Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 08:21   #2041
Kod nas su stavili sreca zadnji sat,tako da ona ide doma..
Takodjer je jedina koja ne ide na vjeronauk..
Isto je 1raz..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:31   #2042
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kod nas su stavili sreca zadnji sat,tako da ona ide doma..
Takodjer je jedina koja ne ide na vjeronauk..
Isto je 1raz..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
i kod nas je 1x tjedno zadnji sat (zapravo, jednom je bas zadnji, a jednom predzadnji, imaju jos dodatnu/dopunsku iz necega, bar tak stoji u rasporedu, ona veli da su vani taj sat)
ali kaj mi to znaci kada je na boravku i kada ne zeli ici kuci, i kada bih, barem sada dok jos nece ici sama, morala bake angazirati (i tu sam zapravo solidarna i sa drugo dvoje, jer bih ili morala i njih pokupiti pa doma cuvati, ili bi ova jedno dijete ostalo samo na satu; pitala sam roditelje, ovi jedni mogu uzet dijete doma, dok ovi niposto....)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:34   #2043
Da,kad je u boravku..
Moja nije u boravku..
Ali ne vjerujem da ce i iduce polugodiste ili iducu godinu imati tako zadnji sat,moze npr biti prvi ili treći..
Isto ce sat vremena zujati u skoli..
Isto u hodniku imaju boravak,s stolicem,foteljicama i knjigama..
Bas za ucenike koji preskaču sate..
Mislim da ih obilazi dezurni ucitelj..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:51   #2044
U našem razredu je otprilike pola djece upisano, pola nije (nešto više ih ide nego ne ide).
Moj je u cjelodnevnom boravku (ne produženom), kad je vjeronauk djeca koja ga pohađaju idu u drugu učionicu (jednako je npr. s engleskim, jedino što tada čitav razred ide u drugu učionicu).

Iz Rijeke smo, jedino zanimljivo jest što sam od poznanika (također iz Rijeke) bila upozoravana kako je na djelu velika diskriminacija djece koja ne pohađaju vjeronauk, pa smo se pol ljeta prepucavali je li to glupost ili nije.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:11   #2045
U kom smislu diskriminacija?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:08   #2046
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
U kom smislu diskriminacija?
Slušala sam pizdarije kako djeca koja ne idu na vjeronak budu ismijevana, vrijeđana itd.
Kad bih pitala kome se to dogodilo, nitko nije znao ni jedan konkretan primjer tj primjer od nekih svojih poznatih, nego "pričala xy da je čula od yx".

Mogu shvatiti da u nekoj maloj sredini gdje 29 od 30 djece ide na vjeronauk, bude čudno kako taj jedan ne ide, ali za Rijeku mi je bilo zaista nevjerojatno.


Općenito mislim da se više roditelji, naročito na Internetu , uzrujavaju oko svega toga.
Na kraju, ja sam išla u OŠ početkom 90-ih, tada nam nije bilo čudno zašto neki ne idu, a neki idu. Bar meni nije padalo na kraj pameti dramiti oko toga, pa sam npr ja išla, a moja najbolja prijateljica nije, i nikad je nisam ni pitala zašto ne ide
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:15   #2047
bas sam i ja htjela reci, cini mi se da roditelji previse drame i da to ima za posljedicu da se upisuju djeca koja inace ne bi isla.

conspiracytheorymodeon mozda je to sve potaknuto od strane crkve da se stvroi fama "bolje da se ne izlazu problemima" conspiracytheorymodeoff
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:26   #2048
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Slušala sam pizdarije kako djeca koja ne idu na vjeronak budu ismijevana, vrijeđana itd.
Kad bih pitala kome se to dogodilo, nitko nije znao ni jedan konkretan primjer tj primjer od nekih svojih poznatih, nego "pričala xy da je čula od yx".
mom se to dogodilo odmah u 1. razredu. i tome sam odma stala na kraj uz pomoć učiteljce koja ima sluha i iskustva.
na putu do kuće su ga čak i neki iz drugih razloga prvocirali na temu "bog postoji, ti nemaš pojma".

onda sam ja sklopila dogovor s njim. kad te bilo tko pita nešto vezano za boga, vjeronauk, zašto ti ne ideš u crkvu i na vjeronauk, samo reci da ti o tome nemaš pojma, da nek pitaju tvoju mamu jer je ona tako odlučila. mali se na taj način zaštitio, isključen je iz toga da je to njegov odabir (jer i nije), te je odgovornost prebačena na mene.

...a meni se u ovih nekoliko godina njegova školovanja još nitko nije javio s upitom zašto ne vjerujem u boga i zašto djetetu nedam da ide na vjeronauk : skoro pa razočarana:

90-te po tom pitanju nisu bile ništa bolje. nas nekoliko nije išlo na vjeronauk i isto tako smo morali objašnjavati zašto ne idemo, kako to da ne vjerujemo kad bog postoji i ostale gluposti...doduše, mene to baš i nije nešto diralo...

e da,s obzirom da imam dečka, a dečki se vole fizički dokazivati, svog sam upisala na krav maga i rugby (malo je jača kategorija), pa čisto da se zna obraniti ukoliko dođe do onog čega se uvijek najviše bojim....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:28   #2049
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Slušala sam pizdarije kako djeca koja ne idu na vjeronak budu ismijevana, vrijeđana itd.
Kad bih pitala kome se to dogodilo, nitko nije znao ni jedan konkretan primjer tj primjer od nekih svojih poznatih, nego "pričala xy da je čula od yx".

Mogu shvatiti da u nekoj maloj sredini gdje 29 od 30 djece ide na vjeronauk, bude čudno kako taj jedan ne ide, ali za Rijeku mi je bilo zaista nevjerojatno.


Općenito mislim da se više roditelji, naročito na Internetu , uzrujavaju oko svega toga.
Na kraju, ja sam išla u OŠ početkom 90-ih, tada nam nije bilo čudno zašto neki ne idu, a neki idu. Bar meni nije padalo na kraj pameti dramiti oko toga, pa sam npr ja išla, a moja najbolja prijateljica nije, i nikad je nisam ni pitala zašto ne ide
Ovaj tvoj stav proizlazi iz tvoga iskustva, iz života u većem gradu, možemo se valjda složiti da je Hrvatska veća od svojih većih i velikih gradova. A ni u njima nije neko veselje i tolerancija.

Male sredine nisu neki pojedinačni slučajevi i često su zapravo održavatelji statusa quo zbog straha od poruge, često su i kočnice napretka jer si u neprestanoj pat poziciji i teško se izraziti, a nisu svi hrabri i revolucionarni, poput moje frendice iz osnovne koju je sestra pozvala naoko prijateljski na jedan sat vjeronauka pa joj govorila pred nama svima da će je sotona pojesti, a ova joj je masno odgovorila i dobila ovacije. Nisu sve male sredine takve, jasno, ali iskustva većine mojih kolega iz malih sredina poprilično su slična, krenuvši s vjeronaukom, preko glazbe, seksualne orijentacije do socijalnog statusa, jednostavno je u malim sredinama izraženije.

Ne vidim da je dramljenje isticanje neprimjerenosti udžbenika iz vjeronauka za osmi razred u kojem se ponavljaju teze nedopustive u slobodnom društvu u jednoj državnoj instituciji koja plaća vjeroučitelje, ali nema pravo izabirati ih na natječaju.

Reći kako razumiješ da je u manjim sredinama možda tako isto jest kao reći da razumiješ da je outanje teže u jednom Prnjavoru nego u Zagrebu, but jebiga, misliš da ljudi ipak previše drame oko toga. Mislim da nije do drame, nego svijesti o nepravdi, ne vidim kako je to loše.

PS: Znam da sam u nekom napetom pisačkome modu, ali ovo pišem onako promišljajući, ne izazivam te na neki opaki verbalni duel (a i fakat te dugo nije bilo pa da malo mozgamo ako ti se da)
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:28   #2050
Kod nas su mali razredi po najviše 20 djece, i cca najmanje trećina ne ide. Pa su spojili 2 razreda da imaju skupa vjeronauk.
I po rasporedu je za prvašiće ili zadnji sat ili u popodnevnoj smjeni predsat
Nisam skužila ikakvu diskriminaciju, uostalom da i čujem dijete da pogrdno komentira prvo bih pomislila da je doma čuo da se tako govori o djeci koja ne pohađaju vjeronauk
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:36   #2051
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Reći kako razumiješ da je u manjim sredinama možda tako isto jest kao reći da razumiješ da je outanje teže u jednom Prnjavoru nego u Zagrebu, but jebiga, misliš da ljudi ipak previše drame oko toga. Mislim da nije do drame, nego svijesti o nepravdi, ne vidim kako je to loše.
pa i je teze, a ljudi u zg drame kao da su u prnjavoru, kuzis?
ja sam sigurna da ima toga i u zg i u ri i posvuda, ali zbilja ne vjerujem da je tako rasireno i cesto da bi ljudi trebali radi straha djecu upisivati na vjeronauk.

ja sam bila 7 razred kad je vjeronauk uveden. nisam isla. nitko nikad nije potegao pitanje zasto. doduse, sa mnom su imali vecih problema za tracanje nego vjernauk
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:43   #2052
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa i je teze, a ljudi u zg drame kao da su u prnjavoru, kuzis?
ja sam sigurna da ima toga i u zg i u ri i posvuda, ali zbilja ne vjerujem da je tako rasireno i cesto da bi ljudi trebali radi straha djecu upisivati na vjeronauk.

ja sam bila 7 razred kad je vjeronauk uveden. nisam isla. nitko nikad nije potegao pitanje zasto. doduse, sa mnom su imali vecih problema za tracanje nego vjernauk
Dobro, pa istina je da se malo drami, eno i Klint Istvud misli da smo mi pičkaste generacije

Mislim da se ljudima, uključujući mene, nakupilo. I mislim da je došlo do toga da je sad stvar principa i da ljudi žele pravedno društvo, meni sad konkretno smeta sam predmet ovakav kako se izvodi i kakvu poziciju ima.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:51   #2053
o, ja se slazem da treba dizat buku i ljuljat camac i svasta, kad treba
ali mislim da se umjetno stvara fama da ce dijete pod obavezno biti "obiljezeno", iskljuceno, zlostavljano...
a to nitko svom djetetu ne zeli. i zato se upisuju bzvz na vjeronauk i onda pizde sto moraju u crkvu ici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:05   #2054
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
o, ja se slazem da treba dizat buku i ljuljat camac i svasta, kad treba
ali mislim da se umjetno stvara fama da ce dijete pod obavezno biti "obiljezeno", iskljuceno, zlostavljano...
a to nitko svom djetetu ne zeli. i zato se upisuju bzvz na vjeronauk i onda pizde sto moraju u crkvu ici


i ja mislim

doduse, nisu djeca obiljezena (to je stvar percepcije), al i se zna prozvat za ono sto treba i ne treba.
dakle, kada se desi sranje u skoli, neki grafit, unistavanje nekog inventara, proziva se prvo djecu koja nisu bila na nastavi, ali su bila u skoli.
e, jbg, tu onda najebu ovi koji nisu na vjeronauku, jer su bez nadzora po hodnicima (ima primjera). ne kazem da nekad i ti isti nisu krivi, ali zapravo nisu odgovorni. a dovoljno da se nekada desi neko sranje, pa da neki roditelj, da bi izbjegao sranje svom djetetu,ipak ga upise, da je pod kakvim takvim nadzorom. a ima djece koja moraju biti pod nadzorom jer su zivahnija
hocu reci, nije stvar samo diskriminacije po pitanju ima boga nema boga, nego imas roditelje koji, ako ne znaju kak je rjesen sat vjeronauka, ili je rjesen ko kod kike, upisuju dijete samo da ga zastite od samostalnog istrazivanja hodnika i tajnih puteva ili samovanaj na hodniku


situacija se dodatno zakomplicira sa drugim izbornim predmetima (drugi strani jezik, vjeronauk, informatika) i uvijek ih bude po hodnicima za vrijeme nastave, jer ne moze sve to skupa biti prvi/nulti/zadnji sat. a zamisli katastrofe da stave vjeronauk i informatiku u isto vrijeme , pa da ljudi moraju birati i jos izaberu informatiku
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:47   #2055
Moj grad je bas mali.
Vecinom su po 20oro djece.
Ako bih primjetila da ima problema,ucinila bih ko Azzura,nek im kaze da su roditelji odlucili..
Takodjer,ide na karate..
U njihovom razredu,bilo je troje da nece ici..valjda se ovo dvoje predomislilo pa su pristali.
Ostala je samo moja kci koja ne ide..
Mislim da ce vecinom pomisljati zbog imena da je islamske vjere..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:00   #2056
mali update, javila sam se protagori, poslali su jako opširan odgovor, potkrepljen sa dosta članaka, sad mi ostaje čitanje i proučavanje, idem na razgovor (opet) s učiteljicom pa ćemo dalje vidjeti...netko je pitao za ostale razrede ili su na hodniku ili u knjižnici koliko sam čula svud ih ima dvoje-troje koji ne idu...mi eto imamo sreću da nam dijete jedino ne ide iz svog razreda. Znam samo da mi je ovakvo stanje neprihvatljivo i da ću ići na razgovore i pregovore i na sve koliko god treba...
kika32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:19   #2057
jedno ili dva djeteta, isto je. ne bi smjeliostavljati na hodniku tako.
super je da ides pripremljena na razgovor
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:05   #2058
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj stav proizlazi iz tvoga iskustva, iz života u većem gradu, možemo se valjda složiti da je Hrvatska veća od svojih većih i velikih gradova. A ni u njima nije neko veselje i tolerancija.
Ne znam što da ti odgovorim, jer se sve slažem

I ciljala sam na vlastito iskustvo života u Rijeci.
Dakle vodila sam ovo ljeto razgovore o diskriminaciji nepolaznika vjeronauka u Rijeci. Što mi je bilo bizarno, s obzirom na postotak nekatolika u Rijeci (pravoslavaca, muslimana, ateista) te trend doživljavanja grada među građanima ("Rijeka kao kul progresivni tolerantni antifašistički grad").

S obzirom na tvrdnje prijatelja, očekivala sam da će mi dijete biti jedan od dva-tri nepolaznika, i odlučila riskirati diskriminaciju.

Naravno, od svega toga ništa. U razredu ih gotovo pola ne ide, gledaju crtani dok su ovi na vjeronauku.

U principu, zanimljivo mi je samo širenje te priče o skoro pa zlostavljanju nevjeronaučne djece, koje je eto došlo i do Rijeke, za koju vjerujem da od svih gradova u RH ima najmanje polaznika vjeronauka.


Čudno bi mi bilo i za Zagreb da se takve diskriminacije događaju, tj mogu shvatiti da postoje pojedinci koji će dobaciti nešto jer su tako naučili kod kuće, jednako kao što ljudi imaju iskustva za diskriminacijom jer nisu rođeni u Zagrebu, a došli su tamo živjeti (na kraju, po Internetu je više vrijeđanja Hercegovaca - "kamenjarskih dotepenaca" - nego je vrijeđanja nepolaznika vjeronauka, ako ćemo biti fer), što ne znači da je Zagreb kao sredina diskriminatoran.

S druge strane, jasno mi je koliko je to teže u manjim sredinama, gdje te ružno gledaju zbog bilo kakvog odstupanja.



Što se tiče udžbenika itd, ne pratim, tj vidjela sam naslov o tom problematičnom udžbeniku iz vjeronauka, ali pred koji dan je bio problem sa ženom i mamicom, dojma sam da je popularno dizati paniku oko svega, pa tako u lijevim medijima oko sve te "nazadnosti koja nam prijeti", to je odmah tema gdje se klika i komentira, a portali tako zarađuju, tako da je na djelu sukob interesa, jer portalu nije cilj pružiti bitnu informaciju, već imati klikove.

Evo meni je recimo veći problem onaj Disney crtani s Miki Mausom gdje pjevaju "muška miška stvar - sjajko sjajko", što mi zvuči kao da o penisu pjevaju i doslovno mi je ko neki pedofilski pamflet
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:27   #2059
ahahahahahahah, placem
sad si mi popravila iskustvo gledanja najiritantnijeg crtica ikad, hvala ti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 16:23   #2060
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ne znam što da ti odgovorim, jer se sve slažem

I ciljala sam na vlastito iskustvo života u Rijeci.
Dakle vodila sam ovo ljeto razgovore o diskriminaciji nepolaznika vjeronauka u Rijeci. Što mi je bilo bizarno, s obzirom na postotak nekatolika u Rijeci (pravoslavaca, muslimana, ateista) te trend doživljavanja grada među građanima ("Rijeka kao kul progresivni tolerantni antifašistički grad").

S obzirom na tvrdnje prijatelja, očekivala sam da će mi dijete biti jedan od dva-tri nepolaznika, i odlučila riskirati diskriminaciju.

Naravno, od svega toga ništa. U razredu ih gotovo pola ne ide, gledaju crtani dok su ovi na vjeronauku.

U principu, zanimljivo mi je samo širenje te priče o skoro pa zlostavljanju nevjeronaučne djece, koje je eto došlo i do Rijeke, za koju vjerujem da od svih gradova u RH ima najmanje polaznika vjeronauka.


Čudno bi mi bilo i za Zagreb da se takve diskriminacije događaju, tj mogu shvatiti da postoje pojedinci koji će dobaciti nešto jer su tako naučili kod kuće, jednako kao što ljudi imaju iskustva za diskriminacijom jer nisu rođeni u Zagrebu, a došli su tamo živjeti (na kraju, po Internetu je više vrijeđanja Hercegovaca - "kamenjarskih dotepenaca" - nego je vrijeđanja nepolaznika vjeronauka, ako ćemo biti fer), što ne znači da je Zagreb kao sredina diskriminatoran.

S druge strane, jasno mi je koliko je to teže u manjim sredinama, gdje te ružno gledaju zbog bilo kakvog odstupanja.



Što se tiče udžbenika itd, ne pratim, tj vidjela sam naslov o tom problematičnom udžbeniku iz vjeronauka, ali pred koji dan je bio problem sa ženom i mamicom, dojma sam da je popularno dizati paniku oko svega, pa tako u lijevim medijima oko sve te "nazadnosti koja nam prijeti", to je odmah tema gdje se klika i komentira, a portali tako zarađuju, tako da je na djelu sukob interesa, jer portalu nije cilj pružiti bitnu informaciju, već imati klikove.

Evo meni je recimo veći problem onaj Disney crtani s Miki Mausom gdje pjevaju "muška miška stvar - sjajko sjajko", što mi zvuči kao da o penisu pjevaju i doslovno mi je ko neki pedofilski pamflet
E pa stvarno sam oplakala. Pitam se stalno koji k ta miska stvar znaci

Mamice I zenice.su pomalo retardirane, ali bar je dobrih fora proizislo.

Ovo s vjeronaukom rijetko sam uopce u zagrebackim uvjetima gledala kao diskriminaciju vrijeđanjem ili sto takvo, nego kao uopce diskriminstoran status predmeta I opravdan strah onih kojima nije ponuđeno nikakvo cuvanje ili alternativa. Vjerujem I da.nije isto stanje u Centru I u Dubravi recimo.

No, mozda ovo malo pretjerano pižđenje koje u biti przi nisamvjernik I slicni antiteisticki pothvati (mei to isto ko Markicka, samo drugi celofan) ima I nekog pozitivnog odjeka, evo u mome mikrokozmosu ljudi koji me poznaju odmalena iz moje provincije prvo su mislili da je u igri pomodarstvo neko I neki bunt iz dosade jer nama je u Zg dosadno uza sve te obilatosti I datosti, a ipak se eto neki postotak zapitao koji se k morao dogoditi da ono dijete koje je pjevalo s kora ne da klinca na vjeronauk.

Mozda bar malo nekog utjecaja ima taj bunt iz velikih sredina, ako ne dopustimo da nas ponese ego I zavrsimo u retardiranom glasnom kokodakanju protiv idiotizama jer je to in I u svakom je grmu nepravda nad nepravdama. Jbga kad je I prosvjedovanje danas event, nekako mi se cini da za tim ide tvoj post, onako grubo receno.

Rijeka znaci fino sekularna Sjetim se uvijek Fabrija kad na Rijeku mislim
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.