Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 19:37   #81
Trebala bih pomoc

Uglavnom pripremam se kupiti airbrush, kompresor itd. I trebalo bi mi sluziti za oslikavanje odjece i tenisica. Cijenu jos nisam odredila (neka zlatna sredina) koju bi iskesirala (radije bih pricekala i kupila nesto bolje, nego od nestrpljenja kupila nesto drugo).
Znaci treba mi nesto za precizni rad i sitnije detalje. Sto da pripazim prilikom kupovanja (jer vecina ljudi ovdje oslikava automobile, kacige i vece povrsine tako da nisam puno pokupila)? Da kupim u RH ili izvan RH?

Hvala unaprijed...
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 20:21   #82
kupti ako Ginoo _ Intimus: http://play.kendincos.com/171387/Whl...o-intimus.html
ralphjor30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 00:47   #83
Quote:
vanjo kaže: Pogledaj post
evo da se ubacim malo u raspravu...

Dakle...gdje kako sta...

www.airbrush.com je stvarno dobra stranica i meni je pomogla samo tako!
ali odmah da kazem da je ona vise US orijentirana...ima i jedan vise EU forum gdje nas je vise iz europe ali ekipa visi na oba foruma tako da se necudite "oklen oni tamo?":
http://novogate.com/exco/index.php?boardid=483

to je za sada to...ako vas zanimaju neki kratki video filmici ima ih po svuda neki ne pokazuju skoro nista a neki podosta...youtube je dobar izbor...pogledajte malo ovog lika it malazije...
napizdio se lik na "tru fire" efekt:
http://www.youtube.com/profile?user=vatos80

nije lose ali moze i bolje!

svako malo netko paste-a neki link za neki amaterski snimak i svaki pomogne na svoj nacin...

Od airbrusheva moja preporuka je kad si nabavljate da racunate cijena=kvaliteta...nazalost tako stvari stoje.
Moja IWATA je kostala oko 1300kn i to morao dofurat iz danske...

sto se boja tice evo kad nas se malo poboljsala situacija ...ima boja kod ovog juriceka...nisu bas jeftine ali valjaju i kvalitetne su!

na svakom forumu ima i sekcija how-to da ne ispadne da ljudi samo serendaju okolo...pomazu si oni!i da odmah kazem...nemojte biti kao nasi airbrush "majstori/umjetnici/stagod"...pomazite drugima!nemojte neodgovarat na mailove, budite fer!

Airbrush nije ni jeftin ni lagan sport...ali je uzitak!
ja airbrushiram od bozica i super mi je nisam jos nikome nista radio za pare ali eto uskoro mi se pruza prilika da uradim jednu kacigu pa sam uzbudjen
haha...

Na cemu vjezbati i s cim...
obicni tush i papir...to je pocetak...izvjezbat cete ruku, prste, oko...
jednostavno treba osjecaj...

kada uvjezbate ruku...onda polako prelazite na druge povrsine...najbolje neupijajuce kao sto je plastika...a najjeftinije sta mozete nabaviti je neuspjeli rendgen film...ako netko radi u bolnici ili poznajete nekoga tko radi u bolnici moze van nabaviti toga na kile-inace se baca.
tada necete vise moci raditi sa tushevima jer su prozirni i nebi se vidjeli na crnoj povrsini...

eto za sada to...
ako nekoga jos sta zanima neka postavi pitanje...stavit cu ovaj thread u book marks i provjeravat ga par puta dnevno.

Pozdrav svima!

Vanja
Vanja,

U kojoj si sada fazi ili preciznije, koliko si uspio savladati sve tehnike airbrushinga, te može li se pokazati dio radova?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 07:54   #84
air brush za bicikl ?

da li se može sa air brushom obojat cijeli bicikl, a prije toga staviti šprickit ? da li ima posebna dizna za šprickit i da li se boja i šprickik razrjeđuju kao i kod običnih auto šprica ?
alex osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:46   #85
I mene ovo zanima.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:16   #86
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima.
https://www.youtube.com/watch?v=3GHBiSsXPCI

s tim da iwata nije bas jeftin brush a sprickit bolje da ti posprica neki autolakirer s vecom spricom
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 19:43   #87
Koji airbrush pištolj podnosi i nitro bez problema? Spominju se tefloni, pištolji trostruko kromirani? Dao bih oko 1000kn.
Zanima me koja je razlika spremnik boje gore ili dolje? Gornje su manje pa pretpostavljam da je bolja za finije radove i detalje, a bolje uzeti s posudom dolje ako ima malo više za bojati? Pod malo više mislim na šteku 10 kutija cigara primjera radi, pa tako puta 30.
I zanima me šta je s ovim običnim "šta buče" kompresorima recimo do 1500kn uz filter za vlagu ili dati toliko za airbrush tihi i mini kompresor? Recimo da buka ne smeta to je bolja opcija zbog kapaciteta spremnika, 25 ili 50 litara?
Zasad mi sve to treba za oslikavanje sitnih stvari, uglavnom jednobojno za početak.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 22:41   #88
Kompresor sam naručio danas, ipak tihi, AS186A. Za pištolj još razmatram Omni 3000, Omni matrix ili Vega 2000. Preporuka?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:42   #89
Nitko ništa? Kompresor je stigao ima bar 10 dana a za bruš se još nisam odlučio. Razmatrao sam i Paasche Talon ali odustao. Opcija je HARDER & STEENBECK Evolution Silverline M i IWATA Eclipse uz Badgere spomenute gore.
Koliko sam shvatio graviti feed treba manji tlak i podnosi gušće boje?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 08:52   #90
Uzeo Evolution Silverline M, fino radi.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.