Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2011., 01:03   #1041
Prvo, hvala mali grizzly na savjetima.

Drugo, jedna greskica pa da ne pomisle i drugi krivo.

Prije kupnje perilice povedena tvojim odgovorom zvala sam sve servise kojih sam se sjetila, Bosch, Gorenje, Beko.. i svi su rekli da garancija pokriva sve troskove kao i naravno trosak pumpe.

Odlucili smo se za jednu Bosch, ali nazalost u trgovini su nam krivo rekli da je 5g garancije, kad smo dosli rekli su da je 2g i da je jos prije bila akcija da su pogrijesili valjda.

Tako da smo se na kraju iz tog razloga i jer su rekli da se Bosch teze nabavlja trenutno i da se ceka i 10dana, odlucili kupiti Gorenje.

Eto isto cekamo zbog praznika ali barem ako nista drugo ima 5g garancije, eto tako, mi zadovoljni a nadamo se da cemo biti i kad ju dobijemo.

Da ne ispadne krivo, i dalje smatram da je Bosch broj 1, i ako budem imala problema s ovom drugi bi ju put definitivno cekala!

Pozdrav
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:23   #1042
Sigurno ne pokrivaju 5 godišnje garancije tzv. kvarove uslijed trošenja...

Neovisno što su vam prodavači ili servisi preko telefona odgovorili jer je to znana, dugoljetna praksa da se sve što se može kupcu "proštrikati" na ime štete od kamenca ili trošenja (ležajevi, semering itd.) svrne na njegova "pleća". No, ne bih htio ulaziti u tu servisnu "kupleraj" tematiku i nadajmo se da će raditi bez potrebe za popravkom jer znate kako to onda ide - serviser se pojavi, veli da taj kvar ne ide u garantne uvjete, onda se stranka žali serviseru, a on odvrati da neka zove šefa servisa ili šefa prodaje ili napiše e-mail - i onda na kraju balade dobijete tzv. "kupac nije u pravu" šprancirano "otpravno" pismo...

Usput budi rečeno, vrlo vjerojatno ste kupili Bosch suđericu s etiketom Gorenje odnosno bar se nadam da je tako jer Gorenje nikad nije proizvelo suđericu, ama baš ni jednu tzv. inženjersku verziju nego ustrajno lijepe etikete na tuđe proizvode. Prije desetak godina su kupovali španj. Fagor, onda tal. SMEG i unazad 5-6 godina kupuju suđerice od BSH tvornice (Bosch/Siemens) i daju cool na njih 5 godina garancije, okom ne trepnuvši (Znamo što radimo!).
Jedino me brine što sam posljednjih mjeseci vidio neke kineske (Haier) suđerice s natpisom Gorenje pa da niste kupili nešto iz tog kontigenta.

Ako mi ne vjerujete, budite toliko ljubazni pa pogledajte što piše otraga na kutiji odnosno na poleđini aparata (Made in Germany, Made in China?)...

Neovisno o raspletu, to Gorenje tvornice nikad nije vidjelo jer oni kupuju i perilice s gornjim punjenjem i suđerice i klime i TV i još oho-ho toga po svijetu i lijepe etiketu Gorenje na koju "padaju" naši kupci, puni povjerenja u exSFRJ brand.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:41   #1043
Imam Candy perilicu (A42) koja je već dosta stara, dosad je radila ok. Al eto, sad je zakazala. Totalno sam neiskusna što se perilica posuđa tiče, ali probat ću što bolje opisati problem.
Inače kad završi s pranjem, počne "zvonit" i to prilično žestoko. Ali sada, kad ju želim ponovno pokrenut, pritisnem start i zatvorim vrata, ona počne tako "zvonit" i ne prestaje. Naravno, niti pranje ne počinje.
Sve sam isključila pa ponovno uključila, ali dok je pritisnut start, a vrata zatvorena - ona zvoni.
Da li možda znate zašto se to događa?

Ne znam da li je to neki lakši problem, ili je pametnije odmah zvati servisera, ili je možda najisplativije kupit novu pošto je ova prilično stara (10god)?
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:51   #1044
Programator ili električna brava vrata

Nije isključeno da je oboje, barem tako je glasila ta neodoljiva kombinacija za jednu seriju perilica kod nas izuzetno popularnog susjednog proizvođača. Odnosno, od brave koja je reda veličine 100-200 kn bi posljedično još izgorjela i matična ploča, a to je kvar kojem treba financ. dodati još jednu 0.

Prvo bi trebalo provjeriti da nije el. kontakt brave, a što ne bi smio biti prevelik kvar niti što se tiče dijela niti satnice.
Ako je programator, u slučaju čak 10 godina stare perilice - adio!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:48   #1045
Imam suđericu Quadro DW-S4512 staru oko 3 godine.Do prije dva dana je prala OK čak i 3x dnevno.Sada se nakon pranja od otprilike sat vremena počnu svijetliti zadnje dvije lampice i pišti 20-tak puta,uredno uzme tabletu i nakon blinkanja izbaci vodu,ali suđe nije suho.U čemu je problem?Stavljen je novi grijač.
Hvala
impp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 00:45   #1046
Quadro je trgovački brand odnosno vlasništvo švicarskog trgovca bijelom tehnikom

Posljedično se javljaju serije suđerica "s koca i konopca", uvezene iz Koreje, Turske itd. Pa onda su kvarovi raznorodni i većinom nakon 2-3 godine "gecrkt".

Recimo, meni čudno mijenjanje grijača na suđericama jer oni tamo rade u posve mekoj vodi i traju da je čudo jedno odnosno otvorite suđericu nakon 10 godina rada i više bude ljepila na poštanskoj marki nego kamenca na grijaču suđerice. Nije mi jasno kako im to uspije, navesti kupca da plati još jednom grijač suđerice? U čemu je trik, stvarno ne znam jer grijači u suđericama naprosto "uživaju" u radnim uvjetima - em temp. niske (65/70 C), em posve meka voda... Kako im to pođe za rukom?

Najbolje da za te egzotične kvarove s pištanjima postavite pitanje telefonski ili e-mail za Quadro:

http://www.elektro-servis-husta.hr/s...5Bpointer%5D=1
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:42   #1047
Question

dobar dan
namjeravam napokon kupiti ženi perilicu posuđa pa bih molio preporuku marka; model itd (po mogučnosti da je jeftinija)
pozdrav
gogi33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 21:01   #1048
Ako kupite Bosch ili Siemens suđericu, imate mir godinama i godinama...

Ovisno da li trebate samostojeću ili ugradnu - ovisi cijena...

Samostojeće su osjetno jeftinije i moguće naći izložbene primjerke ili na akciji već u zoni 2000-2500 kn. Pogledajte Getro Vrbani ZG, Pevec ili Utema.hr gdje imaju rasprodaju Siemens izložbenih primjeraka minus 3o % (Martićeva, ZG). Ista tvornica ih proizvodi i za Siemens i za Bosch brand pa nema razlike u konstrukciji suđerica nego maska, gumbi i tako to...
Moja preporuka je 60 cm širine jer u nju daleko bolje stanu lonci, tave i sl.
Ako morate nabaviti 45 cm širine, ništa ne gubite u funkciji samo ih ima manje na sniženjima cijena po Zagrebu...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:40   #1049
za uvaženog majstora grizlija ili još nekog tko se tako dobro razumije:

zanussi UGRADBENA suđerica ne radi...ne čuje se ništa ...u 1. koraju ne izbacuje vodu za pranje
žena kaže da se vjerojatno pokvarila kod zadnjeg pranja- IZBACIVANJA VODE iz suđerice jer je kod zadnjeg pranja čula čudne zvukove i nešto je štekalo ...kaže da nije DO KRAJA IZBACILO VODU iz suđerice...da je vidjela poslije kad je otvorila
ja sam 10-15 dana prije u kuhinji načuo kao neki miris da nešto pregara....ali nisam siguran da li je to bilo iz suđerice...

zanima me šta može biti? onako laički mislim da je: 1) ili pumpa za izbacivanje vode iz suđerice ili pod 2)ako postoji -možda pumpa za ubacivanje-špricanje vode u stroj

1) koliko košta cca pumpa za izbacivanje vode + koliko cca može biti rad za taj popravak

2) kolko košta pumpa koja ubacuje -šprica vodu u stroj + koliko stoji rad majstora

3) koliko je PROSJEČAN (ISPLATIV za popravak) RADNI VIJEK za suđerice ( zanussi )-isplati li se popravljati takav kvar na suđerici staroj 10 godina ?


naime suđerica ima 10 godina i nebih htio plaćati neki relat. veći popravak, ako će se mašina stara 10 godina svako malo kvariti poslije toga

Zadnje uređivanje Hrki777 : 30.06.2011. at 13:41. Reason: bold
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:59   #1050
Liči mi na kvar odvodne pumpe...

Iako nad većinom kvarova visi kao sjena i programator... Međutim, kako su se čuli čudni zvukovi - onda nema dvojbe da je pumpa.

U načelu, pumpe koštaju 50-100 kn i uglavnom su univerzalni tipovi odnosno postoji dvadesetak modela koji pokrivaju vrlo širok raspon marki perilica. Pogledajte za novu pumpu za Zanussi u ovlaštenim Electrolux servisima, a ako ste u ZG ili voljni čekati dostavu:

http://www.batis.hr/perilice.php?id=4&vrsta=22&id2=7

Promijeniti pumpu za odvod je valjda najviše lagan kvar suđerice odnosno ne znam koliko to serviseri računaju, ali to je stvarno perolako...

IMate na prethodnim stranicama opis kako se to radi, odnosno vlasnici suđerica su si to sami zamijenili po mom navođenju online.
To vam se isplati popraviti ako ne izdvojite preveliku cifru jer odvodna pumpa je neki dio suđerice koji je posljednjih godina bitno trajniji nego one konstrukcije s početka 90-ih. Sada ih rade znatno bolje, jedva da trebaju hlađenje (nema više one elise za zrak otraga) i nemaju više klasičan semering nego su potopljene osovine u silikonskom ulju. Ako riješite odvodnu sada, više vam se taj kvar neće javljati godinama i godinama...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 14:44   #1051
imam čisto informativno pitanje - suđerica radi, radi, radi..onda se neko vrijeme ne čuje ništa, dosta dugo, pa tek nakon što prođe cca pol sata ili više ona pišti da je gotova. e, mene neizmjerno zanima što ona radi to vrijeme dok se ne čuje? suši?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:58   #1052
Ovisno o tome kako je namješten timing konkretnog programa, 15-25 minuta je faza

sušenja kad se u stijenke sruči hladna voda iz vodovoda (15 C cca) i onda se čeka da se para s vrućih posuda "odvuče" u smjeru hladne stijenke. Niz orošene rostfrei stijenke spuznu kapi i u zadnjim minutama programa ih se onda ispumpa van iz suđerice, a posude su uglavnom suhe.

Ne inzistira se na visokom stupnju sušenja jer bi dugo trajalo i zato jer ovisi o topl. vodljivosti (plastične zdjele se teško suše!).

Učeno se taj princip zove kondenzacijsko sušenje i cijenjen u stručnim krugovima jer ne traži utrošak el. energije kao fen metode.

U većini slučajeva, kondenz. sušenje traje toliko dugo dok temp. posuđa ne padne na razinu gdje ga je moguće bez opasnosti od opeklina uhvatiti golom rukom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 15:42   #1053
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Iako nad većinom kvarova visi kao sjena i programator... Međutim, kako su se čuli čudni zvukovi - onda nema dvojbe da je pumpa.

U načelu, pumpe koštaju 50-100 kn i uglavnom su univerzalni tipovi odnosno postoji dvadesetak modela koji pokrivaju vrlo širok raspon marki perilica. Pogledajte za novu pumpu za Zanussi u ovlaštenim Electrolux servisima, a ako ste u ZG ili voljni čekati dostavu:

http://www.batis.hr/perilice.php?id=4&vrsta=22&id2=7

Promijeniti pumpu za odvod je valjda najviše lagan kvar suđerice odnosno ne znam koliko to serviseri računaju, ali to je stvarno perolako...

IMate na prethodnim stranicama opis kako se to radi, odnosno vlasnici suđerica su si to sami zamijenili po mom navođenju online.
To vam se isplati popraviti ako ne izdvojite preveliku cifru jer odvodna pumpa je neki dio suđerice koji je posljednjih godina bitno trajniji nego one konstrukcije s početka 90-ih. Sada ih rade znatno bolje, jedva da trebaju hlađenje (nema više one elise za zrak otraga) i nemaju više klasičan semering nego su potopljene osovine u silikonskom ulju. Ako riješite odvodnu sada, više vam se taj kvar neće javljati godinama i godinama...
sorry jučer bio u gužvi , kao i danas te nisam gledao na odgovre
hvala ti puno na informacijama

majstor mi je na neviđeno pod pretpostavkom da je odvodna pumpa rekao da košta popravak sa dijelovima, znači ukupno cca 530kn
da li je to nešto više nego što mi proizlazi iz vašeg kazivanja, neznam?možda bi netko napravio i za 350-400kn??
osim toga još nije sigurno radi li se o tom kvaru

ja sam dosta laik za mehaniku, pa neznam da li bi to mogao popraviti a da ništa drugo ne polomim ( čak i uz vaše navođenje) jer to je UGRADEBENA suđerica a meni se kao laiku čini da je puno teže po njoj onda raditi nego po samostojećoj?

malo ću za ovaj vikend pogledati detaljnije kako to sve izgleda jer mislim da tu ima puno demontaže!...neznam kolko je pristupačna ta odvodna pumpa i koliko ima spojeva, žica, kolko je isprepleteno s ev. nekim drugim sklopovima itd i da li se lako skida?
jer ako nije tako teško možda bih i ja uz navođenje
ali šta ako je teško , pa još nešto polomim ili nedaj bože uopće ne bude taj kvar, šta onda?

možda je bolje onda kupiti na 12-24 rate NOVU suđericu?
nešto sam čitao na forumu.hr , neki spominjali da se BOSCH-ove mogu naći i za 2000-2500 kn ??...međutim ja nevidjeh nijednu ispod 3200kn ( da je razred AAA-jer sam iz čitanja zakllučio da ne valja štedjeti na 200-500 kuna pa kupiti ABb(C) klasu jer se onda u biti nakon 3-4 godine već gubi!!)

PITANJE za GRIZLIJA:da li je zbilja to tako perolako- jednostavno za demontažu svega potrebnoga da se dođe do pumpe, onda demontaža pumpe , onda montaža nove pumpe i svega što se prije skinulo za totalne laike??
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 16:09   #1054
Stavljate me u nezahvalnu poziciju da "opravdavam" tuđu cijenu...

Servisne usluge imaju svoje "novčane tokove" i jedino vam mogu reći da su odvodne pumpe za suđerice od 50 do 100 kn, rijetko dosegnu 150 kn.

Za promijeniti pumpu treba pola sata, odnosno nešto više ako je komplicirano s ugradnjom suđerice (ako ima duga podna lajsna pa se sve to treba demontirati u sklopu ugradne kuhinje).

Ukratko : računajte 100 kn prosječna cijena pumpe plus pola sata servisera plus dolazak/odlazak na teren ---- to su tzv. elementi troška servisa, a koliko tko hoće naplatiti i da li je to OK ili ne, stvarno ne bih o tome...


Ugradna suđerica je veoma slična samostojećoj, ima jedino opruge za kontrazatezanja prednjeg panela da se neutralizira eventualna razlika mase na vratima s različitim dekor panelima. Ima i nešto pliću podnicu odnosno malo je sve više zbijeno da se dobije prostora za kuhinje koje imaju dublje podne lajsne. To bi bile bitne razlike, ostalo je sve ista priča s izuzetkom eventualno sakrivene upravljačke ploče na rubu...

Izvadi se podna lajsna ili cijelog kuh. niza ili samo suđerice, ovisno o konkretnom rješenju. Odvinete dva vijka koja idu gore u naličje radne ploče i onda imate suđericu spremnu za izvući van iz kuh. niza.

Izvučete van, naravno prethodno izvučen utikač, skinete par vijaka dolje u podnoj zoni suđerice, dignete na tzv. škare i odmah dolje, prva "tuče u oči" je odvodna pumpa koju lakoćom i bez dvojbe možete prepoznati po kraju odvodnog crijeva sive boje koje je na nju priključeno.

Ostalo imate na par stranica prethodnih sve opisano, kako se skida i stavlja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 01:04   #1055
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Servisne usluge imaju svoje "novčane tokove" i jedino vam mogu reći da su odvodne pumpe za suđerice od 50 do 100 kn, rijetko dosegnu 150 kn.

Za promijeniti pumpu treba pola sata, odnosno nešto više ako je komplicirano s ugradnjom suđerice (ako ima duga podna lajsna pa se sve to treba demontirati u sklopu ugradne kuhinje).

Ukratko : računajte 100 kn prosječna cijena pumpe plus pola sata servisera plus dolazak/odlazak na teren ---- to su tzv. elementi troška servisa, a koliko tko hoće naplatiti i da li je to OK ili ne, stvarno ne bih o tome...


Ugradna suđerica je veoma slična samostojećoj, ima jedino opruge za kontrazatezanja prednjeg panela da se neutralizira eventualna razlika mase na vratima s različitim dekor panelima. Ima i nešto pliću podnicu odnosno malo je sve više zbijeno da se dobije prostora za kuhinje koje imaju dublje podne lajsne. To bi bile bitne razlike, ostalo je sve ista priča s izuzetkom eventualno sakrivene upravljačke ploče na rubu...

Izvadi se podna lajsna ili cijelog kuh. niza ili samo suđerice, ovisno o konkretnom rješenju. Odvinete dva vijka koja idu gore u naličje radne ploče i onda imate suđericu spremnu za izvući van iz kuh. niza.

Izvučete van, naravno prethodno izvučen utikač, skinete par vijaka dolje u podnoj zoni suđerice, dignete na tzv. škare i odmah dolje, prva "tuče u oči" je odvodna pumpa koju lakoćom i bez dvojbe možete prepoznati po kraju odvodnog crijeva sive boje koje je na nju priključeno.

Ostalo imate na par stranica prethodnih sve opisano, kako se skida i stavlja.
HVALA GRIZLI
N a vratima mi piše valjda tip zanusi suđerice: ZTM 6825
moja gore (ako sam dobro gledao i shvatio) ima 4 križna vijka , sa strana ima 3 vijka , sve se to nalazi u kadi-sanduku sušerice
da li onda odvijam svih 10 vijaka ili samo gornja 4 vijka?
gdje izvučem utikač kada ga ne vidim jer je ugrađena u radnu plohu kuhinje??...
da li da samo isključim osigurač za suđericu u ormariću osigurača ili ipak treba naći i utikač prema zidu?

čitao sam kad ste objašnjavali na 50.strani " maketaru" u vezi škara i porpravka, ali mi nije skroz jasno
ako uspijem izvući mašinu skroz van iz radne plohe, onda gdje stavim nogu da dobijem čvrsti oslonac, recimo polugu, i da uspijem dignuti prema gore ( valjda gore?)
da li će mi biti jasno kada odvijem DONJE VIJKE na podnici kako spominjete?
kolke su šanse da i kada podignem gore, da sa škara padne kada-suđerica po glavi ili po prstima? može li se dogoditi da kada radim dolje oko pumpe i da nešto lagano pomaknem i padne mi na prste?

oprostite , možda pitam glupe stvari, jer nisam nikada slično radio , a još nisam odvidao one vijke pa neznam točno kako će to izgledati?...ali ako nije problem može još malo opisa da me nebi ubila struja ili ostao bez prstiju ili čela,ha,ha

hvala
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 01:28   #1056
Ako nemate samopouzdanja odnosno niste vični majstorlucima...

Radije platite serviseru ili pak nekom električaru. Nije to neki veliki kvar za otkloniti, ali mogli bi upasti u niz nevolja po onom toalet papir sistemu (jedna vuče drugu).

Ne znam gdje ste locirani, ali pokušajte preko Batis.hr ili pak Electrolux ovlašteni servis u blizini dobiti pumpu za taj tip Zanussi suđerice i onda majstor mora samo doći i rastaviti to učas, te skinuti staru i staviti novu. Ne bi to smio zaračunati do neba jer je to, ajmo reć, mala matura na suđericama odnosno tko zna malo oko struje i sjeća se Lego kocki - to bi trebao znati popraviti za 20 minuta cca.

Koliko mogu procijeniti, bolje da se osobno u to ne upuštate jer možda bi znali drugi put i sami - ali onako prvi put, bolje nek vam netko napravi to... Sigurnije!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 10:05   #1057
Suđerica Whirpool ADG658/1 - stara četiri godine.

problem: program ispiranje odradi u potpunosti.
ostale programe započne i stane na drugom koraku (dok svjetli druga lampica). nakon toga samo zuji..
isplatili li se popraviti odnosno koliko bi koštao cca popravak?
unaprijed hvala
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 10:40   #1058
Vjerojatno onda nešto oko grijača/NTC ili dojave temperature u prog. modulu

Može biti i da je glavna (optočna) pumpa u tako jadnom stanju da stane kad se malo zagrije voda odnosno pohabana - to je je najslabija točka Whirlpool suđerica i tako nešto ofrlje konstruirano kao što je njihova glavna pumpa nisam nikad vidio.

Mislim da s tim proizvođačem sreće nema i bolje da se zahvalite na suradnji te kupite novu!

Koliko bi koštali ti popravci, e to stvarno ne bih znao jer s jedne strane imate gramzive managere koji hoće izvaditi novac kupcu na ime rezervnih dijelova, a onda na scenu idu još i majstori kojima se također vrti ista misao u glavi.

Ako je samostojeća, onda se više isplati kupiti novu jer ih ima u zoni 2 do 2,5 tisuće kn.

Ako je ugradbena, onda je malo teže naći povoljan model jer ih "napale" računavši da kad kupac već izvrne kesu za kuhinju, može i njih dodatno namiriti...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 12:45   #1059
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Radije platite serviseru ili pak nekom električaru. Nije to neki veliki kvar za otkloniti, ali mogli bi upasti u niz nevolja po onom toalet papir sistemu (jedna vuče drugu).

Ne znam gdje ste locirani, ali pokušajte preko Batis.hr ili pak Electrolux ovlašteni servis u blizini dobiti pumpu za taj tip Zanussi suđerice i onda majstor mora samo doći i rastaviti to učas, te skinuti staru i staviti novu. Ne bi to smio zaračunati do neba jer je to, ajmo reć, mala matura na suđericama odnosno tko zna malo oko struje i sjeća se Lego kocki - to bi trebao znati popraviti za 20 minuta cca.

Koliko mogu procijeniti, bolje da se osobno u to ne upuštate jer možda bi znali drugi put i sami - ali onako prvi put, bolje nek vam netko napravi to... Sigurnije!
lociran sam u zagrebu, nisam dobio jedino TGS servis
zvao sam batis i tehnoagram: jedni kažu da moraju vidjeti dio kada se skine da bi rekli imaju li baš tu pumpu ( da nemaju od zannusi ništa odvodnih pumpi-nego bi dali valjda sličnu toj ) , a drugi mi kada sam pročitao broj PROD NO: 911842003 ( PITANJE: da li ovaj broj na kraju 2003 znači GODINU PROIZVODNJE!)
kažu da zanussi ZTM 6825 nema odvodnu pumpu posebno, nego da je skupa sa glavnom pumpom?? koja je 900kn!...ali da je možda otišla samo TURBINA na glavnoj pumpi koja je 100kn-poslije je rekao da je 200kn?
Samo Izvid kvara njihovog majstora je 220kn

1)ako je turbina koja je na glavnoj pumpi u pitanju da li je nju teško promjeniti i vratiti na glavnu-cirkulacijsku pumpu


2)mislim da sam sada dobro vidio u vezi vijaka i vađenja suđerice...postoji lim u obliku slova L i na njemu s 2 vijčića sa strane i jedan gore...taj L lim sprečava izvlačenje vani...onih 10 vijaka je vezano za rostfraj kadicu i nema veze sa demontažom

3)ponoviti ću činjenice vezano za kvar, sa malim ispravcima jer ženu sam detaljno opet pitao:
kaže da je zadnjih dana rada mašine prije kvara čula drugačije šumove dok je mašina prala, znači drugačije je zvučala nego inače, ali je i dalje sve radilo!
sada mi je ostalo neizbačene vode dolje u kadici ispod onog rotora-2-3 cm vode...nju ne mogu nikako izbaciti
-kada se uključi suđerica, i kada mijenjam programe sa A , na B ili na C stalno se isto čuje i to samo se lagano čuje "zvuk struje- napona" ali ništa bučnije, nikakav rad motora škljocanje isl.
da li to išta dokazuje u vezi glavne pumpe-da ona nije skroz otišla, nego samo turbina ili neki drugi jeftini ( do 100kn) dio na njoj?

jer kada bi 99% bio neki dio do cijene100kn (MAX 200KN) JA BIH SAM POKUŠAO TO POPRAVITI
ja sam što se kaže tip koji voli ići u detalje , ziheraš recimo, pa sam možda ostavio krivi dojam da sam skroz nesposoban za mehaniku:D, ali mislim da bih uz navođenje , naravno znao dignuti suđericu na šakare i da bih valjda znao skinuti turbinu sa glavne pumpe ( ili odvodnu ako zbilja postoji solo) jer ste sami rekli da kada se digne gore, da je tada sve pristupačno i vidljivo

mislite li da je u pitanju manji kvar, a ne pregaranje cijele cirkulacijske pumpe? koja u TA košta čak 900kn, a na 2. poziv u batis mi rekoše da je 700kn - 20% popusta?

Zadnje uređivanje Hrki777 : 02.07.2011. at 12:51. Reason: bold
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 21:09   #1060
Ako je Zanussi dotičan model toliki "antikvitet" da ima samo jednu pumpu...

Nalik generaciji suđerica ranih 80-ih, onda zaklopite vrata, zalijepite pakir trakom i demontirajte iz kuhinje te frk u smeće s njom (ustvari, dobijete cca 100 kn za rostfrei školjku tamo gdje otkupljuju otpadne metale).

Naime, to je neki zez s tom glavnom-jedinom pumpom koja mijenja smjer rotacije kad izbacuje vodu van iz suđerice i to je i dan danas neko tipično američko rješenje, a ugledni EU proizvođači bježe od toga kao vrag od tamjana.

Europska uzorna suđerica mora imati optočnu i odvodnu pumpu koje su jedino uštekane u isti plast. bazen dolje i nemaju drugog dodira što se tiče funkcije i timinga, odnosno kad jedna radi, druga ne radi i obrnuto...

Ako je doista to tako zakašnjelo, onda čudo da je odradila desetak godina! BSH (Bosch/Siemens) tvornica suđerica koja je najveća u EU (3 milijuna komada godišnje) radi rutinski suđerice samo s 2 pumpe tamo negdje od godine 1983.

Što se tiče osposobljenosti za otkloniti kvar - ne bih htio da vam se nešto pripeti, a da sam ja bio lik koji vas je naveo u nevolje! Ako je problem već otkopčati struju i skinuti vijke, onda bolje stati i ne ići dalje jer su suđerice gadne odnosno često se znaju i serviseri porezati dolje na oštre bridove lima, a nema baš mjesta odnosno onako s prstima se još i da prčkati po podnici, ali uvući cijelu šaku - obično nema šanse. A da se ne govori da se ne vidi dobro dolje kad se rasklopi podnica na škare jer rostfrei školjka priječi dostup svjetlosti odozgo. Zato bolje odustanite i kupite novu, ionako 10 godina stara suđerica je dala svoje i bez milosti s njome u otpis, a sredstva koja bi eventualno uložili u popravak - radije investirajte u novu.

S time da su ugradne osjetno skuplje, a bez inž. opravdanja odnosno to malo s kontrazatezanjem si povrate s time da imaju šuplji prednji dio (gdje dolazi ploča od kuhinjskog panela).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.