonskom razgovoru telefaksom poslao
Prokicevoj sviti dozvolu za prevoz mrtvaca avionom za Zagreb iz Durbana.
Odmah uz njega dolaze bivsa novinarka Arene Mare-Bulic Mrkobrad (trenutno
glasnogovornica Hrvatskog fonda za privatizaciju), i bivsi fotograf istog
lista Sasa Lekovic ( trenutno zaposlenik EPH-a).
Njihov zadatak je bio da tu vijest (o laznoj smrti) objave u hrvatskom
tisku, sto su i sa uspjehom i obavili u Areni od 4.5.1995 god.
Nakon sto je objavljena vijest o tzv tragicnom dogadaju i nakon sto su se
strasti pomalo smirile kod protivnika Prokica medu kojima je i nemali broj
poduzetnika iz Hrvatskog zagorja koje je Prokic prevario sa ogromne sume
novaca, ( tu treba traziti razlog iscenirane smrti «proroka» i njegova
sina –Strah od osvete) na scenu je stupila Prokiceva reinkrenacija negov
rodak Grbavac Braco.
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:06   #59
Duhovni kriminalci:

Pojava “iscjelitelja Brace” sektaskog gurua i njemu slicnih “alternativaca”
otvora niz pitanja.Tri najbitnija su: “Zasto ljudi odlaze kod ovakvih
ljudi?” “ Da li stvarno dolazi do izljecenja?”. Kako to da nadlezne sluzbe
tu prije svega mislim na ministarstvo zdrastva i financija nisu nista
poduzeli da toj kriminalnoj organizaciji stanu na kraj.
Prema rijecima svecenika Marijana Piskaca, ljudi su gladni i žedni Boga. Dio
njih u toj potrazi za Svevisnjim, a nemajuci pravog temelja i osnova odakle
da pocnu, lutaju kao izgubljene ovce i hvataju se za sve ono što im neko
ponudi. Tako dolaze na put velike prevare i obmane. Iduci za njima ljudi
jednostavno ne shvataju u kakav ambis idu.
«Oni kao vukovi kradu katolike, kradu one kojima vjera nije toliko cvrsta,
koji su lakovjerni ili koji su sruseni svojim bolom i patnjama da
jednostavno ne mogu da razlikuju sto je crno, a sto bijelo. Krist kaze – ‘po
djelima njihovim poznacete ih‘. To su rijeci koje nam u najkracem mogu
objasniti ko su oni i cime se bave. Kvazi iscjelitelji našega vremena nisu
nikad nikome pomogli i nikome i ne mogu pomoci jer onaj koji ne vjeruje u
Boga i sluci se prevarama, kako on može pomoci covjeku kada je on sam duboko
ogrezao u grijeh. Oni samo prenose svoje duboke psiholoske komplekse na
druge. Vjerujem da je vecina ljudi koja je otisla kod njega zdrava. Taj
iscjelitelj je bolestan. On je dobro izverzirani prevarant, jer je
zloupotrebio nesto najsvetije, zelju i potrebu da se nekom pomogne», kaze
svecenik Piskac i istice da Crkva ovakve i slicne «iscjelitelju Braci»
naziva jednim imenom - duhovni kriminalci.

Sektaski guru «Braco»

U potrazi za izljecenjem, na stotine ljudi slije se svakodnevno na
Srebrenjak br.1 da bi vidjeli “našeg Bracu”, «hrvatskog iscjelitelja» koji
tvrdi da lijeci pogledom. Ljudi koji su satima cekali na susret sa Bracom ne
zele pricati kako im je konkretno pomogao, nego mu slijepo vjeruju. Trebamo
otvoriti srce i vjerovati, kazu, jer "njegove metode ne djeluju na
nevjernike". U nekoliko minuta, koliko obicno traje seansa, u prostoriji,
jedan za drugim ulazi 10 do 15 Bracinih sljedbenika. Za stolom koji je
pretrpan cvijecem, docekuje ih njihov iscjelitelj, okicen zlatom. Zlato je
vazno za Bracu, jer je njegov (pokojni) “ucitelj” Ivica Prokic uvijek na
sebi nosio kilogram zlata. Bracin ucitelj pravdao se da mu zlato pomaze da
odrzi vezu sa suncem cija mu je zraka svojevremeno usla u glezanj.
Ispocetka zamisljeno kao gatanje i varanje naivnih razvilo se u tipicnu
vjersku sektu. Iako njegovi slijedbenici i vjernici (sami sebe tako
nazivaju) uporno tvrde da to nije sekta sve iz njegova ponasanja i
djelovanja govori da je to najocitiji primjer vjerske sekte.
golia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:06   #60
Marketing i «Jataci»

Da bi svoju sektu prikazao u sto boljem svijetlu i prihvatljivu sirem krugu
nevoljnika i bolesnih osoba «Braco» je uspio nagovoriti poznate osobe koje
sudjeluju na snimanju videokazeta, za njegove vjernike i slijedbenike na
kojima afirmativno i pozitivno govore o «Iscjeliteju Braci».
Navescu imena nekih od njih:
Goran Milic, Zoran Sprajc, Mario Andus (cita tekstove) sa Hrvatske radio
televizije.
Ciro- Miroslav Blazevic
Muftija Sefko Omerbasic
Mr.sc.dr. Aleksandar Ratz
Prof.Dr. Vladimir Gruden
Boris Novkovic pjevac. Koji je skladao i posebne pjesme o sektaskim vodama
«Ivici i Braci» i pjeva ih na videokazeti pod nazivom «Ostvaren San».
Dakle da sumiramo:
Imamo vjersku sektu koja djeluje pod krinkom bioenergije.
Imamo laznog proroka i njegovu laznu smrt.
Imamo novinare koji svjesno sire dezinformaciju i lazne vijesti o laznoj
smrti.
Imamo bivseg pocasnog konzula koji izdaje laznu potvrdu za laznu smrt.
Imamo sahranu laznog pokojnika.
Imamo poznate osobe koje svijesno za nekoliko srebrenjaka sudjeluju u
dizanju rejtinga sekti i sektaskom vodi.
Svi oni svijesno sudjeluju u izludivanju ionako izludenih bolesnih osoba.
I Hrvatski mediji o tome sute.
Za sve naknadne informacije obratite se emailom. Stojim na raspolaganju.



Ako je moguce molim vas da ovo pismo objavite na naslovnoj stranici i da ga
posaljete kome god mozete.
U domovini nailazim na zid sutnje."
golia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.