Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2021., 00:57   #1
EU digitalna identifikacija

https://ec.europa.eu/commission/pres.../en/IP_21_2663

Prijedlog Uredbe (zasad samo na engleskom): https://digital-strategy.ec.europa.e...-id-regulation

Takve aplikacije bi omogućila priznavanje nacionalnih iskaznica širom EU (kao i za e-građane i slične usluge) i njihove digitalne oblike.
The Green Zebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2021., 22:34   #2
Quote:
The Green Zebra kaže: Pogledaj post
https://ec.europa.eu/commission/pres.../en/IP_21_2663

Prijedlog Uredbe (zasad samo na engleskom): https://digital-strategy.ec.europa.e...-id-regulation

Takve aplikacije bi omogućila priznavanje nacionalnih iskaznica širom EU (kao i za e-građane i slične usluge) i njihove digitalne oblike.
Vjerojatno korak dalje prema sveopćoj kontroli građana, pod izgovorom praktičnosti.
Tko zna kave mjere slijede nakon tog koraka... Možda nametanje uporabe digitalnog identiteta za sve internet platforme koje djeluju na teritoriju EU.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2021., 20:18   #3
Treba sagledati ovo zajedno s planovima da se eliminira gotovina.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2021., 22:38   #4
Quote:
The Green Zebra kaže: Pogledaj post
https://ec.europa.eu/commission/pres.../en/IP_21_2663

Prijedlog Uredbe (zasad samo na engleskom): https://digital-strategy.ec.europa.e...-id-regulation

Takve aplikacije bi omogućila priznavanje nacionalnih iskaznica širom EU (kao i za e-građane i slične usluge) i njihove digitalne oblike.
To smo gledali u 2. svjetskom ratu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 20:39   #5
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Vjerojatno korak dalje prema sveopćoj kontroli građana, pod izgovorom praktičnosti.
Tko zna kave mjere slijede nakon tog koraka... Možda nametanje uporabe digitalnog identiteta za sve internet platforme koje djeluju na teritoriju EU.
Nije da sam ravnodušan, jer nisam, ali koje su konkretne posljedice "sveopće kontrole građana"?

Da li će se smanjiti kriminal? Vjerojatno hoće.
Siv ekonomija? Vjerojatno hoće.

Ali koje su posljedice za jednog normalnog Ivana Horvata?

Jedino što mi pada na pamet je da se ljude čini pitomima, pa da se narod nikada ni ne sjeti da ima brojnost pa se zaleti na trgove sa štrikovima ako bi do toga došlo. Ali ni to nije posljedicas kontrole, već drugih stvari.

Koje stvari meni bitne u životu ću izgubiti ako država i drugi moćni entiteti imaju puno podataka o meni i mogu me pratiti?
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 20:58   #6
Hrvati obozavaju ta e-sranja i slicne izume... samo ce im kasno doci iz guzice do mozga da je sve to kontra interesa malog covjeka, malih obrta, malih firmi.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 21:33   #7
Quote:
Sheshirdzhija kaže: Pogledaj post

Jedino što mi pada na pamet je da se ljude čini pitomima, pa da se narod nikada ni ne sjeti da ima brojnost pa se zaleti na trgove sa štrikovima ako bi do toga došlo. Ali ni to nije posljedicas kontrole, već drugih stvari.
Već je ova tvrdnja proturječna.

Ali, kako se stvari razvijaju, vidimo kako se uspostavlja sve veća ideološka kontrola nad građanima. U zapadnom svijetu je to posebno izraženo u SAD-u.

Oni koji se ne uklapaju u proklamirane "istine", bivaju u najboljem slučaju deplatformirani, tj. gube sposobnost komunikacije i povezivanja, a često i gube svoja radna mjesta, mogućnost zarade, i trpe razne pritiske.
Ne znam koliko pratiš situaciju u "zemlji slobodnih" kako vole sebi tepati, ali trend je jasan. Sloboda govora prilazi svom kraju.

U EU situacija još nije toliko ekstremna, ali trend i tu postoji.

Totalna kontrola podataka o građanima omogućava poduzimanje mjera protiv onih koji se ne slažu. Mjera njihove društveno političke izolacije, gubitka egzistencije, ili slično kao u Kini, mjere ograničavanja nekih socijalnih usluga samo na one koji su poslušni. Kontrola digitalnog novca omogućava potpunu demonetizaciju oponenata.

To već vidimo u SAD-u, gdje mnogi politički protivnici vlasti bivaju demonetizirani tako što su im banke i Pay Pal odbile usluge. Ostala im je samo gotovina, ali i njoj su dani odbrojeni. (Bitcoin se po meni može eliminirati dok kažeš keks.)
U Evropi će to ići malo drugačijim putevima, ali rezulatat će na kraju biti isti.

Vjerovanje da su te promjene spontane su naivne. Mnogi ljudi su plaćeni da razmišljaju o strategijama političke kontrole, ne samo u zloj Kini, nego i u zemljama vitezova u blještavim oklopima, tj. na Zapadu.

Mi smo u slijepom crijevu tih događaja, pa ih još ne osjećamo previše, ali to dolazi i do nas.

Vidljiva je želja da cijela EU slijedi isti politički kurs, koji će odrediti "prosvjetljene" elite, i ta se želja manifestira na raznim razinama, od makrorazine tjeranja cijelih država i naroda da odustanu od svoje suverenosti, ali i na mikrorazini, kroz kontrolu individualnih građana.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 22:51   #8
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Već je ova tvrdnja proturječna.

Ali, kako se stvari razvijaju, vidimo kako se uspostavlja sve veća ideološka kontrola nad građanima. U zapadnom svijetu je to posebno izraženo u SAD-u.

Oni koji se ne uklapaju u proklamirane "istine", bivaju u najboljem slučaju deplatformirani, tj. gube sposobnost komunikacije i povezivanja, a često i gube svoja radna mjesta, mogućnost zarade, i trpe razne pritiske.
Ne znam koliko pratiš situaciju u "zemlji slobodnih" kako vole sebi tepati, ali trend je jasan. Sloboda govora prilazi svom kraju.

U EU situacija još nije toliko ekstremna, ali trend i tu postoji.

Totalna kontrola podataka o građanima omogućava poduzimanje mjera protiv onih koji se ne slažu. Mjera njihove društveno političke izolacije, gubitka egzistencije, ili slično kao u Kini, mjere ograničavanja nekih socijalnih usluga samo na one koji su poslušni. Kontrola digitalnog novca omogućava potpunu demonetizaciju oponenata.

To već vidimo u SAD-u, gdje mnogi politički protivnici vlasti bivaju demonetizirani tako što su im banke i Pay Pal odbile usluge. Ostala im je samo gotovina, ali i njoj su dani odbrojeni. (Bitcoin se po meni može eliminirati dok kažeš keks.)
U Evropi će to ići malo drugačijim putevima, ali rezulatat će na kraju biti isti.

Vjerovanje da su te promjene spontane su naivne. Mnogi ljudi su plaćeni da razmišljaju o strategijama političke kontrole, ne samo u zloj Kini, nego i u zemljama vitezova u blještavim oklopima, tj. na Zapadu.

Mi smo u slijepom crijevu tih događaja, pa ih još ne osjećamo previše, ali to dolazi i do nas.

Vidljiva je želja da cijela EU slijedi isti politički kurs, koji će odrediti "prosvjetljene" elite, i ta se želja manifestira na raznim razinama, od makrorazine tjeranja cijelih država i naroda da odustanu od svoje suverenosti, ali i na mikrorazini, kroz kontrolu individualnih građana.
Sve te stvari u SAD-u čine same platforme. To je prije posljedica prevelika moći kompanija.
Što ima jedan Facebook i drugi Twitter micati platformu predsjedniku SAD-a?

Ja bi radije da država/naddržava EU uspostavi veću kontrolu i jasna pravila što se miče - što se ne miče.
The Green Zebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 23:02   #9
Zvuči kao više kontrole, da bi bili slobodniji?

Nešto kao jebanje za nevinost.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 23:33   #10
Pa u guzicu.

Ali analni seks na stranu, da, većina stvari koje je kolega nabrojao su u domeni kompanija.

Države su KATASTORFALNO loše (barem naša) u skupljanju, skaldištenju i dohvaćanju podataka o svojim građanima.
Mirovinsko mi nije dobor ispunjeno, iako su svi papiri predani.
Na pola mjesta adresa mi je pogrešna.
Iako od 8 razreda imam isti mobilni broj, pola javnih službi ga ne zna. Isto i OIB.
E-građanin je vjerojatno jedna od najlošijih "ozbilnih" aplikacija koje sam ikada vidio. Posao mi je testiranje softvera. Ovaj novi je manje katastrofalan, ali i dalje jako, jako, jako loš.
Plaćanje poreza na dobit ako negdje mešetarim sa mnogim stvarima ispada moja dobra volja. Ali zato će uredno trošiti nekoliko sati od nekoliko službenika i slati pisanu obavijest da sam u minusu 1 LIPU sa dopunskim zdravstvenim osiguranjem.


Ugl, meni se to čini jako loše, i jako daleko od ikakve mogućnosti ovih zlokobnih scenarija.

Što ne znači da ne bi bilo dobro odmah se boriti protiv toga.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.