Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 21:18   #21
koja je poanta dizanja teme stare 3 godine?!
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:08   #22
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
koja je poanta dizanja teme stare 3 godine?!
Koja je poanta ovog posta, a usput si digao temu na podforumu Film gdje je zadnji post bio prije 2 godine.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 18:03   #23
Nekada se moglo saznati u koliko sati izlazi i zalazi sunce, ali to više nije djelokrug rada DHMZa što me iznenadilo kada sam taj podatak pokušao danas saznati:

Quote:
Za podatke o izlascima i zalascima Sunca, mjesečevim mijenama i počecima godišnjih doba molimo da se obratite Zvjezdarnici Zagreb, obzirom da ove informacije nisu u domeni podataka, proizvoda i usluga Državnog hidrometeorološkog zavoda.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 20:02   #24


A uvijek su dosad imali tablicu izlazaka i zalazaka barem 6-7 gradova za čitavu tekuću godinu i sad su ju maknuli da bi napisali tu umotvorinu?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:25   #25
Pa logično je da oni o tome ne postavljaju informacije, jer izlazak i zalazak Sunca deo su astronomskih proračuna (deo nebeske mehanike, mislim), a ne meteoroloških. Isto kao što cunami nije meteorološki fenomen nego seizmološki, a stalno u medijima propituju meteorologe o tome.

Evo ovde npr. možete naći podatke o Suncu i Mesecu za Zagreb (obratite pažnju da u adresi stranice stoji „astronomy”):

https://www.timeanddate.com/astronomy/croatia/zagreb

Preko pretrage probajte pronaći i svoj grad.

Ako ne nađete, naći ćete na ovom sajtu:

http://app.photoephemeris.com
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:40   #26
Quote:
Splitska droga kaže: Pogledaj post
To je stvarno katastrofa i totalni neprofesionalizam.
lova ide na dizajn web stranice,
a vakula je reko i da su izdali aplikaciju za pametne telefone sa prognozom za 3 dana!

Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 07:17   #27
ne znam ima li ovdje nekoga tko nešto zna o načinu prikupljanja meteoroloških podataka.

nakon članka http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/a...=jutarnji:novi o voditelju postaje Zavižan na Velebitu, nije mi jasno.

ako sonde mogu poslati podatke sa Marsa, zašto čovjek mora svakodnevno uživo očitavati podatke iz mjerne postaje i zbog toga izlaziti iz kuće na nemoguće uvjete ekstremne hladnoće i vjetra?

razumijem privlačnost života u prirodi i divljini, ali konkretno, zašto je to tehnički neophodno.

ako postoji bolja tema za ovo pitanje, premjestite, molim.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.