Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 14:44   #21
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Kopiram komentar sa net.hr sa ovog članka.
...ima jedno mjesec dana da mi je teta, sva zgrožena, ispričala identičnu priču, samo se radilo o starijoj ženi (susjedi žene s kojom je sjedila u busu)...i ona je srećom imala nekog ispred ko je išao tražit, a u roku 5 minuta su je i obrijali i napravili joj novu putovnicu
...isto tako svake godine, od druge osobe, čujem kako su neko dijete pronašli u wc-u merkatora/jokera/city centra, isto već obrijano...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 04:02   #22
Eto opet, stalno nestanci-policija traži pomoć od građanstva-a nigdje se ne može pročitati da je netko nađen. Ništa. Ili smo mi glupi i mutavi, ili policija ništa ne radi.Samo sjede i čavrljaju.Tko je pronađen, neznamo, i dali je uoće tko pronađen.Gore u postu-citiram-policija bi ugrozila život svojih djelatnika. Očemu se radi,kako ugrozila život, ne kužim.Nebi pisalo taj i taj policajac je tražio,pronašao toga i toga. Ako bi ugrozili život svojih djelatnika, ondah najbolje da budu doma uz toplu peć i mačku.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 04:02   #23
Ili je na djelu -opća nebriga društva-.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 05:40   #24
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Eto opet, stalno nestanci-policija traži pomoć od građanstva-a nigdje se ne može pročitati da je netko nađen. Ništa. Ili smo mi glupi i mutavi, ili policija ništa ne radi.Samo sjede i čavrljaju.Tko je pronađen, neznamo, i dali je uoće tko pronađen.Gore u postu-citiram-policija bi ugrozila život svojih djelatnika. Očemu se radi,kako ugrozila život, ne kužim.Nebi pisalo taj i taj policajac je tražio,pronašao toga i toga. Ako bi ugrozili život svojih djelatnika, ondah najbolje da budu doma uz toplu peć i mačku.
Ne prodaje novine vijest da je netko pronadjen... Pogledas na nestali.hr nestale u zadnjih mjesec dana pa ces vidjeti da nema onih koje se trazilo u tom periodu... Jer su pronadjeni, ali novinare to vise nije zanimalo...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 13:54   #25
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
... nigdje se ne može pročitati da je netko nađen. Ništa. Ili smo mi glupi i mutavi, ili policija ništa ne radi..
Svi s indexovih i sličnih stranica su pronađeni ili se vratili u roku od par dana, a neki su u međuvremenu ponovno "nestali", pa čak i ponovno "pronađeni". Ali kako ti pametan čovjek reče, to ne podiže čitanost.

Što se tiče detalja, napisao bi ih ja tu da smijem. Obzirom da sam ih službeno doznao, a i najčešće se radi o maloljetnicima, ne smijem napisati. Naši to također ne napišu, pa se stvara ovakva fama oko tih "nestanaka".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:52   #26
Drote, koliko među nestalima ima onih koji žive normalan život u nekom drugom gradu/državi i namjerno se nikome ne javljaju, tj. dozvole ili namjerno učine da ih se smatra nestalima?
-Nadrealna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:26   #27
Ekipa, molim vas nemojte o Antoniji Bilić. To spada u područje kriminalistike.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:01   #28
Quote:
-Nadrealna- kaže: Pogledaj post
Drote, koliko među nestalima ima onih koji žive normalan život u nekom drugom gradu/državi i namjerno se nikome ne javljaju, tj. dozvole ili namjerno učine da ih se smatra nestalima?
Kod nas vjerojatno malo jer ne može ostvariti nikakvo pravo bez osobnih isprava, a kako je sustav centraliziran, vrlo brzo se pronađu (za inozemstvo je teško reći, ali poznato mi je da tu i tamo kapne netko tko se traži, a bio je u inozemstvu - mada mi se čini da je to više psotupak onih koji bježe od kaznenog progona). Što se tiče našeg teritorija, imamo neki broj ljudi koji pobjegnu od svoje obitelji. Ta obitelj prijavi nestanak, policija zaprimi i ubrzo i nađe tu osobu koja se ne želi vratiti kući i ne želi da se obitelj izvijesti gdje se točno nalazi. Mi onda obavijestimo obitelj o tome da je pronađen i da ne želi da mu obitelj zna gdje je i to je onda gotov slučaj.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:37   #29
Sina traže 12 godina: Vjerujemo da je Tomica živ i čekamo da se vrati.

"Uzoran 20-godišnjak ujutro je otišao na posao, a navečer s prijateljima na piće.
Majci se javio u 21.30 sati da mu pripremi večeru jer za deset minuta stiže doma.
"
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 19:09   #30
Strava. I zašto nisu odmah na Interpol stavili?
Kaj mislite o čemu je riječ tu??
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 16:48   #31
VIDEO: Nevjerojatna, gotovo filmska i pomalo zastrašujuća priča o nestanku jedne žene u Zagrebu!

Pogledajte video, stvarno čudno.
Kako na kamerama nema ništa????
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:07   #32
Čula san od nekoga kako Kinezi vole otimati ljude za prodaju organa a koliko je to istina....pojma nemam...
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:20   #33
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
VIDEO: Nevjerojatna, gotovo filmska i pomalo zastrašujuća priča o nestanku jedne žene u Zagrebu!

Pogledajte video, stvarno čudno.
Kako na kamerama nema ništa????
Gledala sam taj prilog, ovih dana je bio prikazivan i naježila sam se. Ne mogu vjerovati da joj se potpunio izgubio trag i da se apsolutno ništa ne zna. Pogotovo ovaj dio sa kamerom me izuo iz cipela.
__________________
Nema.
no name chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:00   #34
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-tje...-clanak-514193
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:24   #35
U četvrtak, od 5 osoba s popisa, 4 su "nestale" iz ustanova, a u ponedjeljak, od 4 osobe, 2 su iz ustanova. To se da vidjeti iz napisanog članka, a za ove ostale isto ne znamo obiteljsku i životnu situaciju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 11:09   #36
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Od navedenih osoba, većina je pobjegla iz odgojnih domova ili bolnica, a većina njih su recidivisti. Konkretno, na ovom gore popisu su 3 klinca koji bježe svaki tjedan i svaki put se upisuju kao nestale osobe (i napuhavaju brojku), a nakon malo lutanja (avanturizam) se vrate ili budu pronađeni. Ogromna većina "nestalih" osoba su takve osobe. Nadalje, straci odlutaju, najčešće zbog svoje dementnosti. Njih se uvijek pronađe negdje u gradu (u lutanju). Bjegovi iz bolnica se također broje u "nestale" osobe, a njih se pronalazi kod kuće ili kod rodbine, a relativno često i mrtve (samoubojstva). U zadnje vrijeme imamo i "nestanaka" uzrokovanih bračnim i novčanim problemima i te ljude se isto pronalazi po kolegama s posla i prijateljima. Bijeg od zakona (suđenja, zatvora...) je posebna kategorija i oni se pronalaze uglavnom nakon relativno dugog vremena. U toj grupi ima osoba koje se ne pronađu nikad, ali vjerojatno radi bijega iz RH. Isto tako, za velikim brojem takvih osoba ima rasposano više potraga, od kojih se svaka pojedinačno broji u "nestale" osobe. U policijske evidencije ulaze još i tehničke potrage (tj. objave) radi utvrđivanja adresa (u raznim upravnim, prekršajnim i kaznenim postupcima).

Da rezimiram - jasno da postoji mogućnost ubojstava i uzimanja organa, ali je iznimno mala, a ovakvi članci služe samo povećanom klikanju na naslove (ili kupovanju tiskanih izdanja) i ništa više.


P.S.: I još malo na tu temu. Većina jednostavnih (najčešće uličnih) uličnih kaznenih djela, kao što su otimanje zlatnih lančića bakicama, otimanje mobitela maloljetnicima, provale u automobile razbijanjem stakala, provale u trgovine i kioska razbijanjem stakala... čine ti "nestali" maloljetnici. Od toga žive dok su u fazi "nestanka".
Da citiram ovaj post i malo podignem temu. Naime, na jednom portalu je nedavno osvanula vijest o 14 nestalih osoba u tjedan dana u Hrvatskoj. Ispod članka je pun kufer komentara šokiranih čitatelja u kojima se šire urbane legende o otmicama djece u kineskim dućanima u svrhu prodaje organa i sličnim glupostima za koje je vrlo teško razumjeti kako netko uopće može vjerovati u to.

Nakon što sam reagirao i napisao da 14 osoba u tjedan dana uopće nije nešto što je izvan prosjeka i pritom sam argumentirao kako je velika većina nestanaka maloljetnih osoba uzrokovana nepravilnim odgojem tj. negativnom obiteljskom i socijalnom situacijom pri čemu bježe iz obitelji, domova i sl. a ne otmicama zbog prodaje organa, onda sam bio popljuvan kako pričam pizdarije.

Zaključiti mogu samo jedno; prosječan građanin je skloniji vjerovanju kako djecu otimaju u podrume kineskih dućana, tamo im obriju glavu i spreme ih za vađenje organa, nego tome da djeca bježe ih kuće zbog nepodnošljive obiteljske situacije! Doslovno sam šokiran time. Moram napomenuti da radim sa takvom djecom (u srednjoj školi) i jako sam dobro upoznat kakve uvjete mnogi od njih imaju doma. Međutim pred tim problemima naše društvo zatvara oči i umjesto toga pripisuje razloge ovakvih problema urbanim legendama.

Postavlja se pitanje, što se može uraditi da se svijest građanstva popravi, i radi li država dovoljno na edukaciji roditelja o pravilnom odgoju mladeži?
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 17:17   #37
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post

Zaključiti mogu samo jedno; prosječan građanin je skloniji vjerovanju kako djecu otimaju u podrume kineskih dućana, tamo im obriju glavu i spreme ih za vađenje organa, nego tome da djeca bježe ih kuće zbog nepodnošljive obiteljske situacije! Doslovno sam šokiran time. Moram napomenuti da radim sa takvom djecom (u srednjoj školi) i jako sam dobro upoznat kakve uvjete mnogi od njih imaju doma. Međutim pred tim problemima naše društvo zatvara oči i umjesto toga pripisuje razloge ovakvih problema urbanim legendama.

Postavlja se pitanje, što se može uraditi da se svijest građanstva popravi, i radi li država dovoljno na edukaciji roditelja o pravilnom odgoju mladeži?
No razmisli,
koja priča ti je zanimljivija za čuti i prepričavati, boldana ili ovaj drugi dio?
Pa bila i neistina

E da, treba dodati i efekt pokvarenog telefona
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:22   #38
Čitam baš ovaj članak i ne mogu vjerovati da se tako nešto događa, kao na trileru nekom.

Dečko je nestao 30.12.2000. i ni traga ni glasa ni od njega ni njegovog auta. A rekao da stiže kući za desetak minuta. Baš da se čovjek naježi.

I kao da to nije dosta, misteriozni poziv iz Njemačke i onda broj više nije u funkciji. Jeza.

http://www.vecernji.hr/nadjimo-nesta...e-vrati-504260
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:37   #39
Ovo je baš jezovito.
Sjećam se onog starijeg gospona koji je nestao iz bolnice u Vinogradskoj i nikad ga nisu pronašli.
Bilo je i na tvu u emisiji Osmi kat. Ta priča mi je bila još bizarnija.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:54   #40
A to svakako. Toliko svijeta se vrzma u toj bolnici i oko nje da jednostavno ne možeš povjerovat da se tako nešto može desiti. Šteta što tada nije bilo toliko kamera po gradu kao danas, ne znam možda bi pomoglo tada :/
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.