Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 12:11   #41
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Opala poćele su bombe, rašpe, livolveri. http://www.youtube.com/watch?v=OpQyg9z14a4
a jes ti nepismen
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:16   #42
Quote:
marionbloom kaže: Pogledaj post
vise mi smetaju ne forumu engleske rijeci..npr, btw, na to popoizdim.

i popizdim kad se "izruguju" cak i Hrvati rjecju -rvacki jezik.

ajd da ovo malo vidimo
ime: marionbloom..ne zvuci bas hrvatski
registracija: jel to hrvatska rijec na internet monitor forumu (ovo zvuci hrvatski)
registrirana u februaru
lokacija: ovo smo posudili--.a ti si napisala Bridgetown..to je neki zasigurno starohrvatski most
postovi: post nije hrvatska rijec...442 (napisano arapskim ciframa)
registrirani korisnik: registrirano vec spomenuto..
od sveg tog jedino ti je korisnik hrvatsko a to je zato sto potsvjesno zelis izvuci neku koris
i kao slag..slika tamo neke koja snima meke erotske flmove ( a nije hrvatica)

ja to tako vidim
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:17   #43
Quote:
marionbloom kaže: Pogledaj post
ja u biti i ne znam cirilicu.
naime, pohadjala sam osnovnu u ratni i poratno vrijeme, tako da smo je " prosli "za jedan nastavni sat(pa tko je sta naucio- naucio). kasnije se nisam trudila da je naucim...uglavnom, nesto natucam.
vise mi smetaju ne forumu engleske rijeci..npr, btw, na to popoizdim.

i popizdim kad se "izruguju" cak i Hrvati rjecju -rvacki jezik.
wtf?
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:19   #44
Quote:
mwm kaže:
Danas dvojezične table, sutra srbi opet kao konstitutivan narod u RH. Tako ti to ide.
S ovim se definitivno slažem. To je povijesno dokazano.

Quote:
cinna kaže:
Fuj ,jos sam prije par godina te nazvala svakakvim imenima pa ih necu pnoviti a jos sam tu na probnom roku ,ali si mi se zagdijo tvojim sovinizmom i tvojim nacionalizmom .
Ako je sarkazam, onda dobro. Ako nije, ne pizdi bez veze i odi malo na edukaciju.
Nije stvar da su Srbi zlo svijeta, nego su lako zapaljiva i manipulativna masa. Problem je što njihovo, nikad iskorijenjeno ekspanzionističko vodstvo jednostavno ne može odolit i više priznat da je dosta jednom za svagda. Pokušali su kroz povijest također prisvojit Albanski dio, pa nije išlo. Probali su i u Mađarsku, pa nije išlo. Jedino mi, Bosna i Crna Gora palimo upravo zbog visoke koncentracije njihovog stanovništva. Dresirani su ultranacionalistički i gotovo.
U stvari, kad bolje razmislim svi narodi balkanskg područja su lako zapaljivi, ali samo su oni ekspanzionisti. Si susrela kad Bosance da kreću u ekspanzionistički rat?
Zato je zaključak vrlo jednostavan. Nitroglicerin se čuva u posebno zaštićenim posudama i sigurno nikom ne pada na pamet čuvat ga u običnim bocama samo zato što je tekuć kao i voda.

Jezik:
Jezik je živuće "tijelo" koje se raste i razvija kako se razvija društvo koje ga koristi. Svako ograničavanje je besmisleno. Moguće ga je usmjeriti, ali to treba odraditi jako kvalitetno, a ne ko ovi naši danas. Dobri lingvisti su ključ, ali i suradnja sa svjetovnom vlasti koja vodi i nadgleda takove stvari. Današnja tehnika puno kumuje ovakvom jeziku kojeg koristimo. Tu smo sjebali sami. Da se u školama, recimo, koriste računalni programi na hrvatskom jeziku.. Općenito je potrebno, osim kvalitetnijih prijevoda tehničko-elektronskog jezika, pomalo nenasilno gurati naš jezik kao tehničko uporaban. Dakle, kvalitetniji prijevodi, više prijevoda i suradnja (i puuno strpljenja te sizifovog posla)... I onda, zbogom engleština koja vas toliko muči.
__________________
Ne, ček jel tu ide potpis?
Tetak Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:25   #45
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post

ajd da ovo malo vidimo
ime: marionbloom..ne zvuci bas hrvatski
registracija: jel to hrvatska rijec na internet monitor forumu (ovo zvuci hrvatski)
registrirana u februaru
lokacija: ovo smo posudili--.a ti si napisala Bridgetown..to je neki zasigurno starohrvatski most
postovi: post nije hrvatska rijec...442 (napisano arapskim ciframa)
registrirani korisnik: registrirano vec spomenuto..
od sveg tog jedino ti je korisnik hrvatsko a to je zato sto potsvjesno zelis izvuci neku koris
i kao slag..slika tamo neke koja snima meke erotske flmove ( a nije hrvatica)

ja to tako vidim
Quote:
wtf?
sva hrvatska imena koja sam pokusala registirat bila su zauzeta, pa sam bubnula ovo iz jedne knjige (zidovsko ime, a narocito prezime.
za lokaciju(pokusala sam prikrit koji je grad)
post, februar i ostalo snosi forumhr..tu nista nisam kriva.
a ova ne snima erotske filomove( da sam htjela takvu metnila bi severinu.

ja to tako vidim.
marionbloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:28   #46
Ivek, a pazi stav foruma na kojem pišemo:
Svi postovi na stranom jeziku moraju imati prijevod. Osim srpskog. Zašto osim srpskog? Jer ga svi razumijemo.
Na pitanje čemu prijevod engleskog kada i njega svi razumiju nisam dobio odgovor. Niti na pitanje krše li time Ustav čije kršenje je pravilima foruma zabranjeno. Niti gdje je definirana nova kategorija jezika "jest stran, ali možda i nije".
Cirkus.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:30   #47
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
wtf?

marionbloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:32   #48
Da, Ivek, samo što kod nas srba i nema nešto puno

nama su oni totalno nebitni faktor, nikada ih manje nije bilo, ustvari kada pogledamo, uza sve zakone koje imamo o nacionalnim manjinama i furanju multi kulti budalaština, hrvatska nikada nije bila etnički čistija nego danas.
To se vidi po statistikama.

Dakle, problem leži danas u nečem drugom, ne toliko u srbima, a pitam tko od 4 % srba (pretežno starog stanovništva), čini da imamo dojam da ih je 40%...

Kada već spominjemo ovo...to se treba zapitati. I od kuda sada odjednom čirilica i srpsko pismo kao službeno....ja sam mislio da je gotovo s tim
Znači problem je ovo službeno, ali ustav daje tu mogućnost a zakoni pogotovo, a vidi kakvi su to zakoni i kako su pisani, a njih praktički i nema više...mislim zanemariv postotak, na cijelu masu stanovništva.
Ali su zakoni sređeni da dođe do toga da postane službeno makar ih bilo 1%...negdje u nekom mjestu će biti službeni srpski jezik i čirilica...i to je namjerno napravljeno.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:33   #49
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ivek, a pazi stav foruma na kojem pišemo:
Svi postovi na stranom jeziku moraju imati prijevod. Osim srpskog. Zašto osim srpskog? Jer ga svi razumijemo.
Na pitanje čemu prijevod engleskog kada i njega svi razumiju nisam dobio odgovor. Niti na pitanje krše li time Ustav čije kršenje je pravilima foruma zabranjeno. Niti gdje je definirana nova kategorija jezika "jest stran, ali možda i nije".
Cirkus.
Da, to je definitivno sranje. Prava pat pozicija. Ako dopustiš, ne valja. Ako zabraniš, ne valja. Vidio si, u ostalom, kako je prošla ona pizdarija sa obaveznim podprijevodima za SVE strane filmove. Praktično, takve pizdarije nisu potrebne. Pravno i jezično gledano, jesu. E sad ocijeni....

Quote:
Creeping Death kaže:
Dakle, problem leži danas u nečem drugom, ne toliko u srbima, a pitam tko od 4 % srba (pretežno starog stanovništva), čini da imamo dojam da ih je 40%...

Kada već spominjemo ovo...to se treba zapitati. I od kuda sada odjednom čirilica i srpsko pismo kao službeno....ja sam mislio da je gotovo s tim
Znači problem je ovo službeno, ali ustav daje tu mogućnost a zakoni pogotovo, a vidi kakvi su to zakoni i kako su pisani, a njih praktički i nema više...mislim zanemariv postotak, na cijelu masu stanovništva.
Jes. Nešto drugo. Eksponencijalni tehnološki napredak i mala nacija. Eto što je. Srbi? Problem je upravo u tom službeni. Tu se slažem. Dokazano je kako sranja pravi šaka visoko-pozicioniranih koji su sposobni izvrnuti i najnepobitnije dokaze, činjenice itd. Zato bi lijepo ustavom trebalo zabranit bilo koji drugi službeni jezik osim Hrvatskog. Ostavit eventualno paragraf za dopuštanje drugog službenog jezika na lokalnoj razini pred posebnom komisijom uz uvijet provođenja lokalnog i državnog referenduma o trošku traženika, s tim da strane države ne mogu biti traženici niti sudjeovati u financiranju poduhvata. Dakle, manjina traži da njihov jezik postane služben na lokalnoj razini (pogranično područje), skupe lovu za državni i lokalni referendum, dokažu porijeklo novca kojim su referendum osigurali i s tim se pojave pred komisijom.
__________________
Ne, ček jel tu ide potpis?

Zadnje uređivanje Tetak Ivek : 15.03.2013. at 12:42.
Tetak Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:34   #50
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
OT Jezik treba čuvat i njegovat u svoj njegovoj punini narječja i svih onih finih nijansi kojma obiluje.

I sad ako ste face napišite pokoju rečenicu na način kako su to govorili vaši stari.
Nikidan san rano ujutro na česrce iša u poje sa pizon dublin tovaron da uberen malo petrisimula a ponija san i mašklin da okopan pome. Uvatila nas kiša pri nego smo došli, ali srićon smo našli sote pa se sakrili.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:37   #51
Quote:
Tetak Ivek kaže: Pogledaj post
Da, to je definitivno sranje. Prava pat pozicija. Ako dopustiš, ne valja. Ako zabraniš, ne valja. Vidio si, u ostalom, kako je prošla ona pizdarija sa obaveznim podprijevodima za SVE strane filmove. Praktično, takve pizdarije nisu potrebne. Pravno i jezično gledano, jesu. E sad ocijeni....
Neka se ukazom, amandmanom ili nečim drugim srpski definira kao domaći jezik. A do tada je strani i dužan je biti preveden, i podprijevodima i na forum.hr-u.
Sve ostalo je mlaćenje miloklizom po drači.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:40   #52
ko nas бре дете zavadi
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:44   #53
Quote:
Tetak Ivek kaže: Pogledaj post


Jes. Nešto drugo. Eksponencijalni tehnološki napredak i mala nacija. Eto što je. Srbi? Problem je upravo u tom službeni. Tu se slažem. Dokazano je kako sranja pravi šaka visoko-pozicioniranih koji su sposobni izvrnuti i najnepobitnije dokaze, činjenice itd. Zato bi lijepo ustavom trebalo zabranit bilo koji drugi službeni jezik osim Hrvatskog. Ostavit eventualno paragraf za dopuštanje drugog službenog jezika na lokalnoj razini pred posebnom komisijom uz uvijet provođenja lokalnog i državnog referenduma o trošku traženika, s tim da strane države ne mogu biti traženici niti sudjeovati u financiranju poduhvata. Dakle, manjina traži da njihov jezik postane služben na lokalnoj razini (pogranično područje), skupe lovu za državni i lokalni referendum, dokažu porijeklo novca kojim su referendum osigurali i s tim se pojave pred komisijom.
Slažem se, ali tako nije bilo u SR Hrvatskoj, i nije u duhu bratsva i jedinstva

A neki se potrgaše vratiti makar dio onoga što su izgubili
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:47   #54
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Neka se ukazom, amandmanom ili nečim drugim srpski definira kao domaći jezik. A do tada je strani i dužan je biti preveden, i podprijevodima i na forum.hr-u.
Sve ostalo je mlaćenje miloklizom po drači.
Jel' forum HAER državno glasilo ili službeno predstavlja Hrvatsku kao državu? Mislim da ne. Ako nije, piši i na jebivjetarskom što se mene tiće. Jedini zakonski regulatorni faktor bi bila forma, a ona se definira tehnološkim pojmovima koje i dalje ne možemo kvalitetno prevesti na naški.

@Creeping

Eh sad... Noge mi u Dravi, a kurac u Savi..... Na žalost, doći će ponovno.
__________________
Ne, ček jel tu ide potpis?
Tetak Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:56   #55
Quote:
Tetak Ivek kaže: Pogledaj post
Jel' forum HAER državno glasilo ili službeno predstavlja Hrvatsku kao državu? Mislim da ne. Ako nije, piši i na jebivjetarskom što se mene tiće. Jedini zakonski regulatorni faktor bi bila forma, a ona se definira tehnološkim pojmovima koje i dalje ne možemo kvalitetno prevesti na naški.
Nije. Forum ima problem u definiciji što jest a što nije strani jezik, zato ga spominjem.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:01   #56
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Nije. Forum ima problem u definiciji što jest a što nije strani jezik, zato ga spominjem.
Pa no. Najjednostavnije je to riješit opravo tim. Službena forma mora bit u skladu sa hrvatskim, što već više-manje jest. Ostalo, ko ga je.....
__________________
Ne, ček jel tu ide potpis?
Tetak Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:12   #57
Quote:
Tetak Ivek kaže: Pogledaj post


Ako je sarkazam, onda dobro. Ako nije, ne pizdi bez veze i odi malo na edukaciju.

Jezik:
Jezik je živuće "tijelo" koje se raste i razvija kako se razvija društvo koje ga koristi. Svako ograničavanje je besmisleno. Moguće ga je usmjeriti, ali to treba odraditi jako kvalitetno, a ne ko ovi naši danas.
Ako biti educiran znci biti netolerantan ,nacionalista ,sovinista ,racista ,hvala meni takva edukacija ne treba .
Posalji ti nekoga drugoga da se educira a ne da se razbacuju stranim rijecima kojima ne znaju ni znacenje .
Jedan danasnji prosijecan Hrvat ne zna sta je strani jezik i za njega kada napises football si obavezno Srbin toliko o edikaciji .
cinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:23   #58
Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
Ako biti educiran znci biti netolerantan ,nacionalista ,sovinista ,racista ,hvala meni takva edukacija ne treba .
Posalji ti nekoga drugoga da se educira a ne da se razbacuju stranim rijecima kojima ne znaju ni znacenje .
Jedan danasnji prosijecan Hrvat ne zna sta je strani jezik i za njega kada napises football si obavezno Srbin toliko o edikaciji .
Uskih pogleda na svijet također nije dobro bit. Stereotipi su već odavno potvđeni. Krenoh svašta objašnjavat, al' nema veze. S tobom nema smislene rasprave. Idi se oladi, pa se čujemo.
__________________
Ne, ček jel tu ide potpis?
Tetak Ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:24   #59
Quote:
cinna kaže: Pogledaj post
Ako biti educiran znci biti netolerantan ,nacionalista ,sovinista ,racista ,hvala meni takva edukacija ne treba .
Posalji ti nekoga drugoga da se educira a ne da se razbacuju stranim rijecima kojima ne znaju ni znacenje .
Jedan danasnji prosijecan Hrvat ne zna sta je strani jezik i za njega kada napises football si obavezno Srbin toliko o edikaciji .
Kaže cura koja živi u zemlji iz koje Rome dekretom protjeruju, manjine po zakonu uopće ne postoje, a u neredima potaknutima rasizmom obično strada polovica nekog grada... Znaš iman ja u bliskoj rodbini ljude koji žive u Parizu pa mi se baš i ne može prodavat muda pod bubrege...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:41   #60
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Kaže cura koja živi u zemlji iz koje Rome dekretom protjeruju, manjine po zakonu uopće ne postoje, a u neredima potaknutima rasizmom obično strada polovica nekog grada... Znaš iman ja u bliskoj rodbini ljude koji žive u Parizu pa mi se baš i ne može prodavat muda pod bubrege...
Ne bi do toga nikada doslo da je nacelu zemlje bio jedan francuz ,normlono je to ocekivati od jednoga Madjara .
Kaze cura koja je odrasla u kuci sa firangama ,brus halterima ,spajzama ,sporetima ,slaufovima ,rukasacima ,slicevima ,sarfcigerima ,sajlama ,strikovima ,krofnama ,knedlama ,flasom , meserom ,sniclom rolsuama , i da ne nabrajam bilo bi dugacko .

cinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger