Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2005., 04:23   #21
Re: Re: Re: osoba vaseg zivota:slucajnost, blizina ili sudbina?

Quote:
Slonica Nelica kaže:
osjecaji izblijedjeli
mene uvijek zanimalo kako se to desi, nakon koliko vremena i da li zbog čega osobitog (događaja ili sl.), ili je to možda shvaćanje da ih, onih dubokih, nikad nije ni bilo

blizina u mojem slučaju nije igrala nikakvu ulogu (naprotiv), već mjesto istog interesa i prilično neobičan splet okolnosti.
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 11:36   #22
Re: Re: Re: Re: osoba vaseg zivota:slucajnost, blizina ili sudbina?

Quote:
parabola kaže:
mene uvijek zanimalo kako se to desi, nakon koliko vremena i da li zbog čega osobitog (događaja ili sl.), ili je to možda shvaćanje da ih, onih dubokih, nikad nije ni bilo

blizina u mojem slučaju nije igrala nikakvu ulogu (naprotiv), već mjesto istog interesa i prilično neobičan splet okolnosti.

zaljubljenost i ljubav nisu isti osjećaji. Zaljubljenost je glasnija, ali površnija, ne znam kako bih se izrazila. Kemijska oluja u mozgu za vrijeme zaljubljenosti ne može potrajati - ili prijeđe u ljubav, tišu, ali stabilniju emociju, ili prestane i čovjek postane indiferentan prema osobi koju je do tada "volio". Suprotne emocije nisu rijetke
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 16:30   #23
Ovisi o tome kako definiramo "zivotnu osobu". Za miseve je pred 30ak godina pokazano da spolne partnere biraju prema njuhu (ono sto zapravo njuse je "opis" imunoloskog sustava). U tom smislu, postoje dobri i losi matchevi (ovisno o naslijedju, vjerojatno postoji i idealan match).
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 18:14   #24
Vjerovatno statistika ima prste u tome
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 18:32   #25
Re: osoba vaseg zivota:slucajnost, blizina ili sudbina?

niti jedno od toga.

osoba naseg zivota je ona koju prihvatimo da nas mijenja. par tezi skladu, a nase najvece mane ispravljanju u cemu nam pomaze nasa srodna dusa.

primjer: vrlo cesto se nalaze parovi: skrt-rasipan, emotivac-racionalan, ekstrovertiran-povucen, slobodnjak-privrzenjak...

sve to s ciljem da se ekstremi dovedu u normalu.

a kako to iziskuje velik trud i zelju za promjenom, vrlo cesto odustanemo na samom pocetku.

samo ustrajni uspjevaju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 20:32   #26
.....a koji je ekstreman ovaj "ljevičar" ili "desnica"....

u biti svaki je ekstreman na svoju stranu....

dakle,teorija ti opada
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 23:30   #27
Quote:
Kevin kaže:
.....a koji je ekstreman ovaj "ljevičar" ili "desnica"....

u biti svaki je ekstreman na svoju stranu....

dakle,teorija ti opada
ne kontam, ali evo i tebi
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 08:28   #28
Re: Re: osoba vaseg zivota:slucajnost, blizina ili sudbina?

Quote:
putnica kaže:
niti jedno od toga.

(...)a nase najvece mane ispravljanju u cemu nam pomaze nasa srodna dusa.

primjer: vrlo cesto se nalaze parovi: skrt-rasipan, emotivac-racionalan, ekstrovertiran-povucen, slobodnjak-privrzenjak...

sve to s ciljem da se ekstremi dovedu u normalu.
To stoji pod uvjetom da je osoba svjesna svog ekstrema i da se uopće želi promijeniti (npr. škrtac) - možda se ta osoba uopće ne doživljava kao škrtac? A i ne vjerujem da se suprotnosti privlače. Zapravo, da, privuku se - ali da to može funkcionirati na duge staze - ne vjerujem (osim možda za mali broj njih - izuzetak).
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 08:40   #29
Re: Re: Re: osoba vaseg zivota:slucajnost, blizina ili sudbina?

Quote:
Slonica Nelica kaže:
To stoji pod uvjetom da je osoba svjesna svog ekstrema i da se uopće želi promijeniti (npr. škrtac) - možda se ta osoba uopće ne doživljava kao škrtac? A i ne vjerujem da se suprotnosti privlače. Zapravo, da, privuku se - ali da to može funkcionirati na duge staze - ne vjerujem (osim možda za mali broj njih - izuzetak).
pa i nije svjesna!
upravo je u tome stvar, da kroz istinsku vezu s drugom osobom osvijestis svoje negativnosti, a onda i da ih polako mijenjas i prilagodjavas.

zato pucaju veze, brakovi, zato jaz izmedju roditelja i djece, bliskih prijatelja, jer kad dodjes do tocke da moras sebe mijenjati-nisi u stanju prihvatiti da i ti nosis negativnosti u sebi. i strahove, mane.

"ti si skrt!"
"ne, ti si rasipna!"...vrtimo se u krugovima agresivnih odgovora na napad koji dozivimo, umjesto da prihvatimo cinjenice.

a najbolje ce nas prepoznati netko koga ljubimo i uz takvu osobu, ako zelimo, mozemo se kvalitetno mijenjati. i postajati bolji sebi i drugima.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:13   #30
naravno da je blizina. kako biti sa nekim ako ti nije blizu i ne znaš za njega?
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 22:02   #31
Osoba mog zivota je slucajnost i sudbina
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.