Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 14:11   #341
Quote:
Lady_Lazarus kaže: Pogledaj post
Mislim da je ego i neprijatelj i prijatelj. Doživljavam ga kao malo dijete koje pokušava kontrolirati ono što ne može (život) jer život se ne može shvatiti umom. I pokušava i pokušava... možda će me ovo usrećiti, pa ne, ovo je to što mi treba i samo tako letiš s jedne stvari na drugu (a ne pomaže što to radi i ostatak ljudskog roda). Naravno, ništa od toga ne pali i javlja se patnja, očaj zbog spoznaje da nemaš kontrolu. Hmmm...možda sve postaje lakše kad to shvatiš i kažeš si da je to ok. Nemam kontrolu, neka nešto više i drugo vodi. Tako da imam razumijevanja, ali ego se isto i očajnički pokušava održati na životu i koristi jako podle načine, također kao malo dijete, kao da radi nerede kad mu ne daješ pažnje i viče: "look at me!" Primjetila sam da se najveća sranja događaju kad sam svjesna i smirena

Kako vi doživljavate ego?
ja ego doživljavam kao glas u glavi koji me sprečava da dosegnem to da me ništa nemože psihički povrijediti. ne mmislim da bih time bio bezosječajan več da se mogu odvojit od problema. nešto kao gledat život s ptičje perspektive ne doslovno več, npr šef viče na tebe dere se svom silom, a ti jednostavno se prepustiš , ne kao da mu dozvoljavaš da te povrijedi več kao da ga slušaš a usput osluškuješ tijelo i emocije i reagiraš smireno. začepiš zbe egu da odgovori istom mjerom. npr, ti si glipan idiot, ne tio si idiot. ne dopustiti da te uvuče u dramu. negdje je eckhart opisao nešto slično. došao neki lik poduzetnik , političar ili tak nešto pitat duhovnog čovjeka što je to ego. a njemu mudrac kaže ti si idiot budala glupan. na to njemu čovjek uzvrati kako to pričaš samnom, znaš li tko sam ja, a mudrac njemu odgovori e to je ego....
white ranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:31   #342
[QUOTE=Lady_Lazarus;29781111]Pa upravo to, neki dio mene je svjetan da ego nikad neću moć odbaciti jer sam vezana na njega, doživljavam ga kao svoj identitet. Čemu sva ta čitanja, razmišljanja, meditacije, uživljavanje u trenutak kad znam da neću moć napravit taj zadnji korak


Da apsolutno te razumijem.Neprestana borba da se odbaci ego je u stvari problem sam za sebe....zato da bi to prevladali ,moramo prestati o tome stalno razmišljati...a jedan od načina je i vježbajući svoju svijest ,ostankom u sadašnjem momentu...kako svaki put produžavamo bivanje u sadašnjosti tako se raskida veza sa egom...tako da je na kraju sam čin odvajanja nevidljiv-prirodan i što je interesantno, potpuno je nebitan za osobu koja ga doživi....
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:59   #343
Ako gledamo nas kao inteligentna bića, jedini put da spoznamo sebe je da se stvori dvojnost to jest ego-egoizam, zato ga u tom kontekstu gledam kao nužno zlo ,nešto bez čega se ne može ...osobe koje su mentalno oštećene ,zaostale u intelektualnom razvoju imaju vrlo mali ili nikakav stupanj ega.Oni su u stanju bez ega ali NE svojom voljom,i nemaju mogućnost sagledati svijest u svojoj širini.... Ostali ga (ego) moraju iskoristiti kao put...samo što na tom putu on postaje jak,užasno jak ,što osoba ima veći stupanj inteligencije ON je jači, istok se okrenuo samospoznaji kroz predaju i emocije-ljubav,baš zbog tog razloga jer su mnogi "pametni"pali u stupicu ega ,pokušaji da se odbaci svjesno su iluzija, jer to je ono, što on i hoće.Može se odbaciti samo kad nismo zarobljeni u mislima (prošlost-budućnost).....
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 01:11   #344
Quote:
Lady_Lazarus kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da se najveća sranja događaju kad sam svjesna i smirena
Na šta konkretno misliš pri tome?
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 15:20   #345
Quote:
white ranger kaže: Pogledaj post
ja ego doživljavam kao glas u glavi koji me sprečava da dosegnem to da me ništa nemože psihički povrijediti. ne mmislim da bih time bio bezosječajan več da se mogu odvojit od problema. nešto kao gledat život s ptičje perspektive ne doslovno več, npr šef viče na tebe dere se svom silom, a ti jednostavno se prepustiš , ne kao da mu dozvoljavaš da te povrijedi več kao da ga slušaš a usput osluškuješ tijelo i emocije i reagiraš smireno. začepiš zbe egu da odgovori istom mjerom. npr, ti si glipan idiot, ne tio si idiot. ne dopustiti da te uvuče u dramu. negdje je eckhart opisao nešto slično. došao neki lik poduzetnik , političar ili tak nešto pitat duhovnog čovjeka što je to ego. a njemu mudrac kaže ti si idiot budala glupan. na to njemu čovjek uzvrati kako to pričaš samnom, znaš li tko sam ja, a mudrac njemu odgovori e to je ego....
Ovo je jako dobro rečeno.
mala tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:16   #346
Prosle godine sam prvi put procitao Novu zemlju i odmah mi se dopao taj koncept. Poslije sam je procitao jos nekoliko puta i zaista sam uvidio koliko stresa i patnje proizvodi neprestano identificiranje s mislima. Nakon toga sam uspio biti svjestan sadasnjeg trenutka i misli koje su vrlo cesto odvojene od njega i ne identificirati se s negativnim mislima. Promatrao sam ih samo kao disfunkcionalne misli, lazno ja, kao sto pise u Novoj zemlji. Tada zaista osjecate mir, nije to nikakva sreca, vec jednostavno spokoj. Trenuci apsolutnog spokoja su rijetki, ali zaista se od tada lakse nosim s mnogim zivotnim problemima. Mislim da su ideje iz ove knjige odlicne, ali ipak namece mi se jedno logicno pitanje koje mi nije bas jasno.

Ne mogu da se pomirim s tim da ljudi apsolutno nisu svoj um. Mislim da ipak jesu, jer tko je stvorio sve oko nas, pa i ovu tastaturu po kojoj tipkam. Space Shuttle je takodjer djelo tog uma - ega, a naravno i lijekovi za razne bolesti. Jer tko je onda stvorio sve te pozitivne stvari, ako je um apsolutno destruktivan? Naravno, kontraargument na ovo moze biti da je covjek stvorio i nuklearno oruzje, pa iz toga mozemo zakljuciti da postoji pozitivni i negativni dio te inteligencije ili mozemo reci da je ego dualan.

Sto vi mislite o ovome?

Ja vec imam svoje misljenje o tome, ali bih ipak zelo prvo cuti vase.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 17:35   #347
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
Prosle godine sam prvi put procitao Novu zemlju i odmah mi se dopao taj koncept. Poslije sam je procitao jos nekoliko puta i zaista sam uvidio koliko stresa i patnje proizvodi neprestano identificiranje s mislima. Nakon toga sam uspio biti svjestan sadasnjeg trenutka i misli koje su vrlo cesto odvojene od njega i ne identificirati se s negativnim mislima. Promatrao sam ih samo kao disfunkcionalne misli, lazno ja, kao sto pise u Novoj zemlji. Tada zaista osjecate mir, nije to nikakva sreca, vec jednostavno spokoj. Trenuci apsolutnog spokoja su rijetki, ali zaista se od tada lakse nosim s mnogim zivotnim problemima. Mislim da su ideje iz ove knjige odlicne, ali ipak namece mi se jedno logicno pitanje koje mi nije bas jasno.

Ne mogu da se pomirim s tim da ljudi apsolutno nisu svoj um. Mislim da ipak jesu, jer tko je stvorio sve oko nas, pa i ovu tastaturu po kojoj tipkam. Space Shuttle je takodjer djelo tog uma - ega, a naravno i lijekovi za razne bolesti. Jer tko je onda stvorio sve te pozitivne stvari, ako je um apsolutno destruktivan? Naravno, kontraargument na ovo moze biti da je covjek stvorio i nuklearno oruzje, pa iz toga mozemo zakljuciti da postoji pozitivni i negativni dio te inteligencije ili mozemo reci da je ego dualan.

Sto vi mislite o ovome?

Ja vec imam svoje misljenje o tome, ali bih ipak zelo prvo cuti vase.
Mislim da je tu riječ o igri riječi. Tolle je bio i prije napomenuo da izbjegava koritstiti izraze koje asociraju ili stvaraju misli u kojem kažemo "aha to već znamo" ili " to je tako" , nego riječ je o tome da postoji ego i um. Um je oruđe,
koje koristimo i najbolje radimo ili stvaramo kada je ego tih.
Želim kazati da postoji rak, a to je ego, koji se razvija na umu, koje je zdravo tkivo ( studiram biologiju ).
nverinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 21:54   #348
Quote:
neverin7 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu riječ o igri riječi. Tolle je bio i prije napomenuo da izbjegava koritstiti izraze koje asociraju ili stvaraju misli u kojem kažemo "aha to već znamo" ili " to je tako" , nego riječ je o tome da postoji ego i um. Um je oruđe,
koje koristimo i najbolje radimo ili stvaramo kada je ego tih.
Želim kazati da postoji rak, a to je ego, koji se razvija na umu, koje je zdravo tkivo ( studiram biologiju ).
Dakle, um je "ja", ali i ego koji je dio uma je "ja", samo sto je ego tzv. "disfunkcionalno ja". U umu se neprekidno dogadja tok misli, a kad imamo identifikaciju s mislima koje proizvode stres, jadikovanje, strah, negodovanje, tada se javlja "disfunkcionalno ja" koje Tolle naziva ego. Prema tome um ima pozitivnu i negativnu funkciju. Poanta je da uvijek treba biti svjestan negativnih funkcija uma i ne identificirati se s njima. Ipak, bez uma ne bismo bili ljudi i jos uvijek bismo zivjeli u kamenom dobu da ne koristimo tu inteligenciju.

Nejasnoce se mogu javiti jer Tolle na nekoliko mjesta navodi da se treba odreci uma kao cjeline, sto je nemoguce. Sto bismo mi onda bili kad se ne bi bavili intelektualnim aktivnostima? Poslije naravno navodi da je um orudje koje treba koristiti, ali da svijesnost tj. "dublje ja" uvijek treba biti u pozadini i svijesna svih umnih funkcija.

Zakljucak je da imamo dva "ja", um (ego) i svijest, ali svijest je primarna.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:08   #349
Thumbs up

Neželim nikog uvrjedit,ali mislim da se previše filzofira i da večina shvača intelektualno koncept,ali ga treba istinski prihvatit.Samo bit prisutan i to je to bez dodatnih pitanja i podpitanja,samo budi što jesi i vidjet češ svu ljepotu života.
iolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:00   #350
Quote:
Ne mogu da se pomirim s tim da ljudi apsolutno nisu svoj um. Mislim da ipak jesu, jer tko je stvorio sve oko nas, pa i ovu tastaturu po kojoj tipkam. Space Shuttle je takodjer djelo tog uma - ega, a naravno i lijekovi za razne bolesti. Jer tko je onda stvorio sve te pozitivne stvari, ako je um apsolutno destruktivan? Naravno, kontraargument na ovo moze biti da je covjek stvorio i nuklearno oruzje, pa iz toga mozemo zakljuciti da postoji pozitivni i negativni dio te inteligencije ili mozemo reci da je ego dualan.
Pa to ne bi trebalo biti bitno...Stanje svijesti koje ima pojedina osoba u ovom materijalnom obliku je bitno,ukoliko se svaka radnja obavlja s punom sviješću i pažnjom um se ne može "gubiti" kao što to radi kad je zaokupljen razmišljanjem o prošlosti ili budućnosti...ne smatram um apsolutno destruktivnim nego samo posljednjom preprekom na putu pojedinca...
Um vrši obradu samo ulaznih podataka - vrlo ga je lako zavarati a zatim ostatak obavi ego iznutra...Primjer novac- običan papir kojem je dogovorena određena fiktivna vrijednost....ili uvjerenje da se pripadnost određenoj naciji , vjeri ili rasi mora braniti do smrti itd itd...
Eto to moj ego misli o ovome...)
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:55   #351
Kad Tolle spominje ego u svojim knjigama on ga ne definira kao u psihologiji, nego za njega kaze da je "lazno ja stvoreno nesvjesnim poistovjecivanjem s umom".

Slazem se, ego je nesvjesna identifikacija s umom, gdje se on projicira u proslost i buducnost, a tu se i stvara problem kad npr. u sadasnjem trenutku budes okupiran nekim proslim dogadjajem, koji se ne moze promjeniti, ali ipak ego sve to prozivljava kao da se dogadja sad ili se kaje sto ne moze djelovati na to.

Ipak, mislim da je Tolle na nekim mjestima kontradiktoran. Navodi da za termin um misli da je to misao, emocija i nesvjesne mentalno-emocionalne reakcije. Nakon toga slijedi poglavlje koje je nazvao "vi niste um" sto implicira da "mi" nismo nase misli i emocije. Prema tome "mi" nismo bilo koja misao i emocija, a iz toga slijedi da arhitekt (subjekt) koji je projektirao zgradu uz pomoc misli zapravo nije zasluzan za to djelo, jer to su uradile "misli" s kojima arhitekt nije u direktnoj vezi. Tu je i svaku misao i emociju uvrstio u ego, iako za ego tvrdi da je to samo nesvjesna identifikacija s umom, a ne svaka radnja gdje koristimo um (misli).

Ispravite me ako grijesim u ovome.

Naravno, vec sam naveo da Tolle poslije naglasava da se treba koristiti umom kao orudjem.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:18   #352
Kasno sam se uključio u raspravu.Želio bih samo ukratko nešto reći o dijeliću svoga viđenja ove teme.Mislim da u svemu općenito u životu najviše treba vjerovati do(cca-imaginacija općenitog postotka svega postojećega) 95%,a onih 5% uvijek biti skeptik,i pogotovo duhovna pitanja ne uzimati zdravo za gotovo.Neke stvari vjerovatno točno na ovom svijetu nećemo doznati.Možemo samo nagađati i raspravljati,što upravo i radimo.Iskreno,knjiga mi se sviđa i uzeo sam ju na znanje,ali opet dio njegova izlaganja uzimam sa skepsom.Zapravo,pročitao sam 2 njegove knjige i zato sam pristupio forumu da čujem tuđa razmišljanja.Nisam naletio na nekoga tko bi sa jakim argumentima potukao njegovu filozofiju,tako da većina ubiti smatra(barem po brojkama) da se radi o kvalitetnom tekstu.Dijelovi koji su upitni spadaju u onih 5% cca,kojih ne vjerujem niti sam sebi.
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 23:32   #353
Pa nema se tu što vjerovati ili ne. E.T. u svojim knjigama samo iznosi svoje viđenje, stanja ljudske svijesti i on je do njih došao nekim putem...meni je to na prvu ruku jako nalikovalo na Osho R. Vrhovna Alkemija 1 i 2 gdje se isto govori kroz tumačenje jedne upanišade o općenitom smislu ljudskog života s naglaskom na bitnost svjesnosti sadašnjeg trenutka. Knjige su iz 1972 g. iskreno preporučam svima koji traže odgovore na pitanja o egu i prirodi uma...
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:07   #354
Naravno da se može i mora imati svoj osobni sud,tj.dali vjeruješ ili ne,ili pak sumnjaš samo u neke dijelove,ili pak u većinu napisanog teksta.Svakako da on svoje teze vuče iz knjiga istočnjačke mudrosti-to je nedvojbeno.Netko je ranije već to i spomenuo,i da dalje ta saznanja uspješno prenosi zapadnjacima,a to što i zarađuje pritome,to mi je drago radi njega.I Osho nekoga kopira,dograđuje svoja saznanja na već postojeće sustave vjerovanja,(koja su godinama zapisivani,nadograđivani,analizirani....)u svom,ajmo reći, originalnom pripovjedačkom stilu.Želio bih reći da je ET isto samo čovjek,i da apsolutnu istinu nam nitko,bar na ovom svijetu neće moći razotkriti, te da griješi u nekim stavkama,ali tekst je vrijedan,valja ga pročitati i uzeti na znanje,Mislim da je čovjek koktel svega,emocija,uma,duhovnog dijela,i da su ti dijelovi međusobno ovisni,u zajedničkoj korelaciji,neodvojivi u ovom svijetu.Ako nije tako,baš bi volio vidjeti kako autor živi cijeli život kako je i napisao.OD DUHOVNOSTI SE NE ŽIVI.
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:26   #355
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
Mislim da je čovjek koktel svega,emocija,uma,duhovnog dijela,i da su ti dijelovi međusobno ovisni,u zajedničkoj korelaciji,neodvojivi u ovom svijetu.Ako nije tako,baš bi volio vidjeti kako autor živi cijeli život kako je i napisao.OD DUHOVNOSTI SE NE ŽIVI.
I ja sam mislio ispocetka da on pise kako ne treba nista raditi i biti prisutan, duhovan, prosvijetljen, sto mi se nije svidjalo - posebno naglasavanje prosvijetljenosti. Gledanje nekih video klipova s njegovih predavanja razjasnilo mi je i tu nejasnocu. Tolle ne tvrdi da ne treba nista raditi i biti prisutan, nemati nikakve zelje vezane za buducnost, on kaze da treba zivjeti "zivot" na uobicajen nacin, raditi sve sto i svaki normaln covjek radi. Samo se ne treba u potpunosti s tim radnjama identificirati, jer nekad ces nesto od toga i izgubiti, a budes li u potpunosti identificiran s tim patit ces. Naravno u svemu tome treba biti sto vise u sadasnjem trenutku i svjestan.

Ipak, i sam je primjer toga. Nije ni on van zivotnih tokova, ima ambicije, a to izrazava pisanjem knjiga i mnogobrojnim predavanjaima.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:42   #356
Slažem se ....
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:59   #357
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
I ja sam mislio ispocetka da on pise kako ne treba nista raditi i biti prisutan, duhovan, prosvijetljen, sto mi se nije svidjalo - posebno naglasavanje prosvijetljenosti. Gledanje nekih video klipova s njegovih predavanja razjasnilo mi je i tu nejasnocu. Tolle ne tvrdi da ne treba nista raditi i biti prisutan, nemati nikakve zelje vezane za buducnost, on kaze da treba zivjeti "zivot" na uobicajen nacin, raditi sve sto i svaki normaln covjek radi. Samo se ne treba u potpunosti s tim radnjama identificirati, jer nekad ces nesto od toga i izgubiti, a budes li u potpunosti identificiran s tim patit ces. Naravno u svemu tome treba biti sto vise u sadasnjem trenutku i svjestan.

Ipak, i sam je primjer toga. Nije ni on van zivotnih tokova, ima ambicije, a to izrazava pisanjem knjiga i mnogobrojnim predavanjaima.
Pa baš to sam u posljednje dvije rečenice i sam napisao.On je,bar oz onoga kaj smo pročitali i saznali,visoko duhovan i osvješten čovjek.Ono kaj još znamo i kaj je bitno,čovjek sa svojim manama,željama,potrebama i pogreškama,neodvojiv od fizičkoga,umnog,duhovnog dijela samoga sebe.On ima naglašenu duhovnu razinu u sebi,ali je uvjetovan i drugim okolnostima oko sebe,na koje ne može utjecati nikakvim znanjima.Da li on doista živi po načelima o kojima piše-to neznam,ali vjerujem da NE.Hoću reći,to kaj i radi nešto(predaje,piše...)-nebi mu bistu podizao,pa i mi se dižemo na alarm ujutro...On dalje u životu može i mora raditi na sebi,da bi uopće zadržao isti nivo duhovnosti sa svojim manama,a sigurno mora nekaj šljakati,mora griješiti,mora osjećati,misliti....svi mi moramo učiti,ponavljati naučeno,usvajati nova saznanja,truditi se svakim danom,dokazivati životom naučeno-ono što je najteže.

Slažem se sa njegovom tezom o besmislenosti identificiranja sa različitim životnim ulogama,situacijama,fizičkim izgledom...Slažem se da je to prolazno,da na samrti ćemo svi odbaciti ono što je manje važno,i da ćemo se najviše pitati za duhovni dio svog bića,koji je jedini sposoban napustiti ovaj svijet(VALJDA???-TO JE ONO KAJ NAM ON MOŽE REĆI,A DALI JE TO ISTINA-MOŽEMO VJEROVATI ILI NE).
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:31   #358
Da, čovjek je donekle opisao svoju emotivnu bol ili kako kaže emotivno tijelo koje ga je kontrolisalo, pa je posmatrajući...takoreći njegovu "pojavu" postalo tijelo ono koje on kontroliše...i više nije onaj kojeg emocije( negativne) manipuliraju...ustvari nije rekao ništa drugo što nisu rekli i drugi prije njega,npr. Don Ruis...njegova knjiga Glas znanja upravo govori o potrebi da čovjek bude u sadašnjem trenutku i da kontroliše svoj glas...odnosno da koristi bespogovorno svoju riječ...a ta riječ nikada ne bi terebala biti usmjerena protiv vlastitog bića...u bilo kom kontekstu

a također, samim time ni protiv drugog bića...

u suštini Toll nije loš...u nekim stanovištima ga baš i ne podupirem, ali zaista ako ništa drugo naučio je ili podučava ljude kako da ne budu destruktivni i kako...prihvatiti ono što jeste u životu

i to je ono što mi se sviđa...ustvari on primjenjuje univerzalno pravilo duhovnosti..budi zahvalan i budi ovdje i budi od onih koji znaju svoju vrijednost

budi entuzijast i budi optimist


pa o tome govori vjera cijelo vrijeme...univerzalno je pravilo da ono što vjerujemo postaje istina za nas...pa dobro bi bilo da se odlučimo za istinu...

lično...zna se koji je najbolji Učitelj...svi ostali su učenici...ali neka

ko uči-taj nauči...a znati živjeti i spoznati svrhu svoga života na zemlji i ljepotu "božanskoga" u sebi...e to je bit!
__________________
„ Uzmi za neprijatelja svoga nefsa, jer je nefs u neprijateljstvu sa Mnom! “ hadis-kudsi
Kalb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:31   #359
U načelu se slažem sa ovom zadnjom tezom.Mislim da je bit svih religija u suštini ista,i da na različite načine svaka želi dotaknuti tu bit čovjeka,i to je njeno primarno polje interesa.Od svih čovjekovih "dijelova"najbitniji je duhovni dio,i najviše nesreće ćemo doživjeti ako taj segment zapostavimo.Radije se zapostaviti u fizičkom smislu,kao npr.većina u saboru,ili mentalnom dijelu,a duša da ti ostane čista.Tako ćemo najmanje patiti.


A KOJI JE ČOVJEKOV NAJPRIMARNIJI CILJ?-BITI SRETAN.
E sada dalje o sreći i kako doći do nje,ne bih pametovao na globalnoj razini.Mislim da si svatko ponaosob treba postaviti pitanje -što te čini sretnim,koje aktivnosti,koji ljudi,koje situacije...I naravno raditi na sreći,otkloniti uzročnike koji te rade nesretnim itd.


A sada ovaj lični dio tvoje biti,kako ga ti zoveš KALB,s time se ne slažem i to me ne interesira,ali nebi ulazio u tvoje osobne stavove i svatko neka vjeruje u koga ili što hoće.

Mislim da je bolje radi foruma,ljudi koji to prate i čitaju,držati se teme,i ne skretati na "EGO",kako to lijepo naš autor opisuje!
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 01:27   #360
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
A KOJI JE ČOVJEKOV NAJPRIMARNIJI CILJ?-BITI SRETAN.
E sada dalje o sreći i kako doći do nje,ne bih pametovao na globalnoj razini.Mislim da si svatko ponaosob treba postaviti pitanje -što te čini sretnim,koje aktivnosti,koji ljudi,koje situacije...I naravno raditi na sreći,otkloniti uzročnike koji te rade nesretnim itd.

Sreću sami stvaramo koliko god to otrcano zvuči ...
... ako se malo prisiliš i okružiš lijepim i sretnim stvarima svih 24 sata ... ljudima koji ti daju energiju .Okreni se na kraju tog dana i reci kakav ti je bio ??? Isto se možeš okružiti i lošim, teškim situacijama, ulaziti u konflikte sa svima tko se ne slaže s tobom,nametati svoja ili pobijati tuđa mišljenja, što vodi u u depresiju ili frustraciju itd itd ...i kakav će ti biti taj dan, kada se na njegovom kraju osvrneš???
Sreću stvaramo sami.... to je naš IZBOR.
Religija je samo još jedno u nizu namjetanja izbora ....nema tu sreće...
0,69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.